
Справа № 686/6917/21
Провадження № 2-а/686/174/21
УХВАЛА
06 квітня 20201 року м. Хмельницький
Суддя Хмельницького міськрайонного суду Хмельницької області Стефанишин С.Л., розглянувши матеріали справи за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Хмельницької районної державної адміністрації Управління соціального захисту населення про визнання дій протиправними та зобов`язання вчинити певні дії щодо нарахування та виплати недоплаченої частини щорічної разової грошової допомоги учаснику бойових дій до 05 травня,-
в с т а н о в и в:
ОСОБА_1 звернувся до суду із позовом до Хмельницької районної державної адміністрації Управління соціального захисту населення про визнання дій протиправними та зобов`язання вчинити певні дії щодо нарахування та виплати недоплаченої частини щорічної разової грошової допомоги учаснику бойових дій до 05 травня.
Розглядаючи питання про відкриття провадження у справі, суд приходить до наступного висновку.
Статтею 20 Кодексу адміністративного судочинства України розмежовано предметну підсудність місцевих загальних судів як адміністративних судів та окружних адміністративних судів.
Згідно ч.1 ст. 20 КАС України, місцевим загальним судам як адміністративним судам підсудні: 1) адміністративні справи, з приводу рішень, дій чи бездіяльності суб`єктів владних повноважень у справах про притягнення до адміністративної відповідальності; 2) адміністративні справи, пов`язані з виборчим процесом чи процесом референдуму; 3)адміністративні справи, пов`язані з перебуванням іноземців та осіб без громадянства на території України; 4) адміністративні справи з приводу рішень, дій чи бездіяльності державного виконавця чи іншої посадової особи державної виконавчої служби, щодо виконання ними рішень судів у справах, визначених пунктами 1-3 частини першої цієї статті; адміністративні справи щодо оскарження рішень Національної комісії з реабілітації у правовідносинах, що виникли на підставіЗакону України «Про реабілітацію жертв репресій комуністичного тоталітарного режиму 1917-1991 років».
У частині 2 ст.20 КАС України вказано, що окружним адміністративним судам підсудні всі адміністративні справи, крім визначених частиною першою цієї статті.
Тобто, законодавцем чітко визначено предметну підсудність адміністративних справ місцевим загальним судам.
Оскільки поданий 18 березня 2021 року позивачем ОСОБА_1 позов не входить до переліку справ, що передбачені ч.1 ст.20 КАС України, суд вважає , що за нормами КАС України дана адміністративна справа не підсудна місцевому загальному суду- Хмельницького міськрайонного суду Хмельницької області як адміністративному суду, а відповідно до предметно-територіальної юрисдикції (підсудності) підсудна Хмельницькому окружному адміністративному суду.
Частиною 5 ст. 171 КАС України, яка регулює питання відкриття провадження у справі, передбачено, що в разі встановлення судом того, що справа не підсудна цьому суду, суд надсилає справу за підсудністю в порядку, встановленому ст. 29 КАС України.
Відповідно до п.2 ч.1 ст. 29 КАС України, суд передає адміністративну справу на розгляд іншого адміністративного суду, якщо при відкритті провадження у справі суд встановить, що справа належить до територіальної юрисдикції (підсудності) іншого суду.
Зі змісту ст. ст. 29, 171 КАС України вбачається обов`язок суду направити матеріали позовної заяви у відповідності із підсудністю.
Згідно Конвенції про захист прав людини і основоположних свободвід 04.11.1950 р.,Закону України «Про виконання рішень, застосування практики Європейського суду з прав людини», інститут підсудності безпосередньо пов`язаний із забезпеченням права на справедливий судовий розгляд, який закріплений у п.1 ст.6 Конвенції, оскільки за його допомогою визначається «належний суд», тобто суд, уповноважений розглядати конкретну справу.
Крім того, недотримання правил юрисдикції (підсудності) є порушенням процесуального закону, який є підставою для скасування рішення з направленням справи на розгляд за встановленою законом підсудністю (ч.1 ст.318 КАС України).
Відтак, у даному випадку наявні підстави для передачі справи за підсудністю до Хмельницькому окружному адміністративному суду.
На підставі викладеного, керуючись ст. 20, п.2 ч.1 ст. 29, ст.ст. 294, 295, 297 КАС України, суд, -
п о с т а н о в и в:
Адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Хмельницької районної державної адміністрації Управління соціального захисту населення про визнання дій протиправними та зобов`язання вчинити певні дії щодо нарахування та виплати недоплаченої частини щорічної разової грошової допомоги учаснику бойових дій до 05 травня - передати на розгляд за підсудністю Хмельницькому окружному адміністративному суду (29009, м. Хмельницький, вул. Козацька, буд. 42).
Апеляційна скарга на ухвалу суду подається протягом п`ятнадцяти днів до Сьогомого апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції.
Учасник справи, якому ухвала суду не була вручена у день її проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження якщо апеляційна скарга подана протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.
Суддя: