Рішення № 96792788, 11.05.2021, Дніпропетровський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
11.05.2021
Номер справи
160/2622/21
Номер документу
96792788
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД РІШЕННЯ ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

11 травня 2021 року Справа № 160/2622/21

Дніпропетровський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Голобутовського Р.З. розглянувши у письмовому провадженні у місті Дніпрі адміністративну справу за позовною заявою ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області про визнання протиправним та скасування рішення, зобов`язання вчинити певні дії,

ВСТАНОВИВ:

22.02.2021 року до Дніпропетровського окружного адміністративного суду надійшла позовна заява ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області, в якій позивач просить:

- визнати протиправним та скасувати рішення Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області № 047050003738 від 11.02.2019 року «Про відмову в призначенні пенсії»;

- зобов`язати Головне управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області призначити ОСОБА_1 пенсію на пільгових умовах за Списком №1 відповідно до Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування» з дня звернення 11.11.2018 року.

В обґрунтування позовних вимог зазначено, що 11.11.2018 року ОСОБА_1 звернувся з письмовою заявою до Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області з метою призначення пенсії на пільгових умовах, відповідно до положень ч. 1 ст. 114 Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування». Рішенням Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області №047050003738 від 11.02.2019 року позивачу відмовлено в призначенні пенсії за віком на пільгових умовах. Мотивуючи свою відмову відповідач зазначив, що для призначення пенсії на пільгових умовах відсутні законні підстави, оскільки, період роботи ОСОБА_1 з 10.09.1994 року по 12.04.2004 року на Криворізькому воєнізованому гірничорятувальному загоні на посаді респираторщика не має можливості зарахувати до пільгового стажу, так як позивачем не надано відповідної довідки про підтвердження вказаного стажу. Не погодившись з прийнятим рішенням позивач звернувся до суду з цим позовом.

Ухвалою Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 15.03.2021 року відкрито провадження у справі та призначено до розгляду за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін за наявними у справі матеріалами.

Сторони належним чином повідомлені про розгляд справи Дніпропетровським окружним адміністративним судом, що підтверджується матеріалами справи.

15.04.2021 року на електронну адресу Дніпропетровського окружного адміністративного суду Головним управлінням Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області надіслано відзив на позовну заяву, в якому відповідач заперечує щодо задоволення заявлених позовних вимог. В обґрунтування своєї позиції зазначає, що не має можливості зарахувати спірний стаж до пільгового, так як відповідно до п. 20 Порядку №637, якщо в трудовій книжці відсутні відповідні записи, які б визначали право особи на пенсію на пільгових умовах, для підтвердження спеціального стажу такою особою повинні надаватись уточнюючі довідки. При поданні заяви про призначення пенсії на пільгових умовах позивачем не надано такої довідки, з огляду це у відповідача відсутні законні підстави для зарахування періоду роботи з 10.09.1994 року по 12.04.2004 року на Криворізькому воєнізованому гірничорятувальному загоні на посаді респираторщика до пільгового стажу.

05.05.2021 року представником позивача надано відповідь на відзив, у якій вказує, що відповідач сам собі протирічить та вимагає надати довідки про підтвердження пільгового стажу, коли у трудовій книжці необхідну інформацію зазначено. Вказує, що відповідачу вже надавалися довідки про підтвердження пільгового стажу. Крім того, зауважує, що у разі наявності сумнівів відповідач мав відповідні повноваження для звернення до Криворізького воєнізованого гірничорятувального загону для підтвердження інформації наданої позивачем.

Дослідивши матеріали справи, суд встановив наступні обставини справи.

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , 11.11.2018 року звернувся з письмовою заявою до Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області з метою призначення пенсії за віком на пільгових умовах за Списком №1, відповідно до положень ч. 1 ст. 114 Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування».

Рішенням відділу з питань призначення та перерахунків пенсії №6 управління застосування пенсійного законодавства Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області №04705003738 від 11.02.2019 року позивачу відмовлено в призначенні пенсії за віком на пільгових умовах через відсутність пенсійного віку.

