Рішення № 96859634, 13.05.2021, Полтавський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
13.05.2021
Номер справи
440/2150/21
Номер документу
96859634
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ПОЛТАВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

13 травня 2021 року м. ПолтаваСправа № 440/2150/21

Полтавський окружний адміністративний суд у складі судді Супруна Є.Б., розглянувши у письмовому провадженні за правилами спрощеного позовного провадження справу №440/2150/21 за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Полтавській області про визнання протиправним та скасування рішення, зобов`язання вчинити певні дії,

В С Т А Н О В И В:

15 березня 2021 року ОСОБА_1 звернувся до Полтавського окружного адміністративного суду з позовом до Головного управління Пенсійного фонду України в Полтавській області (надалі - відповідач, ГУПФ в Полтавській області) , в якому просить визнати протиправним та скасувати рішення відділу перерахунків пенсій №2 Управління пенсійного забезпечення ГУПФ в Полтавській області (Крюківський район) №4 від 08.02.2021 про відмову у переведенні ОСОБА_1 з пенсії за віком на пенсію за вислугу років згідно із Законом України "Про прокуратуру" та здійсненні перерахунку пенсії за вислугою років відповідно до заяви від 03.02.2021 і довідки від 26.01.2021 №21-40 вих.21, виданої Полтавською обласною прокуратурою, та зобов`язати відповідача перевести ОСОБА_1 з пенсії за віком на пенсію за вислугу років згідно із Законом України "Про прокуратуру" та здійснити перерахунок і виплату пенсії, виходячи із суми місячної заробітної плати, відображеної у довідці Полтавської обласної прокуратури від 26.01.2021 №21-40 вих.21 без обмеження граничного розміру, а перерахунок пенсії здійснити з дня подачі заяви про переведення на пенсію за вислугу років, тобто з 03.02.2021, при цьому виплату різниці суми між нарахованою після перерахунку та фактично отриманою пенсією здійснити разово та однією сумою без застосування положень постанови Кабінету Міністрів України від 22.08.2018 №649 "Питання погашення заборгованості з пенсійних виплат за рішенням суду".

Мотивуючи позовні вимоги, заявник вказує на протиправну, як на його думку, поведінку відповідача, який протиправно відмовив у переведенні позивача з 03.02.2021 на пенсію за вислугу років відповідно до Закону України "Про прокуратуру" та не врахував довідку Полтавської обласної прокуратури від 26.01.2012 №21-40 вих21 про розмір заробітної плати (грошового забезпечення), що враховується для перерахунку пенсій, що призвело до порушення прав позивача на належне пенсійне забезпечення.

Ухвалою судді Полтавського окружного адміністративного суду від 22.03.2021 позовну заяву прийнято до розгляду, відкрито провадження у справі та призначено її до розгляду за правилами спрощеного позовного провадження без виклику учасників справи (у письмовому провадженні).

У наданому до суду 07.04.2021 відзиві на позов представник відповідача просить у задоволенні позовних вимог відмовити, посилаючись на їх необґрунтованість та безпідставність. В обґрунтування відзиву зазначає, що підстави для здійснення перерахунку пенсії позивача відповідно до статті 501 Закону №1789-ХІІ відсутні, адже з прийняттям Закону №1697-VІІ дана норма втратила чинність з 15.07.2015. Відтак, рішенням від 08.02.2021 №4 правомірно відмовлено у переведенні з пенсії за віком на пенсію за вислугу років відповідно до Закону України "Про прокуратуру", оскільки відсутні в чинному пенсійному законодавстві правові норми щодо проведення перерахунку пенсій працівникам прокуратури у зв`язку з Рішенням Конституційного Суду України №7-р/(ІІ)/2019. Вимога щодо здійснення виплати перерахованої пенсії є передчасною, адже є похідною від вимоги щодо здійснення перерахунку пенсії. Крім того, з огляду на те, що пенсія позивача до набрання чинності Законом №1668 (тобто станом на 01.01.2016) не перевищувала максимальний розмір пенсії та може перевищити лише після її перерахунку, то норма пункту 2 розділу ІІ "Прикінцеві та перехідні положення" Закону України "Про заходи щодо законодавчого забезпечення реформування пенсійної системи" на позивача не поширюється (а.с. 28-31).

