Ухвала суду № 96896199, 14.05.2021, Дніпропетровський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
14.05.2021
Номер справи
160/7104/21
Номер документу
96896199
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

УХВАЛА

14 травня 2021 року Справа 160/7104/21

Суддя Дніпропетровського окружного адміністративного суду Горбалінський В.В., розглянувши позовну заяву ОСОБА_1 до Департаменту екології та природних ресурсів Дніпропетровської обласної державної адміністрації, Головного управління Державної казначейської служби України в Дніпропетровської області, треті особи: ОСОБА_2 , ОСОБА_3 , ОСОБА_4 , Благодійний фонд «Екологія – Геос» про визнання бездіяльності суб`єкта владних повноважень та зобов`язання вчинити певні дії, -

ВСТАНОВИВ:

05.05.2021 року до Дніпропетровського окружного адміністративного суду надійшла позовна заява ОСОБА_1 до Департаменту екології та природних ресурсів Дніпропетровської обласної державної адміністрації, Головного управління Державної казначейської служби України в Дніпропетровської області, треті особи: ОСОБА_2 , ОСОБА_3 , ОСОБА_4 , Благодійний фонд «Екологія – Геос», в якій позивачі просять:

- визнати бездіяльність Держави Україна в особі Департаменту екології та природних ресурсів Дніпропетровської обласної державної адміністрації, на підставі матеріалів позовної заяви у справі 160/7440/19, постанови Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 12.04.2021 року у справі 160/7440/19 та аостанови Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду від 20.10.2015р. по справі за № 804/1594/15, за позовом Дніпропетровського обласного благодійного фонду «Екологія – Геос», ОСОБА_1 , ОСОБА_3 , ОСОБА_4 до Міністерства енергетики та вугільної промисловості України з питання щодо негайного поновлення та забезпечення особистих немайнових та майнових прав співавторів технології ІНФОРМАЦІЯ_1 », за результатом подання скарг та звернень на адресу Кабінету Міністрів України за №№ БЛ-11431292, БЛ-11431202, БЛ-11431177, БЛ-11431113, БЛ-11431067 від 18/10/2020 року, БЛ-11433897, БЛ-11433987, БЛ-11434888, БЛ-11435080, БЛ-11435384, БЛ-11435578 , БЛ-11436037, БЛ-11436127, БЛ-11436237, БЛ-11436326, БЛ-11434995, БЛ-11436430, БЛ-11436665, від 19/10/2020 року, БЛ-11441537, БЛ-11443129 від 20/10/2020 року, , БЛ-9688984 від 15/09/2019 року, БЛ-9706702 від 20/09/2019 року, БЛ-9729072 від 27/09/2019 року, БЛ-12330695 від 04/04/2021, БЛ-12254819 від 18/03/2021, БЛ-12111595 від 19/02/2021 та інших, протиправною та такою, що не вжито заходів, згідно статті 2 Закону «Про Кабінет Міністрів України» та частини 1 статті 276 ЦКУ, спрямованих на негайне поновлення та забезпечення: 1) гарантії екологічних прав співавторів технології ІНФОРМАЦІЯ_1 », у відповідності із законом України «Про охорону навколишнього природного середовища» та статтею 50 Конституції України; 2) гарантії права на захист моральних та матеріальних інтересів пов`язаних із об`єктами інтелектуальної власності співавторів технології ІНФОРМАЦІЯ_1 », у відповідності із статтею 54 Конституції України; 3) гарантії права на звернення щодо реалізації соціально-економічних, політичних та особистих прав і законних інтересів співавторів технології ІНФОРМАЦІЯ_1 » та скаргою про їх порушення, у відповідності із законом України «Про звернення громадян» та статтею 40 Конституції України; 4) гарантії права на вільний розвиток особистості кожного із співавторів технології ІНФОРМАЦІЯ_1 », у відповідності із статтею 23 Конституції України; 5) гарантії права на рівність конституційних прав і свобод та рівності перед законом кожного із співавторів технології ОСОБА_5 « ІНФОРМАЦІЯ_1 », у відповідності із статтею 24 Конституції України; 6) гарантії права на захист життя і здоров`я співавторів технології ОСОБА_5 « ІНФОРМАЦІЯ_1 » та життя і здоров`я інших людей від протиправних посягань посадових осіб державних