Рішення № 97058214, 20.05.2021, Вінницький окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
20.05.2021
Номер справи
120/3333/21-а
Номер документу
97058214
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

20 травня 2021 р. Справа № 120/3333/21-а

Вінницький окружний адміністративний суд у складі судді Слободонюка М.В., розглянувши в м. Вінниці в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні) адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України у Вінницькій області про визнання дій протиправними та зобов`язання вчинити дії,

ВСТАНОВИВ:

13.04.2021 року до суду надійшли матеріали позовної заяви ОСОБА_1 (позивач, ОСОБА_1 ) до Головного управління Пенсійного фонду України у Вінницькій області (відповідач, ГУ ПФУ у Вінницькій області), в якій позивач просить:

- визнати протиправними дії відповідача щодо зменшення основного розміру пенсії позивача з 85% до 70% від відповідних сум грошового забезпечення під час її перерахунку з 01.01.2016 року;

- зобов`язати відповідача з 01.01.2016 року здійснити перерахунок та виплату позивачу пенсії за вислугу років, виходячи з розміру 85% відповідних сум грошового забезпечення, що визначене у довідці Ліквідаційної комісії Управління Міністерства внутрішніх справ України у Вінницькій області № 10251 та у подальшому виплачувати пенсію саме у розмірі 85% від суми грошового забезпечення.

Позовні вимоги обґрунтовуються тим, що на виконання постанов Кабінету Міністрів України № 103 від 21.02.2018 року та № 704 від 30.08.2017 року відповідач здійснив перерахунок пенсії позивача починаючи з 01.01.2016 року. Однак при цьому неправомірно, на думку позивача, обчислив розмір пенсії виходячи з 70%, а не з 85% сум грошового забезпечення, як це передбачено Законом України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб" у редакції, що була чинною на момент призначення пенсії позивачу. Не погодившись з діями пенсійного органу, в березні 2021 року позивач звернувся до відповідача з заявою, в якій просив здійснити перерахунок пенсії з 01.01.2016 року в розмірі 85% від відповідних сум грошового забезпечення. Однак, відповідач листом від 01.04.2021 року № 2898-2214/С-02/8-0200/21 відмовив у здійсненні такого перерахунку. Викладені обставини спонукали позивача звернутися за захистом своїх прав до суду.

Ухвалою від 16.04.2021 року судом відкрито провадження у справі за вказаним позовом та вирішено здійснювати розгляд справи в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні), з особливостями, визначеними статтею 263 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України).

30.04.2021 року до суду надійшов відзив на позовну заяву (вх. № 23910/21), в якому відповідач просить відмовити у задоволенні позову. Свою позицію відповідач мотивує тим, що у відповідності до частини 4 статті 63 Закону № 2262 з метою проведення перерахунку пенсій, раніше призначених особам, які мають право на їх отримання, Кабінетом Міністрів України прийнято Постанова КМУ № 103, якою врегульовано проведення перерахунку пенсій відповідно до постанови КМУ від 11.11.2015 року № 988 "Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції". Зокрема, як зазначає відповідач, пунктом 3 Постанови КМУ № 103 встановлено перерахувати з 01.01.2016 року пенсії, призначені згідно із Законом, особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ (міліції) за прирівняною посадою з розміру грошового забезпечення поліцейського, враховуючи відповідні оклади за посадою, спеціальним званням, відсоткову надбавку за вислугу років, щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії в розмірах, установлених законодавством, з якого було сплачено єдиний внесок на загальнообов`язкове державне соціальне страхування, за січень 2016 року відповідно до постанови КМУ від 11.11.2015 року № 988 "Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції" та встановлено подальший порядок виплати. Під час визначення основного розміру пенсії позивача, у зв`язку з проведенням перерахунку, відповідач врахував імперативні положення частини 2 статті 13 Закону № 2262-XII, згідно з якими максимальний розмір пенсії, обчислений відповідно до цієї статті, не повинен перевищувати 70 процентів відповідних сум грошового забезпечення. Така редакція закону діє з 01.05.2014 року, а отже підлягає застосуванню до спірних правовідносин. При цьому, на думку відповідача, це не звужує існуючого змісту та обсягу прав позивача на отримання пенсії, оскільки після проведення перерахунку не відбулося зменшення розміру отримуваної позивачем пенсії.