Розгляд даної справи, відповідно до частини п`ятої статті 262 КАС України, здійснюється в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи за наявними у справі матеріалами.

Суд, вивчивши матеріали справи, встановив наступні обставини та відповідні до них правовідносини.

30.03.2006 ОСОБА_1 було переведено на пенсію прокурорсько/слідчого складу (а.с. 35). З 01.10.2017 позивача переведено на пенсію за віком відповідно до Закону України "Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування" у зв`язку зі збільшенням її розміру в порівнянні з попередньою (а.с. 51).

26.01.2021 Полтавською обласною прокуратурою на ім`я позивача видано довідку №21-40 вих21 про розмір заробітної плати (грошового забезпечення), що враховується для перерахунку пенсій станом на 06.09.2017. Довідка видана відповідно до рішення Конституційного Суду України від 13.12.2019 №7-р(ІІ)2019 та постанови Кабінету Міністрів України від 30.08.2017 №657 "Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України щодо оплати праці працівників прокуратури" (а.с. 60).

03.02.2021 позивач звернувся до пенсійного органу із заявою про перехід з пенсії за віком на пенсію за вислугу років відповідно до Закону України "Про прокуратуру", долучивши до заяви довідку Полтавської обласної прокуратури від 26.01.2021 №21-40 вих21, в якій просив здійснити перерахунок пенсії за вислугу років відповідно до наданої довідки (а.с. 54).

Рішенням відділу перерахунків пенсій №2 управління пенсійного забезпечення ГУПФ в Полтавській області (Крюківський район) від 08.02.2021 №4 позивачу відмовлено у переведенні з пенсії за віком на пенсію за вислугу років за Законом України "Про прокуратуру" згідно із заявою від 03.02.2021 та довідкою №21-40 вих21 від 26.01.2021 у зв`язку з відсутністю в чинному пенсійному законодавстві правових норм щодо проведення перерахунку пенсій працівникам прокуратури у зв`язку з Рішенням №7-р(ІІ)2019. Перехід на пенсію за вислугою років за матеріалами пенсійної справи є недоцільним, оскільки розмір пенсії зменшується (а.с. 21).

Не погодившись із правомірністю прийнятого відповідачем рішення позивач звернувся до суду з цим позовом.

Надаючи оцінку спірним правовідносинам, суд зазначає наступне.

Відповідно до статті 46 Конституції України громадяни мають право на соціальний захист, що включає право на забезпечення їх у разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника, безробіття з незалежних від них обставин, а також у старості та в інших випадках, передбачених законом.

За приписами пункту 6 частини першої статті 92 Конституції України основи соціального захисту, форми і види пенсійного забезпечення визначаються виключно законами України.

Так, згідно з частиною третьою статті 45 Закону України "Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування" від 09.07.2003 № 1058-IV, переведення з одного виду пенсії на інший здійснюється з дня подання заяви на підставі документів про страховий стаж, заробітну плату (дохід) та інших документів, що знаходяться на час переведення з одного виду пенсії на інший в пенсійній справі, а також додаткових документів, одержаних органами Пенсійного фонду.

Законом України "Про пенсійне забезпечення" від 05.11.1991 №1788-XII (надалі - Закон №1788-XII) відповідно до Конституції України гарантовано всім непрацездатним громадянам України право на матеріальне забезпечення за рахунок суспільних фондів споживання шляхом надання трудових і соціальних пенсій.

У той же час статтею 6 Закону №1788-XII визначено, що особам, які мають одночасно право на різні державні пенсії, призначається одна пенсія за їх вибором, за винятком пенсій інвалідам внаслідок поранення, контузії чи каліцтва, що їх вони дістали при захисті Батьківщини або при виконанні інших обов`язків військової служби, або внаслідок захворювання, пов`язаного з перебуванням на фронті чи з виконанням інтернаціонального обов`язку.

Відповідно до частини другої статті 83 Закону №1788-XII переведення з одного виду пенсії на інший провадиться з дня подання відповідної заяви з усіма необхідними документами.

Як встановлено судом, позивачу вперше призначено пенсію за вислугу років на підставі Закону України "Про прокуратуру", яку він отримував до 01.10.2017. На теперішній час позивач перебуває на обліку у ГУПФ в Полтавській області як отримувач пенсії за віком на підставі Закону України "Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування".

