
Справа № 560/125/21
РІШЕННЯ
іменем України
06 травня 2021 рокум. Хмельницький
Хмельницький окружний адміністративний суд в особі головуючого-судді Майстера П.М.
розглянувши в письмовому провадженні адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області про визнання протиправним та скасування рішення, зобов`язання вчинити дії,
ВСТАНОВИВ:
позивачка звернулася до суду до Головного управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області з адміністративним позовом в якому просила суд: визнати протиправним та скасувати рішення Головного управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області 222550004758 від 25.02.2020 року про призначення пенсії в частині визначення дати призначення пенсії з 02.12.2019 року.
Зобов`язати Головне управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області призначити ОСОБА_1 пенсію за вислугу років з 19.08.2017 року та здійснити її нарахування і виплату (з урахуванням компенсації втрати частини доходів у зв`язку з порушенням строків їх виплати) за період з 19.08.2017 року по 01.12.2019 року включно.
В обгрунтування позовних вимог позивачка зазначає, що посилання відповідача про відсутність підстав для призначення пенсії з 19.08.2017 року (з дня звернення позивача із заявою про призначення пенсії) та на те, що необхідний стаж для призначення пенсії за вислугу років позивач набула лише на виконання Рішення Хмельницького окружного адміністративного суду від 29.07.2019 року по справі № 560/1773/19 є необгрунтованими та противними, оскільки положення ст.83 ЗУ «Про пенсійне забезпечення» та ст.45 ЗУ «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування» чітко визначають дату призначення пенсії саме з дня звернення за пенсією. Крім іншого, судовим рішенням від 29.07.2019 року по справі № 560/1773/19 фактично встановлено протиправне не зарахування позивачці в стаж спірних періодів роботи та, відповідно, протиправну відмову у призначені пенсії.
Необхідний стаж для призначення пенсії за вислугу років позивачка набула не на підставі Рішення Хмельницького окружного адміністративного суду від 29.07.2019 року по справі № 560/1773/19, оскільки необхідний стаж був наявний у неї на момент звернення із заявою про призначення пенсії до відповідача, котрий протиправно не був зарахований останнім, що і встановлено зазначеним рішенням суду.
Таким чином, призначаючи пенсію позивачці не від 19.08.2017 року (не з дня звернення за пенсією), а з 02.12.2019 (з дня набрання законної сили рішенням суду про зобов`язання відповідача призначити пенсію), відповідач не дотримався вимог ст.83 ЗУ «Про пенсійне забезпечення» та ст.45 ЗУ «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування», тому, оскаржуване рішення в частині визначення дати призначення пенсії з 02.12.2019 року не може відповідати приписам ч.2 ст.2 КАС України, відтак, є протиправним та підлягає скасуванню. Разом з тим, для поновлення порушених прав позивачки необхідно зобов`язати відповідача призначити, нарахувати та виплатити пенсію з 19.08.2017року, тобто з дня звернення за пенсією, як того вимагає законодавство про пенсійне забезпечення.
Окрім цього, відповідно до ст. 1 ЗУ «Про компенсацію громадянам втрати частини доходів у зв`язку з порушенням строків їх виплати» підприємства, установи і організації всіх форм власності та господарювання здійснюють компенсацію громадянам втрати частини доходів у випадку порушення встановлених строків їх виплати, у тому числі з вини власника або уповноваженого ним органу (особи).
Суд ухвалою від 05.01.2021 відкрив провадження у справі та призначив справу до розгляду за правилами спрощеного позовного провадження без виклику сторін.
Суд ухвалою від 12.04.2021 залишив позовну заяву без руху.
Суд ухвалою від 28.04.2021 продовжив розгляд справи за правилами спрощеного позовного провадження без виклику сторін.
Відповідач надав відзив на адміністративний позов в якому зазначив, що згідно п. 1.7. Порядку подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування», затвердженого постановою Правління Пенсійного фонду України № 22-1 від 25.11.2005 року, днем звернення за призначенням пенсії вважається день прийняття органом, що призначає пенсію, відповідної заяви. Позивачка 19.08.2017 року звернулась із заявою про призначення пенсії за вислугу років.
Відповідно до абз. 1 п. 1.7. Порядку, у разі якщо до заяви про призначення пенсії додані не всі необхідні документи, орган, що призначає пенсію, письмово повідомляє заявника про те, які документи необхідно подати додатково, про що в заяві про призначення пенсії робиться відповідний запис. Якщо вони будуть подані не пізніше трьох місяців із дня повідомлення про необхідність подання додаткових документів, то днем звернення за призначенням пенсії вважається день прийняття заяви про призначення пенсії або дата, зазначена на поштовому штемпелі місця відправлення заяви.
