Ухвала суду № 97058431, 21.05.2021, Дніпропетровський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
21.05.2021
Номер справи
160/2033/21
Номер документу
97058431
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

У Х В А Л А

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

21 травня 2021 р. Справа № 160/2033/21

Суддя Дніпропетровського окружного адміністративного суду Сидоренко Д.В., розглянувши в порядку письмового провадження клопотання представника відповідача про закриття провадження у адміністративній справі №160/2033/21 за позовом Акціонерного товариства "Українська залізниця" в особі Регіональної філії "Придніпровська залізниця" Акціонерного товариства "Українська залізниця" до Грушівської сільської ради Дніпропетровської області про визнання протиправним та нечинним рішення, -

ВСТАНОВИВ:

11.02.2021 року до Дніпропетровського окружного адміністративного суду надійшов позов Акціонерного товариства "Українська залізниця" в особі Регіональної філії "Придніпровська залізниця" Акціонерного товариства "Українська залізниця" до Грушівської сільської ради Дніпропетровської області, в якому позивач просить:

- визнати протиправним та нечинним пункт 12.01 додатку 8 до рішення Грушівської сільської ради від 04.06.2020 року №401/XXXIII-VII "Про встановлення фіксованих ставок єдиного податку, місцевих податків і зборів на 2021 рік".

В обґрунтування позовної заяви зазначено, що Рішенням Грушівської сільської ради Дніпропетровської області від 04.06.2020 №401/ХХХІІІ-VII “Про встановлення фіксованих ставок єдиного податку, місцевих податків і зборів на 2021 рік” на території Грушівської сільської ради Дніпропетровської області встановлені ставки та пільги сплати земельного податку на 2021 рік, зокрема, пунктом 12.01 додатку 8 до Рішення встановлено ставку земельного податку для земель розміщення і експлуатації будівель і споруд залізничного транспорту у розмірі 6% від нормативно-грошової оцінки за земельні ділянки. Позивач вважає, що зазначена норма суперечить вимогам п.274.1 ст.274 Податкового кодексу України, згідно з яким, ставка податку за земельні ділянки, нормативну грошову оцінку яких проведено, встановлюється у розмірі не більше 3% від їх нормативної грошової оцінки. Зауважує, що листом від 25.11.2020 №2047 позивач звертався до Голови Грушівської сільської ради щодо приведення ставок земельного податку за користування землями залізничного транспорту у відповідність до вимог чинного законодавства України, але відповіді не отримав. Враховуючи вищенаведене, позивач вважає, що пункт 12.01 додатку 8 до Рішення відповідача прийнято з порушенням вимог податкового законодавства, та неправомірно застосовано при встановлені ставок земельного податку п.274.2 ст.274 ПК України, тому звернувся до суду за захистом своїх прав та інтересів.

Ухвалою суду від 16.02.2021 року адміністративну справу було призначено до розгляду в порядку загального позовного провадження, з проведенням підготовчого засідання.

26.03.2021 року засобами електронного зв`язку та 29.03.2021 року засобами поштового зв`язку до суду від представника Грушівської сільської ради Дніпропетровської області надійшло письмове клопотання, в якому представник просить суд: закрити провадження у справі №160/2033/21 за позовом Акціонерного товариства “Українська залізниця” в особі Регіональної філії “Придніпровська залізниця” акціонерного товариства “Українська залізниця” до Грушівської сільської ради Апостолівського району Дніпропетровської області про визнання протиправним та нечинним рішення на підставі п.8 ч.1 ст.238 КАС України, у зв`язку з виправленням оскаржуваних порушень відповідачем.