органів влади, у відповідності із статтею 27 Конституції України; 7) гарантії права кожного із співавторів технології ОСОБА_5 « ІНФОРМАЦІЯ_1 » брати участь в управлінні державними справам, у відповідності із статтею 38 Конституції України; 8) гарантії права кожного із співавторів технології ОСОБА_5 « ІНФОРМАЦІЯ_1 » користуватися і розпоряджатися результатами своєї інтелектуальної, творчої діяльності, у відповідності із статтею 41 Конституції України; 9) гарантії права кожного із співавторів технології ОСОБА_5 « ІНФОРМАЦІЯ_1 » на підприємницьку діяльність, яка не заборонена законом, у відповідності із статтею 42 Конституції України; 10) гарантії права кожного із співавторів технології ОСОБА_5 « ІНФОРМАЦІЯ_1 » на працю, що включає можливість заробляти собі на життя працею, яку кожен вільно обирає у відповідності із статтею 43 Конституції України; 11) гарантії права кожного із співавторів технології ОСОБА_5 « ІНФОРМАЦІЯ_1 » на соціальний захист, що включає право на забезпечення їх у разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника, безробіття з незалежних від них обставин, а також у старості та в інших випадках, передбачених законом, у відповідності із статтею 46 Конституції України; 12) гарантії права кожного із співавторів технології ОСОБА_5 « ІНФОРМАЦІЯ_1 » на достатній життєвий рівень для себе і своєї сім`ї, що включає достатнє харчування, одяг, житло., у відповідності із статтею 48 Конституції України; 13) гарантії права кожного із співавторів технології ОСОБА_5 « ІНФОРМАЦІЯ_1 » на охорону здоров`я, медичну допомогу та медичне страхування, у відповідності із статтею 49 Конституції України; 14) гарантії права кожного із співавторів технології ОСОБА_5 « ІНФОРМАЦІЯ_1 » на відшкодування за рахунок держави чи органів місцевого самоврядування матеріальної та моральної шкоди, завданої незаконними рішеннями, діями чи бездіяльністю органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їх посадових і службових осіб при здійсненні ними своїх повноважень, у відповідності із статтею 56 Конституції України, а також інших особистих немайнових прав, шляхом запровадження у виробництво технології ОСОБА_5 « ІНФОРМАЦІЯ_1 », яка як встановлено у мотивувальній частині постанови Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду від 20.10.2015р. по справі за №804/1594/15, за позовом Дніпропетровського обласного благодійного фонду «Екологія – Геос», ОСОБА_1 , ОСОБА_3 , ОСОБА_4 до Міністерства енергетики та вугільної промисловості України дозволяє при її використані заощаджувати бюджетні кошти, знижувати, а не підвищувати, тарифи для населення та підприємств, що в свою чергу дозволяє знижувати вартість виробництва вітчизняних товарів і послуг, підвищувати їх конкурентну здатність, створювати додаткові робочі місця, збільшувати надходження до бюджету, виключити енергетичну та економічну залежність України та забезпечити конституційні права громадян на добробут та безпечне для життя і здоров`я довкілля, які встановлені статтею 50 Конституції України та статтею 9 закону України «Про охорону навколишнього природного середовища», в результаті чого кожний день бездіяльності чи навмисних дій відповідачів призводить до того, що безробітній ОСОБА_4 , ОСОБА_3 та пенсіонерам ОСОБА_1 та ОСОБА_2 загрожує небезпека від голоду, хвороб та холоду, у зв`язку з порушенням конституційних прав державними органами влади, та постановити, на підставі частини 2 статті 276 ЦКУ, судове рішення щодо негайного поновлення Державою Україна в особі Департаменту екології та природних ресурсів Дніпропетровської обласної державної адміністрації порушеного права, а також відшкодування моральної шкоди, завданої його порушенням, на підставі статті 56 Конституції України та Постанови Пленуму Верховного суду України N 4 від 31.03.95 «Про судову практику в справах про відшкодування моральної (немайнової) шкоди».

