Постанова № 9677182, 31.05.2010, Луганський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
31.05.2010
Номер справи
2а-3493/10/1270
Номер документу
9677182
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

Категорія №6.6.4

ПОСТАНОВА

Іменем України

31 травня 2010 року Справа № 2а-3493/10/1270 Луганський окружний адміністративний суд у складі: судді: Солоніченко О. В.

при секретарі судового засідання: Псоміаді С.І.,

за участю сторін:

від прокурора: Сайтарли І.М., посв. № 972 від 15.04.2010;

від позивача: Анохіна Г.О., дов. № 5971/10 від 14.08.09;

від відповідача: не зявився;

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративний позов Прокурора Словяносербського району Луганської області в інтересах держави в особі Державної податкової інспекції в Словяносербському районі Луганської області до Луганського обласного комунального спеціалізованого теплозабезпечуючого підприємства «Луганськтеплокомуненерго» про стягнення податкового боргу,-

ВСТАНОВИВ :

05 травня 2010 року Прокурор Словяносербського району в інтересах Державної податкової інспекції в Словяносербському районі звернувся до суду з позовом до Луганського обласного комунального спеціалізованого теплозабезпечуючого підприємства «Луганськтеплокомуненерго» про стягнення податкового боргу, в якому зазначив, що підприємство відповідача має заборгованість перед бюджетом у розмірі 6075,91 грн.

Згідно зі ст. 9 Закону України «Про систему оподаткування» від 09.04.1999р. № 588-XIV платники податків і зборів зобовязані сплачувати належні суми податків і зборів у встановлені законами терміни.

Позивач просив стягнути з відповідача суму податкового боргу у розмірі 6075,91 грн.

Представник позивача у судовому засіданні уточнив позовні вимоги, просив стягнути з відповідача податковий борг по податку з власників транспортних засобів у сумі 4757,01 грн. та комунальний податок у сумі 1318,90 грн.

Прокурор у судовому засіданні уточнені позовні вимоги підтримав в повному обсязі, надав пояснення, аналогічні викладеним у позові та просив задовольнити позов.

Представник відповідача у судове засідання не зявився, про дату, місце та час розгляду справи повідомлений належним чином.

Заслухавши пояснення представника позивача, дослідивши матеріали справи, встановивши фактичні дані, суд вважає, що позовні вимоги підлягають задоволенню з наступних підстав.

Судом встановлено, що відповідач зареєстрований виконавчим комітетом Луганської міської ради 06.09.2000 р. за № 1 382 120 0000 002268.

Луганське обласне комунальне спеціалізоване теплозабезпечуюче підприємство «Луганськтеплокомуненерго» взято на облік платника податків 20.11.1998 за № 12.

Словяносербська відокремлена експлуатаційна дільниця є відокремленим підрозділом Луганського обласного комунального спеціалізованого теплозабезпечуючого підприємства «Луганськтеплокомуненерго», що підтверджується витягом про реєстрацію в Державному реєстрі обтяжень рухомого майна (реєстрація змін) (арк. справи 9).

Згідно з п. 1.3. ст. 1 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» податковий борг (недоїмка) податкове зобовязання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгоджене платником податків або узгоджене в адміністративному чи судовому порядку, але не сплачене у встановлений строк, а також пеня, нарахована на суму такого податкового зобовязання.

Відповідно до п.п. 5.3.1 п. 5.3 ст. 5 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» платник податків зобовязаний самостійно сплатити суму податкового зобовязання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом десяти календарних днів, наступних за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого підпунктом 4.1.4 пункту 4.1 статті 4 цього Закону для подання податкової декларації.

У разі коли відповідно до закону контролюючий орган самостійно визначає податкове зобовязання платника податків за причинами, не повязаними із порушенням податкового законодавства, платник податків зобовязаний сплатити нараховану суму податкового зобовязання у строки, визначені у законі з відповідного податку, а за їх відсутності протягом тридцяти календарних днів від дня отримання податкового повідомлення про таке нарахування.

У разі визначення податкового зобовязання контролюючим органом за підставами, зазначеними у підпунктах “а" “в” підпункту 4.2.2 пункту 4.2 статті 4, платник податків зобовязаний погасити нараховану суму податкового зобовязання протягом десяти календарних днів від дня отримання податкового повідомлення, крім випадків коли протягом такого строку такий платник податків розпочинає процедуру апеляційного узгодження.

Керуючись п. п. 5.2.1 п. 5.2 ст. 5 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», податкове зобовязання платника податків, нараховане контролюючим органом відповідно до пунктів 4.2 та 4.3 статті 4 цього Закону, вважається узгодженим у день отримання платником податків податкового повідомлення, за винятком випадків, визначених підпунктом 5.2.2 цього пункту, яким передбачено порядок оскарження рішень податкових органів.

У відповідності до п.п. 5.2.1. п. 5.2 ст. 5 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» відповідач має узгоджені податкові зобовязання.

Згідно п.п. 5.4.1. п. 5.4. ст. 5 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» узгоджена сума податкового зобовязання, не сплачена платником податків у строки, визначені ст. 5 цього закону визначається сумою податкового боргу платника податків.

Відповідно до п. 3.1 Інструкції про порядок нархування та погашення пені за платежами, що контролюються органами державної податкової служби, затвердженої наказом ДПА України від 11.06.03 № 290, зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 27.06.03 за № 522/7843 після закінчення встановлених строків погашення узгодженого податкового зобовязання на суму податкового боргу (без урахування пені) нараховується пеня.

Судом встановлено, що Державною податковою інспекцією в Словяносербському районі Луганської області проведено виїзну планову перевірку Словяносербської відокремленої експлуатаційної дільниці «Луганськтеплокомуненерго» з питань дотримання вимог податкового, валютного та іншого законодавства за період з 01.07.2004 по 31.03.2007 року.