За документами наданими для призначення пенсії, загальний стаж зараховано по 31.10.2018 року, що складає 26 років 07 місяців 24 дні, у тому числі за Списком №1 - 12 років 03 місяці 19 днів.

До пільгового стажу не зараховано період роботи з 10.09.1994 року по 12.02.2004 року на Криворізькому воєнізованому гірничорятувальному загоні на посаді респіраторщика, оскільки відсутня довідка про підтвердження пільгового стажу.

Не погодившись з вказаним рішенням, позивач звернувся до суду з цим позовом.

Надаючи правову оцінку спірним відносинам, суд виходить з наступного.

Відповідно до ч. 2 ст. 6 Конституції України органи законодавчої, виконавчої та судової влади здійснюють свої повноваження у встановлених цією Конституцією межах і відповідно до законів України.

Згідно з ч. 2 ст. 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

У відповідності до ч.3 ст.23 Загальної Декларації прав людини, п.4 ч.1 Європейської Соціальної хартії та ч.3 ст.46 Конституції України кожна особа похилого віку має право на справедливу і задовільну винагороду, соціальний захист, за роки важкої праці та шкідливих робіт, - яка є основним джерелом існування для них самих та їхніх сімей.

Принципи, засади і механізми функціонування системи загальнообов`язкового державного пенсійного страхування, призначення, перерахунку і виплати пенсій, надання соціальних послуг з коштів Пенсійного фонду, порядок формування Накопичувального пенсійного фонду та фінансування за рахунок його коштів видатків на оплату договорів страхування довічних пенсій або одноразових виплат застрахованим особам, членам їхніх сімей та іншим особам регулює Закон України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування» №1058-IV, прийнятий 9 липня 2003 року (далі - Закон №1058-IV в редакції, чинній на момент виникнення правовідносин).

Згідно з ч.3 ст.4 Закону №1058-IV виключно законами про пенсійне забезпечення визначаються види пенсійного забезпечення, умови, норми та порядок пенсійного забезпечення.

Відповідно до змісту ст. 5 Закону №1058-IV цей Закон регулює відносини, що виникають між суб`єктами системи загальнообов`язкового державного пенсійного страхування. Дія інших нормативно-правових актів може поширюватися на ці відносини лише у випадках, передбачених цим Законом, або в частині, що не суперечить цьому Закону. Виключно цим Законом визначаються: види пенсійних виплат; умови набуття права та порядок визначення розмірів пенсійних виплат.

Приписами ст. 8 Закону №1058-IV передбачене право громадян на отримання пенсійних виплат та соціальних послуг.

Згідно з ч. 1 ст. 114 Закону №1058-IV право на пенсію за віком на пільгових умовах незалежно від місця останньої роботи мають особи, які працювали на роботах з особливо шкідливими і особливо важкими умовами праці за списком № 1 та на інших роботах із шкідливими і важкими умовами праці за списком № 2 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затверджених Кабінетом Міністрів України, та за результатами атестації робочих місць, на роботах, що дають право на призначення пенсії за віком на пільгових умовах, зазначених у частинах другій і третій цієї статті, а пенсії за вислугу років - на умовах, зазначених у частині четвертій цієї статті. Розміри пенсій для осіб, визначених цією статтею, обчислюються відповідно до статті 27 та з урахуванням норм статті 28 цього Закону.

Пунктом 1 ч. 2 цієї ж статті визначено, що працівникам, зайнятим повний робочий день на підземних роботах, на роботах з особливо шкідливими і особливо важкими умовами праці за списком № 1 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затвердженим Кабінетом Міністрів України, та за результатами атестації робочих місць, - після досягнення 50 років і за наявності страхового стажу не менше 25 років у чоловіків, з них не менше 10 років на зазначених роботах, і не менше 20 років у жінок, з них не менше 7 років 6 місяців на зазначених роботах.

