Єдиний державний реєстр судових рішень
ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
79018, м. Львів, вул. Чоловського, 2
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
м. Львів
27.05.2010 р. № 2а-3546/10/1370
15 год. 00 хв.
Львівський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Москаля Р.М. за участю секретаря судового засідання Шийки Н.П., представника позивача Грай Н.Р., розглянув у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом
Державна податкова інспекція у Радехівському районі
до ТзОВ "Райсількомунгосп"
пропро стягнення заборгованості ,
ВСТАНОВИВ:
ДПІ у Радехівському районі звернулась до Львівського окружного адміністративного суду з позовом до товариства з обмеженою відповідальністю «Райсількомунгосп». Просить стягнути з відповідача заборгованість по сплаті земельного податку з юридичних осіб в сумі 2674, 40 грн. На підтвердження позовних вимог позивач серед іншого надав Податковий розрахунок земельного податку відповідача за 2009 р. та 2010 р., а також облікову картку платника податку, згідно з якою недоїмка відповідача за цим платежем станом на березень 2010 року становить 2674,40 грн. В судовому засіданні представник позивача позовні вимоги підтримала в повному обсязі та просила задовольнити їх повністю.
Відповідач в судове засідання не зявився, хоча про час та дату його проведення повідомлений належним чином, що підтверджується повідомленням про вручення поштового відправлення. З огляду на наведене та врахувавши думку позивача, суд ухвалив проводити розгляд справи на підставі наявних у ній доказів.
В судовому засіданні 27 травня 2010 року суд на підставі п. 3 ст. 160 КАС України оголосив вступну та резолютивну частини постанови. Повний текст постанови виготовлено 01 червня 2010 року.
Розглянув матеріали справи, заслухав пояснення представника позивача, дослідив долучені до матеріалів справи докази та оцінив їх в сукупності, суд вважає, що позов підлягає до задоволення з огляду на наступне.
Розміри та порядок плати за використання земельних ресурсів, а також відповідальність платників та контроль за правильністю обчислення і справляння земельного податку визначає Закон України «Про плату за землю» (далі Закон). Відповідно до вимог ст. 2 цього Закону, використання землі в Україні є платним. Плата за землю справляється у вигляді земельного податку або орендної плати, що визначається залежно від грошової оцінки земель. Власники земельних ділянок сплачують земельний податок. Підставою для нарахування земельного податку, як встановлено статтею 13 Закону, є дані державного земельного кадастру, а орендної плати за земельну ділянку, яка перебуває у державній або комунальній власності - договір оренди такої земельної ділянки. Підставою для нарахування орендної плати за земельну ділянку, яка перебуває у державній або комунальній власності, як встановлено статтею 13 Закону, є договір оренди такої земельної ділянки.
Відповідно до статті 14 Закону платники земельного податку, а також орендної плати за земельні ділянки державної або комунальної власності (крім громадян) самостійно обчислюють суму земельного податку та орендної плати щороку станом на 1 січня і до 1 лютого поточного року подають відповідному органу державної податкової служби за місцезнаходженням земельної ділянки податкову декларацію на поточний рік за формою, встановленою центральним податковим органом, з розбивкою річної суми рівними частками за місяцями. Подання такої декларації звільняє від обов'язку подання щомісячних декларацій.
Згідно з ч. 1, 3 ст. 17 Закону, податкове зобов'язання по земельному податку, а також по орендній платі за землі державної та комунальної власності, визначене у податковій декларації на поточний рік, сплачується рівними частками власниками та землекористувачами земельних ділянок за місцезнаходженням земельної ділянки за базовий податковий (звітний) період, який дорівнює календарному місяцю, щомісячно протягом 30 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця. Земельний податок, а також орендна плата за земельні ділянки державної і комунальної власності громадянами сплачується рівними частками до 15 серпня і 15 листопада.
Згідно ст. 27 Закону, контроль за правильністю обчислення і справляння земельного податку, а також орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності здійснюється органами державної податкової служби.
Згідно п.п. 5.4.1 п. 5.4 ст. Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами", узгоджена сума податкового зобов'язання, не сплачена платником податків у строки, визначені цією ж статтею, визнається сумою податкового боргу платника податків.
Згідно п.п. 6.2.1, п. 6.2, ст. 6 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами", у разі коли платник податків не сплачує узгоджену суму податкового зобов'язання в установлені строки, податковий орган надсилає такому платнику податків податкові вимоги.