За результатами перевірки складено акт про результати виїзної планової перевірки Словяносербської відокремленої експлуатаційної дільниці «Луганськтеплокомуненерго» з питань дотримання вимог податкового, валютного та іншого законодавства за період з 01.07.2004 по 31.03.2007 року № 56/23-25372263 від 01.06.2007.

Як вбачається з матеріалів справи, відповідачем було самостійно узгоджено податкові зобовязання з транспортного податку в сумі 3828,00 грн. відповідно до податкових розрахунків комунального податку (арк. справи 26-33).

Податковим повідомленням рішенням від 06 червня 2007 року № 000135/0 нараховано суму податкового зобовязання за штрафними (фінансовими) санкціями по податку з власників транспортних засобів у розмірі 696,00 грн. За рахунок внесення попередніх платежів суму боргу зменшено. Заборгованість з власників транспортних засобів за штрафними (фінансовими) санкціями складає 665,78 грн.

У звязку із закінченням встановлених строків погашення узгодженого податкового зобовязання на суму податкового боргу (без урахування пені) нараховано пеню у розмірі 263,23 грн.

Таким чином, заборгованість відповідача перед позивачем по податку з власників транспортних засобів складає 4757,01 грн.

Відповідачем також самостійно узгоджено податкові зобовязання з комунального податку в сумі 1135,60 грн. відповідно до розрахунків суми податку з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів (арк. справи 37-39).

У звязку із закінченням встановлених строків погашення узгодженого податкового зобовязання на суму податкового боргу (без урахування пені) нараховано пеню у розмірі 183,30 грн.

Таким чином, заборгованість відповідача перед позивачем з комунального податку складає 1318,90 грн.

Відтак, підприємство відповідача має податкову заборгованість перед бюджетом у розмірі 6075,91 грн., у тому числі:

-по податку з власників транспортних засобів у розмірі 4757,01 грн.;

-з комунального податку у розмірі 1318,90 грн.

На підставі п.п. 6.2.1 п. 6.2 ст. 6 цього Закону у разі коли платник податків не сплачує узгоджену суму податкового зобовязання в установлені строки, податковий орган надсилає такому платнику податків податкові вимоги.

13.05.2003 відповідачем отримано першу податкову вимогу № 1/79 від 10 квітня 2003 року, що підтверджується особистим підписом бухгалтера експлуатаційної дільниці «Луганськтеплокомуненерго» на корінці першої податкової вимоги.

27.05.2003 відповідачем отримано другу податкову вимогу № 2/132 від 26 травня 2003 року, що підтверджується особистим підписом бухгалтера експлуатаційної дільниці «Луганськтеплокомуненерго» на корінці другої податкової вимоги.

Частиною 2 статті 11 КАС України передбачено, що суд розглядає адміністративні справи не інакше як за позовною заявою, поданою відповідно до цього Кодексу, і не може виходити за межі позовних вимог.

Згідно п.п. 3.1.1., п. 3.1. ст. 3 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» активи платника податків можуть бути примусово стягнені в рахунок погашення його податкового боргу виключно за рішенням суду.

У звязку з тим, що відповідач несвоєчасно сплачує до Державного бюджету України нараховані суми податків, податкова заборгованість складає 82457,10 грн.

Таким чином, оскільки сума податкового боргу до цього часу відповідачем не сплачена, суд вважає за можливе стягнути з відповідача суму податкового боргу у загальному розмірі 6075,91 грн.

Питання по судових витратах не вирішується, оскільки прокурор звільнений від їх сплати у встановленому порядку, а ст. 94 Кодексу адміністративного судочинства України не передбачено їх стягнення у даних випадках.

Керуючись Законом України «Про порядок погашення зобовязань платників перед бюджетами та державними цільовими фондами», ст. ст. 112, 136, 158-163 Кодексу адміністративного судочинства України,-

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративний позов Прокурора Словяносербського району Луганської області в інтересах держави в особі Державної податкової інспекції в Словяносербському районі Луганської області до Луганського обласного комунального спеціалізованого теплозабезпечуючого підприємства «Луганськтеплокомуненерго» про стягнення податкового боргу задовольнити повністю.

Стягнути з Луганського обласного комунального спеціалізованого теплозабезпечуючого підприємства «Луганськтеплокомуненерго», і.к. 25572263, в доход Державного бюджету України податковий борг по податку з власників транспортних засобів у розмірі 4757,01 грн. (чотири тисячі сімсот пятдесят сім грн. 01 коп.) на р/р Словяносербської селищної ради № 33215807700300, код казначейства 24046691, отримувач УДК в Словяносербському районі, МФО 804013, банк ГУДКУ в Луганській області; комунальний податок у сумі 1318,90 грн. (одна тисяча триста вісімнадцять грн. 90 коп.) на р/р Словяносербської селищної ради № 33216828700300, код казначейства 24046691, отримувач УДК в Словяносербському районі, МФО 804013, банк ГУДКУ в Луганській області, а всього стягнути 6075,91 грн. (шість тисяч сімдесят пять грн. 91 коп.).

Постанова може бути оскаржена до Донецького апеляційного адміністративного суду. Заява про апеляційне оскарження постанови суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови в повному обсязі відповідно до статті 160 КАС України - з дня складення в повному обсязі. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів з дня подання заяви про апеляційне оскарження. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.

Постанова суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого Кодексом адміністративного судочинства України, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана в строк, встановлений КАС України, постанова суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення цього строку.

Якщо постанову було проголошено у відсутності особи, яка бере участь у справі, то строк подання заяви про апеляційне оскарження обчислюється з дня отримання нею копії постанови.

СуддяСолоніченко О.В.