Аналогічні приписи містяться в п. «б» ч. 1 ст. 13 Закону України «Про пенсійне забезпечення» № 1788-XII, який прийнятий 05.11.1991 року.

З відомостей, що містяться в трудовій книжці позивача серії НОМЕР_1 від 01.12.1993 року встановлено, що останній, зокрема, працював (далі мовою оригіналу):

"- 01.12.1993 принят респираторщиком 2-го взвода в Криворожский военизированый горноспасательный отряд (пр. №145 от 03.12.1993 г.);

- 01.03.1994 назначен респераторщиком оперативного взвода Терновского ВГСО, в связи с реорганизацией Криворожского ВГСО, в соотверстви с приказом начальника ВГСО Минпрома Украины №89 от 30.12.1993 (пр. №2 от 02.03.1994 г.);

- 10.09.1994 назначен командиром отделения шестого взвода (пр. №98 от 13.09.1994 г.);

- 01.03.1999 назначен и.о. помощника командира отряда (пр. 26 от 26.02.1999 г);

- 01.08.1999 назначен на должность помощника командира Терновского ВГСО (пр. №56-к от 30.07.1999 г.);

- 01.11.2001 переведен в штаб отряда на должность помощника командира отряда (пр.326-к от 01.11.2001 г.)»;

- 31.03.2002 звільнити з КВГРЗ по переводу у Дніпродзержинський ЗВАРЗ (нак. №111-к від 26.02.2002 року);

- 01.04.2002 року прийнятий по переводу на посаду заступника командира загону із Криворізького ВГРЗ (нак. №24-к від 01.04.2002);

- 18.06.2003 переведений на роботу за контрактом (нак. від 18.06.2003 №37-к);

- 12.02.2004 звільнений у зв`язку з переведенням на роботу в Південний регіональний СВАРЗ МНС України (нак 12.02.2004 №9-к)".

Згідно з ст. 48 Кодексу законів про працю України та ст. 62 Закону України «Про пенсійне забезпечення», основним документом, що підтверджує стаж роботи, є трудова книжка.

Аналогічна позиція висловлена в постанові Кабінету Міністрів України «Про затвердження Порядку підтвердження наявного трудового стажу для призначення пенсій за відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній» від 12.08.1993 року №637 (далі Порядок №637), де регламентовано порядок підтвердження наявного трудового стажу за відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній встановлюється Кабінетом Міністрів України.

Відповідно до пункту 3 Порядку застосування Списків №1 і №2 виробництв, робіт, професій, посад і показників при обчисленні стажу роботи, що дає право на пенсію за віком на пільгових умовах, затвердженого наказом Міністерства праці та соціальної політики України від 18.11.2005 року №383 та зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 01.12.2005 року за №1451/11731, при визначенні права на пенсію за віком на пільгових умовах застосовуються Списки, що чинні на період роботи особи.

Пунктом «а» ч. 1 постанови Кабінету міністрів СРСР «Про затвердження списків виробництв, робіт, професій, посад і показників, що дають право на пільгове пенсійне забезпечення» №10 від 26.01.1991 року затверджено Список №1 виробництв, робіт, професій, посад і показників на підземних роботах, на роботах з особливо шкідливими і особливо важкими умовами праці, зайнятість в яких дає право на пенсію за віком (по старості) на пільгових умовах.

Так, відповідно до підпункту «а» Робочі пункту 5 Гірничорятувальні частини (станції) розділу І Гірничі роботи Списку №1 посада респіраторника (1010600а-18029) відноситься до професій, які дають право на призначення пенсії за віком на пільгових умовах.

Згідно з абз. 1 ч. 1 постанови Кабінету Міністрів України «Про затвердження списків виробництв, робіт, професій, посад і показників, зайнятість в яких дає право на пенсію за віком на пільгових умовах» №36 від 16.01.2003 року затверджено Список № 1 виробництв, робіт, професій, посад і показників на підземних роботах, на роботах з особливо шкідливими і особливо важкими умовами праці, зайнятість в яких повний робочий день дає право на пенсію за віком на пільгових умовах.