Вивчивши матеріали справи, оцінивши наведені сторонами доводи, суд встановив, що ОСОБА_1 проходив службу в органах внутрішніх справ України та 17.01.2000 року був звільнений з посади заступника начальника Вінницького МУ - начальник слідчого відділу МУ УМВС у Вінницькій області на підставі ст. 65 "а" (за віком) "Положення про проходження служби рядовим і начальницьким складом органів внутрішніх справ", що затверджене постановою Кабінету Міністрів України № 114 від 29.07.1997 року.

У відповідності до Висновку про призначення пенсії від 17.01.2000 року, позивачу після звільнення зі служби було призначено пенсію за вислугу років в розмірі 85 % від відповідних сум грошового забезпечення згідно з Законом України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб" від 09.04.1992 № 2262-ХІІ (далі - Закон № 2262-ХІІ).

На виконання постанови Кабінету Міністрів України № 103 від 21 лютого 2018 року "Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб" відповідач здійснив перерахунок пенсії позивача з 01.01.2016 у зв`язку із зміною розміру грошового забезпечення відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 11 листопада 2015 року № 988 "Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції". Перерахунок такої пенсій відбувся на підставі Довідки Ліквідаційної комісії Управління Міністерства внутрішніх справ у Вінницькій області №10251 про розмір грошового забезпечення, що враховується для перерахунку пенсії.

При цьому, відповідач застосував положення ч. 2 ст. 13 Закону № 2262-ХІІ, згідно з якими максимальний розмір пенсії, обчислений відповідно до цієї статті, не повинен перевищувати 70 процентів відповідних сум грошового забезпечення.

На звернення позивача від 09.03.2021 року щодо роз`яснення причин та умов зменшення сум грошового забезпечення до 70%, а також прохання провести перерахунок та виплату пенсії в основному розмірі 85% грошового забезпечення, відповідач листом "Щодо пенсійного забезпечення" від 01.04.2021 року за № 2898-2214/С-02/8-0200/21 повідомив, що обчислення пенсії в такому розмірі здійснюється відповідно до редакції Закону, чинної на дату з якої проводився перерахунок пенсії.

Вважаючи протиправними дії відповідача щодо зменшення розміру пенсії під час її перерахунку з 85% до 70%, позивач звернувся до суду з цим позовом.

Надаючи оцінку спірним правовідносинам та встановленим обставинам справи, суд керується такими мотивами.

Відповідно до статті 13 Закону № 2262-XII в редакції, що була чинною на час призначення пенсії позивача, пенсії за вислугу років призначаються в таких розмірах:

а) особам офіцерського складу, прапорщикам і мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, які мають вислугу 20 років і більше (пункт «а» статті 12): за вислугу 20 років 50 процентів, а звільненим у відставку за віком або за станом здоров`я 55 процентів відповідних сум грошового забезпечення (стаття 43); за кожний рік вислуги понад 20 років 3 проценти відповідних сум грошового забезпечення;

б) особам офіцерського складу, прапорщикам і мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, які мають загальний трудовий стаж 25 календарних років і більше, з яких не менше 12 років і 6 місяців становить військова служба або служба в органах внутрішніх справ (пункт «б» статті 12): за загальний трудовий стаж 25 років 50 процентів і за кожний рік стажу понад 25 років один процент відповідних сум грошового забезпечення (стаття 43);

в) особам, зазначеним у пунктах «а» і «б» цієї статті, які брали участь у ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи під час проходження служби і віднесені до категорії 1, розмір пенсії за вислугу років збільшується на 10 процентів, а віднесеним до категорій 2, 3 на 5 процентів відповідних сум грошового забезпечення.

Загальний розмір пенсії, обчислений відповідно до цієї статті, не повинен перевищувати 85 процентів відповідних сум грошового забезпечення, а особам, які брали участь у ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи під час проходження служби і віднесені до категорії 1, - 95 процентів, до категорії 2 і 3, - 90 процентів.

08.07.2011 року прийнято Закон № 3668-VI «Про заходи щодо законодавчого забезпечення реформування пенсійної системи» (надалі Закон № 3668-VI), який набрав чинності 01.10.2011 року. Підпунктом 8 Прикінцевих та перехідних положень цього Закону внесено зміни до Закону № 2262-ХІІ, зокрема в частині другій статті 13 цифри "90" замінено цифрами "80".

