
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
м. Вінниця
06 травня 2021 р. Справа № 120/1050/21-а
Вінницький окружний адміністративний суд у складі головуючої судді Бошкової Ю.М., розглянувши у письмовому порядку за правилами спрощеного позовного провадження адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 ; РНОКПП НОМЕР_1 ) до Головного управління Держгеокадастру у Вінницькій області (вул. Келецька, 63, м. Вінниця, 21027; код ЄДРПОУ 39767547) про визнання бездіяльності протиправною, зобов`язання вчинити дії,
ВСТАНОВИВ:
До Вінницького окружного адміністративного суду звернувся ОСОБА_1 (далі - ОСОБА_1 , позивач) з адміністративним позовом до Головного управління Держгеокадастру у Вінницькій області (далі - ГУ Держгеокадастру у Вінницькій області, відповідач).
Відповідно до змісту позовних вимог позивач просить суд:
- визнати протиправною бездіяльність відповідача щодо не прийняття по суті рішення у формі розпорядчого документу за результатами розгляду клопотання позивача від 19.10.2020 року про надання дозволу на виготовлення технічної документації із землеустрою щодо поділу та об`єднання земельних ділянок у межах норм безоплатної приватизації для ведення особистого селянського господарства, орієнтованою площею 2,00 га, яка розташована на території Морозівської сільської ради Мурованокуриловецького району Вінницької області, кадастровий номер: 0522884300:02:001:0376.
- зобов`язати ГУ Держгеокадастру у Вінницькій області повторно розглянути клопотання ОСОБА_1 від 19.10.2020 року про надання дозволу на виготовлення технічної документації із землеустрою щодо поділу та об`єднання земельних ділянок у межах норм безоплатної приватизації для ведення особистого селянського господарства, орієнтованою площею 2,00 га, яка розташована на території Морозівської сільської ради Мурованокуриловецького району Вінницької області, кадастровий номер: 0522884300:02:001:0376.
Обґрунтовуючи позовні вимоги, позивач зазначив, що 19.10.2020 року його довіритель звернувся до відповідача із клопотанням про надання дозволу на виготовлення технічної документації із землеустрою щодо поділу та об`єднання земельних ділянок у межах норм безоплатної приватизації для ведення особистого селянського господарства, орієнтованою площею 2,00 га, яка розташована на території Морозівської сільської ради Мурованокуриловецького району Вінницької області, кадастровий номер: 0522884300:02:001:0376.
Проте, відповідачем станом на момент звернення до суду не прийнято жодного вмотивованого рішення за результатами розгляду клопотання ОСОБА_1 .
З огляду на зазначене, позивач вважає таку бездіяльність протиправною та такою, що порушує його законні права та інтереси.
Ухвалою від 15.02.2021 року відкрито провадження у адміністративній справі та вирішено здійснювати її розгляд за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін. Крім того, встановлені сторонам строки для подання відзиву на позов, відповіді на відзив та заперечення.
21.04.2021 року відповідачем подано відзив на позовну заяву, в якому зазначено, що Головним управлінням Держгеокадастру у Вінницькій області розглянуто клопотання позивача про надання дозволу на розробку технічної документації із землеустрою щодо встановлення меж земельної ділянки в натурі на (місцевості) орієнтованою площею 2,00 га, яка розташована на території Морозівської сільської ради Мурованокуриловецького району Вінницької області, кадастровий номер: 0522884300:02:001:0376 та наказом №2-771/15-21-СГ від 09.04.2021 року відмовлено в наданні відповідного дозволу на розроблення документації із землеустрою.
Окрім того, представник відповідача звернув увагу суду на те, що клопотання ОСОБА_1 про надання дозволу на виготовлення технічної документації із землеустрою щодо поділу та об`єднання земельних ділянок у межах норм безоплатної приватизації для ведення особистого селянського господарства, орієнтованою площею 2,00 га, яка розташована на території Морозівської сільської ради Мурованокуриловецького району Вінницької області, кадастровий номер: 0522884300:02:001:0376 до ГУ Держгеокадастру у Вінницькій області не надходило.
Відтак, на думку відповідача, позовні вимоги задоволенню не підлягають.
