
Справа №: 716/934/21
П О С Т А Н О В А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
13.05.2021 суддя Заставнівського районного суду Чернівецької області Пухарєва О.В., за участю секретаря Кульки О.М., прокурора Бачинського В.Я., особи, яка притягається до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду м. Заставна адміністративний матеріал, що надійшов із Управління стратегічних розслідувань в Чернівецькій області Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України відносно ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , яка проживає в АДРЕСА_1 , не працюючої, колишнього депутата Кадубовецької сільської ради Заставнівського району Чернівецької області VII скликання, раніше до адміністративної відповідальності не притягувалася, про притягнення його до адміністративної відповідальності за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1ст. 172-6 КУпАП,-
В С Т А Н О В И Л А:
ОСОБА_1 відповідно до п.п.б п.1 ч.1 ст.3 Закону України «Про запобігання корупції будучи суб`єктом декларування, в порушення вимог абз. 1 ч. 2 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції», несвоєчасно, 23.12.2020, подала на офіційний веб-сайт Національного агентства з питань запобігання корупції при припиненні діяльності, пов`язаної з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, Декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (Декларація перед звільненням), проте зобов`язана була подати дану Декларацію до 00:00 год. 02.12.2020. Також ОСОБА_1 , будучи суб`єктом декларування, в порушення вимог абз. 2 ч. 2 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції», несвоєчасно, 28.04.2021, подала на офіційний веб-сайт Національного агентства з питань запобігання корупції Декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, яка припинила діяльність, пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування (Декларація, після звільнення), проте зобов`язана була подати дану Декларацію до 00:00 год. 01.04.2021, чим вчинила адміністративні правопорушення пов`язані з корупцією, відповідальність за які передбачена ч.1 ст.172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
В судовому засіданні ОСОБА_1 свою вину у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, визнала та пояснила, що вона являлася депутатом Заставнівської міської ради Чернівецької області VII скликання із травня 2018 по 12 листопада 2020 року, вона була обізнана про необхідність подання Декларації перед звільненням та після звільнення її із посади. Вказала, що поважних причин пропуску строку подання декларацій у неї не було, проте вона подала зазначені декларації несвоєчасно, оскільки так склалися життєві обставини.
Прокурор Бачинський В.Я. в судовому засіданні просив суд притягнути ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності, наклавши на неї адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі шестидесяти неоподаткованих мінімумів доходів громадян, вважаючи, що в її діях наявний склад адміністративних правопорушень, пов`язаних з корупцією, передбачених ч.1 ст. 172-6 КУпАП.
Заслухавши пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, думку прокурора, дослідивши матеріали справи, вважаю, що в діях ОСОБА_1 наявний склад правопорушень, передбачених ч. 1ст.172-6 КУпАП, а саме: несвоєчасне, без поважних причин подання на офіційний веб-сайт Національного агентства з питань запобігання корупції при припиненні діяльності, пов`язаної з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування Декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (Декларація, перед звільненням); несвоєчасне, подання на офіційний веб-сайт Національного агентства з питань запобігання корупції Декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, яка припинила діяльність, пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування ( Декларація, після звільнення), що підтверджено сукупністю зібраних до протоколу та досліджених судом доказів.
Зокрема, згідно рішення І пленарного засідання І сесії VII скликання Заставнівської міської ради Чернівецької області №1/1-2018 від 17.05.2018 «Про початок повноважень депутатів Заставнівської міської ради» ОСОБА_1 набула повноважень депутата Заставнівської міської ради.
Як вбачається з рішення І пленарного засідання І сесії VIIІ скликання Заставнівської міської ради Чернівецької області №1/1-1-2020 від 12.11.2020 розпочато повноваження депутатів Заставнівської міської ради VIIІ скликання. Отже з 12.11.2020 припинено повноваження ОСОБА_1 як депутата Заставнівської міської ради VII скликання, що підтверджується відомостями, які містяться в довідці Заставнівської міської ради від 28.04.2021 №640/04-21.