Враховуючи вищезазначене, ОСОБА_1 не скористалась правом, передбаченим абз.1 п. 1.7. Порядку та не подала додаткових документів щодо підтвердження пільгового стажу роботи в строк, передбачений Законом, відтак визначення позивачкою, дати звернення 19.08.2017 року, як дату з якої необхідно призначити пенсію не ґрунтується на нормах чинного законодавства.
Таким чином, рішення Хмельницького окружного адміністративного суду від 29 липня 2019 року у справі № 560/1773/19, яке набрало законної сили згідно постанови Сьомого апеляційної адміністративного суду від 2 грудня 2019 року виконано в повному обсязі в межах встановлених зобов`язань.
Стосовно вимоги позивачки нарахувати та виплатити компенсацію втрати частини доходів у зв`язку з порушенням строків виплати пенсії з 19.08.2017 року по 01.12.2019 року, звертаємо увагу Хмельницького окружного адміністративного суду на наступне.
Основною умовою для витати громадянам компенсації на підставі ст. 2 Закону України «Про компенсацію громадянам втрати частини доходів у зв`язку з порушенням строків їх виплати» та Порядку проведення компенсації громадянам втрати частини грошових доходів у зв`язку з порушенням термінів їх витати - є порушення встановлених строків виплати нарахованих доходів (у тому числі пенсії).
Нарахування пенсії за спірний період з 19.08.2017 року по 01.12.2019 року головним управління не проводилось.
Просив суд відмовити позивачці у задоволенні позову.
Дослідивши наявні в матеріалах справи належні та допустимі письмові докази, оцінивши їх у взаємозв`язку та сукупності, суд зазначає наступне.
Судом встановлено, що з 02.12.2019 року ОСОБА_1 перебуває на обліку в головному управлінні Пенсійного фонду України в Хмельницькій області та отримує пенсію за вислугу років, відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення».
19.08.2017 року позивачка звернулась до Кам`янець-Подільського об`єднаного управління Пенсійного фонду України з заявою про призначення пенсії за вислугу років як працівнику освіти, яка була прийнята 19.08.2017 року та зареєстрована за №3616.
У відповідь на подану заяву про призначення пенсії від 19.08.2017 року, листом Кам`янець-Подільського об`єднаного управління Пенсійного фонду України № 15476/ку від 23.10.2017 року позивачці відмовлено у призначенні пенсії та запропоновано надати додаткові документи для повторного розгляду звернення.
В подальшому позивачка звернулася з позовом до суду до Головного управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області як правонаступника Кам`янець-Подільського об`єднаного управління Пенсійного фонду України.
Рішенням Хмельницького окружного адміністративного суду від 29 липня 2019 року у справі № 560/1773/19, яке набрало законної сили згідно постанови Сьомого апеляційної адміністративного суду від 2 грудня 2019 року, визнано протиправною відмову Головного управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області №2822/П-8 від 10.01.2019 у зарахуванні спеціального стажу, який дає право на пенсійне забезпечення за вислугу років згідно п. "е" ст. 55 Закону України "Про пенсійне забезпечення".
Зобов`язано Головне управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області зарахувати період роботи ОСОБА_1 з 01.08.1986 по 19.07.1988 на посаді завідуючої бібліотекою, з 15.12.1988 по 01.03.1989 на посаді старшого бібліотекаря філії районної центральної бібліотеки, з 06.09.1993 по 30.08.1998 на посаді бібліотекаря школи до спеціального стажу, який дає право на пенсійне забезпечення за вислугу років згідно п. "е" ст. 55 Закону України "Про пенсійне забезпечення" та призначити пенсію за вислугою років відповідно до п. "е" ст. 55 Закону України "Про пенсійне забезпечення".
На виконання рішення Хмельницького окружного адміністративного суду від 29 липня 2019 року у справі № 560/1773/19 позивачці до спеціального стажу, який дає право на пенсійне забезпечення за вислугу років згідно п. "е" ст. 55 Закону України "Про пенсійне забезпечення" зараховано періоди з 01.08.1986 року по 19.07.1988 року, з 15.12.1988 року по 01.03.1989 року, з 06.09.1993 року по 30.08.1998 року.
На виконання рішення Хмельницького окружного адміністративного суду від 29.07.2019 року у справі № 560/1773/19, яке набрало законної сили згідно постанови Сьомого апеляційного адміністративного суду від 02.12.2019 року, призначено пенсію за вислугу років ОСОБА_1 з 02.12.2019 року, тобто з дати набрання чинності судового рішення.