- на підставі статті 56 Конституції України та пункту 17 Постанови Пленуму Верховного суду України №4 від 31.03.95 «Про судову практику в справах про відшкодування моральної (немайнової) шкоди», у зв`язку з тим, що Держава Україна в особі Департаменту екології та природних ресурсів Дніпропетровської обласної державної адміністрації добровільно не поновила особисті немайнові права, у відповідності із статтею 276 ЦКУ та заперечує, згідно постанови Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 12.04.2021 року у справі 160/7440/19, про відшкодування шкоди за порушене право, що заборонено статтею 19 Конституції України, зобов`язати Департамент екології та природних ресурсів Дніпропетровської обласної державної адміністрації надати докази, а саме: обрахунки фактично нанесеної шкоди здоров`ю співавторам технології ОСОБА_5 « ІНФОРМАЦІЯ_2 та матеріальної шкоди (упущена вигода) від бездіяльності з питання забезпечення гарантії екологічних та інших прав громадян України шляхом запровадження у виробництво технології ІНФОРМАЦІЯ_1 », яка як встановлено у мотивувальній частині постанови Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду від 20.10.2015р. по справі за №804/1594/15, за позовом Дніпропетровського обласного благодійного фонду «Екологія – Геос», ОСОБА_1 , ОСОБА_3 , ОСОБА_4 до Міністерства енергетики та вугільної промисловості України дозволяє при її використані заощаджувати бюджетні кошти, знижувати, а не підвищувати, тарифи для населення та підприємств, що в свою чергу дозволяє знижувати вартість виробництва вітчизняних товарів і послуг, підвищувати їх конкурентну здатність, створювати додаткові робочі місця, збільшувати надходження до бюджету, виключити енергетичну та економічну залежність України та забезпечити конституційні права громадян на добробут та безпечне для життя і здоров`я довкілля, які встановлені статтею 50 Конституції України та статтею 9 закону України «Про охорону навколишнього природного середовища».