27.03.2014 року прийнято Закон № 1166-VII «Про запобігання фінансової катастрофи та створення передумов для економічного зростання в Україні» (далі Закон № 1166-VII), який набрав чинності з 01.04.2014 року, крім деяких положень, пунктом 23 Розділу ІІ якого внесено зміни до Закону № 2262-ХІІ: у частині другій статті 13 цифри « 80» замінено цифрами « 70». Ці зміни набрали чинності з 01.05.2014 року.

Статтею 63 Закону № 2262-ХІІ в редакції, що діяла на час призначення пенсії позивача було передбачено, що перерахунок раніше призначених пенсій військовослужбовцям, особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ та членам їх сімей у зв`язку із введенням в дію цього Закону провадиться за документами, що є у пенсійній справі, а також додатковими документами, поданими пенсіонерами на час перерахунку. Якщо пенсіонер згодом подасть додаткові документи, які дають право на подальше підвищення пенсії, то пенсія перераховується за нормами нього Закону. При цьому перерахунок провадиться за минулий час, але не більше як за 12 місяців з дня подання додаткових документів і не раніше, ніж з дня введення в дію цього Закону.

29.12.2015 року набув чинності Закон України «Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення гарантій соціального захисту колишніх працівників органів внутрішніх справ України та членів їх сімей» № 900-VІІІ від 23 грудня 2015 року. Цим законом внесені зміни у статтю 63 Закону № 2262-XII, а саме доповнено її новими частинами такого змісту: «Перерахунок пенсій особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ України (міліції), які мають право на пенсійне забезпечення або одержують пенсію на умовах цього Закону, здійснюється з урахуванням видів грошового забезпечення, щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством для поліцейських.

Усі призначені за цим Законом пенсії підлягають перерахунку у зв`язку зі зміною розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, або у зв`язку із введенням для зазначених категорій осіб нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством. Перерахунок пенсій здійснюється на момент виникнення права на перерахунок пенсій і проводиться у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України, у строки, передбачені частиною другою статті 51 цього Закону. У разі якщо внаслідок перерахунку пенсій, передбаченого цією частиною, розміри пенсій звільненим зі служби військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, є нижчими, зберігаються розміри раніше призначених пенсій».

Відповідно до частини 16 статті 43 Закону № 2262-ХІІ в редакції зі змінами, внесеними Законом № 580-VІІІ, у разі якщо на момент призначення або виплати пенсії відбулася зміна розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення та/або були введені для зазначених категорій осіб нові щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії у розмірах, встановлених законодавством, пенсія призначається з урахуванням таких змін та/або нововведень, а призначена пенсія підлягає невідкладному перерахунку.

Постановою Кабінету Міністрів України № 988 від 15.11.2015 року «Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції» встановлено розміри грошового забезпечення працівників поліції за посадовими окладами, спеціальними званнями, а також іншими додатковими видами грошового забезпечення.

Отже, відбулися зміни, які є підставою для перерахунку раніше призначених пенсій працівників органів внутрішніх справ та зобов`язують органи, на які покладено функції з перерахунку пенсій, здійснити такий перерахунок.

21.02.2018 року Кабінетом Міністрів України прийнято Постанову № 103 «Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб». Відповідно до пункту 3 цієї Постанови встановлено: «Перерахувати з 1 січня 2016 р. пенсії, призначені згідно із Законом, особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ (міліції) за прирівняною посадою з розміру грошового забезпечення поліцейського, враховуючи відповідні оклади за посадою, спеціальним званням, відсоткову надбавку за вислугу років, щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії в розмірах, установлених законодавством, з якого було сплачено єдиний внесок на загальнообов`язкове державне соціальне страхування, за січень 2016 р. відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 11 листопада 2015 р. № 988 «Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції». Розмір премії визначається у середніх розмірах, що фактично виплачені за відповідною посадою (посадами) поліцейського за січень 2016 року.

Виплату перерахованих відповідно до абзацу першого цього пункту пенсій (з урахуванням доплат до попереднього розміру пенсій, підвищень, індексації та інших доплат до пенсії, встановлених законодавством (крім підвищень, додаткової пенсії, цільової грошової допомоги, пенсії за особливі заслуги перед Україною, що визначені законом) особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ (міліції) проводити з 1 січня 2018 року».

Крім того, вищевказаною постановою передбачено поетапну виплату суми пенсії, недоплаченої за період з 01.01.2016 року по 31.12.2017 року, починаючи з 01.01.2019 року.