Надаючи правову оцінку спірним правовідносинам, суд зазначає та враховує наступне.
Відповідно до статті 83 Закону України «Про пенсійне забезпечення» пенсії призначаються з дня звернення за пенсією, крім таких випадків, коли пенсії призначаються з більш раннього строку: а) пенсії за віком та по інвалідності призначаються з дня досягнення пенсійного віку або відповідно встановлення інвалідності органами медико - соціальної експертизи, якщо звернення за пенсією надійшло не пізніше 3 місяців з дня досягнення пенсійного віку або встановлення інвалідності; б) пенсії у разі втрати годувальника призначаються з дня виникнення права на пенсію, але не більш як за 12 місяців перед зверненням за пенсією
Відповідно до статті 44 Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування» (в редакції, яка діяла на час звернення позивачки із заявою до відповідача) зазначено, що заява про призначення (перерахунок) пенсії та необхідні документи подаються до територіального органу Пенсійного фонду або до уповноваженого ним органу чи уповноваженій особі в порядку, визначеному правлінням Пенсійного фонду за погодженням із центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сферах трудових відносин, соціального захисту населення, особисто або через представника, який діє на підставі виданої йому довіреності, посвідченої нотаріально.
Заява про призначення пенсії за віком може бути подана застрахованою особою не раніше ніж за місяць до досягнення пенсійного віку.
Органи Пенсійного фонду мають право вимагати відповідні документи від підприємств, організацій і окремих осіб, видані ними для оформлення пенсії, а також в необхідних випадках перевіряти обґрунтованість їх видачі та достовірність поданих відомостей про осіб, які підлягають загальнообов`язковому державному пенсійному страхуванню, умови їх праці та інших відомостей, передбачених законодавством для визначення права на пенсію. На такі перевірки не поширюється дія положень законодавства про здійснення державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності.
Згідно статті 45 Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування» (в редакції, яка діяла на час звернення позивачки із заявою до відповідача) вказано, що пенсія призначається з дня звернення за пенсією, крім таких випадків, коли пенсія призначається з більш раннього строку:
1) пенсія за віком призначається з дня, що настає за днем досягнення пенсійного віку, якщо звернення за пенсією відбулося не пізніше трьох місяців з дня досягнення особою пенсійного віку.
У разі якщо при відстрочці часу призначення пенсії за віком не здійснюється підвищення розміру пенсії за неповний місяць страхового стажу, пенсія, обчислена відповідно до статті 29 цього Закону, призначається з дня, що настає за останнім днем повного місяця відстрочки часу виходу на пенсію, який враховано до страхового стажу.
2. Пенсія призначається довічно або на період, протягом якого пенсіонер має право на виплату пенсії відповідно до цього Закону.
3. Переведення з одного виду пенсії на інший здійснюється з дня подання заяви на підставі документів про страховий стаж, заробітну плату (дохід) та інших документів, що знаходяться на час переведення з одного виду пенсії на інший в пенсійній справі, а також додаткових документів, одержаних органами Пенсійного фонду.
4. Перерахунок призначеної пенсії, крім випадків, передбачених частиною першою статті 35, частиною другою статті 38, частиною третьою статті 42 і частиною п`ятою статті 48 цього Закону, провадиться в такі строки: у разі виникнення права на підвищення пенсії - з першого числа місяця, в якому пенсіонер звернувся за перерахунком пенсії, якщо відповідну заяву з усіма необхідними документами подано ним до 15 числа включно, і з першого числа наступного місяця, якщо заяву з усіма необхідними документами подано ним після 15 числа; у разі настання обставин, які тягнуть за собою зменшення пенсії, - з першого числа місяця, в якому настали ці обставини, якщо вони мали місце до 15 числа включно, і з першого числа наступного місяця, якщо вони мали місце після 15 числа.
5. Документи про призначення (перерахунок) пенсії розглядає територіальний орган Пенсійного фонду та не пізніше 10 днів з дня їх надходження приймає рішення про призначення (перерахунок) або про відмову в призначенні (перерахунку) пенсії.
Згідно п. 1.9. Порядку подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування», затвердженого постановою Правління Пенсійного фонду України № 22-1 від 25.11.2005 року (далі - Порядок), днем звернення за призначенням пенсії вважається день прийняття органом, що призначає пенсію, відповідної заяви.
Якщо заява про призначення пенсії подається через вебпортал днем звернення за призначенням пенсії вважається дата реєстрації на вебпорталі заяви разом зі сканованими копіями документів, які відповідають оригіналам документів та придатні для сприйняття їх змісту (мають містити чітке зображення повного складу тексту документа та його реквізитів).