В обґрунтування поданого клопотання представник відповідача зазначає, що Рішенням сесії Грушівської сільської ради №77/ХХХІП-VП від 22.03.2021 було внесено зміни у додаток №8 “Ставки земельного податку” до рішення сесії Грушівської сільської ради №401/ХХХШ-VІІ від 04 червня 2020 року, а саме у п.п.12.01 “Для розміщення та експлуатації будівель і споруд залізничного транспорту” в колонках під назвою “Ставки податку (відсотків від нормативно-грошової оцінки)” замінено цифри "6" на цифри "3". Таким чином, ставка земельного податку за користування землями залізничного транспорту була змінена з 6 відсотків на 3 відсотки відповідно до норм чинного законодавства, а саме положень п.274.1 ст.274 Податкового кодексу України. Враховуючи, що в даному випадку відповідач самостійно виправив оскаржуване порушення норм чинного законодавства, привів у відповідність ставки земельного податку за користування землями залізничного транспорту, тому представник відповідача просить суд провадження у справі №160/2033/21 закрити на підставі п.8 ч.1 ст.238 КАС України.

Ухвалою суду від 16.04.2021 року було продовжено підготовче провадження на 30 (тридцять) днів та оголошено перерву в підготовчому засіданні до 13.05.2021 року до 10:30 год. Також, цією ухвалою суду було витребувано у відповідача - Грушівської сільської ради Дніпропетровської області письмові пояснення з приводу прийнятого Рішення №77 від 22 березня 2021 року "Про внесення змін щодо ставок земельного податку", яким було внесено зміни у додаток №8 “Ставки земельного податку” до Рішення сесії Грушівської сільської ради №401/ХХХІІІ-VП від 04 червня 2020 року, у п.п.12.01 “Для розміщення та експлуатації будівель і споруд залізничного транспорту” в колонках під назвою “Ставки податку (відсотків від нормативно-грошової оцінки)” замінено цифри “ 6” на цифри “3”, а саме, щодо дати застосування ставки земельного податку у розмірі 3%.

28.04.2021 року засобами поштового зв`язку від відповідача надійшли письмові пояснення, в яких представник Грушівської сільської ради Дніпропетровської області зазначає, що рішенням сесії Грушівської сільської ради №401/ХХХІІІ-VП від 04 червня 2020 року “Про встановлення фіксованих ставок єдиного податку, місцевих податків і зборів на 2021 рік” було встановлено ставки податків на 2021 рік, в якому зазначено, що воно набирає чинності з 01 січня 2021 року. Враховуючи зміни, внесені рішенням Грушівської сільської ради №77/ХХХІІІ-VП від 22.03.2021 року щодо ставки податку за користування земельними ділянками для розміщення та експлуатації будівель і споруд залізничного транспорту у розмірі 3%, отже, і ставка 3% має застосовуватись з дня набрання чинності рішенням сесії Грушівської сільської ради №401/ХХХІІІ-VП від 04 червня 2020 року, тобто з 01 січня 2021 року.

У підготовче засідання, призначене на 20.05.2021 року представники сторін не прибули, належним чином повідомлялися про день, час та місце підготовчого засідання. 13.04.2021 року засобами поштового зв`язку від представника Грушівської сільської ради Дніпропетровської області надійшла заява, в якій він, зокрема, просив суд розглядати справу без участі представника відповідача, за наявними матеріалами справи. 20.05.2021 року від представника Акціонерного товариства "Українська залізниця" в особі Регіональної філії "Придніпровська залізниця" Акціонерного товариства "Українська залізниця" надійшла заява, в якій представник зазначила, що позивач не заперечує проти задоволення клопотання про закриття провадження у справі та просить суд розглянути справу у відсутності представника позивача.

Частиною 3 ст.194 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) передбачено, що учасник справи має право заявити клопотання про розгляд справи за його відсутності. Якщо таке клопотання заявили всі учасники справи, судовий розгляд справи здійснюється в порядку письмового провадження на підставі наявних у суду матеріалів.

Дослідивши матеріали справи, розглянувши клопотання відповідача про закриття провадження у адміністративній справі, суд зазначає наступне.

