Єдиний державний реєстр судових рішень
ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
79018, м. Львів, вул. Чоловського, 2
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
20.05.2010 р. Справа № 2а-2703/10/1370
14 год. 25 хв. зал судових засідань № 6
Львівський окружний адміністративний суд в складі:
головуючого-судді Гулика А.Г.,
при секретарі судового засіданняАндрушакевич Т.В.,
за участю:
представника позивача: Гавришків О.М.;
представник відповідача: не зявився,
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Державної податкової інспекції у Личаківському районі м. Львова до Товариства з обмеженою відповідальністю «Річ Плюс»про стягнення податкового боргу, -
в с т а н о в и в :
Державна податкова інспекція у Личаківському районі м. Львова звернулася до суду з позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю (далі ТзОВ) «Річ Плюс», в якому просить суд стягнути з відповідача до Державного бюджету суму податкового боргу у розмірі 1551 грн. 57 коп.
Позовні вимоги мотивовані наявністю у відповідача податкової заборгованості зі сплати податку на додану вартість у розмірі 1530 грн. 00 коп., єдиного податку на підприємницьку діяльність з юридичних осіб у розмірі 21 грн. 57 коп. і невжиття ним заходів щодо погашення вказаної заборгованості.
Представник позивача в судовому засіданні позовні вимоги підтримав з підстав, наведених в позовній заяві. Просить суд задоволити позов в повному обсязі.
Відповідач явку уповноваженого представника в судове засідання не забезпечив, хоча суд, відповідно до ст. 35 КАС України, належним чином виконав обовязок щодо його повідомлення. Відповідачу була направлена повістка за адресою, яка зазначена у позовній заяві, проте, поштове відправлення було повернуто на адресу суду, у звязку з закінченням терміну зберігання. Враховуючи відсутність у суду інших відомостей щодо адреси юридичної особи відповідача, окрім тих, які зазначені у позовній заяві, суд ухвалив продовжити судовий розгляд справи без участі представника відповідача.
Відповідно до ч. 1 ст. 71 КАС України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення.
Оскільки, відповідач жодних заперечень проти позову не подав, суд розглядає справу на основі наявних, в матеріалах справи, доказів.
Дослідивши подані позивачем документи, всебічно і повно зясувавши всі фактичні обставини справи, на яких ґрунтуються позовні вимоги, обєктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд приходить до висновку, що позов слід задоволити повністю, з наступних підстав.
Відповідач ТзОВ «Річ Плюс», зареєстроване 16.04.2008 року виконавчим комітетом Львівської міської ради як юридична особа, з присвоєнням ідентифікаційного коду юридичної особи 35898149, місцезнаходження: 79495, м. Львів-Винники, вул. Лісна, буд. 1, кв. 7, що підтверджується витягом з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців.
Згідно з довідкою від 15.03.2010 року № 6980 про взяття на облік платника податків (форма № 4-ОПП), ТзОВ «Річ Плюс»взяте на облік в ДПІ у Личаківському районі м. Львова як платник податків за № 8010.
Як вбачається з матеріалів справи, податковий борг ТзОВ «Річ Плюс»складається з податку на додану вартість та єдиного податку на підприємницьку діяльність з юридичних осіб, що підтверджується довідкою ДПІ у Личаківському районі м. Львова.
Судом встановлено, що за наслідками перевірок ТзОВ «Річ Плюс»на предмет порушення терміну подачі (неподання) податкової звітності, ДПІ у Личаківському районі м. Львова встановлено порушення п.п. 4.1.4 п. 4.1 ст. 4 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», а саме, порушення термінів подання декларацій по ПДВ за січень-жовтень 2009 року, що підтверджується наступними актами: від 26.11.2009 року № 842/15-2; від 05.11.2009 року № 741/15-2; від 06.10.2009 року № 698/15-2; від 26.08.2009 року № 578/15-2; від 29.07.2009 року № 481/15-2; від 07.07.2009 року № 422/15-2; від 29.05.2009 року № 350/15-2; від 28.04.2009 року № 286/15-2; від 28.12.2009 року № 959/15 та по податку на прибуток приватних підприємств, що підтверджується актом від 09.12.2009 року № 486/15-1.