Відповідно до п.п. «б» п.1 ч.1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» суб`єктами, на яких поширюється дія цього Закону є народні депутати України, депутати Верховної Ради АР Крим, депутати місцевих рад, сільські, селищні, міські голови.
Відповідно до абз. 1 ч. 2 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції» особи, зазначені у пункті 1, підпунктах "а" і "в" пункту 2, пункті 5 частини першої статті 3 цього Закону, які припиняють діяльність, пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, подають декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за період, не охоплений раніше поданими деклараціями.
Відповідно до підпункту 2 пункту 5 розділу II Порядку формування, ведення та оприлюднення (надання) інформації Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (далі - Порядок) декларація перед звільненням це декларація, яка подається відповідно до абзацу першого частини другої статті 45 Закону не пізніше двадцяти робочих днів з дня припинення діяльності, пов`язаної з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, або іншої діяльності, зазначеної у підпунктах "а", "в" пункту 2 частини першої статті 3 Закону.
Також, у відповідності до абз. 2 ч. 2 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції» особи, які припинили діяльність, пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, або іншу діяльність, зазначену у підпунктах "а" і "в" пункту 2, пункті 5 частини першої статті 3, зобов`язані наступного року після припинення діяльності подавати в установленому частиною першою цієї статті порядку декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік.
Відповідно до підпункту 3 пункту 5 розділу II Порядку декларація після звільнення це декларація, яка подається відповідно доабзацу другогочастини другої статті 45 Закону до 00 годин 00 хвилин 01 квітня року, наступного за звітним роком, у якому було припинено діяльність, пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, або іншу діяльність, зазначену у підпунктах «а», «в» пункту 2 частини першої статті 3 Закону. Така декларація охоплює звітний рік (період з 01 січня до 31 грудня включно), що передує року, в якому подається декларація, та містить інформацію станом на 31 грудня звітного року.
Таким чином, ОСОБА_1 , як депутат міської ради, була зобов`язана:
подати при припиненні діяльності, пов`язаної з виконанням функцій місцевого самоврядування декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (Декларацію перед звільненням) до 00:00 год. 02.12.2020;
подати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, яка припинила діяльність, пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування (Декларацію після звільнення) до 00:00 год. 01.04.2021.
Факт несвоєчасного подання вищезазначених декларацій підтверджується скриншотом опублікованого на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції Єдиного державного реєстру Декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2020 та 2021 роки, з якого вбачається, що ОСОБА_1 подала Декларацію (перед звільненням) 23.12.2020 о 08:55 год. та Декларацію (після звільнення) 28.04.2021 о 10:40 год.
Частиною 1 ст. 172-6 КУпАП передбачена відповідальність за адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією, а саме несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Згідно п.2 Інформаційного листа Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ «Щодо притягнення до адміністративної відповідальності за окремі правопорушення, пов`язані з корупцією» від 22.05.2017 №223-943/0/4017 конструктивною ознакою цього правопорушення є також несвоєчасне подання декларації без поважних на те причин. Тобто за наявності останніх відповідальність за аналізованою частиною статті виключається. Під поважними причинами слід розуміти неможливість особи подати вчасно декларацію у зв`язку із хворобою, перебуванням особи на лікуванні, внаслідок стихійного лиха (повені, пожежі, землетрусу), технічних збоїв офіційного веб-сайту Національного агентства з питань запобігання корупції, витребуванням відомостей, необхідних для внесення в декларацію, перебуванням (триманням) під вартою тощо.
Як встановлено судом, поважних причин несвоєчасного подання електронних декларацій у ОСОБА_1 не було. Дані факти були підтверджені особисто нею в судовому засіданні.