Згідно п.п. 6.2.3, п. 6.2, ст. 6 цього ж Закону України, податкові вимоги надсилаються:
а) перша податкова вимога - не раніше першого робочого дня після закінчення граничного строку сплати узгодженої суми податкового зобов'язання. Перша податкова вимога містить повідомлення про факт узгодження податкового зобов'язання та виникнення права податкової застави на активи платника податків. обов'язок погасити суму податкового боргу та можливі наслідки непогашення його у строк;
б) друга податкова вимога - не раніше тридцятого календарного дня від дня направлення (вручення) першої податкової вимоги, у разі непогашення платником податків суми податкового боргу у встановлені строки. Друга податкова вимога додатково до відомостей, викладених у першій податковій вимозі, може містити повідомлення про дату та час проведення опису активів платника податків, що перебувають у податковій заставі, а також про дату та час проведення публічних торгів з їх продажу.
Згідно абз. 2, п.п. 8.2.1, п. 8.2 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами", право податкової застави у разі несплати у строки, встановлені цим Законом, суми податкового зобов'язання, самостійно визначеної платником податків у податковій декларації, - з дня, наступного за останнім днем зазначеного строку.
Згідно пп. 3.1.1 п. 3.1 ст. 3 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», активи платника податків можуть бути примусово стягнені в рахунок погашення його податкового боргу виключно за рішенням суду.
Відповідно до положень ст. 10 Закону України «Про державну податкову службу в Україні»державні податкові інспекції в районах, містах без районного поділу, районах у містах, міжрайонні та об'єднані державні податкові інспекції на виконання покладених функцій, зокрема, подають до судів позови до підприємств, установ, організацій та громадян про стягнення заборгованості перед бюджетом і державними цільовими фондами за рахунок їх майна.
Відповідач - ТОВ «Райсількомунгосп»зареєстроване Радехівською рай адміністрацією як субєкт підприємницької діяльності 23.01.1997 р. рішення № 12, що підтверджується свідоцтвом про державну реєстрацію.
29 січня 2009 року та 22.01.2010 року відповідач подав державній податковій інспекції у Радехівському районі Податковий розрахунок земельного податку відповідно за 2009 та 2010 роки. З долученої до матеріалів справи облікової картки платника податку ТОВ «Райсількомунгосп»станом на 31.12.2009 р. та 27.05.2010 р. видно, що з урахуванням періодичної сплати відповідачем свого зобовязання за названим платежем, станом на квітень 2010 року його заборгованість перед бюджетом становить 2674,40 грн.
З метою спонукати відповідача сплатити узгоджені ним податкові зобовязання 02.02.2010 року позивач сформував першу податкову вимогу № 1/18, згідно якої загальна сума податкового боргу платника податку становить 839,06 грн.. 10.03.2010 року позивач сформував другу податкову вимогу № 2/50, згідно якої загальна сума податкового боргу платника податку становить 2020,78 грн. Обидві податкові вимоги відповідач отримав, що підтверджується підписом повноважної посадової особи на їх корінцях.
З долучених до матеріалів справи доказів випливає, що податковий борг ТОВ «Райсількомунгосп» станом на дату судового засідання становить 2674,40 грн. і до бюджету не сплачений. Тому орган державної податкової служби обґрунтовано звернувся про стягнення такого боргу у судовому порядку.
З урахуванням наведеного позовні вимоги державної податкової інспекції у Радехівському районі є обґрунтованими, документально підтвердженими та підлягають до задоволення.
Відповідно до вимог ч. 4 ст. 94 КАС України, судові витрати у формі судового збору з відповідача не належить стягувати.
Керуючись ст.ст. 17-19, 94, 160-163 КАС України, суд
ПОСТАНОВИВ:
Позов задовольнити повністю.
Стягнути з товариства з обмеженою відповідальністю «Райсількомунгосп»(Львівська область, м. Радехів, вул. Галицька, 28; ідентифікаційний код 22412855) на користь місцевого бюджету заборгованість по сплаті земельного податку в сумі 2674 (дві тисячі шістсот сімдесят чотири) грн. 40 коп.
Постанова відповідно до ч. 1 ст. 254 Кодексу адміністративного судочинства України набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого цим Кодексом, якщо таку заяву не було подано.
Постанову суду може бути оскаржено до суду апеляційної інстанції шляхом подання заяви про апеляційне оскарження постанови суду та апеляційної скарги. Заява про апеляційне оскарження постанови суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня складення постанови в повному обсязі. Апеляційна скарга на постанову суду подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Якщо постанову було проголошено у відсутності особи, яка бере участь у справі, то строк подання заяви про апеляційне оскарження обчислюється з дня отримання нею копії постанови. Заява про апеляційне оскарження та апеляційна скарга подаються Львівському апеляційному адміністративному суду через Львівський окружний адміністративний суд.
Суддя Москаль Р.М.