З матеріалів справи слідує, що позивач бажає перейти на інший вид пенсії, а саме - на пенсію за вислугу років за Законом України "Про прокуратуру".

За таких обставин та з урахуванням вищенаведених правових норм суд дійшов висновку про те, що позивач має право на перехід з пенсії за віком відповідно до Закону України "Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування" на пенсію за вислугу років відповідно до Закону України "Про прокуратуру".

При цьому, як свідчать встановлені обставини справи, позивач бажає отримувати пенсію за вислугу років на підставі Закону України "Про прокуратуру" з урахуванням довідки Полтавської обласної прокуратури від 26.01.2021 №21-40 вих21 про розмір заробітної плати (грошового забезпечення), що враховується для перерахунку пенсій станом на 06.09.2017.

У зв`язку з цим слід зазначити, що пенсійне забезпечення прокурорів і слідчих станом на дату призначення позивачу пенсії визначалося статтею 501 Закону України "Про прокуратуру" від 05.11.1991 №1789-ХІІ.

Частиною дванадцятою статті 501 Закону України "Про прокуратуру" від 05.11.1991 №1789-ХІІ (у редакції, чинній на момент призначення пенсії позивачу) було передбачено, що обчислення (перерахунок) пенсій провадиться за документами пенсійної справи та документами, додатково поданими пенсіонерами, виходячи з розміру місячного заробітку за відповідною посадою, з якої особа вийшла на пенсію, станом на час звернення за призначенням або перерахунком.

Згідно з частиною сімнадцятою статті 501 Закону України "Про прокуратуру" від 05.11.1991 №1789-ХІІ (у редакції, чинній на момент призначення пенсії позивачу), призначені працівникам прокуратури пенсії перераховуються у зв`язку з підвищенням заробітної плати відповідних категорій прокурорсько-слідчих працівників. Перерахунок призначених пенсій провадиться з першого числа місяця, що йде за місяцем, в якому настали обставини, що тягнуть за собою зміну розміру пенсії. Якщо при цьому пенсіонер набув права на підвищення пенсії, різницю в пенсії за минулий час може бути виплачено йому не більш як за 12 місяців. Перерахунок пенсій провадиться з урахуванням фактично отримуваних працівником виплат і умов оплати праці, що існували на день його звільнення з роботи.

Отже, на момент призначення позивачу пенсії, порядок та підстави для перерахунку пенсії прокурорів були визначені частинами 12 та 17 статті 501 Закону України "Про прокуратуру" від 05.11.1991 №1789-ХІІ.

В подальшому до статті 501 Закону України "Про прокуратуру" від 05.11.1991 №1789-ХІІ вносилися зміни Законом України "Про заходи щодо законодавчого забезпечення реформування пенсійної системи" від 08.07.2011 №3668-VI, внаслідок яких частина сімнадцята статті 501 з 01.10.2011 стала вісімнадцятою, тобто відбулася зміна порядкового номеру частини статті, що регламентувала порядок та підстави перерахунку пенсії, проте її текст залишився незмінним.

Законом України "Про внесення змін та визначення такими, що втратили чинність, деяких законодавчих актів України" від 28.12.2014 №76-VІІІ до статті 501 Закону України "Про прокуратуру" від 05.11.1991 №1789-ХІІ внесено зміни, якими зокрема, частину вісімнадцяту статті 501 Закону України "Про прокуратуру" від 05.11.1991 №1789-ХІІ викладено у наступній редакції: "Умови та порядок перерахунку призначених пенсій працівникам прокуратури визначаються Кабінетом Міністрів України".

14.10.2014 прийнято новий Закон України "Про прокуратуру" №1697-VІІ, який набрав чинності 15.07.2015.

Частина двадцята статті 86 Закону України "Про прокуратуру" №1697-VІІ (в первинній редакції) передбачала, що призначені працівникам прокуратури пенсії перераховуються у зв`язку з підвищенням заробітної плати прокурорським працівникам на рівні умов та складових заробітної плати відповідних категорій працівників, які проходять службу в органах і установах прокуратури на момент виникнення права на перерахунок.