Підпунктом 1.5а пункту а Аварійно-рятувальні частини (станції) частини 4 Виробництво гірського воску (воску буровугільного) та озокериту розділу І Гірничі роботи посада респіраторника відноситься до професій, які дають право на призначення пенсії за віком на пільгових умовах.

Отже, посада позивача - респіраторник відповідає наведеним нормам та, відповідно, робота за визначеною посадою, дає право на призначення пенсії на пільгових умовах.

Окрім цього, відповідно до наявних у матеріалах справи доказів, а саме: наказів «Про результати атестації робочих місць» від 25.07.1994 року №70 та від 02.08.1999 року №104-к посада позивача була атестована.

Відповідно до підпункту 2 пункту 2.1 Порядку подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування», затвердженого Постановою правління Пенсійного фонду України від 25 листопада 2005 року №22-1, до заяви про призначення пенсії за віком подаються документи про стаж, що визначені Порядком підтвердження наявного трудового стажу для призначення пенсій за відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 12 серпня 1993 року № 637.

Згідно з пунктом 1 Порядку підтвердження наявного трудового стажу для призначення пенсій за відсутності трудової книжки або записів в ній, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 12 серпня 1993 року №637 (далі - Порядок №637) основним документом, що підтверджує стаж роботи, є трудова книжка. За відсутності трудової книжки або записів в ній трудовий стаж встановлюється на підставі інших документів, виданих за місцем роботи, служби, навчання, а також архівними установами.

Відповідно до пункту 3 Порядку №637 за відсутності трудової книжки, а також в тих випадках, коли в трудовій книжці відсутні необхідні записи або містяться неправильні чи неточні записи про періоди роботи, для підтвердження трудового стажу приймаються дані, наявні в реєстрі застрахованих осіб державного реєстру загальнообов`язкового державного соціального страхування, довідки, виписки із наказів, особові рахунки і відомості на видачу заробітної плати, посвідчення, характеристики, письмові трудові договори і угоди з відмітками про їх виконання та інші документи, які містять відомості про періоди роботи.

Як передбачено пунктом 20 Порядку №637 в тих випадках, коли в трудовій книжці відсутні відомості, що визначають право на пенсії на пільгових умовах або за вислугу років, установлені для окремих категорій працівників, для підтвердження спеціального трудового стажу приймаються уточнюючі довідки підприємств, установ, організацій або їх правонаступників.

Суд зазначає, що наведені норми встановлюють виключний пріоритет трудової книжки перед іншими документами для визначення пільгового стажу.

З матеріалів справи видно, що основною підставою для відмови в зарахуванні спірного періоду до пільгового стажу за Списком №1 відповідач зазначив, що позивачем не була надана уточнююча довідка.

Однак, з огляду на вказані норми, зазначені довідки не є вирішальними документами для визначення стажу позивача на посаді респіраторника. Записів у трудовій книжці для цього цілком достатньо, оскільки в трудовій книжці зазначені період роботи, назва професії, а також відсутній запис щодо виконання роботи за неповний робочий день.

З огляду на викладене, суд робить висновок, що відповідачем безпідставно відмовлено позивачу в зарахуванні до пільгового стажу за Списком №1 періодів роботи з 10.09.1994 року по 12.04.2004 року на Криворізькому воєнізованому гірничорятувальному загоні до пільгового стажу на посаді респіраторника.

Проте, як видно зі змісту позовних вимог, позивач лише просить визнати протиправним та скасувати рішення Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області № 047050003738 від 11.02.2019 року «Про відмову в призначенні пенсії».

Згідно з ч. 2 ст. 9 Кодексу адміністративного судочинства України суд розглядає адміністративні справи не інакше як за позовною заявою, поданою відповідно до цього Кодексу, в межах позовних вимог. Суд може вийти за межі позовних вимог, якщо це необхідно для ефективного захисту прав, свобод, інтересів людини і громадянина, інших суб`єктів у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку суб`єктів владних повноважень.