Суд зазначає, що відповідальність платників податків за несплату узгодженої суми податкового зобовязання протягом граничних строків передбачена Законом України «Про погашення зобовязань перед бюджетами та державними цільовими фондами». Так, відповідно до п.п. 17.1.7 п. 17.1 ст. 17 вказаного Закону, у разі коли платник податків не сплачує узгоджену суму податкового зобовязання протягом граничних строків, визначених цим Законом, такий платник податку зобовязаний сплатити штраф у таких розмірах: при затримці до 30 календарних днів, наступних за останнім днем граничного строку сплати узгодженої суми податкового зобовязання, - у розмірі десяти відсотків погашеної суми податкового боргу; при затримці від 31 до 90 календарних днів включно, наступних за останнім днем граничного строку сплати узгодженої суми податкового зобовязання, - у розмірі двадцяти відсотків погашеної суми податкового боргу; при затримці, що є більшою 90 календарних днів, наступних за останнім днем граничного строку сплати узгодженої суми податкового зобовязання, - у розмірі пятдесяти відсотків погашеної суми податкового боргу.
При цьому, платник податків сплачує один із зазначених у цьому підпункті штрафів відповідно до загального строку затримки незалежно від того, чи були застосовані штрафи, визначені у підпунктах 17.1.1 - 17.1.6 цього пункту, чи ні.
Судом встановлено, що на підставі вказаних вище актів, відповідно до п.п. 17.17 п. 17.1 ст. 17 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами»ДПІ у Личаківському районі м. Львова прийнято наступні податкові повідомлення-рішення:
- податкове повідомлення-рішення від 26.11.2009 року № 0009201520/0/27/85, яким визначено відповідачу загальну суму податкового зобовязання на підставі акта перевірки від 26.11.2009 року № 842/15-2 у розмірі 170 грн. 00 коп. (штрафні (фінансові) санкції) за платежем по податку на додану вартість;
- податкове повідомлення-рішення від 05.11.2009 року № 0008601520/0/26011/15-2, яким визначено відповідачу загальну суму податкового зобовязання на підставі акта перевірки від 05.11.2009 року № 741/15-2 у розмірі 170 грн. 00 коп. (штрафні (фінансові) санкції) за платежем по податку на додану вартість;
- податкове повідомлення-рішення від 06.10.2009 року № 0007881520/0/231451/15-2, яким визначено відповідачу загальну суму податкового зобовязання на підставі акта перевірки від 06.10.2009 року № 698/15-2 у розмірі 170 грн. 00 коп. (штрафні (фінансові) санкції) (штрафні (фінансові) санкції) за платежем по податку на додану вартість;
- податкове повідомлення-рішення від 26.08.2009 року № 0006711520/0/15157/15-2, яким визначено відповідачу загальну суму податкового зобовязання на підставі акта перевірки від 26.08.2009 року № 578/15-2 у розмірі 170 грн. 00 коп. (штрафні (фінансові) санкції) за платежем по податку на додану вартість;
- податкове повідомлення-рішення від 29.07.2009 року № 0005571520/0/19181/15-2, яким визначено відповідачу загальну суму податкового зобовязання на підставі акта перевірки від 29.07.2009 року № 481/15-2 у розмірі 170 грн. 00 коп. (штрафні (фінансові) санкції) за платежем по податку на додану вартість;
- податкове повідомлення-рішення від 07.07.2009 року № 0004921520/0/16256/15-2, яким визначено відповідачу загальну суму податкового зобовязання на підставі акта перевірки від 07.07.2009 року № 422/15-2 у розмірі 170 грн. 00 коп. (штрафні (фінансові) санкції) за платежем по податку на додану вартість;
- податкове повідомлення-рішення від 01.06.2009 року № 0003981520/0/12955/15-2, яким визначено відповідачу загальну суму податкового зобовязання на підставі акта перевірки від 29.05.2009 року № 350/15-2 у розмірі 170 грн. 00 коп. (штрафні (фінансові) санкції) за платежем по податку на додану вартість;
- податкове повідомлення-рішення від 28.04.2009 року № 0003011520/0/10167/15-2, яким визначено відповідачу загальну суму податкового зобовязання на підставі акта перевірки від 28.04.2009 року № 286/15-2 у розмірі 170 грн. 00 коп. (штрафні (фінансові) санкції) за платежем по податку на додану вартість;
- податкове повідомлення-рішення від 28.12.2009 року № 0010121520/0/30149/15-2, яким визначено відповідачу загальну суму податкового зобовязання на підставі акта перевірки від 28.12.2009 року № 959/15-2 у розмірі 170 грн. 00 коп. (штрафні (фінансові) санкції) за платежем по податку на додану вартість;
- податкове повідомлення-рішення від 11.12.2009 року № 0008661510/0, яким визначено відповідачу загальну суму податкового зобовязання на підставі акта перевірки від 09.12.2009 року № 486/15-1 у розмірі 170 грн. 00 коп. (штрафні (фінансові) санкції) за платежем по податку на додану вартість.