Перерахунок призначених пенсій проводиться з першого числа місяця, наступного за місяцем, в якому настали обставини, що тягнуть за собою зміну розміру пенсії. Якщо при цьому пенсіонер набув право на підвищення пенсії, різницю в пенсії за минулий час може бути виплачено йому не більш як за 12 місяців. Пенсія працюючим пенсіонерам перераховується також у зв`язку з призначенням на вищу посаду, збільшенням вислуги років, присвоєнням почесного звання або наукового ступеня та збільшенням розміру складових його заробітної плати в порядку, передбаченому частинами другою, третьою та четвертою цієї статті, при звільненні з роботи або за кожні два відпрацьовані роки.

Тобто, первісна редакція частини двадцятої статті 86 Закону України "Про прокуратуру" №1697-VІІ та частина сімнадцята (з 01.10.2011 - вісімнадцята) статті 501 Закону України "Про прокуратуру" від 05.11.1991 №1789-ХІІ містили аналогічні за змістом положення щодо підстав та порядку перерахунку пенсій за вислугу років, призначених працівникам прокуратури.

Згідно з пунктом 3 розділу ХІІ Прикінцевих положень Закону України "Про прокуратуру" від 14.10.2014 №1697-VІІ, попередній Закон України "Про прокуратуру" із змінами частково втратив чинність, окрім, зокрема, частин третьої, четвертої, шостої та одинадцятої статті 501 Закону.

Законом України від 28.12.2014 №76-VIII "Про внесення змін та визнання такими, що втратили чинність, деяких законодавчих актів України", який набрав чинності 01.01.2015, зокрема, внесено зміни:

- частину вісімнадцяту статті 501 Закону №1789-ХІІ викладено в такій редакції: "Умови та порядок перерахунку призначених пенсій працівникам прокуратури визначаються Кабінетом Міністрів України";

- частину двадцяту статті 86 Закону №1697-VІІ викладено в такій редакції: "Умови та порядок перерахунку призначених пенсій працівникам прокуратури визначаються Кабінетом Міністрів України".

Таким чином, починаючи з 01.01.2015 жоден закон не визначав умов (підстав) та порядку перерахунку пенсій за вислугу років, призначених на підставі Закону України "Про прокуратуру", адже законодавець делегував повноваження щодо встановлення умов та порядку перерахунку призначених пенсій працівникам прокуратури Кабінету Міністрів України.

Разом з тим, Конституційний Суд України 13.12.2019 за результатами розгляду справи №3-209/2018 (2413/18, 2807/19) ухвалив рішення №7-р(II)/2019, яким визнав таким, що не відповідає Конституції України (є неконституційним), положення частини двадцятої статті 86 Закону України "Про прокуратуру" від 14.10.2014 №1697-VII зі змінами, яким було передбачено, що умови та порядок перерахунку призначених пенсій працівникам прокуратури визначаються Кабінетом Міністрів України.

Пунктом 3 Конституційний Суд України встановив такий порядок виконання рішення №7-р(II)/2019:

- частина двадцята статті 86 Закону України "Про прокуратуру" від 14.10.2014 №1697-VII зі змінами не підлягає застосуванню з дня ухвалення Конституційним Судом України цього рішення;

- частина двадцята статті 86 Закону України "Про прокуратуру" від 14.10.2014 №1697-VII підлягає застосуванню в первинній редакції: "20. Призначені працівникам прокуратури пенсії перераховуються у зв`язку з підвищенням заробітної плати прокурорським працівникам на рівні умов та складових заробітної плати відповідних категорій працівників, які проходять службу в органах і установах прокуратури на момент виникнення права на перерахунок. Перерахунок призначених пенсій проводиться з першого числа місяця, наступного за місяцем, в якому настали обставини, що тягнуть за собою зміну розміру пенсії. Якщо при цьому пенсіонер набув право на підвищення пенсії, різницю в пенсії за минулий час може бути виплачено йому не більш як за 12 місяців. Пенсія працюючим пенсіонерам перераховується також у зв`язку з призначенням на вищу посаду, збільшенням вислуги років, присвоєнням почесного звання або наукового ступеня та збільшенням розміру складових його заробітної плати в порядку, передбаченому частинами другою, третьою та четвертою цієї статті, при звільненні з роботи або за кожні два відпрацьовані роки".