30.04.2021 року до суду надійшла відповідь на відзив, у якій представник позивача вказує, що земельна ділянка площею 2,00 га, яку ОСОБА_1 хотів отримати у власність, охоплюються земельною ділянкою площею 3,2462 га. Вищезазначена земельна ділянка є сформованою та має кадастровий номер 0522884300:02:001:0376. Відтак, з метою отримання у власність земельної ділянки площею 2,00 га за рахунок земель, які входять до земельної ділянки із кадастровим номером 0522884300:02:001:0376 необхідно звернутися саме з клопотанням про отримання дозволу на виготовлення технічної документації щодо поділу та об`єднання земельних ділянок, що і було зроблено позивачем.
Окрім того, сторона позивача звертає увагу, що з клопотанням про надання дозволу на розроблення технічної документації щодо встановлення (відновлення) меж земельної ділянки в натурі (на місцевості) ОСОБА_1 не звертався.
Відтак, представник позивача зазначає, що, оскільки відповідачем не прийнято жодного з тих рішень, які передбачені частиною 6 статті 118 Земельного кодексу України, тобто рішення про надання або рішення про відмову у наданні дозволу на розроблення технічної документації із землеустрою щодо поділу та об`єднання земельних ділянок, то така бездіяльність ГУ Держгеокадастру у Вінницькій області є протиправною.
Інших заяв по суті справи до суду не надходило.
Дослідивши матеріали адміністративної справи, оцінивши надані сторонами докази, суд встановив наступне.
19.10.2020 року представник позивача звернувся до ГУ Держгеокадастру у Вінницькій області через Центр адміністративних послуг "Прозорий офіс" із клопотанням про надання дозволу на виготовлення технічної документації із землеустрою щодо поділу та об`єднання земельних ділянок у межах норм безоплатної приватизації для ведення особистого селянського господарства, орієнтованою площею 2,00 га, яка розташована на території Морозівської сільської ради Мурованокуриловецького району Вінницької області, кадастровий номер: 0522884300:02:001:0376.
Прийняття такого клопотання підтверджується долученим до позовної заяви описом прийнятих документів від 19.10.2020 року реєстраційний номер: 530320046869. Відповідно до зазначеного опису Центром адміністративних послуг "Прозорий офіс" прийнято наступний перелік документів: клопотання про дозвіл на розробку; викопіювання з кадастрової карти; копія паспорту, засвідчена підписом власника; копія ідентифікаційного номеру, засвідчена підписом власника; довіреність (для уповноваженого представника).
Водночас, на момент звернення позивача із позовом до суду (10.02.2021 року) відповідачем не прийнято рішення за результатами розгляду клопотання ОСОБА_1 від 19.10.2020 року про надання дозволу на виготовлення технічної документації із землеустрою щодо поділу та об`єднання земельних ділянок у межах норм безоплатної приватизації для ведення особистого селянського господарства, орієнтованою площею 2,00 га., яка розташована на території Морозівської сільської ради Мурованокуриловецького району Вінницької області, кадастровий номер: 0522884300:02:001:0376.
Надаючи правову оцінку спірним правовідносинам, що виникли, суд зважає на таке.
Статтею 19 Конституції України передбачено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Відповідно до статті 40 Конституції України усі мають право направляти індивідуальні чи колективні письмові звернення або особисто звертатися до органів державної влади, органів місцевого самоврядування та посадових і службових осіб цих органів, що зобов`язані розглянути звернення і дати обґрунтовану відповідь у встановлений законом строк.
Земельні відносини в Україні відповідно до статті 3 Земельного кодексу України (надалі - ЗК України) регулюються Конституцією України, цим Кодексом, а також прийнятими відповідно до них нормативно-правовими актами.
Відповідно до пункту "а" частини 3 статті 22 ЗК України землі сільськогосподарського призначення передаються у власність та надаються у користування громадянам - для ведення особистого селянського господарства, садівництва, городництва, сінокосіння та випасання худоби, ведення товарного сільськогосподарського виробництва, фермерського господарства.
Статтею 79-1 ЗК України передбачено, що формування земельної ділянки полягає у визначенні земельної ділянки як об`єкта цивільних прав. Формування земельної ділянки передбачає визначення її площі, меж та внесення інформації про неї до Державного земельного кадастру.