Відповідно до статті 22 Конституції України права і свободи людини і громадянина, закріплені цією Конституцією, не є вичерпними. Конституційні права і свободи гарантуються і не можуть бути скасовані. При прийнятті нових законів або внесенні змін до чинних законів не допускається звуження змісту та обсягу існуючих прав і свобод.

Статтею 58 Конституції України передбачено, що закони та інші нормативно-правові акти не мають зворотної дії в часі, крім випадків, коли вони пом`якшують або скасовують відповідальність особи.

Стаття 63 Закону № 2262-ХІІ визначає як обов`язкову підставу для здійснення перерахунку пенсії підвищення грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом. Ця норма також делегує Кабінету Міністрів України визначення умов, порядку та розмірів перерахунку пенсії за цим Законом.

У зв`язку з прийняттям Кабінетом Міністрів України Постанови № 103 у позивача виникло право на перерахунок раніше призначеної пенсії.

При цьому, з огляду на положення частини 4 статті 63 Закону № 2262-XII, умови, порядок та розміри вказаного перерахунку визначені Постановою Кабінету Міністрів України № 103, якою постановлено здійснити з 01.01.2016 року перерахунок пенсій, призначених згідно із Законом № 2262-XII, особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ (міліції) за прирівняною посадою з розміру грошового забезпечення поліцейського.

Варто зазначити, що стаття 13 Закону № 2262-XII регулює порядок призначення пенсій, тоді як стаття 63 визначає підстави, умови і порядок їх перерахунку.

Зміни до статті 63 Закону № 2262-ХІІ ні Законом № 3668-VI, ні Законом № 1166-VII у частині підстав, умов, розміру або порядку перерахунку пенсій не вносилися.

Постанова Кабінету Міністрів України № 103 також не містить жодних положень про зміну відсоткового значення розміру призначених пенсій при їх перерахунку.

Системний аналіз наведених вище норм права дає підстави для висновку, що внесені Законом № 3668-VІ та Законом № 1166-VII зміни до статті 13 Закону № 2262-ХІІ щодо розміру пенсії у відсотках стосуються порядку призначення пенсії за вислугу років військовослужбовцям та особам, які мають право на пенсію за цим Законом у разі реалізації ними права на пенсійне забезпечення, а не перерахунку вже призначеної пенсії.

Водночас процедури призначення та перерахунку пенсії є різними за змістом і механізмом їх проведення. Нормами, які визначають механізм здійснення перерахунку пенсії за вислугу років є норми статті 63 Закону № 2262-ХІІ, яка змін у зв`язку з прийняттям Закону № 3668-VІ та Закону № 1166-VII не зазнала.

З огляду на викладене суд доходить висновку, що при перерахунку пенсії позивача з 01.01.2016 року відповідно до статті 63 Закону № 2262-ХІІ на підставі Постанови Кабінету Міністрів України № 103 відсутні підстави для застосування механізму нового обчислення пенсії із врахуванням норм частини 2 статті 13 Закону № 2262-XII, яка застосовується саме при призначенні пенсії. Тому при перерахунку пенсії позивача змінною величиною є лише розмір грошового забезпечення. Натомість, відсоткове значення розміру основної пенсії, що обчислювалося при її призначенні відповідно до наявної у позивача вислуги років, є незмінним.

Відтак, у відповідача були відсутні законні підстави для зменшення основного розміру пенсії позивача з 85% до 70% відповідних сум грошового забезпечення при здійсненні перерахунку пенсії в березні 2018 року.

Таким чином суд приходить до переконання про наявність правових підстав для задоволення позовних вимог ОСОБА_1 шляхом визнання протиправними дії Головного управління Пенсійного фонду України у Вінницькій області щодо зменшення під час перерахунку основного розміру пенсії позивачу за вислугу років з 85% до 70% від відповідних сум грошового забезпечення та, відповідно, зобов`язання відповідача з 01.01.2016 року перерахувати позивачу пенсію за вислугу років, виходячи з відсоткового значення основного розміру пенсії 85% сум грошового забезпечення, визначених у довідці Ліквідаційної комісії Управління Міністерства внутрішніх справ України у Вінницькій області № 10251, та здійснити виплату пенсії з урахуванням виплачених сум.

Такі висновки суду узгоджуються із правовою позицією, викладеною Верховним Судом в рішенні від 04.02.2019 року за результатами розгляду зразкової справи № 240/5401/18 (Пз/9901/58/19), яке набрало чинності відповідно до постанови Великої Палати Верховного Суду від 16.10.2019 року.