- зобов`язати Головне управління Державної казначейської служби України Дніпропетровської області, на підставі пункту 10-1 постанови пленуму Верховного суду України № 4 від 31.03.95 «Про судову практику в справах про відшкодування моральної (немайнової) шкоди», відшкодувати за рахунок держави моральну шкоду (наслідки протиправної бездіяльності), яка є гарантією захисту прав фізичних та юридичних осіб від протиправних дій посадових осіб державних органів влади, за порушення Державою Україна в особі Департаменту екології та природних ресурсів Дніпропетровської обласної державної адміністрації (причина) 1) гарантії екологічних прав співавторів технології ОСОБА_5 « ІНФОРМАЦІЯ_2 », у відповідності із законом України «Про охорону навколишнього природного середовища» та статтею 50 Конституції України; 2) гарантії права на захист моральних та матеріальних інтересів пов`язаних із об`єктами інтелектуальної власності співавторів технології ІНФОРМАЦІЯ_1 », у відповідності із статтею 54 Конституції України; 3) гарантії права на звернення щодо реалізації соціально-економічних, політичних та особистих прав і законних інтересів співавторів технології ІНФОРМАЦІЯ_1 » та скаргою про їх порушення, у відповідності із законом України «Про звернення громадян» та статтею 40 Конституції України; 4) гарантії права на вільний розвиток особистості кожного із співавторів технології ІНФОРМАЦІЯ_1 », у відповідності із статтею 23 Конституції України; 5) гарантії права на рівність конституційних прав і свобод та рівності перед законом кожного із співавторів технології ОСОБА_5 « ІНФОРМАЦІЯ_2 », у відповідності із статтею 24 Конституції України; 6) гарантії права на захист життя і здоров`я співавторів технології ОСОБА_5 « ІНФОРМАЦІЯ_2 » та життя і здоров`я інших людей від протиправних посягань посадових осіб державних органів влади, у відповідності із статтею 27 Конституції України; 7) гарантії права кожного із співавторів технології ОСОБА_5 « ІНФОРМАЦІЯ_2 » брати участь в управлінні державними справам, у відповідності із статтею 38 Конституції України; 8) гарантії права кожного із співавторів технології ОСОБА_5 « ІНФОРМАЦІЯ_2 » користуватися і розпоряджатися результатами своєї інтелектуальної, творчої діяльності, у відповідності із статтею 41 Конституції України; 9) гарантії права кожного із співавторів технології ОСОБА_5 « ІНФОРМАЦІЯ_2 » на підприємницьку діяльність, яка не заборонена законом, у відповідності із статтею 42 Конституції України; 10) гарантії права кожного із співавторів технології ОСОБА_5 « ІНФОРМАЦІЯ_2 » на працю, що включає можливість заробляти собі на життя працею, яку кожен вільно обирає у відповідності із статтею 43 Конституції України; 11) гарантії права кожного із співавторів технології ОСОБА_5 « ІНФОРМАЦІЯ_2 » на соціальний захист, що включає право на забезпечення їх у разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника, безробіття з незалежних від них обставин, а також у старості та в інших випадках, передбачених законом, у відповідності із статтею 46 Конституції України; 12) гарантії права кожного із співавторів технології ОСОБА_5 « ІНФОРМАЦІЯ_2 » на достатній життєвий рівень для себе і своєї сім`ї, що включає достатнє харчування, одяг, житло., у відповідності із статтею 48 Конституції України; 13) гарантії права кожного із співавторів технології ОСОБА_5 « ІНФОРМАЦІЯ_2 » на охорону здоров`я, медичну допомогу та медичне страхування, у відповідності із статтею 49 Конституції України; 14) гарантії права кожного із співавторів технології ОСОБА_5 « ІНФОРМАЦІЯ_2 » на відшкодування за рахунок держави чи органів місцевого самоврядування матеріальної та моральної шкоди, завданої незаконними рішеннями, діями чи бездіяльністю органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їх посадових і службових осіб при здійсненні ними своїх повноважень, у відповідності із статтею 56 Конституції України, на підставі статті 1173, частини 2 статті 276 Цивільного кодексу України, статті 25 закону України «Про звернення громадян», статті 56 Конституції України, моральну шкоду ОСОБА_1 за моральні страждання, завдані протиправною бездіяльністю Держави Україна в особі Департаменту екології та природних ресурсів Дніпропетровської обласної державної адміністрації продовж 2006-2021 років, у розмірі 16000 (шістнадцять тисяч) місячних прожиткових мінімумів для працездатних осіб, відшкодувати ОСОБА_1 одноразову матеріальну шкоду (упущена вигода завдану протиправною бездіяльністю Держави Україна в особі Департаменту екології та природних ресурсів Дніпропетровської обласної державної адміністрації продовж 2006-2021 років), яка одноразово складає лише 4 (чотири) відсотки у розмірі 1400 млн. грн., від розміру 35 млрд. грн. субсидій для громадян на 2021 рік для оплати енергоносіїв та комунальних послуг. Відшкодувати ОСОБА_1 матеріальну шкоду у розмірі заборгованості за газ та електричну енергію за опалювальний період 2020-2021 року, а також відшкодувати борги перед фізичними особами у розмірі 42 тис. грн. на 02.05.2021 року та перерахувати вказані кошти за моральні страждання у розмірі 16000 (шістнадцять тисяч) місячних прожиткових мінімумів для працездатних осіб та упущену вигоду ОСОБА_1 у розмірі 1400 млн. грн., які є коштами платників податків, на рахунок Благодійного фонду «Екологія-Геос», код отримувача 33474710, АТ КБ «Приватбанк» НОМЕР_1 , НОМЕР_2 , головним цілями та завданнями якого є: сприяння розробці та реалізації загальнодержавних, регіональних, місцевих та міжнародних програм спрямованих на поліпшення соціального, економічного і екологічного становища, забезпечення інтересів держави в енергетичній, екологічній, економічній та оборонній сфері, а також забезпечення конституційних прав громадян України на добробут та безпечне для життя і здоров`я довкілля шляхом запровадження у виробництво технології ІНФОРМАЦІЯ_1 » з використанням альтернативної сировини для безпечного, екологічного та економічного виробництва енергії за допомогою енергетичних агрегатів Благути з замкненим циклом роботи; для запровадження у виробництво, на користь платників податків проекту програми «« ІНФОРМАЦІЯ_3 » – енергетична незалежність, екологічна безпека, здоров`я і добробут Українського народу». Статут Благодійного фонду «Екологія-Геос», на адресу суду додається. Вказані позовні вимоги до Департаменту екології та природних ресурсів Дніпропетровської обласної державної адміністрації до суду раніше не подавалися.

11.05.2021 року ухвалою Дніпропетровського окружного адміністративного суду заяву про самовідвід судді Дніпропетровського окружного адміністративного суду Захарчук-Борисенко Н.В. в адміністративній справі №160/7104/21 задоволено.

Відведено суддю Дніпропетровського окружного адміністративного суду Захарчук-Борисенко Н.В. від розгляду адміністративної справи 160/7104/21 за позовом ОСОБА_1 до відповідача 1: Департаменту екології та природних ресурсів Дніпропетровської обласної державної адміністрації, відповідача 2: Головного управління Державної казначейської служби України в Дніпропетровської області, третя особа: ОСОБА_2 , ОСОБА_3 , ОСОБА_4 , Благодійний фонд «Екологія – Геос», про визнання бездіяльності суб`єкта владних повноважень.