Якщо заява пересилається поштою (крім випадків призначення (поновлення) пенсій), днем звернення за пенсією вважається дата, що зазначена на поштовому штемпелі місця відправлення заяви.
У разі якщо до заяви про призначення пенсії додані не всі необхідні документи, орган, що призначає пенсію, письмово повідомляє заявника про те, які документи необхідно подати додатково, про що в заяві про призначення пенсії робиться відповідний запис (у разі подання заяви через вебпортал таке повідомлення надсилається особі через електронний кабінет користувача вебпорталу). Якщо вони будуть подані не пізніше трьох місяців із дня повідомлення про необхідність подання додаткових документів, то днем звернення за призначенням пенсії вважається день прийняття заяви про призначення пенсії або дата, зазначена на поштовому штемпелі місця відправлення заяви, або дата реєстрації заяви на вебпорталі.
Якщо поданих документів достатньо для визначення права особи на призначення пенсії, пенсія призначається на підставі таких документів. При надходженні додаткових документів у визначений строк розмір пенсії переглядається з дати призначення. У разі надходження додаткових документів пізніше трьох місяців із дня повідомлення про необхідність їх подання пенсія перераховується зі строків, передбачених частиною четвертою статті 45 Закону України "Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування" (далі - Закон).
Отже, суд погоджується з відповідачем, що відповідно до Порядку № 22-1 від 25.11.2005 року днем звернення за призначенням пенсії вважається день прийняття органом, що призначає пенсію, відповідної заяви.
Як встановлено судом, що позивачка звернулася 19.08.2017 до відповідача із заявою про призначення пенсії за вислугу років.
У відповідь на подану заяву про призначення пенсії від 19.08.2017 року, листом Кам`янець-Подільського об`єднаного управління Пенсійного фонду України № 15476/ку від 23.10.2017 року та розпискою повідомленням за №3616 позивачці відмовлено у призначенні пенсії та запропоновано надати додаткові документи для повторного розгляду звернення.
Доказів про надання позивачкою документів до заяви зазначених у розписці - повідомленні за №3616 судом не встановлено, а позивачкою до позовної заяви не додано.
Відповідачем повторний розгляд звернення позивачки не проводився.
В подальшому позивачка звернулася з позовом до суду до Головного управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області як правонаступника Кам`янець-Подільського об`єднаного управління Пенсійного фонду України.
Рішенням Хмельницького окружного адміністративного суду від 29 липня 2019 року у справі № 560/1773/19, яке набрало законної сили згідно постанови Сьомого апеляційної адміністративного суду від 2 грудня 2019 року, визнано протиправною відмову Головного управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області №2822/П-8 від 10.01.2019 у зарахуванні спеціального стажу, який дає право на пенсійне забезпечення за вислугу років згідно п. "е" ст. 55 Закону України "Про пенсійне забезпечення".
Зобов`язано Головне управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області зарахувати період роботи ОСОБА_1 з 01.08.1986 по 19.07.1988 на посаді завідуючої бібліотекою, з 15.12.1988 по 01.03.1989 на посаді старшого бібліотекаря філії районної центральної бібліотеки, з 06.09.1993 по 30.08.1998 на посаді бібліотекаря школи до спеціального стажу, який дає право на пенсійне забезпечення за вислугу років згідно п. "е" ст. 55 Закону України "Про пенсійне забезпечення" та призначити пенсію за вислугою років відповідно до п. "е" ст. 55 Закону України "Про пенсійне забезпечення".
На виконання рішення Хмельницького окружного адміністративного суду від 29 липня 2019 року у справі № 560/1773/19 позивачці до спеціального стажу, який дає право на пенсійне забезпечення за вислугу років згідно п. "е" ст. 55 Закону України "Про пенсійне забезпечення" зараховано періоди з 01.08.1986 року по 19.07.1988 року, з 15.12.1988 року по 01.03.1989 року, з 06.09.1993 року по 30.08.1998 року.
На виконання рішення Хмельницького окружного адміністративного суду від 29.07.2019 року у справі № 560/1773/19, яке набрало законної сили згідно постанови Сьомого апеляційного адміністративного суду від 02.12.2019 року, призначено пенсію за вислугу років ОСОБА_1 з 02.12.2019 року, тобто з дати набрання чинності судового рішення.
Судом взято до уваги, що відповідач заяву позивачки від 19.08.2017 не прийняв, а призначив пенсію на виконання рішення Хмельницького окружного адміністративного суду, яке набрало законної сили згідно постанови Сьомого апеляційної адміністративного суду від 2 грудня 2019 року.
