Справа № 2- а-297/10
ПОСТАНОВА
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
27 травня 2010 року м. Олевськ
Суддя Олевського районного суду Житомирської області Охрімчук І.Г. розглянувши адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Управління праці та соціального захисту населення Олевської районної державної адміністрації Житомирської області про визнання дій протиправними, а також стягнення допомоги громадянам, які проживають на території радіоактивного забруднення, стягнення доплати громадянам, які працюють на території радіоактивного забруднення
В С Т А Н О В И Л А:
Позивачка звернулася до суду з позовом, в якому просить суд визнати дії відповідача протиправними та стягнути на її користь 18818,00 грн. доплати до заробітної плати як особі, яка працює на території радіоактивного забруднення та 2884,80 грн. недоплаченої допомоги як особі, яка проживає на території радіоактивного забруднення у звязку з тим, що вона проживає та працює на радіоактивно забрудненій території і має право на зазначені пільги.
Позивачка, згідно поданої заяви просить справу слухати у її відсутності, позовні вимоги підтримує повністю.
Відповідач, згідно поданої заяви, стосовно позову заперечує. Просить слухати справу у відсутність представника.
Встановлено, що позивачка проживає в АДРЕСА_1та працює на посаді молодшої медичної сестри Михайлівського фельдшерського пункту Комсомольської сільської ради з 03 грудня 2007 року, що розташований на території с. Михайлівка Олевського району Житомирської області, яке відповідно до “Переліку населених пунктів, віднесених до зон радіоактивного забруднення внаслідок Чорнобильської катастрофи” затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України № 106 від 23 липня 1991 року відносяться до зони гарантованого добровільного відселення, що стверджується відомостями паспорта громадянина України, довідкою з місця проживання, довідкою з місця роботи.
Позивачка працювала в 2006-2007 роках в приватному сільськогосподарському підприємстві «Лан» та на даний час працює в Михайлівському фельдшерському пункті Комсомольської сільської ради , що знаходиться на території с. Михайлівка Олевського району Житомирської області та отримує щомісячно виплати згідно Закону України “Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи “ по місцю роботи, що стверджується довідками з місця роботи позивачки.
Відповідно до ст. 37, 39 Закону України “Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи“ слідує, що громадянам які проживають на територіях радіоактивного забруднення, виплачується щомісячна грошова допомога у зоні гарантованого добровільного відселення - 4 0 % процентів від мінімальної заробітної плати та доплата до заробітної плати в розмірі двох мінімальних заробітних плат.
Допомога та доплата до заробітної плати в розмірі передбаченому законом позивачу виплачується не в повному розмірі. Виплачується щомісячно допомога в розміри 2.10 грн., доплата в розмірі 10.50 грн., відповідно до постанови КМ України від 26.07.1996 року № 836.
З 01 жовтня 2008 року по 01 жовтня 2009 року позивачці не доплачена допомога як особі, яка проживає на території радіоактивного забруднення в сумі 2884,80 грн., що стверджується розрахунком заборгованості наданому позивачкою, який судом перевірено і встановлено, що розрахунок проведено з урахуванням розміру мінімальної заробітної плати в Україні, яка була протягом зазначеного періоду та відповідно до розміру допомоги встановленої законом.
Крім того, з 01 січня 2006 року по 01 жовтня 2009 року позивачці не доплачена доплата до заробітної плати як особі, яка працює на території радіоактивного забруднення в сумі 18818,00 грн., що стверджується розрахунком заборгованості наданому позивачкою, який судом перевірено і встановлено, що розрахунок проведено з урахуванням розміру мінімальної заробітної плати в Україні, яка була протягом зазначеного періоду та відповідно до розміру доплати встановленої законом.
Дослідивши та оцінивши докази по справі вважаю, що між сторонами виникли правовідносини, які регулюються ст. ст. 37, 39 Закону України “Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи “ з яких слідує, що громадянам які проживають на територіях радіоактивного забруднення, виплачується щомісячна грошова допомога на придбання чистих продуктів харчування, у зоні гарантованого добровільного відселення 40 % від мінімальної заробітної плати, а також виплачується щомісячна грошова доплата до заробітної плати в розмірі двох мінімальних заробітних плат, які встановлені на час виплати. Допомога та доплата нараховуються та виплачуються за місцем роботи та за місцем проживання.
