
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
28.04.2021 Провадження № 3/425/560/21
Справа № 425/1146/21
Рубіжанський міський суд Луганської області в особі судді Овчаренко О.Л., розглянувши матеріали, що надійшли із Управління регіонального представництва в Донецькій та Луганській областях Секретаріату Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини, про притягнення до адміністративної відповідальності за ч. 2 ст. 212-3 Кодексу України про адміністративні правопорушення:
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП НОМЕР_1 , місце роботи, посада: головний інженер Комунального підприємства «Рубіжанське виробниче управління водопровідно-каналізаційного господарства» Рубіжанської міської ради, проживає за адресою: АДРЕСА_1 ,
ВСТАНОВИВ:
До Секретаріату Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини звернувся голова громадської організації «Антикорупційний регіональний фронт» ОСОБА_2 щодо порушення права на доступ до публічної інформації посадовими особами Комунального підприємства ««Рубіжанське виробниче управління водопровідно-каналізаційного господарства» Рубіжанської міської ради. Як вбачається із звернення, на підставі Закону України «Про доступ до публічної інформації» заявник звернувся із запитом від 12.01.2021 р. щодо надання копії структури управління та штатного розпису Комунального підприємства ««Рубіжанське виробниче управління водопровідно-каналізаційного господарства» Рубіжанської міської ради. Листом т.в.о. директора КП «РВУ ВКГ» ОСОБА_1 від 02.02.2021 № 02/130 заявнику надано відповідь про те, що запитувана інформація є службовою із закритим доступом. Так, у своєму листі КП «РВУ ВКГ» фактично відмовило заявнику у доступі до запитуваної інформації з посиланням на обмежений режим доступу до неї. У зв`язку з цим з метою поновлення права заявника на інформацію на адресу міського голови м.Рубіжне Сергія Хортіва надіслано запит Секретаріату від 13.04.2021 з вимогою вжити заходів щодо негайного поновлення КП «РВУ ВКГ» Рубіжанської міської ради права заявника на доступ до інформації, надавши відповідь на зазначене звернення відповідно до вимог Закону України «Про доступ до публічної інформації». В судовому засіданні ОСОБА_1 вину у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 212-3 КУпАП, визнав повністю, щиро розкаявся. Дослідивши матеріали справи, проаналізувавши докази та надавши їм оцінку, суд дійшов висновку, що в діях ОСОБА_1 наявний склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч.2 ст.212-3 Кодексу України про адміністративні правопорушення. Закон України «Про доступ до публічної інформації» визначає порядок здійснення та забезпечення права кожного на доступ до інформації, що знаходиться у володінні суб`єктів владних повноважень, інших розпорядників публічної інформації, визначених цим Законом, та інформації, що становить суспільний інтерес. Відповідно до ст.1 Закону України «Про доступ до публічної інформації» (далі – Закон) публічна інформація - це відображена та задокументована будь-якими засобами та на будь-яких носіях інформація, що була отримана або створена в процесі виконання суб`єктами владних повноважень своїх обов`язків, передбачених чинним законодавством, або яка знаходиться у володінні суб`єктів владних повноважень, інших розпорядників публічної інформації, визначених цим Законом. Публічна інформація є відкритою, крім випадків, встановлених законом. Відповідно до ст.3 Закону право на доступ до публічної інформації гарантується обов`язком розпорядників інформації надавати та оприлюднювати інформацію, крім випадків, передбачених законом. Статтею 6 Закону встановлено, зокрема, що інформацією з обмеженим доступом є конфіденційна, таємна та службова інформація. Не може бути обмежено доступ до інформації про складання, розгляд і затвердження бюджетів, кошторисів розпорядників бюджетних коштів та плани використання бюджетних коштів одержувачів бюджетних коштів, а також їх виконання за розписами, бюджетними програмами та видатками (крім таємних видатків відповідно до статті 31 Бюджетного кодексу України), взяття розпорядниками та одержувачами бюджетних коштів бюджетних зобов`язань або здійснення розпорядження бюджетними коштами у будь-який інший спосіб, планування, формування, здійснення та виконання закупівлі товарів, робіт і послуг за бюджетні кошти, у тому числі оборонних закупівель (крім випадків, якщо окрема інформація про закупівлі товарів, робіт і послуг становить державну таємницю відповідно до Закону України "Про державну таємницю"), володіння, користування чи розпорядження державним, комунальним майном, у тому числі до копій відповідних документів, умови отримання цих коштів чи майна, прізвища, імена, по батькові фізичних осіб та найменування юридичних осіб, які отримали ці кошти або майно. Доступ до зазначеної інформації забезпечується розпорядниками інформації відповідно до положень статті 5 цього Закону. Обмеженню доступу підлягає інформація, а не документ. Якщо документ містить інформацію з обмеженим доступом, для ознайомлення надається інформація, доступ до якої необмежений. Частиною четвертою ст.13 Закону передбачено, що усі розпорядники інформації незалежно від нормативно-правового акта, на підставі якого вони діють, при вирішенні питань щодо доступу до інформації мають керуватися цим Законом. Розпорядники інформації зобов`язані надавати та оприлюднювати достовірну, точну та повну інформацію, а також у разі потреби перевіряти правильність та об`єктивність наданої інформації і оновлювати оприлюднену інформацію (пункт 6 статті 14 Закону). Відповідно до п.