Справу передано до відділу з організаційного забезпечення суду для повторного автоматизованого розподілу згідно до вимог ст. 31 Кодексу адміністративного судочинства України.

Згідно протоколу автоматизованого розподілу судової справи від 11.05.2021 між суддями справу №160/7104/21 передано на розгляд судді ОСОБА_6 .

Одночасно з поданням позовної заяви до суду, позивач заявив клопотання про звільнення від сплати судового збору, в якому просить:

- забезпечити гарантію особистого немайнового права на звернення до суду та гарантію права на розгляд справи у суді шляхом звільнення від сплати судового збору на підставі: статті 8 Конституції України, яка гарантує право на звернення до суду без жодних обмежень чи умов, статті 3 Конституції України, статті 19 Конституції України, статті 22 Конституції України, статті 24 Конституції України, статті 55 Конституції України, пункту 13 частини 2 статті 3 закону України «Про судовий збір», а саме: за подання позовної заяви про відшкодування шкоди, заподіяної особі незаконними рішеннями, діями чи бездіяльністю органу державної влади, органу влади Автономної Республіки Крим або органу місцевого самоврядування, їх посадовою або службовою особою, а так само незаконними рішеннями, діями чи бездіяльністю органів, що здійснюють оперативно-розшукову діяльність, органів досудового розслідування, прокуратури або суду; пункту 1 та пункту 3 частини 1 статті 8 закону України «Про судовий збір», а саме: розмір судового збору перевищує 5 відсотків розміру річного доходу позивача – фізичної особи за попередній календарний рік; або предметом позову є захист соціальних, трудових, сімейних, житлових прав, відшкодування шкоди здоров`ю, на підставі пункту 1, пункту 2, частини 2 пункту 8 Постанови №9 від 01.11.96 Пленуму Верховного суду України «Про застосування Конституції України при здійсненні правосуддя», а саме: з метою правильного застосування норм Конституції при здійсненні правосуддя Пленум Верховного Суду України постановляє дати судам такі роз`яснення: відповідно до ст.8 Конституції в Україні визнається і діє принцип верховенства права. Конституційні права та свободи людини і громадянина є безпосередньо діючими.

Вирішуючи вказане клопотання, суд зазначає наступне.

Відповідно до пунктів 3 та 6 частини 1 статті 171 Кодексу адміністративного судочинства України суддя після одержання позовної заяви з`ясовує, чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтями 160, 161, 172 Кодексу адміністративного судочинства України та чи немає інших підстав для залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви або відмови у відкритті провадження в адміністративній справі, встановлених цим Кодексом.

Згідно з п.3 ч.2 ст.4 Закону України "Про судовий збір" ставка судового збору за подання до адміністративного суду адміністративного позову немайнового характеру, який подано фізичною особою складає 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Відповідно до п.2 ч.7 ст.6 Закону України "Про судовий збір" у разі коли позов немайнового характеру подається одночасно кількома позивачами до одного або кількох відповідачів, судовий збір сплачується кожним позивачем окремим платіжним документом у розмірах, установлених статтею 4 цього Закону за подання позову немайнового характеру.

Прожитковий мінімум для працездатних осіб на 1 січня 2021 року становить 2 270,00 грн.

Отже, судовий збір, який необхідно було сплатити позивачу за подання даної позовної заяви до суду складає 908,00 грн.

Водночас позивачем не надано до позовної заяви доказів сплати судового збору за подання даної позовної заяви до суду.

За приписами ст. 8 Закону України «Про судовий збір» враховуючи майновий стан сторони, суд може своєю ухвалою за її клопотанням відстрочити або розстрочити сплату судового збору на певний строк, але не довше ніж до ухвалення судового рішення у справі за таких умов:

1) розмір судового збору перевищує 5 відсотків розміру річного доходу позивача - фізичної особи за попередній календарний рік; або

2) позивачами є:

а) військовослужбовці;

б) батьки, які мають дитину віком до чотирнадцяти років або дитину з інвалідністю, якщо інший з батьків ухиляється від сплати аліментів;

в) одинокі матері (батьки), які мають дитину віком до чотирнадцяти років або дитину з інвалідністю;

г) члени малозабезпеченої чи багатодітної сім`ї;

ґ) особа, яка діє в інтересах малолітніх чи неповнолітніх осіб та осіб, які визнані судом недієздатними чи дієздатність яких обмежена; або

3) предметом позову є захист соціальних, трудових, сімейних, житлових прав, відшкодування шкоди здоров`ю.