В той же час, суд звертає увагу, що вимоги позивача про зобов`язання відповідача в подальшому виплачувати перераховану пенсію у сумі 85% є безпідставними, адже лише порушене право підлягає захисту, а не ті права та інтереси, які, можливо, у майбутньому будуть порушені.

Відтак, рішення суду не може бути прийнято на майбутнє, не може ґрунтуватися на припущеннях та домислах, котрі на момент ухвалення рішення ще не відбулись, оскільки таке рішення суперечитиме законодавчо визначеним принципам і завданням адміністративного судочинства.

Тобто в цій частині позов задоволеним бути не може.

Окрім цього, у своєму відзиві відповідач посилається на те, що застосування під час перерахунку пенсії позивача положень статті 13 Закону № 2262-XII в редакції, що діє з 01.05.2014 року, жодним чином не звужує змісту та обсягу прав позивача.

Проте суд із зазначеними доводами не може погодитись, оскільки внаслідок таких дій пенсійного органу відбулося заниження основного розміру пенсії позивача. Як наслідок, позивач недоотримує ті суми пенсії, на отримання яких він має право відповідно до закону. Поза сумнівом, це порушує його майнові права та інтереси, зокрема ті, що підпадають під дію статті 1 Протоколу 1 до Конвенції про захист прав людини та основоположних свобод (справа "Будченко проти України», № 38677/06, рішення від 24 липня 2014 року; справа «Пічкур проти України», № 10441/06, рішення від 7 листопада 2013 року; справа «Суханов та Ільченко проти України», № 68383/10 і 71378/10, рішення від 26 червня 2014 року).

Відповідно до частини 2 статті 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Частиною 2 статті 2 КАС України передбачено, що у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб`єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті вони на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України; з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення; безсторонньо (неупереджено); пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія).

Суд при вирішенні справи керується принципом верховенства права, відповідно до якого, зокрема, людина, її права та свободи визнаються найвищими цінностями та визначають зміст і спрямованість діяльності держави (ч. 1 ст. 6 КАС України).

Перевіривши обґрунтованість доводів сторін, оцінивши докази суб`єкта владних повноважень на підтвердження правомірності своїх дій, суд приходить до переконання про наявність підстав для задоволення адміністративного позову частково.

З урахуванням вимог ч. 1 ст. 139 КАС України сплачений при зверненні до суду судовий збір у розмірі 908,00 грн. належить стягнути на користь позивача за рахунок бюджетних асигнувань відповідача.

Керуючись ст.ст. 6, 72, 77, 90, 139, 242, 245, 246, 250, 255, 295 КАС України, суд,

ВИРІШИВ:

Адміністративний позов задовольнити частково.

Визнати протиправними дії Головного управління Пенсійного фонду України у Вінницькій області щодо зменшення відсоткового значення розміру пенсії за вислугу років ОСОБА_1 з 85% до 70% відповідних сум грошового забезпечення при здійснення її перерахунку з 01.01.2016 року.

Зобов`язати Головне управління Пенсійного фонду України у Вінницькій області здійснити з 01.01.2016 року перерахунок та виплату пенсії ОСОБА_1 виходячи з відсоткового значення основного розміру пенсії 85% сум грошового забезпечення, визначених у довідці Ліквідаційної комісії Управління Міністерства внутрішніх справ України у Вінницькій області № 10251, з урахуванням раніше виплачених сум.

В іншій частині позовних вимог відмовити.

Стягнути на користь ОСОБА_1 судовий збір в розмірі 908,00 грн. (дев`ятсот вісім гривень 00 копійок) за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління Пенсійного фонду України у Вінницькій області.

Рішення суду першої інстанції набирає законної сили в порядку, визначеному ст. 255 КАС України.

Відповідно до ст. 295 КАС України, апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Учасник справи, якому повне рішення суду не було вручено у день його проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.

Повне судове рішення складено 20.05.21.

Інформація про учасників справи:

Позивач: ОСОБА_1 (РНОКПП: НОМЕР_1 , місце реєстрації: АДРЕСА_1 , місце фактичного проживання: АДРЕСА_2 );

Відповідач: Головне управління Пенсійного фонду України у Вінницькій області (код ЄДРПОУ 13322403, місцезнаходження: вул. Хмельницьке шосе, 7, м. Вінниця, 21100).

Суддя Слободонюк Михайло Васильович