Постанова № 9681823, 13.05.2010, Сумський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
13.05.2010
Номер справи
2а-2771/10/1870
Номер документу
9681823
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

<Копія >

СУМСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

13 травня 2010 р. Справа № 2а-2771/10/1870

Сумський окружний адміністративний суд у складі:головуючого судді - Глазька С.М.,

за участю секретаря судового засідання-Чикалової М.С., прокурора - Яковенка В.В.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду в м. Суми адміністративну справу за позовом прокурора Середино-Будського району в інтересах держави (Міністерства палива та енергетики України) в особі: Державного підприємства "Національна енергетична компанія "Укренерго" в особі відокремленого підрозділу "Держенергонагляд у Північному регіоні" до фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 про стягнення штрафу у розмірі 850 грн. ,-

В С Т А Н О В И В:

Прокурор Середино-Будського району в інтересах держави в особі позивача: Державного підприємства "Національна енергетична компанія "Укренерго" в особі відокремленого підрозділу "Держенергонагляд у Північному регіоні" звернувся до суду з позовом до ФОП ОСОБА_1 про стягнення штрафу у розмірі 850 грн.

В судовому засіданні прокурор вищевказані позовні вимоги підтримав у повному обсязі. Додатково суду пояснив, що на день розгляду справи штраф відповідачем не сплачений, тому просив його стягнути в судовому порядку.

Позивач, належним чином повідомлений про час і місце розгляду справи (а.с.45), в судове засідання не зявився.

Відповідач, неодноразово належним чином повідомлений про час і місце розгляду справи (а.с.38,47), в судове засідання не зявився, всупереч вимог ч.2 ст.40 КАС України про причину неявки суд не повідомив, заперечень стосовно позовних вимог не надсилав.

Заслухавши пояснення прокурора, перевіривши матеріали справи та оцінивши докази в їх сукупності, суд вважає за необхідне позовні вимоги задовольнити, виходячи з наступного.

В судовому засіданні встановлено, що у період з 22 грудня 2008 року по 24 грудня 2008 року Державною інспекцією з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної і теплової енергії у Сумській області, у відповідності до ст. 4 Закону України "Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності", ст. 9 Закону України “Про електроенергетику”, ст. 14 Закону України "Про теплопостачання", було проведено плановий захід з державного енергетичного нагляду на енергетичних обєктах ФОП ОСОБА_1, розташованих за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_1 з питань технічного стану, організації експлуатації електроустановок та режимів споживання електричної енергії, про що було складено акт № С-1493 (а.с.23-25). В ході даних обстежень було виявлено невиконання вимог законодавства суб'єктом господарювання.

Згідно ч. 7 ст. 7 Закону України “Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності” на підставі акта, який складено за результатами здійснення планового заходу, в ході якого виявлено порушення вимог законодавства, протягом пяти робочих днів з дня завершення заходу складається припис, розпорядження або інший розпорядчий документ про усунення порушень, виявлених під час здійснення заходу.

Згідно ст. 4 Закону України “Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності”, ст. 9 Закону України “Про електроенергетику” та на підставі акту № С-1493, якими були зафіксовані порушення, відповідачу був виданий обовязковий до виконання припис № С-1493 від 24 грудня 2008 року про усунення виявлених порушень (а.с.26-27). Порушення відповідач повинен був усунути до 12 березня 2009 року.

Відповідно до ч. 9 ст. 4 Закону України “Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності” невиконання приписів, розпоряджень та інших розпорядчих документів органу державного нагляду (контролю) тягне за собою застосування штрафних санкцій до субєкта господарювання згідно із законом. В даному випадку згідно ч.3 ст. 27 Закону України “Про електроенергетику” за ухилення від виконання або несвоєчасне виконання рішень чи приписів Національної комісії регулювання електроенергетики України, Державної інспекції з експлуатації електричних станцій і мереж, Державної інспекції з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії та порушення умов ліцензій субєкти господарської діяльності несуть відповідальність за правопорушення в електроенергетиці у вигляді штрафу в розмірі до пяти тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Частиною 4 статті 27 Закону України “Про електроенергетику” передбачено, що національна комісія регулювання електроенергетики України, державні інспектори з експлуатації електричних станцій і мереж, державні інспектори з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії на підставі акта перевірки, оформленого в установленому порядку, за наявності порушень, передбачених цією статтею, видають у межах своєї компетенції субєктам господарської діяльності постанови про накладення штрафів за встановленою формою.

Як вбачається з матеріалів справи, а саме з акта № 07/30-397 від 10 квітня 2009 року (а.с.28) відповідачем у встановлений строк не було виконано припис № С-1493 від 24 грудня 2008 року у звязку з чим 14 квітня 2009 року відносно ФОП ОСОБА_1 позивачем було винесено постанову № ОС 75/09-30 про накладення штрафу за порушення законодавства в галузі електроенергетики та сфері теплопостачання в розмірі 850 грн. (а.с.29). Вказана постанова, яка була надіслана відповідачу листом від 17 квітня 2009 року № 541/40-46 (а.с.30) та отримана ним 21 квітня 2009 року, що підтверджується копією поштового повідомлення (а.с.31), відповідачем, як вбачається з пояснень прокурора, не оскаржувалася, а сума штрафних санкцій у добровільному порядку не сплачена.

Згідно ч.ч. 5, 6 ст. 27 Закону України “Про електроенергетику” оскарження дій щодо накладення штрафів провадиться у судовому порядку.

Суми стягнених штрафів зараховуються до Державного бюджету України.

Таким чином, суд, враховуючи норми ст. 27 Закону України “Про електроенергетику”, приходить до висновку, що позовні вимоги про стягнення з відповідача штрафних санкцій є обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню.

Керуючись ст. ст. 86, 94, 98, 158-163, 167, 186, 254 КАС України, суд, -

П О С Т А Н О В И В:

Адміністративний позов прокурора Середино-Будського району в інтересах держави (Міністерства палива та енергетики України) в особі: Державного підприємства "Національна енергетична компанія "Укренерго" в особі відокремленого підрозділу "Держенергонагляд у Північному регіоні" до фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 про стягнення штрафу у розмірі 850 грн. задовольнити в повному обсязі.

Стягнути з фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 (і.н.НОМЕР_1) на користь держави (р/р 31119106700002 ГУДКУ у Сумській області, МФО 837013, код ЄДРПОУ 23636315, код платежу 21081100) штраф у розмірі 850 грн.

Постанова може бути оскаржена до Харківського апеляційного адміністративного суду через Сумський окружний адміністративний суд шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження постанови суду в десятиденний строк з дня складення постанови в повному обсязі та подання після цього протягом двадцяти днів апеляційної скарги, або без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження. Якщо постанову було проголошено у відсутності особи, яка бере участь у справі, то строк подання заяви про апеляційне оскарження обчислюється з дня отримання нею копії постанови.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у встановлений строк, постанова набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

Суддя <Текст >С.М. Глазько

<Список ><Дата >

<з оригіналом згідно >

<Суддя ><Довідник >

Повний текст постанови складений 18 травня 2010 року