Таким чином, з 13.12.2019 Закон України "Про прокуратуру" №1697-VII не містить вимоги про необхідність визначення умов та порядку перерахунку призначених пенсій працівникам прокуратури Кабінетом Міністрів України.

Натомість, підставою для проведення перерахунку пенсій працівників прокуратури є підвищення заробітної плати прокурорським працівникам на рівні умов та складових заробітної плати відповідних категорій працівників, які проходять службу в органах і установах прокуратури на момент виникнення права на перерахунок.

Таким чином після прийняття рішення Конституційного Суду України від 13.12.2019 №7-р (ІІ)2019 у справі №3-209/2018 (2413/18, 2807/19) у позивача виникло право на перерахунок пенсії у зв`язку з підвищенням заробітної плати прокурорським працівникам на рівні умов та складових заробітної плати відповідних категорій працівників, які проходять службу в органах і установах прокуратури на момент виникнення права на перерахунок.

З приводу мотивів відмови, які зводяться до твердження відповідача про те, що після набрання чинності рішенням Конституційного Суду України від 13.12.2019 №7-(ІІ)/2019 нормативно-правового акту про підвищення заробітної плати працівникам органів прокуратури не ухвалено, а тому й відсутні підстави для перерахунку пенсії, суд зауважує про те, що чинна з 13.12.2019 норма частини двадцятої статті 86 Закону України "Про прокуратуру" №1697-VII визначає умовою перерахунку пенсії за вислугу років підвищення заробітної плати прокурорським працівникам.

Згідно з частиною другою статті 152 Конституції України закони, інші акти або їх окремі положення, що визнані неконституційними, втрачають чинність з дня ухвалення Конституційним Судом України рішення про їх неконституційність, якщо інше не встановлено самим рішенням, але не раніше дня його ухвалення.

Отже, рішення Конституційного Суду України змінює законодавче регулювання лише для правовідносин, що матимуть місце з дати ухвалення рішення, та не може застосовуватися до правовідносин, які виникли до прийняття такого рішення.

Таким чином, право на перерахунок пенсії відповідно до частини двадцятої статті 86 Закону України "Про прокуратуру" №1697-VII з урахуванням рішення Конституційного Суду України 13.12.2019 №7-р(ІІ)/2019 у позивача виникло з 13.12.2019, а реалізував це право він з 03.02.2021.

Аналогічні за змістом висновки викладені в рішенні Верховного Суду від 14.09.2020 та постанові Великої Палати Верховного Суду від 20.01.2021 (оприлюднена 01.03.2021) за наслідками розгляду зразкової справи №560/2120/20.

Згідно з вимогами частини третьої статті 291 Кодексу адміністративного судочинства України при ухваленні рішення у типовій справі, яка відповідає ознакам, викладеним у рішенні Верховного Суду за результатами розгляду зразкової справи, суд має враховувати правові висновки Верховного Суду, викладені у рішенні за результатами розгляду зразкової справи.

Враховуючи викладене, суд приходить до висновку про обґрунтованість заявленого позову в частині вимог про визнання протиправним та скасування рішення відділу перерахунків пенсій №2 управління пенсійного забезпечення ГУПФ в Полтавській області (Крюківський район) від 08.02.2021 №4 щодо відмови у переведенні ОСОБА_1 з пенсії за віком на пенсію за вислугу років за Законом України "Про прокуратуру" згідно із заявою від 03.02.2021 та довідкою №21-40 вих21 від 26.01.2021.

Обираючи належний спосіб захисту порушеного права позивача суд вважає за необхідне зобов`язати ГУПФ в Полтавській області здійснити переведення ОСОБА_1 з пенсії за віком відповідно до Закону України "Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування" на пенсію за вислугу років відповідно до Закону України "Про прокуратури" з 03.02.2021.

Зважаючи на те, що відповідачем протиправно відмовлено у здійсненні позивачу перерахунку його пенсії, суд приходить до висновку про наявність підстав для зобов`язання відповідача з дня подачі заяви про переведення на пенсію за вислугу років, тобто з 03.02.2021, здійснити перерахунок та виплату ОСОБА_1 пенсії за вислугу років відповідно до статті 86 Закону України "Про прокуратуру" від 14.10.2014 №1697-VII на підставі довідки Полтавської обласної прокуратури №21-40 вих21 від 26.01.2021 про розмір заробітної плати (грошового забезпечення), що враховується для перерахунку пенсій станом на 06.09.2017.