Відповідно до п.п. 1-4 ч. 2 ст. 245 Кодексу адміністративного судочинства України у разі задоволення позову суд може прийняти рішення про:

1) визнання протиправним та нечинним нормативно-правового акта чи окремих його положень;

2) визнання протиправним та скасування індивідуального акта чи окремих його положень;

3) визнання дій суб`єкта владних повноважень протиправними та зобов`язання утриматися від вчинення певних дій;

4) визнання бездіяльності суб`єкта владних повноважень протиправною та зобов`язання вчинити певні дії.

Враховуючи наведені норми, з метою ефективного захисту порушеного права позивача, суд вважає за необхідне вийти за межі позовних вимог, задовольнивши їх в наступній редакції:

- визнати протиправним та скасувати рішення Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області № 047050003738 від 11.02.2019 року «Про відмову в призначенні пенсії»;

- зобов`язати Головне управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області зарахувати до пільгового стажу за Списком №1 період роботи ОСОБА_1 з 10.09.1994 року по 12.04.2004 року на Криворізькому воєнізованому гірничорятувальному загоні до пільгового стажу на посаді респіраторника.

Щодо позовної заяви про зобов`язання Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області призначити ОСОБА_1 пенсію на пільгових умовах за Списком №1 відповідно до Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування» з дня звернення 11.11.2018 року, суд зазначає наступне.

Дискреційним повноваженням є повноваження, яке надає певний ступінь свободи адміністративному органу при прийняті рішення, тобто, коли у межах, які визначені законом, адміністративний орган має можливість самостійно (на власний розсуд) обрати один з кількох варіантів рішення.

Відповідно до ч. 1 ст. 58 Закону Пенсійний фонд є органом, який здійснює керівництво та управління солідарною системою, провадить збір, акумуляцію та облік страхових внесків, призначає пенсії та підготовляє документи для її виплати, забезпечує своєчасне і в повному обсязі фінансування та виплату пенсій, допомоги на поховання, здійснює контроль за цільовим використанням коштів Пенсійного фонду, вирішує питання, пов`язані з веденням обліку пенсійних активів застрахованих осіб на накопичувальних пенсійних рахунках, здійснює адміністративне управління Накопичувальним фондом та інші функції, передбачені цим Законом і статутом Пенсійного фонду.

Згідно з підпунктом 3 пункту 4 Положення про головні управління Пенсійного фонду України в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі, затвердженого постановою правління Пенсійного фонду України від 22 грудня 2014 року № 28-2, зареєстрованою в Міністерстві юстиції України 15 січня 2015 року за №40/26485, Головне управління Фонду відповідно до покладених на нього завдань організовує роботу управлінь Фонду щодо призначення (перерахунку) і виплати пенсій, щомісячного довічного грошового утримання суддям у відставці, допомоги на поховання та інших виплат відповідно до законодавства.

Водночас згідно з підпунктом 3 пункту 4 Положення про управління Пенсійного фонду України в районах, містах, районах у містах, а також про об`єднані управління, яке затверджене постановою правління Пенсійного фонду України від 22 грудня 2014 року № 28-2 та зареєстроване в Міністерстві юстиції України 15 січня 2015 року за №40/26485, Управління Фонду відповідно до покладених на нього завдань, зокрема, призначає (здійснює перерахунок) і виплачує пенсії, щомісячне довічне грошове утримання суддям у відставці, допомогу на поховання та інші виплати відповідно до законодавства.

З аналізу наведеного видно, що на сьогодні Головне управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області відповідно до покладених на нього завдань, зокрема, призначає (здійснює перерахунок) і виплачує пенсії, щомісячне довічне грошове утримання суддям у відставці, допомогу на поховання та інші виплати відповідно до законодавства, тобто, це є його дискреційними повноваженнями.

Суд, перевіряючи рішення, дію чи бездіяльність суб`єкта владних повноважень на відповідність закріпленим частиною другою статті 2 Кодексу адміністративного судочинства України критеріям, не втручається у дискрецію (вільний розсуд) владних повноважень поза межами перевірки за названими критеріями.