Як вбачається з пояснень представника позивача, залишок несплаченого податкового зобовязання, яке визначено податковим повідомленням-рішенням від 11.12.2009 року № 0008661510/0 на підставі акта перевірки від 09.12.2009 року № 486/15-1, становить 21 грн. 57 коп.
Таким чином, суд встановив, що сума заборгованості ТзОВ «Річ Плюс»зі сплати податку на додану вартість та єдиного податку на підприємницьку діяльність юридичних осіб становить: 1551 грн. 57 коп., а саме: 170 грн. 00 коп. х 9 = 1530 грн. 00 коп. (сума заборгованості за платежем по податку на додану вартість) + 21 грн. 57 коп. (сума заборгованості за платежем єдиний податок на підприємницьку діяльність з юридичних осіб) = 1551 грн. 57 коп. (загальна сума податкового боргу), що також підтверджується довідкою ДПІ у Личаківському районі м. Львова від 24.03.2010 року.
Відповідно до положень п.п. 5.2.1 п. 5.2 ст. 5 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державним цільовими фондами», податкове зобовязання платника податків, нараховане контролюючим органом відповідно до п. 4.2 ст. 4 цього Закону, вважається узгодженим у день отримання платником податків податкового повідомлення-рішення, за винятком випадків його апеляційного чи судового оскарження у визначенні законодавством строки.
На виконання п.п. 6.2.1 ст. 6 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державним цільовими фондами», яка зазначає, що у разі коли платник податків не сплачує узгоджену суму податкового зобовязання у встановлені строки, податковий орган надсилає такому платнику податків податкові вимоги, ДПІ у Личаківському районі м. Львова, на адресу ТзОВ «Річ Плюс», направлялись податкові вимоги: перша податкова вимога від 16.06.2009 року № 1/476 та друга податкова вимога від 07.08.2009 року № 2/608, що підтверджується поштовими квитанціями.
У відповідності до п. 1.2 ст. 1 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами»від 21.12.2000 року за № 2181-ІІІ, з наступними змінами та доповненнями, податкове зобовязання - зобовязання платника податків сплатити до бюджетів або державних цільових фондів відповідну суму коштів у порядку та у строки, визначені цим Законом або іншими законами України.
Відповідно до п.п. 4.1.1. п. 4.1 ст. 4 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», платник податків самостійно обчислює суму податкового зобовязання, яку зазначає у податковій декларації.
Згідно з п. 5.3.1. ст. 5 платник податків зобовязаний самостійно сплатити суму податкового зобовязання, визначену у поданій ним податковій декларації, протягом десяти календарних днів, наступних за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого для подання податкової декларації.
Підпунктом 5.4.1. ст. 5 зазначено те, що узгоджена сума податкового зобовязання, не сплачена платником податків у строки, визначені ст. 5 визнаються сумою податкового боргу платника податків.
Податковим боргом (недоїмкою), у відповідності до п. 1.3 ст. 1 цього ж Закону вважається, податкове зобовязання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгоджене платником податків або узгоджене в адміністративному чи судовому порядку, але не сплачене у встановлений строк, а також пеня, нарахована на суму такого податкового зобовязання.
Таким чином, судом встановлено що, сума заборгованості визначеної ТзОВ «Річ Плюс» є узгодженою та становить 1551 грн. 57 коп.
Враховуючи наведене вище, суд вважає, що з відповідача ТзОВ «Річ Плюс»слід стягнути до Державного бюджету суму податкового боргу, у розмірі 1551 грн. 57 коп.
Відповідно до ч. 4 ст. 94 Кодексу адміністративного судочинства України, судові витрати з відповідача стягненню не підлягають.
Керуючись ст.ст. 7-14, 69-71, 158-163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
П О С Т А Н О В И В :
1.Позов задоволити.
2.Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю «Річ Плюс» (місцезнаходження: 79495, м. Львів Винники, вул. Лісна, буд. 1, код ЄДРПОУ 35898149) до Державного бюджету суму податкового боргу у розмірі 1551 грн. 57 коп. (одна тисяча пятсот пятдесят одна гривня пятдесят сім копійок).
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого Кодексом адміністративного судочинства України, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений Кодексом адміністративного судочинства України, постанова набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи. Якщо строк апеляційного оскарження буде поновлено, то вважається, що постанова суду не набрала законної сили.
Заява про апеляційне оскарження та апеляційна скарга подаються до Львівського апеляційного адміністративного суду через Львівський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Львівського апеляційного адміністративного суду. Заява про апеляційне оскарження постанови суду подається протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі з дня складення в повному обсязі. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Повний текст постанови виготовлений та підписаний 25 травня 2010 року.
Суддя Гулик А.Г.