Земельна ділянка вважається сформованою з моменту присвоєння їй кадастрового номера.
Формування земельних ділянок здійснюється:
- у порядку відведення земельних ділянок із земель державної та комунальної власності;
- шляхом поділу чи об`єднання раніше сформованих земельних ділянок;
- шляхом визначення меж земельних ділянок державної чи комунальної власності за проектами землеустрою щодо впорядкування територій населених пунктів, проектами землеустрою щодо впорядкування території для містобудівних потреб, проектами землеустрою щодо приватизації земель державних і комунальних сільськогосподарських підприємств, установ та організацій;
- шляхом інвентаризації земель державної чи комунальної власності у випадках, передбачених законом.
Сформовані земельні ділянки підлягають державній реєстрації у Державному земельному кадастрі.
Земельна ділянка вважається сформованою з моменту присвоєння їй кадастрового номера.
Формування земельних ділянок (крім випадків, визначених у частинах шостій - сьомій цієї статті) здійснюється за проектами землеустрою щодо відведення земельних ділянок.
Формування земельних ділянок шляхом поділу та об`єднання раніше сформованих земельних ділянок, які перебувають у власності або користуванні, без зміни їх цільового призначення здійснюються за технічною документацією із землеустрою щодо поділу та об`єднання земельних ділянок.
Із аналізу вищенаведених норм видно, що формування земельних ділянок здійснюється за проектами землеустрою, крім випадків, формування їх шляхом поділу чи об`єднання із раніше сформованих ділянок, що, в свою чергу, здійснюється за технічною документацією із землеустрою щодо поділу та об`єднання земельних ділянок.
Відповідно до статті 1 Закону України "Про землеустрій", технічна документація із землеустрою - сукупність текстових та графічних матеріалів, що визначають технічний процес проведення заходів з використання та охорони земель без застосування елементів проектування.
Надання дозволу на розробку проекту землеустрою має на меті лише формування земельної ділянки як окремого об`єкта. В свою чергу, при формуванні земельної ділянки з частини вже сформованого земельного масиву, що має кадастровий номер, її відведення відбувається на підставі технічної документації із землеустрою щодо поділу земельної ділянки.
Аналогічна позиція наведена в постанові Верховного Суду від 04.05.2020 року по справі №802/1539/17-а.
Відповідно до частини 2 статті 116 ЗК України набуття права на землю громадянами та юридичними особами здійснюється шляхом передачі земельних ділянок у власність або надання їх у користування.
Повноваження органів місцевого самоврядування щодо передачі земельних ділянок у власність або користування та порядок надання земельних ділянок державної або комунальної власності у користування передбачені статтями 118, 122, 123 ЗК України.
Відповідно до частини 6 статті 118 ЗК України громадяни, зацікавлені в одержанні безоплатно у власність земельної ділянки із земель державної або комунальної власності для ведення фермерського господарства, ведення особистого селянського господарства, ведення садівництва, будівництва та обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд (присадибної ділянки), індивідуального дачного будівництва, будівництва індивідуальних гаражів у межах норм безоплатної приватизації, подають клопотання до відповідного органу виконавчої влади або органу місцевого самоврядування, який передає земельні ділянки державної чи комунальної власності у власність відповідно до повноважень, визначених статтею 122 цього Кодексу. У клопотанні зазначаються цільове призначення земельної ділянки та її орієнтовні розміри. До клопотання додаються графічні матеріали, на яких зазначено бажане місце розташування земельної ділянки, погодження землекористувача (у разі вилучення земельної ділянки, що перебуває у користуванні інших осіб) та документи, що підтверджують досвід роботи у сільському господарстві або наявність освіти, здобутої в аграрному навчальному закладі (у разі надання земельної ділянки для ведення фермерського господарства). У разі якщо земельна ділянка державної власності розташована за межами населених пунктів і не входить до складу певного району, заява подається до Ради міністрів Автономної Республіки Крим. Верховній Раді Автономної Республіки Крим, Раді міністрів Автономної Республіки Крим, органам виконавчої влади або органам місцевого самоврядування, які передають земельні ділянки державної чи комунальної власності у власність відповідно до повноважень, визначених статтею 122 цього Кодексу, забороняється вимагати додаткові матеріали та документи, не передбачені цією статтею.
