18.05.10 <копія >
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ 11 травня 2010 р. Справа № 2а-16801/09/0470
Дніпропетровський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді - Чабаненко С.В.
при секретарі - Дашковій А.М.
за участю представника позивача -Юрасова Ю.А.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Дніпропетровську адміністративну справу за позовом Державної податкової інспекції у Жовтневому районі м. Дніпропетровська до Товариства з обмеженою відповідальністю «Техностройсервіс»про стягнення податкового боргу, -
В С Т А Н О В И В:
До Дніпропетровського окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов Державної податкової інспекції у Жовтневому районі м. Дніпропетровська до Товариства з обмеженою відповідальністю «Техностройсервіс»з вимогою: звернути стягнення на активи боржника Товариства з обмеженою відповідальністю «Техностройсервіс»(код 32448302) на користь державного бюджету заборгованість у сумі 2123,37 грн. р/р 31117029700005, код платежу 14010100, УДКУ у Дніпропетровській області МФО 805012. Одержувач: Жовтневе відділення Держказначейства 24246786.
В обґрунтування позову позивач зазначив, що оскільки Товариство з обмеженою відповідальністю «Техностройсервіс»у визначений строк не перерахувало податок на додану вартість, що належить до сплати, то згідно із Законом України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами»його податкові зобов'язання стали податковим боргом.
Таким чином, заборгованість утворилась у зв'язку з несплатою до бюджету податку на додану вартість у сумі 2123,37 грн.
Представник позивача в судовому засіданні позов підтримав у повному обсязі та просив його задовольнити.
Представник відповідача в судове засідання повторно не з'явився, про дату, час та місце проведення якого належним чином повідомлений, що підтверджується матеріалами справи.
Дослідивши, матеріали справи та доводи сторін суд доходить висновку, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.
Судом встановлено, матеріалами справи підтверджено, що Товариство з обмеженою відповідальністю «Техностройсервіс» зареєстроване виконкомом Жовтневої райради м. Дніпропетровська 13.05.2003 року, про що підприємству видано Свідоцтво про державну реєстрацію юридичної особи.
25.03.2009р. працівниками ДПІ у Жовтневому районі м. Дніпропетровська було складено акт №1302/152/32448302 про результати документальної невиїзної камеральної перевірки з питання неподання подання податкової звітності.
Перевіркою встановлено, що ТОВ «Техностройсервіс»не надано звітність по податку на додану вартість за період лютий 2008р. - лютий 2009р.
У зв'язку з відсутністю ТОВ «Техностройсервіс»за юридичною адресою, а саме вул. Дмитра Донського, 15/9 позивачем було складеною акт від 25.03.09р. перевірки відповідності юридичної адреси підприємства його фактичному місцезнаходженню, акт перевірки та податкове повідомлення - рішення було розміщено на дошці оголошень 25.03.2009р.
Станом на 07.12.2009р. у зв'язку з існуючою переплатою, сума заборгованості ТОВ «Техностройсервіс»складає 2123,37 грн.
Таким чином, заборгованість утворилась у зв'язку з несплатою ТОВ «Техностройсервіс»до бюджету податку на додану вартість у сумі 2123,37 грн.
У відповідності до пп.6.2.3 «а»п. 6.2 ст.6 Закону України №2181 та у зв'язку несплатою до бюджету податкового боргу Інспекцією виставлена перша податкова вимога №1/859 від 08.04.2009р. Представником ДПІ у Жовтневому районі було здійснено перевірку відповідності юридичної адреси підприємства його фактичному місцезнаходженню складено акт. В зв'язку з тим, що підприємство не знаходиться за місцем їх розташувань керуючись пп.. 6.2.4 п. 6.2 ст. 6 Закону України «Про порядок погашення зобов'яза платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами»вимогу було розміщено на дошці оголошень про що складено акт про розміщення на дошці оголоше податкових вимог.