Відповідно до п.3 ч.3 ст.44 КАС України, учасники справи мають право подавати заяви та клопотання, надавати пояснення суду, наводити свої доводи, міркування щодо питань, які виникають під час судового розгляду, і заперечення проти заяв, клопотань, доводів і міркувань інших осіб.

Згідно з п.8 ч.1 ст.238 КАС України, суд закриває провадження у справі щодо оскарження рішень, дій або бездіяльності суб`єкта владних повноважень, якщо оскаржувані порушення були виправлені суб`єктом владних повноважень і при цьому відсутні підстави вважати, що повне відновлення законних прав та інтересів позивача неможливе без визнання рішень, дій або бездіяльності суб`єкта владних повноважень протиправними після такого виправлення.

Судом встановлено, що Рішенням п`ятої сесії восьмого скликання Грушівської сільської ради Апостолівського району Дніпропетровської області №77 від 22 березня 2021 року "Про внесення змін щодо ставок земельного податку", було внесено зміни у додаток №8 “Ставки земельного податку” до рішення сесії Грушівської сільської ради №401/ХХХІІІ-VП від 04 червня 2020 року, а саме у п.п.12.01 “Для розміщення та експлуатації будівель і споруд залізничного транспорту” в колонках під назвою “Ставки податку (відсотків від нормативно-грошової оцінки)” замінено цифри “ 6” на цифри “ 3”.

Враховуючи, що позивач звернувся до суду з вимогами про визнання протиправним та нечинним пункту 12.01 додатку 8 до рішення Грушівської сільської ради від 04.06.2020 року №401/XXXIII-VII "Про встановлення фіксованих ставок єдиного податку, місцевих податків і зборів на 2021 рік", а рішенням №77 від 22 березня 2021 року "Про внесення змін щодо ставок земельного податку" відповідачем було внесено зміни у додаток №8 “Ставки земельного податку” до рішення сесії Грушівської сільської ради №401/ХХХІІІ-VП від 04 червня 2020 року, а саме у п.п.12.01 “Для розміщення та експлуатації будівель і споруд залізничного транспорту” в колонках під назвою “Ставки податку (відсотків від нормативно-грошової оцінки)” замінено цифри “ 6” на цифри “3”, тобто, суб`єктом владних повноважень було самостійно виправлено оскаржувані порушення, уповноважений представник позивача підтримала клопотання відповідача про закриття провадження у справі, тому суд вважає клопотання відповідача задовольнити, та закрити провадження в адміністративній справі №160/2033/21.

Частиною 2 ст.238 КАС України передбачено, що про закриття провадження у справі суд постановляє ухвалу, а також вирішує питання про розподіл між сторонами судових витрат, повернення судового збору з бюджету. Ухвала суду про закриття провадження у справі може бути оскаржена.

Відповідно до ч.5 ст.250 КАС України, датою ухвалення судового рішення в порядку письмового провадження є дата складення повного судового рішення.

Керуючись статтями 44, 194, 238, 250, 256, 295, 297 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

УХВАЛИВ:

Клопотання представника Грушівської сільської ради Дніпропетровської області про закриття провадження у адміністративній справі - задовольнити.

Закрити провадження у адміністративній справі №160/2033/21 за позовом Акціонерного товариства "Українська залізниця" в особі Регіональної філії "Придніпровська залізниця" Акціонерного товариства "Українська залізниця" до Грушівської сільської ради Дніпропетровської області про визнання протиправним та нечинним рішення.

Копію ухвали направити всім сторонам по справі.

Ухвала суду набирає законної сили відповідно до вимог статті 256 Кодексу адміністративного судочинства України, та може бути оскаржена у строки, передбачені статтею 295, 297 Кодексу адміністративного судочинства України.

До дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи ухвала суду оскаржується до Третього апеляційного адміністративного суду через Дніпропетровський окружний адміністративний суд відповідно до підпункту 15.5 пункту 15 Розділу VII Перехідних положень Кодексу адміністративного судочинства України.

Суддя Д.В. Сидоренко