Суд може зменшити розмір судового збору або звільнити від його сплати на підставі, зазначеній у частині першій цієї статті.

Також і відповідно до ч.1 ст.133 Кодексу адміністративного судочинства України суд, враховуючи майновий стан сторони, може своєю ухвалою зменшити розмір належних до оплати судових витрат чи звільнити від їх оплати повністю або частково, чи відстрочити або розстрочити сплату судових витрат на визначений строк.

Звільнення від сплати судового збору є правом, а не обов`язком суду, визначення майнового стану сторони є оціночним та залежить від доказів, якими обґрунтовується рівень майнового стану сторони.

Тобто, заявляючи клопотання про звільнення від сплати судового збору така особа повинна надати докази в підтвердження неможливості сплати судового збору чи в підтвердження того, що така сплата судового збору може позбавити цю особу фінансової можливості на отримання життєво необхідних потреб.

При цьому, обов`язок підтвердження наявності обставин тяжкого майнового стану особи, яка звертається до суду з позовом або апеляційною скаргою, та наявності в неї підстав для звільнення від сплати судового збору покладається виключно на таку особу.

Позивач як доказ скрутного майнового становища надає повідомлення про сплату за послуги розподілу (доставки) газу та сплату за спожитий природний газ за адресою: АДРЕСА_1 .

В свою чергу, відповідно до довідки про доходи №8341 2633 2532 1214 від 22.01.2021 року ОСОБА_1 отримав за період з січня по грудень 2020 року пенсію за віком у розмірі 34 220,42 грн.

Згідно відомостей з Державного реєстру фізичних осіб-платників податків про суми виплачених доходів та утриманих податків від 22.01.2021 року, які видані Головним управлінням ДПС у Дніпропетровській області, Управління соціального захисту населення Дніпровської районної державної адміністрації нараховано за 2 та 3 квартал 2020 року нарахувало ОСОБА_1 2 300,63 грн. соціальних виплат.

Отже, згідно наданих доказів дохід ОСОБА_1 за 2020 рік складає 36 521,05 грн.

Судом встановлено, що 5 відсотків розміру річного доходу позивача за 2020 рік складає 1 826,05 грн., що перевищує розмір судового збору, який необхідно було сплатити позивачу за подання даної позовної заяви до суду.

В свою чергу, повідомлення про сплату за послуги розподілу (доставки) газу та сплату за спожитий природний газ не дає можливості встановити майновий стан позивача та реальний дохід позивача.

На підставі вищевикладеного суд залишає позовну заяву без руху та пропонує позивачу усунути недоліки шляхом надання до суду:

- документу про сплату судового збору у розмірі 908,00 грн. або належним чином завірених документів на підтвердження звільнення позивача від сплати судового збору.

Керуючись ст. ст. 160, 161, 169, 248 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,-

УХВАЛИВ:

В задоволенні клопотання ОСОБА_1 про звільнення від сплати судового збору – відмовити.

Позовну заяву ОСОБА_1 до Департаменту екології та природних ресурсів Дніпропетровської обласної державної адміністрації, Головного управління Державної казначейської служби України в Дніпропетровської області, треті особи: ОСОБА_2 , ОСОБА_3 , ОСОБА_4 , Благодійний фонд «Екологія – Геос» про визнання бездіяльності суб`єкта владних повноважень та зобов`язання вчинити певні дії – залишити без руху.

Надати позивачу строк для усунення недоліків позовної заяви протягом десяти днів з дня отримання копії цієї ухвали суду.

Недоліки позовної заяви можуть бути усунуті шляхом надання до суду:

- документу про сплату судового збору у розмірі 908,00 грн. або належним чином завірених документів на підтвердження звільнення позивача від сплати судового збору.

Роз`яснити позивачу, що позовна заява повертається позивачеві, якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви, яку залишено без руху, у встановлений судом строк. Повернення позовної заяви не позбавляє права повторного звернення до адміністративного суду в порядку, встановленому законом.

Відповідно до ст. 256 Кодексу адміністративного судочинства України, ухвала набирає законної сили негайно після її проголошення, якщо інше не передбачено цим Кодексом.

Ухвала, постановлена судом поза межами судового засідання або в судовому засіданні у разі неявки всіх учасників справи, під час розгляду справи в письмовому провадженні, набирає законної сили з моменту її підписання суддею.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Суддя В.В. Горбалінський