Враховуючи вище викладене, суд дійшов висновку, що відповідач при прийнятті рішення про призначення пенсії позивачці з 02.12.2019 діяв правомірно, оскільки таке рішення грунтується на вимогах Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування» (в редакції, яка діяла на час звернення позивачки із заявою до відповідача) та Порядку подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування», затвердженого постановою Правління Пенсійного фонду України № 22-1 від 25.11.2005 року, тому відсутні підстави для задоволення позову в цій частині.
Стосовно вимоги позивачки нарахувати та виплатити компенсацію втрати частини доходів у зв`язку з порушенням строків виплати пенсії з 19.08.2017 року по 01.12.2019 року, суд зазначає наступне.
Питання, пов`язані зі здійсненням компенсації громадянам втрати частини доходів у випадку порушення встановлених строків їх виплати, врегульовані Законом України «Про компенсацію громадянам втрати частини доходів у зв`язку з порушенням строків їх виплати» від 19.10.2000 року №2050-11 та Порядком проведення компенсації громадянам втрати частини грошових доходів у зв`язку з порушенням термінів їх виплати, затвердженим Кабінетом Міністрів України від 21.02.2001 року № 159 (далі - Порядок) для реалізації згаданого Закону.
Статтею 1 Закону України «Про компенсацію громадянам втрати частини доходів у зв`язку з порушенням строків їх виплати» встановлено, що підприємства, установи і організації всіх форм власності та господарювання здійснюють компенсацію громадянам втрати частини доходів у випадку порушення встановлених строків їх виплати, у тому числі з вини власника або уповноваженого ним органу (особи).
Відповідно до ст. 2 Закону України «Про компенсацію громадянам втрати частини доходів у зв`язку з порушенням строків їх виплати» компенсація громадянам втрати частини доходів у зв`язку з порушенням строків їх виплати (далі - компенсація) провадиться у разі затримки на один і більше календарних місяців виплати доходів, нарахованих громадянам за період починаючи з дня набрання чинності цим Законом.
Виходячи із зазначеного, підставою для здійснення компенсації громадянам втрати частини доходів є дотримання таких умов:
1) нарахування громадянину належних йому доходів (заробітної плати, пенсії, соціальних виплат, стипендії);
2) порушення встановлених строків їх виплати (як з вини так і без вини підприємств всіх форм власності і господарювання);
3) затримка виплати доходів на один і більше календарних місяців;
4) доходи не повинні носити разового характеру (пенсії, соціальні виплати, стипендії, заробітна плата).
Пунктом 2 Порядку передбачено, що компенсації громадянам втрати частини їх доходів у зв`язку з порушенням термінів їх виплати проводиться у разі затримки на один і більше календарних місяців виплати грошових доходів, які були нараховані.
Враховуючи те, що позивачкою не надано доказів про порушенням термінів виплати відповідачем її доходів, а судом при розгляді справи також не встановлено втрати частини доходів у зв`язку з порушенням строків їх виплати, а також порушення строків виплати доходів, суд дійшов висновку, що в цій частині позову слід відмовити.
Частиною другою статті 2 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб`єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: 1) на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що визначені Конституцією та законами України; 2) з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; 3) обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); 4) безсторонньо (неупереджено); 5) добросовісно; 6) розсудливо; 7) з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи всім формам дискримінації; 8) пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); 9) з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; 10) своєчасно, тобто протягом розумного строку.
Відповідно до ч. 1 ст. 9 КАС України розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюється на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.
Згідно ч.1 ст.77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.
Суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об`єктивному дослідженні (ч.1 ст.90 КАС України).
Перевіривши юридичну та фактичну обґрунтованість доводів позивача, оцінивши досліджені під час судового розгляду справи докази в їх сукупності, суд доходить висновку, що в адміністративному позові слід відмовити.
Відповідно до статті 139 Кодексу адміністративного судочинства України судові витрати стягненню не підлягають.
Керуючись статтями 6, 72-77, 139, 244, 246, 250, 255, 295 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
ВИРІШИВ:
в задоволенні адміністративного позову ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області про визнання протиправним та скасування рішення, зобов`язання вчинити дії відмовити в повному обсязі.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до Сьомого апеляційного адміністративного суду протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення.
Повне рішення складене 06 травня 2021 року
Позивач:ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , ідентифікаційний номер - НОМЕР_1 ) Відповідач:Головне управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області (вул. Герцена, 10,Хмельницький,Хмельницька область,29000 , код ЄДРПОУ - 21318350)
Головуючий суддя П.М. Майстер