Таким чином, позовні вимоги у цій частині належить задовольнити.

При цьому у суду відсутні підстави для задоволення позову в частині вимог щодо зобов`язання відповідача здійснити перерахунок та виплату пенсії без обмеження її максимальним розміром, адже перерахунок ще не здійснено, у зв`язку з чим відсутні підстави стверджувати про обмеження розміру пенсії з боку відповідача максимальним розміром. Судовому захисту підлягають лише порушені, не визнані або оспорювані права. Право, на захист якого подано позов, має містити ознаки його порушення, адже судовими актами не можуть регулюватися відносини на майбутнє.

Отже, позовна вимога щодо перерахунку та виплати пенсії без обмеження її максимальним розміром заявлена позивачем передчасно.

Так само передчасними суд визнає вимоги щодо виплати різниці суми між нарахованою після перерахунку та фактично отриманою пенсією однією сумою без застосування постанови Кабінету Міністрів України №649 від 22.08.2018. Суд не знаходить можливим застосування такого формулювання зобов`язання, оскільки кількість платежів, якими буде виконано зобов`язання, не є ні предметом судового розгляду, ні компетенцією суду.

Зважаючи на встановлені в ході судового розгляду фактичні обставини справи та враховуючи вищенаведені норми законодавства, якими урегульовано спірні відносини, позов ОСОБА_1 належить задовольнити частково.

Відповідно до положень ч. 3 ст. 139 Кодексу адміністративного судочинства України, при частковому задоволенні позову судові витрати покладаються на обидві сторони пропорційно до розміру задоволених позовних вимог.

При зверненні до суду позивачем був сплачений судовий збір у сумі 1816,00 грн, що підтверджується наявною в матеріалах справи квитанцією від 11.03.2021 № ПН2461 (а.с. 15).

Відтак, понесені позивачем судові витрати у вигляді сплаченого судового збору підлягають присудженню на його користь за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління Пенсійного фонду України в Полтавській області у сумі пропорційній до задоволеної частини позовних вимог - 454,00 грн.

Керуючись статтями 241-245 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

В И Р І Ш И В:

Позов ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Полтавській області про визнання протиправним та скасування рішення, зобов`язання вчинити певні дії - задовольнити частково.

Визнати протиправним та скасувати Рішення відділу перерахунків пенсій №2 управління пенсійного забезпечення Головного управління Пенсійного фонду України в Полтавській області (Крюківський район) про відмову в перерахунку від 08.02.2021 №4.

Зобов`язати Головне управління Пенсійного фонду України в Полтавській області (вул. Соборності, 66, м. Полтава, 36014, код ЄДРПОУ 13967927) здійснити переведення ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 ) з пенсії за віком відповідно до Закону України "Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування" на пенсію за вислугу років відповідно до Закону України "Про прокуратуру" з 03.02.2021.

Зобов`язати Головне управління Пенсійного фонду України в Полтавській області (вул. Соборності, 66, м. Полтава, 36014, код ЄДРПОУ 13967927) здійснити перерахунок та виплату ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 ) пенсії за вислугу років відповідно до статті 86 Закону України "Про прокуратуру" від 14.10.2014 №1697-VII на підставі довідки Полтавської обласної прокуратури №21-40 вих21 від 26.01.2021 про розмір заробітної плати (грошового забезпечення), що враховується для перерахунку пенсій станом на 06.09.2017.

В решті вимог - позов залишити без задоволення.

Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління Пенсійного фонду України в Полтавській області (вул. Соборності, 66, м. Полтава, 36014, код ЄДРПОУ 13967927) на користь ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 ) частину витрат, пов`язаних зі сплатою судового збору, у сумі 454 (чотириста п`ятдесят чотири) грн 00 коп.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Апеляційна скарга на рішення суду подається до Другого апеляційного адміністративного суду протягом тридцяти днів з дня підписання судового рішення.

Суддя Є.Б. Супрун