В даному випадку Закон України “Про статус і соціальний захист громадян , які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи “ визначає порядок і розміри допомоги та доплати. Виплата допомоги та доплати по постанові КМ України від 26.07.1996 року № 836 є неправомірною, оскільки постанова протирічить базовим положенням Конституції України про статус закону України, як акта вищої юридичної сили в системі нормативно-правових актів держави та самому Закону, який регулює зазначені відносини. Також в ст.22 Конституції України зазначено, що прийняття нових законів або внесення змін до чинних законів не допускають звуженню змісту та обсягу існуючих прав і свобод громадян.
Таким чином відповідач неправомірно обмежував позивачку у її правах на отримання допомоги та доплати в розмірах зазначених в ст.ст. 37, 39 Закону України “Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи“, чим порушив її право на соціальний захист від наслідків Чорнобильської катастрофи.
Позовні вимоги позивачки про стягнення допомоги як особі, яка проживає на території радіоактивного забруднення та про стягнення доплати до заробітної плати як особі, яка працює на території радіоактивного забруднення підлягає до задоволення частково в сумі 2668,90 грн. та 13402,25 грн. з урахуванням вимог ст. 99 КАС України, яка передбачає річний термін на звернення до суду з даними вимогами. Доказів щодо поважності причин пропуску зазначеного строку позивачем не надано.
Крім того, слід враховувати, що виплати зазначених коштів передбачені законом України як актом вищої юридичної сили, відповідачем проводилось часткове нарахування та виплата допомоги та доплати до заробітної плати позивачці як потерпілій внаслідок Чорнобильської катастрофи.
Керуючись ст. ст. 11,71,86, 99, 160,161, 186 КАС України та ст. ст. 37,39 Закону України “ Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок чорнобильської катастрофи “
П О С Т А Н О В И Л А:
Позов ОСОБА_1 до Управління праці та соціального захисту населення Олевської районної державної адміністрації Житомирської області про визнання дій протиправними, а також стягнення допомоги громадянам, які проживають на території радіоактивного забруднення, стягнення доплати громадянам, які працюють на території радіоактивного забруднення - задовольнити частково.
Визнати протиправними дії Управління праці та соціального захисту населення Олевської районної державної адміністрації Житомирської області щодо виплати ОСОБА_1 допомоги та доплати не у відповідності із ст. ст. 37, 39 Закону України “Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи”.
Стягнути з Управління праці та соціального захисту населення Олевської РДА Житомирської області з рахунку № 35213006000584, код 03192610, МФО 811039 УДК в Житомирській області на користь ОСОБА_1 ІНФОРМАЦІЯ_2, проживаючої по АДРЕСА_1 2668,90 грн. допомоги як особі, яка проживає на території радіоактивного забруднення.
Стягнути з Управління праці та соціального захисту населення Олевської РДА Житомирської області з рахунку № 35213006000584, код 03192610, МФО 811039 УДК в Житомирській області на користь держави 54,40 грн. судового збору.
Стягнути з Управління праці та соціального захисту населення Олевської РДА Житомирської області з рахунку № 35215004000584, код 03192610, МФО 811039 УДК в Житомирській області на користь ОСОБА_1 ІНФОРМАЦІЯ_2, проживаючої по АДРЕСА_1 13402,25 грн. доплати до заробітної плати як особі, яка працює на території радіоактивного забруднення.
Стягнути з Управління праці та соціального захисту населення Олевської РДА Житомирської області з рахунку № 35215004000584, код 03192610, МФО 811039 УДК в Житомирській області на користь держави 134,02 грн. судового збору.
В решті позову відмовити.
Постанова може бути оскаржена в Апеляційний суд Житомирської області через Олевський районний суд Житомирської області, протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження постанови суду, яка може бути подана протягом десяти днів з дня отримання сторонами копії постанови суду.
Суддя :