У відповідності до пп.6.2.3 «б»п.6.2 ст.6 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетом та державними цільовими фондами»№2181 та у зв'язку з несплатою до бюджету податкового боргу Інспекцією виставлена друга податкова вимога №2/1421 від 18.06.2009р. Представником ДПІ у Жовтневому районі було здійснено перевірку відповідності юридичної адреси підприємства його фактичному місцезнаходженню та складено акт. зв'язку з тим, що підприємство не знаходиться за місцем їх розташування, керуючись пп.. 6.2 п. 6.2 ст. 6 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків пері бюджетами та державними цільовими фондами»вимогу було розміщено на дошці оголошень про що складено акт про розміщення на дошці оголошень податкових вимог.
Згідно листа УДАІ УМВС України в Дніпропетровській області за ТОВ «Техностройсервіс» транспортні засоби не зареєстровані.
Згідно листа Інспекції державного технічного нагляду Дніпропетровської обласної державної адміністрації за ТОВ «Техностройсервіс»механізми, машини та інші сільськогосподарська техніка не реєструвалися.
Згідно з листом Дніпропетровського міжміського бюро технічної за ТОВ «Техностройсервіс»право власності на нерухоме майно не зареєстровано.
Згідно листа Дніпропетровського управління земельних ресурсів ТОВ «Техностройсервіс» як власник або користувач земельних ділянок не зареєстровано.
Сума податкового зобов'язання ні в адміністративному, ні в судовому порядку товариством не оскаржувалась.
Оскільки відповідач у визначений строк не перерахував податок на додану вартість, який належить до сплати то згідно із Законом України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами»його податкові зобов'язання стали податковим боргом.
Пункт 1.1 ст.1 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетом та державними цільовими фондами»№2181- III від 21.12.2000 року передбачає, що платник податків - юридичні особи, їх філії, відділення, і відокремлені підрозділи, що не мають статусу юридичної особи, а також фізичні особи, які мають статус суб'єктів підприємницької діяльності чи не мають такого статусу, на яких згідно із закон покладено обов'язок утримувати та (або) сплачувати податки і збори (обов'язкові платежі), пеню, штрафні санкції.
У пункт 1.2 ст.1 Закону зазначено, що податкове зобов'язання - зобов'язання платника податків сплатити до бюджетів або державних цільових фондів відповідну суму коштів у порядку та у строки, визначені цим Законом або іншими законами України.
Відповідно до абз. 1 п.п. 5.3.1, п.5.3 ст.5 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами»передбачено, що платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом десяти календарних днів, наступних за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого підпунктом 4.1.4 пункту 4.1 статті 4 цього Закону для подання податкової декларації.
Відповідно до ст.5 п.5.1, п.5.4 п.п.5.4.1 Закону №2181- III податкове зобов'язання, самості визначене платником податків у податковій декларації, вважається узгодженим з дня подання такої податкової декларації. Узгоджена сума податкового зобов'язання, не сплачена платником податків у строки, визначені цією статтею, вважається сумою податкового боргу платника податків.
Податковий борг (недоїмка) - податкове зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за наявності), самостійно узгоджене платником податків або узгоджене в адміністративному чи судовому порядку, але не сплачене у встановлений строк, а також пеня, нарахована на суму такого податкового зобов'язання.
Активи платників податків - кошти, матеріальні та нематеріальні цінності, що належать юридичній або фізичній особі за правом власності або повного господарського відання (п.1.7 Закону №2181- III).
Згідно 6.2.1. 6.2 ст.6 Закону №2181- III у разі коли платник податків не сплачує узгоджену суму податкового зобов'язання в установлені строки, податковий орган надсилає такому платнику податків податкові вимоги.