Відповідний орган виконавчої влади або орган місцевого самоврядування, який передає земельні ділянки державної чи комунальної власності у власність відповідно до повноважень, визначених статтею 122 цього Кодексу розглядає клопотання у місячний строк і дає дозвіл на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки або надає мотивовану відмову у його наданні. Підставою відмови у наданні такого дозволу може бути лише невідповідність місця розташування об`єкта вимогам законів, прийнятих відповідно до них нормативно-правових актів, генеральних планів населених пунктів та іншої містобудівної документації, схем землеустрою і техніко-економічних обґрунтувань використання та охорони земель адміністративно-територіальних одиниць, проектів землеустрою щодо впорядкування територій населених пунктів, затверджених у встановленому законом порядку (частина 7 статті 118 ЗК України).
Аналіз наведених приписів свідчить про те, що законодавцем передбачено право громадян, зацікавлених в одержанні безоплатно у власність земельної ділянки із земель державної або комунальної власності, на подання клопотання до відповідного органу виконавчої влади або органу місцевого самоврядування.
Суд зазначає, що стаття 118 ЗК України не містить застережень, а тому встановлена нею процедура одержання безоплатно у власність земельної ділянки із земель державної або комунальної власності громадянами поширюється як на земельні ділянки які на момент подання клопотання не є сформованими як об`єкти земельних правовідносин, так і на земельні ділянки, які в процесі набуття прав на них формуються шляхом поділу та об`єднання раніше сформованих земельних ділянок. Останні також можуть бути надані громадянам у власність у встановленому статтею 118 ЗК України порядку, відтак доводи відповідача щодо надання дозволу лише на розробку проекту землеустрою спростовуються вищенаведеним.
Разом з тим, приписами частини 7 статті 118 ЗК України встановлено обов`язок суб`єкта владних повноважень розглянути клопотання у місячний строк і прийняти одне з рішень: або надати дозвіл на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки, або надати мотивовану відмову у його наданні.
Так, заперечуючи позовні вимоги відповідач зазначив про те, що ним розглянуто клопотання позивача про надання дозволу від 19.10.2020 року, яке надійшло до ГУ Держгеокадастру у Вінницькій області 25.11.2020 року про надання дозволу на розроблення технічної документації щодо встановлення меж земельної ділянки в натурі та наказом від 09.04.2021 року №2-771/15-21-СГ відмовлено у наданні відповідного дозволу.
Однак, суд зазначає про те, що позивач 19.10.2020 року звертався із клопотання до ГУ Держгеокадастру у Вінницькій області саме з приводу надання дозволу щодо поділу та об`єднання земельних ділянок, а не щодо встановлення меж земельної ділянки в натурі.
Звернення представника позивача з таким клопотання та передбаченим Законом переліком документів підтверджується наявним в матеріалах справи описом прийнятих документів від 19.10.2020 року реєстраційний номер: 530320046869 та копією клопотання ОСОБА_1 . Заперечує подання клопотання про надання дозволу на розроблення технічної документації щодо встановлення меж земельної ділянки і представник позивача, звертаючи на це увагу у відповіді на відзив.
Водночас, надане відповідачем клопотання заповнене по формі адміністратором Центру адміністративних послуг "Прозорий офіс" від 19.10.2020 року та містить прохання щодо надання дозволу на встановлення меж земельної ділянки, однак судом останнє не береться до увагу, адже в матеріалах справи міститься копія первинного клопотання ОСОБА_1 , з яким представник позивача звертався з метою отримання дозволу на розроблення технічної документації щодо поділу та об`єднання земельної ділянки. Відтак, на переконання суду, відповідачем не спростовано факт звернення ОСОБА_1 з клопотанням про надання дозволу на виготовлення технічної документації із землеустрою щодо поділу та об`єднання земельної ділянки.
Тому, оскільки, відповідачем не розглянуто клопотання ОСОБА_1 щодо надання дозволу на виготовлення технічної документації із землеустрою щодо поділу та об`єднання земельних ділянок у межах норм безоплатної приватизації для ведення особистого селянського господарства та відповідно не прийнято по суті рішення у формі розпорядчого документу за результатами розгляду, то наведене свідчить про протиправну бездіяльність відповідача.
