Постанова № 9676345, 17.05.2010, Запорізький окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
17.05.2010
Номер справи
2а-1640/10/0870
Номер документу
9676345
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ЗАПОРІЗЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

17 травня 2010 року о 12-40 годині, Справа № 2а-1640/10/0870

Запорізький окружний адміністративний суд

у складі: головуючого - судді Матяш О.В.,

при секретарі Васильченко І.Г.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду м. Запоріжжя

адміністративну справу за позовом ДПІ у Орджонікідзевському районі м. Запоріжжя

до ПП «Юта-Оіл Запоріжжя»

про стягнення активів в рахунок погашення податкового боргу,

ВСТАНОВИВ:

Позивач звернувся до суду з вказаним позовом, зазначивши в заяві, що, згідно карток облікових рахунків платника податків - ПП «Юта-Оіл Запоріжжя», які ведуться ДПІ, у останнього, станом на 15.03.2010, існує заборгованість у розмірі 1688,3 гривень, де 680 гривень по ПДВ; 510 гривень по податку на прибуток; 498,3 гривень по комунальному податку.

Представник позивача просить стягнути з ПП «Юта-Оіл Запоріжжя» вищевказану заборгованість, розглянувши справу без його участі.

Відповідач у судові засідання не з'явився з неповажної причини, про час та місце розгляду справи був повідомлений належним чином, заперечення проти позову до суду не надав, про причини неявки суд не повідомив.

Дослідивши матеріали справи, суд вважає, що позов підлягає задоволенню, з наступних підстав.

Судом встановлено, що, податкова заборгованість у розмірі 510 гривень по податку на прибуток підприємств виникла в результаті проведеної фахівцями ДПІ перевірки відповідача з питань своєчасності подання податкової звітності, якою було встановлено порушення відповідачем п.п.4.1.4 п.4.1 ст.4 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» №2181 від 21.12.2000 (далі Закон №2181), п.16.4 ст.16 Закону України «Про оподаткування прибутку підприємств» від 22.05.1997, а саме несвоєчасне подання податкової декларації з податку на прибуток. В результаті встановлених порушень ДПІ було складено акт №72/15/34748341 від 30.01.2007, на підставі якого було прийняте податкове повідомлення-рішення №0000831510/0 від 02.02.2007 про визначення суми податкового зобовязання з податку на прибуток у розмірі 170 гривень. Зазначене податкове повідомлення-рішення 12.03.2007 було розміщене на дошці податкових оголошень.

05.06.2007 працівниками ДПІ проведено перевірку відповідача з питань своєчасності подання податкової звітності, якою було встановлено порушення відповідачем п.п.4.1.4 п.4.1 ст.4 Закону № 2181. За результатами вказаної перевірки складено акт №417/16/34748341 від 05.06.2007 й винесене податкове повідомлення-рішення №00006121510/0 від 11.06.2007, яким визначено суму штрафних санкцій у розмірі 340 гривень.

У звязку з неможливістю вручення, зазначене повідомлення-рішення 19.06.2007 було розміщене на дошці податкових оголошень.

Судом встановлено, що податкова заборгованість у розмірі 680 гривень по ПДВ виникла в результаті проведеної перевірки з питань своєчасного надання податкової звітності, за результатами якої було складено акт №417/16/34748341 від 05.06.2007 та винесено податкове повідомлення-рішення №00006141510/0 від11.06.2007, яким визначено суму штрафних санкцій у розмірі 510 гривень.

19.06.2007 зазначене повідомлення- рішення розміщено на дошці податкових оголошень.

15.08.2008 фахівцями ДПІ проведено перевірку ПП «Юта-Оіл Запоріжжя» з питань своєчасності повернення свідоцтва про реєстрацію платника податку на додану вартість, якою було встановлено порушення відповідачем п.п.17.1.1 п.1.7.1 ст.17 Закону № 2181 та п.9.8 ст.9 Закону України «Про податок на додану вартість» №168/97-ВР від 03.04.1997 відповідачем не повернуто свідоцтво про реєстрацію платника ПДВ у строки, визначені законодавством.

За результатами вказаної перевірки складено акт №956/16/34748341 від 15.08.2008 й винесене податкове повідомлення-рішення №0094091501/0 від 18.08.2008, яким визначено суму штрафних санкцій у розмірі 170 гривень.

Зазначене повідомлення-рішення 26.08.2008 було розміщене на дошці податкових оголошень.