Також відповідно до 6.2.3. 6.2 ст.6 Закону №2181- III податкові вимоги надсилаються:
а) перша податкова вимога - не раніше першого робочого дня після закінчення граничного строку сплати узгодженої суми податкового зобов'язання. Перша податкова вимога містить повідомлення про факт узгодження податкового зобов'язання та виникнення права податкової застави на активи платника податків, обов'язок погасити суму податкового боргу та можливі наслідки непогашення його у строк;
б) друга податкова вимога - не раніше тридцятого календарного дня від дня направлення (вручення) першої податкової вимоги, у разі непогашення платником податків суми податкового боргу у встановлені строки. Друга податкова вимога додатково до відомостей, викладених у першій податковій вимозі, може містити повідомлення про дату та час проведення опису активів платника податків, що перебувають у податковій заставі, а також про дату та час проведення публічних торгів з їх продажу.
Відповідно до п.п.16.4.1. п.16.4 ст.16 Закону №2181- III пеня нараховується на суму податкового боргу (включаючи суму штрафних санкцій за їх наявності) із розрахунку 120 відсотків річних облікової ставки Національного банку України, діючої на день виникнення такого податкового боргу або на день його (його частини) погашення, залежно від того, яка з величин таких ставок є більшою, за кожний календарний день прострочення у його сплаті.
Згідно з п.п.17.1.7. п.17.1 ст.17 Закону №2181- III у разі коли платник податків не сплачує узгоджену суму податкового зобов'язання протягом граничних строків, визначених цим Законом, такий платник податку зобов'язаний сплатити штраф у таких розмірах:
при затримці до 30 календарних днів, наступних за останнім днем граничного строку сплати узгодженої суми податкового зобов'язання, - у розмірі десяти відсотків погашеної суми податкового боргу;
при затримці від 31 до 90 календарних днів включно, наступних за останнім днем граничного строку сплати узгодженої суми податкового зобов'язання, - у розмірі двадцяти відсотків погашеної суми податкового боргу;
при затримці, що є більшою 90 календарних днів, наступних за останнім днем граничного строку сплати узгодженої суми податкового зобов'язання, - у розмірі п'ятдесяти відсотків погашеної суми податкового боргу.
Відповідно до п.11 ч.1 ст.10 Закону України «Про державну податкову службу в Україні»державні податкові інспекції в районах, містах без районного поділу, районах у містах, міжрайонні та обєднані державні податкові інспекції подають до судів позови до підприємств, установ, організацій та громадян про визнання угод недійсними і стягнення в доход держави коштів, одержаних ними за такими угодами, а в інших випадках коштів, одержаних без установлених законом підстав, а також про стягнення заборгованості перед бюджетом і державними цільовими фондами за рахунок їх майна.
Згідно з підп.3.1.1. п.3.1. ст.3 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетом та державними цільовими фондами»активи платника податків можуть бути примусово стягнені в рахунок погашення його податкового боргу виключно за рішенням суду.
З урахуванням вищезазначеного суд доходить висновку, що позовні вимоги підлягають задоволенню в повному обсязі.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 2, 9, 11, 70-71, 86, 94, 160-163, 167, 186, 254 КАС України, суд, -
ПОСТАНОВИВ:
Адміністративний позов Державної податкової інспекції у Жовтневому районі м. Дніпропетровська до Товариства з обмеженою відповідальністю «Техностройсервіс» про стягнення податкового боргу задовольнити.
Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю «Техностройсервіс» (код 32448302) на користь державного бюджету заборгованість у сумі 2123,37 грн. р/р 31117029700005, код платежу 14010100, УДКУ у Дніпропетровській області МФО 805012. Одержувач: Жовтневе відділення Держказначейства 24246786.
Постанова суду може бути оскаржена до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження через Дніпропетровський окружний адміністративний суд протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 цього Кодексу - з дня складення в повному обсязі. Якщо постанову було проголошено у відсутності особи, яка бере участь у справі, то строк подання заяви про апеляційне оскарження обчислюється з дня отримання нею копії постанови, а апеляційна скарга на постанову суду подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Постанова суду набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано.
Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, постанова суду набирає законної сили після закінчення цього строку.
Повний текст постанови виготовлено 17.05.10.
Суддя С.В.Чабаненко