Відтак, позовні вимоги в цій частині підлягають задоволенню.
Надаючи правову оцінку обраному позивачем способу захисту прав шляхом зобов`язання ГУ Держгеокадастру у Вінницькій області повторно розглянути клопотання ОСОБА_1 від 19.10.2020 року про надання дозволу на виготовлення технічної документації із землеустрою щодо поділу та об`єднання земельних ділянок, суд зазначає таке.
Відповідно до позиції Верховного суду України, яка відображена у постанові від 16.09.2015 року №21-1465а15, спосіб відновлення порушеного права має бути ефективним та таким, який виключає подальші протиправні рішення, дії чи бездіяльність суб`єкта владних повноважень, а у випадку невиконання, або неналежного виконання рішення не виникала б необхідність повторного звернення до суду, а здійснювалося примусове виконання рішення.
Так, Верховний Суд у своїй постанові від 21.08.2018 року у справі №810/3393/17 (адміністративне провадження №К/9901/48331/18) зазначає, що Конституційний Суд України в своєму рішенні від 30.01.2003 року №3-рп/2003 зазначив, що правосуддя за своєю суттю визнається таким лише за умови, що воно відповідає вимогам справедливості і забезпечує ефективне поновлення в правах. Загальною декларацією прав людини 1948 року передбачено, що кожна людина має право на ефективне поновлення в правах компетентними національними судами у випадках порушення її основних прав, наданих їй конституцією або законом (стаття 8). Право на ефективний засіб захисту закріплено також у Міжнародному пакті про громадянські та політичні права (стаття 2) і в Конвенції про захист прав людини та основних свобод (стаття 13).
Згідно з ч. 7 ст. 118 Земельного кодексу України, відповідний орган виконавчої влади або орган місцевого самоврядування, який передає земельні ділянки державної чи комунальної власності у власність відповідно до повноважень, визначених статтею 122 цього Кодексу, розглядає клопотання у місячний строк і дає дозвіл на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки або надає мотивовану відмову у його наданні.
Відповідно до п. 1 Положення про Головне управління Держгеокадастру у Вінницькій області, затвердженого наказом Державної служби України з питань геодезії, картографії та кадастру від 17.11.2016 року №308 (у редакції наказу Держгеокадастру від 20.02.2020 року) (далі - Положення №308), Головне управління Держгеокадастру у Вінницькій області є територіальним органом Державної служби України з питань геодезії, картографії та кадастру та їй підпорядковане.
Підпунктом 13 п. 4 Положення № 333 передбачено, що Головне управління, відповідно до покладених на нього завдань, розпоряджається землями державної власності сільськогосподарського призначення в порядку, визначеному чинним законодавством, на території Вінницької області.
З наведеного вбачається, що ГУ Держгеокадастру у Вінницькій області має виключні повноваження на вирішення питання щодо надання або відмову у наданні дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки безоплатно у власність для ведення особистого селянського господарства за рахунок земель сільськогосподарського призначення державної власності.
Наведеними положеннями чинного законодавства чітко визначені які підстави, порядок, строки, процедура надання відповідачем дозволу зацікавленим громадянам на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельних ділянок, так і чітко визначені для відповідача порядок, строки, відповідна процедура та підстави для відмови у наданні такого дозволу, а так само і форма прийнятих відповідних рішень.
На цій підставі адміністративні суди, перевіряючи рішення, дію чи бездіяльність суб`єкта владних повноважень на відповідність закріпленим статтею 2 Кодексу адміністративного судочинства України критеріям, не мають втручаються у дискрецію (вільний розсуд) суб`єкта владних повноважень поза межами перевірки за названими критеріями.
Згідно Рекомендацій Комітету Ради Європи №R(80)2 стосовно здійснення адміністративними органами влади дискреційних повноважень під дискреційними повноваженнями розуміються повноваження, які адміністративний орган, приймаючи рішення, може здійснювати з певною свободою розсуду, тобто, коли такий орган може обирати з кількох юридично допустимих рішень те, яке він вважає найкращим за даних обставин.