Судом встановлено, що податкова заборгованість у розмірі 498,30 гривень по комунальному податку виникла в результаті проведеної перевірки з питань своєчасного подання податкової звітності, за результатами якої було складено акт №417/16/34748341 від 05.06.2007 та винесено податкове повідомлення-рішення №0000613151/0 від 11.06.2007, яким визначено суму податкового зобовязання з комунального податку на суму 510 гривень.

У звязку з неможливістю вручення відповідачу, зазначене повідомлення-рішення 19.06.2007 було розміщене на дошці податкових оголошень.

Відповідно до особової картки платника податку, у відповідача існує переплата з комунального податку у розмірі 13,4 гривень. За результатами здійснення підприємством фінансово-господарської діяльності у 2007 році відповідачем було подано до ДПІ податковий розрахунок з комунального податку №51780 від 16.06.2007 на суму 1,7 гривень.

Позивач вживав заходи щодо стягнення податкової заборгованості у встановленому законом порядку.

Відповідачу були направлені: перша (№1/365 від 28.03.2007) та друга (№2/810 від 16.06.2007) податкові вимоги, які були розміщені на дошці податкових оголошень: перша вимога - 17.05.2007, а друга - 25.06.2007.

Відповідно до Закону України «Про державну податкову службу в Україні» №509-ХІІ від 04.12.1990, податкові органи здійснюють контроль за своєчасністю, достовірністю, повнотою нарахування та сплати податків та зборів.

Податкове зобовязання та податковий борг, згідно п.п.1.2., 1.3 ст.1 Закону №2181, є зобовязання платника податків сплатити до бюджетів або державних цільових фондів відповідну суму коштів самостійно узгоджене платником податків або узгоджене в адміністративному чи судовому порядку, але не сплачене у встановлений строк, або у порядку та у строки, визначені цим Законом або іншими законами України.

Згідно п.п.5.2.1. п.5.2. ст.5 вказаного Закону, податкове зобовязання платника податків, нараховане контролюючим органом відповідно до пунктів 4.2. та 4.3. статті 4 цього Закону, вважається узгодженим у день отримання платником податків податкового повідомлення, за винятком випадків, визначених підпунктом 5.2.2. цього пункту.

Згідно п.5.4 Закону №2181, узгоджена сума податкового зобов'язання, не сплачена платником податків у строки, визначені цією статтею, визнається сумою податкового боргу платника податків.

26.07.2007 начальником ДПІ було прийняте рішення №138 від 26.07.2007 про застосування заходів погашення податкового боргу платника податків за рахунок стягнення його активів.

Згідно п.п.3.1.1. п.3.1.ст.3 цього Закону, активи платника податків можуть бути примусово стягнені в рахунок погашення його податкового боргу виключно за рішенням суду.

Оскільки до цього часу від ПП «Юта-Оіл Запоріжжя» заявлена сума податкового боргу до державного бюджету не надходила, адміністративний позов підлягає задоволенню.

Керуючись ст.ст.17,158-162 КАС України, ст.10 Закону України «Про державну податкову службу в Україні», п.п.3.1.1 п.3.1 ст.3 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами", суд

ПОСТАНОВИВ:

позов задовольнити.

Стягнути з приватного підприємства «Юта-Оіл Запоріжжя» (69091, м. Запоріжжя, вул. Рекордна, буд.26, кв.306, код ЄДРПОУ 34748341), на користь державного бюджету Орджонікідзевського району м. Запоріжжя, банк отримувача: ГУДКУ у Запорізькій області, МФО 813015, код ЄДРПОУ 34677145, податкову заборгованість :

з податку на додану вартість - на р/р 31118029700007, код платежу 14010100, у розмірі 680 (шестиста вісімдесяти) гривень;

з податку на прибуток - на р/р 31116009700007, код платежу 11021000, у розмірі 510 (пятиста десяти) гривень;

з комунального податку - на р/р 33210828700007, код платежу 16010200, у розмірі 498,30 (чотирьохсот девяноста восьми) гривень 30 копійок.

Постанова може бути оскаржена у Дніпропетровський апеляційний адміністративний суд через Запорізький окружний адміністративний суд у десятиденний строк з дня проголошення постанови шляхом подання заяви про апеляційне оскарження і подання після цього протягом двадцяти днів апеляційної скарги. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, що її подає, до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду.

Якщо постанову було проголошено у відсутності особи, яка бере участь у справі, то строк подання заяви про апеляційне оскарження обчислюється з дня отримання нею копії постанови. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо її не було подано. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

Суддя О.В. Матяш