Згідно з пунктом 4 частини другої статті 245 Кодексу адміністративного судочинства України у разі задоволення адміністративного позову суд може прийняти рішення про зобов`язання відповідача вчинити певні дії. При цьому у випадку, коли закон встановлює повноваження суб`єкта публічної влади в імперативній формі, тобто його діяльність чітко визначена законом, то суд зобов`язує відповідача прийняти конкретне рішення чи вчинити певну дію. У випадку, коли ж суб`єкт наділений дискреційними повноваженнями, то суд може лише вказати на виявлені порушення, допущені при прийнятті оскаржуваного рішення (дій), та зазначити норму закону, яку відповідач повинен застосувати при вчиненні дії (прийнятті рішення), з урахуванням встановлених судом обставин.

Таким чином, враховуючи наведене суд робить висновок, що належним способом захисту порушеного права позивача є зобов`язання Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області повторно розглянути заяву від 11.11.2018 року ОСОБА_1 про призначення пенсії за віком на пільгових умовах за Списком №1, з урахуванням правової оцінки, наданої судом у рішенні.

Згідно з ч. 1 ст. 77 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна, довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.

Частиною 2 ст. 77 Кодексу адміністративного судочинства України визначено, що в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб`єкта владних повноважень обов`язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.

За вказаних обставин, виходячи з меж заявлених позовних вимог, системного аналізу положень чинного законодавства України та матеріалів справи, суд робить висновок про часткове задоволення позовної заяви.

Вирішуючи питання щодо розподілу судових витрат, суд керується вимогами частини 3 статті 139 Кодексу адміністративного судочинства України, згідно з якими при частковому задоволенні позову судові витрати покладаються на обидві сторони пропорційно до розміру задоволених позовних вимог. При цьому суд не включає до складу судових витрат, які підлягають розподілу між сторонами, витрати суб`єкта владних повноважень на правничу допомогу адвоката та сплату судового збору.

Таким чином, судовий збір сплачений ОСОБА_1 при поданні позовної заяви до суду відповідно до дублікату квитанції від 21.02.2021 року №0.0.2025720654.1 підлягає стягненню на користь позивача за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління Пенсійного фонду України у Дніпропетровській області пропорційно до задоволених позовних вимог у розмірі 454 грн.

Керуючись ст. ст. 139, 242-246, 250, 262 Кодексу адміністративного судочинства України,

ВИРІШИВ:

Позовну заяву ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області про визнання протиправним та скасування рішення, зобов`язання вчинити певні дії - задовольнити частково.

Визнати протиправним та скасувати рішення Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області № 047050003738 від 11.02.2019 року «Про відмову в призначенні пенсії».

Зобов`язати Головне управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області зарахувати до пільгового стажу за Списком №1 період роботи ОСОБА_1 з 10.09.1994 року по 12.04.2004 року на посаді респіраторника у Криворізькому воєнізованому гірничорятувальному загоні.

Зобов`язати Головне управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області повторно розглянути заяву ОСОБА_1 про призначення пенсії за віком на пільгових умовах за Списком №1 від 11.11.2018 року, з урахуванням правової оцінки, наданої судом у рішенні.

Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області (код ЄДРПОУ 21910427) на користь ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_2 ) судові витрати зі сплати судового збору у сумі 454 (чотириста п`ятдесят чотири) грн.

Рішення суду набирає законної сили відповідно до вимог статті 255 Кодексу адміністративного судочинства України та може бути оскаржене в строки, передбачені статтею 295 Кодексу адміністративного судочинства України.

До дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи рішення суду оскаржується до Третього апеляційного адміністративного суду через Дніпропетровський окружний адміністративний суд відповідно до підпункту 15.5 пункту 15 Розділу VII Перехідних положень Кодексу адміністративного судочинства України.

Суддя Р.З. Голобутовський