Таким чином, оскільки судом встановлено, що клопотання позивача не розглядалось, суд доходить висновку про наявність підстав для задоволення позовних вимог в цій частині шляхом зобов`язання ГУ Держгеокадастру у Вінницькій області розглянути клопотання ОСОБА_1 від 19.10.2020 року про надання дозволу на виготовлення технічної документації із землеустрою щодо поділу та об`єднання земельної ділянки у межах норм безоплатної приватизації для ведення особистого селянського господарства, орієнтованою площею 2,00 га, яка розташована на території Морозівської сільської ради Мурованокуриловецького району Вінницької області, кадастровий номер: 0522884300:02:001:0376 та прийняти мотивоване рішення у формі наказу, з урахуванням висновків суду за результатами розгляду цієї справи.
Пунктом 8 ч. 2 ст. 2 КАС України визначено, що у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб`єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія).
Принцип пропорційності вимагає щоб використані засоби були належними для досягнення легітимної мети; засіб, який застосовується для обмеження, має бути найменш обтяжливим для права особи; використані засоби мають бути пропорційними очікуваним наслідкам, тобто тягар, який несе особа не може бути надмірним по відношенню до вигоди, яку отримує протилежний інтерес.
Відповідно до ч. 1 ст. 9 КАС України розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюється на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.
Згідно з ч.ч. 1, 2 ст. 77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків встановлених статтею 78 цього Кодексу.
В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб`єкта владних повноважень обов`язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.
Суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об`єктивному дослідженні (ст. 90 КАС України).
Перевіривши юридичну та фактичну обґрунтованість доводів сторін, оцінивши докази суб`єкта владних повноважень на підтвердження правомірності своїх дій та докази, надані позивачем, суд доходить висновку, що позовні вимоги належить задовольнити.
Відповідно до частини 1 статті 139 КАС України при задоволенні позову сторони, яка не є суб`єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб`єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.
Відтак, на користь позивача за рахунок бюджетних асигнувань ГУ Держгеокадастру у Вінницькій області підлягає стягненню судовий збір у розмірі 908,00 грн.
Керуючись статтями 73-77, 90, 94, 139, 241, 245, 246, 250, 255, 295 КАС України,
ВИРІШИВ:
Адміністративний позов задовольнити повністю.
Визнати протиправною бездіяльність Головного управління Держгеокадастру у Вінницькій області щодо не прийняття по суті рішення у формі розпорядчого документу за результатами розгляду клопотання ОСОБА_1 від 19.10.2020 року про надання дозволу на виготовлення технічної документації із землеустрою щодо поділу та об`єднання земельної ділянки у межах норм безоплатної приватизації для ведення особистого селянського господарства, орієнтованою площею 2,00 га, яка розташована на території Морозівської сільської ради Мурованокуриловецького району Вінницької області, кадастровий номер: 0522884300:02:001:0376.
Зобов`язати Головне управління Держгеокадастру у Вінницькій області розглянути клопотання ОСОБА_1 від 19.10.2020 року про надання дозволу на виготовлення технічної документації із землеустрою щодо поділу та об`єднання земельної ділянки у межах норм безоплатної приватизації для ведення особистого селянського господарства, орієнтованою площею 2,00 га, яка розташована на території Морозівської сільської ради Мурованокуриловецького району Вінницької області, кадастровий номер: 0522884300:02:001:0376 та прийняти мотивоване рішення у формі наказу, з урахуванням висновків суду за результатами розгляду цієї справи.
Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління Держгеокадастру у Вінницькій області на користь ОСОБА_1 судовий збір в розмірі 908,00 грн. (дев`ятсот вісім гривень нуль копійок).
Рішення суду першої інстанції набирає законної сили в порядку, визначеному ст. 255 КАС України.
Відповідно до ст. 295 КАС України, апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Учасник справи, якому повне рішення суду не було вручено у день його проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.
Позивач: ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 ; РНОКПП НОМЕР_1 ).
Відповідач: Головне управління Держгеокадастру у Вінницькій області (вул. Келецька, 63, м. Вінниця, 21027; код ЄДРПОУ 39767547).
Рішення в повному обсязі сформовано: 06.05.2021 року.
Суддя Бошкова Юлія Миколаївна