п.2,7 ч.2 ст.24 Закону відповідальність за порушення законодавства про доступ до публічної інформації несуть особи, винні у вчиненні таких порушень: 2) ненадання інформації на запит; 7) необґрунтоване віднесення інформації до інформації з обмеженим доступом. Відповідно до частини 2 статті 212-3 Кодексу України про адміністративні правопорушення, необґрунтоване віднесення інформації до інформації з обмеженим доступом, ненадання відповіді на запит на інформацію, ненадання інформації, неправомірна відмова в наданні інформації, несвоєчасне або неповне надання інформації, надання недостовірної інформації, тягне за собою накладення штрафу на посадових осіб від двадцяти п`яти до п`ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. Вчинення ОСОБА_1 адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 212-3 КУпАП, підтверджується: - протоколом про адміністративне правопорушення №б/н від 22 квітня 2021 року; - запитом на отримання публічної інформації голови громадської організації «Антикорупційний регіональний фронт» ОСОБА_2 до Рубіжанської міської Ради Луганської області № 26 від 12.01.2021 про надання на підставі Закону України «Про доступ до публічної інформації» копії структури управління та штатного розпису комунального підприємства «Рубіжанське виробниче управління водопровідно-каналізаційного господарства» Рубіжанської міської ради; - відповіддю першого заступника міського голови Рубіжанської міської ради Луганської області ОСОБА_3 на адресу голови громадської організації «Антикорупційний регіональний фронт» ОСОБА_2 №119.131/664 від 01.02.2021 про направлення запиту належному розпоряднику інформації - КП «РВУ ВКГ»; - відповіддю т.в.о. директора Комунального підприємства «Рубіжанське виробниче управління водопровідно-каналізаційного господарства» Рубіжанської міської ради ОСОБА_4 на адресу голови громадської організації «Антикорупційний регіональний фронт» ОСОБА_5 №02/130 від 02.02.2021, яким повідомлено з якого вбачається, що інформація, яка зазначена у запиті, є службовою інформацією із закритим доступом; - повідомленням міського голови Рубіжанської міської ради Луганської області Хортіва С. на адресу головного спеціаліста Управління регіонального представництва в Донецькій та Луганській областях Секретаріату Уповноваженого Верховної Ради України Дубіни О. №379.8/Х/402.7/21/Х35.1 від 13.04.2021, відповідно до якого Комунальним підприємством «Рубіжанське виробниче управління водопровідно-каналізаційного господарства» Рубіжанської міської ради поновлено право голови громадської організації «Антикорупційний регіональний фронт» ОСОБА_2 на доступ до інформації, зокрема, надано копії штатного розпису, а також структури управління підприємства; - повідомленням директора Комунального підприємства «Рубіжанське виробниче управління водопровідно-каналізаційного господарства» Рубіжанської міської ради ОСОБА_6 на адресу голови громадської організації «Антикорупційний регіональний фронт» ОСОБА_2 № 20/691 від 15.04.2021, відповідно до якого заявнику направлені засвідчені належним чином копії штатного розпису апарату та структури управління КП «РВУ ВКГ». На підставі сукупності наведених доказів, суд дійшов висновку про те, що ОСОБА_1 як тимчасово виконуючим обов`язки директора Комунального підприємства ««Рубіжанське виробниче управління водопровідно-каналізаційного господарства» Рубіжанської міської ради заявнику неправомірно було відмовлено у наданні запитуваної інформації шляхом її необгрунтованого віднесення до інформації з обмеженим доступом, за що передбачена відповідальність п.п.2,7 ч.1 ст.27 Закону України «Про доступ до публічної інформації» та ч. 2 ст. 212-3 КУпАП. Враховуючи характер вчиненого правопорушення, особу порушника, ступінь його вини, наявність обставини, що пом`якшує відповідальність, у вигляді щирого розкаяння, відсутність обставин, що обтяжують відповідальність, суд дійшов висновку про необхідність накладення на ОСОБА_1 адміністративного стягнення у вигляді штрафу в межах санкції, передбаченої ч. 2 ст. 212-3 КУпАП, що буде достатнім і необхідним для його виправлення та запобігання вчиненню нових правопорушень. Також суд вважає за необхідне у відповідності до вимог ст.40-1 КУпАП стягнути з ОСОБА_1 судовий збір у вигляді 0,2 розміру мінімального прожиткового мінімуму для працездатних осіб. На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 40-1, 212-3, 283 - 285 КУпАП, ст. ст. 4, 9 Закону України "Про судовий збір", суд, -
ПОСТАНОВИВ:
Визнати ОСОБА_1 ( ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП НОМЕР_1 , проживає за адресою: АДРЕСА_1 ) винуватим у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 212-3 КУпАП, та накласти на нього адміністративне стягнення у вигляді штрафу в розмірі 25 (двадцяти п`яти) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 425 (чотириста двадцять п`ять) гривень в дохід держави.
Стягнути з ОСОБА_1 ( ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП НОМЕР_1 , проживає за адресою: АДРЕСА_1 ) судовий збір в сумі 454 (чотириста п`ятдесят чотири) гривні на користь Держави Україна (стягувач: Державна судова адміністрація України, місцезнаходження: 01601, місто Київ, вулиця Липська, будинок 18/5; ідентифікаційний код: 26255795; реквізити для зарахування коштів: отримувач коштів: ГУК у м. Києві/м. Київ/22030106, код за ЄДРПОУ: 37993783, банк отримувача: Казначейство України (ЕАП), рахунок отримувача: UA908999980313111256000026001, код класифікації доходів бюджету: 22030106).
Постанова може бути оскаржена шляхом подання апеляційної скарги до Луганського апеляційного суду через Рубіжанський міський суд Луганської області в десятиденний строк з дня її винесення.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги постанова суду, якщо її не було скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи. Повний текст постанови проголошений 06.05.2021 о 13 годині 45 хвилин.
Суддя О.Л. Овчаренко