Також, з письмових пояснень начальника відділу правової та організаційної роботи Заставнівської міської ради ОСОБА_2 від 28.04.2021 вбачається, що з депутатами Заставнівської міської ради 7 скликання проводилася постійна роз`яснювальна робота з питання обов`язкового вивчення вимог Закону України «Про запобігання корупції» та необхідність своєчасного подання декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування перед звільненням у 20-денний термін з моменту складання повноважень та декларацій після звільнення за період з моменту складання повноважень до кінця року , в якому було складено повноваження.
Згідно довідок Заставнівської міської ради №638/04-21 від 28.04.2021 та №658/04-21 від 30.04.2021 в Заставнівській міській раді є в наявності 26 робочих комп`ютерів, яка підключена до мережі Інтернет. ОСОБА_1 не зверталася до представників міської ради з приводу неможливості подання декларацій.
З огляду на наведене, приходжу до висновку, що ОСОБА_1 без поважних причин не вжила усіх належних дієвих та послідовних заходів щодо своєчасного, а саме до 02.12.2020 та до 01.04.2021 заповнення та подання декларацій на офіційному веб-сайті НАЗК, тобто для повного виконання нею, як суб`єктом декларування, вимог ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції», чим порушила вимоги фінансового контролю, отже вчинила адміністративні правопорушення, передбачені ч.1 ст.172-6 КУпАП, за що повинна нести адміністративну відповідальність.
Згідно ст. 36 ч.2 КпАП України якщо особа вчинила кілька адміністративних правопорушень, справи про які одночасно розглядаються одним і тим же органом (посадовою особою), стягнення накладається в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених. До основного стягнення в цьому разі може бути приєднано одне з додаткових стягнень, передбачених статтями про відповідальність за будь-яке з вчинених правопорушень.
Вирішуючи питання про накладення адміністративного стягнення за вчинення адміністративного правопорушення у відповідності до ст. 33 КУпАП, враховуючи характер вчинених правопорушень, які відноситься до правопорушень, пов`язаних з корупцією, обставини, за яких було вчинено дані правопорушення, відсутність обтяжуючих обставин, щире каяття винної, як обставину, яка пом`якшує відповідальність, приходжу до висновку, що накладення адміністративного стягнення у виді штрафу із застосуванням вимог ч.2 ст. 36 КУпАП, буде необхідним і достатнім для виправлення ОСОБА_1 та попередження вчинення нею нових правопорушень.
Згідност.40-1КУпАП судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення, тобто згідно ЗУ «Про судовий збір» у разі ухвалення судом постанови про накладення адміністративного стягнення судовий збір складає 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, тому суд вважає за необхідне стягнути з ОСОБА_1 судовий збір у розмірі 454,00 грн. на користь держави.
Керуючись ст. ст.23,27,40-1, ч.1 ст.172-6,221,251,283-284 КУпАП, суддя, -
П О С Т А Н О В И Л А :
Накласти на ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 (ІПН НОМЕР_1 ), жительку АДРЕСА_1 адміністративне стягнення із застосуванням ч.2 ст. 36 КУпАП, у виді штрафу в розмірі 55 неоподаткованих мінімумів доходів громадян, що становить 935, 00 грн., за вчинення адміністративних правопорушень, передбачених ст.172-6 ч.1 КУпАП.
Стягнути з ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 (ІПН НОМЕР_1 ), жительки АДРЕСА_1 судовий збір на користь держави в розмірі 454,00 грн. (Отримувач коштів ГУК у м.Києві/м.Київ/22030106, код отримувача (ЄДРПОУ) 37993783, банк отримувача Казначейство України (ЕАП), код банку (МФО) 899998, номер рахунку UA908999980313111256000026001, код класифікації доходів бюджету 22030106).
Постанова суду набирає законної сили після закінчення строку на подання апеляційної скарги.
Апеляційна скарга на постанову може бути подана до Чернівецького апеляційного суду через Заставнівський районний суд особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником протягом 10 днів з дня її винесення.
Суддя О. Пухарєва