ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ
вул. Київська, 150, м. Сімферополь, Автономна Республіка Крим, Україна, 95493
ПОСТАНОВА
Іменем України
22.04.10Справа №2а-11952/09/5/0170 Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим у складі судді Сидоренко Д.В., при секретарі Лалаєві Д.О., розглянувши за участю представника відповідача Буй В.В., паспорт ЕЕ 969805 у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовомКрасноперекопської обєднаної державної податкової інспекції в АР Крим
до Селянського (фермерського) господарства «Руно»
про стягнення заборгованості у сумі 4962,72 грн.
Обставини справи: Красноперекопська обєднана державна податкова інспекція в АР Крим звернулась до Окружного адміністративного суду АР Крим із адміністративним позовом до Селянського (фермерського) господарства «Руно» про стягнення 4962,72 грн. заборгованості.
Позовні вимоги ґрунтуються на положеннях Закону України «Про систему оподаткування» та мотивовані тим, що відповідач не сплачує у встановлені законами терміни суми податків та зборів (обовязкових платежів).
Представник позивача у судове засідання не зявився, 21.04.2010 року надав до суду клопотання про зменшення позовних вимог та просить стягнути з відповідача заборгованість у розмірі 1847,15 грн. та розглянути справу за його відсутності.
Відповідач у судовому засіданні позовні вимоги про стягнення заборгованості у розмірі 1847,15 грн. визнав у повному обсязі.
Розглянувши подані документи та матеріали справи, всебічно і повно зясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, обєктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд, -
ВСТАНОВИВ:
26.06.1992р. відповідач зареєстрований Красноперекопською районною державною адміністрацією АР Крим як юридична особа, про що видане відповідне Свідоцтво про державну реєстрацію (а.с.4), номер запису про включення відомостей про юридичну особу до ЄДР № 11281200000000085.
З матеріалів справи вбачається, що відповідач перебуває на обліку платника податків у Красноперекопській обєднаній державній податковій інспекції в АР Крим
Відповідач є платником податків та зборів, передбачених Законом України «Про систему оподаткування» та відповідно до ст. 9 цього Закону зобовязаний сплачувати належні суми податків і зборів (обов'язкових платежів) у встановлені законами терміни.
Підпунктом 4.1.1 п. 4.1 ст. 4 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» (далі Закон № 2181) платник податків самостійно обчислює суму податкового зобов'язання, яку зазначає у податковій декларації.
Розміри та порядок плати за використання земельних ресурсів, а також відповідальність платників та контроль за правильністю обчислення і справляння земельного податку передбачені Законом України “Про плату за землю” від 03.07.1992 року № 2535 ХІІ (далі Закон № 2535).
Відповідно до ч. 1 ст. 14 Закону України «Про плату за землю» платники земельного податку, а також орендної плати за земельні ділянки державної або комунальної власності (крім громадян) самостійно обчислюють суму земельного податку та орендної плати щороку за станом на 1 січня і до 1 лютого поточного року подають відповідному органу державної податкової служби за місцезнаходженням земельної ділянки податкову декларацію на поточний рік за формою, встановленою центральним податковим органом, з розбивкою річної суми рівними частками за місяцями. Подання такої декларації звільняє від обов'язку подання щомісячних декларацій.
Відповідно до зазначеної норми відповідач самостійно обчислив суму зобовязання з орендної плати за земельні ділянки державної і комунальної власності, що підтверджується податковою декларацією за 2009р. - № 946 від 29.01.09р. на загальну суму 7124,51 грн., (а.с.29), яка підлягала сплаті кожного місяця у розмірі 593,70 грн. Відповідачем не сплачена заборгованість у розмірі 1781,13 грн.
02.04.2009 року позивачем було проведена невиїзна документальна перевірка своєчасності сплати до бюджету плати за землю, за результатами якої було складено Акт № 484/15-3/20670926, в якому зафіксоване порушення строку сплати податку, передбаченого пп.5.3.1 п.5.3. ст.5 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» (а.с.25).
За порушення податкового законодавства, на підставі зазначеного акту перевірки, відносно відповідача прийняті податкові повідомлення-рішення:
-№ 0001331503/0 від 18.05.2009р. про застосування штрафних (фінансових) санкцій з орендної плати за землю в сумі 3524,39 грн. (а.с.22). У звязку з неможливістю вручення податкового повідомлення-рішення № 0001331503/0 від 18.05.2009р. було складено Акт № 66/15-3/22279095 від 08.07.2009 року (а.с.24) та відповідне податкове повідомлення-рішення було розміщено на дошці податкових оголошень. Позивачем заявлено вимога про стягнення заборгованості у сумі 2393,32 грн.
-№ 0001401203/0 від 18.05.2009р. про застосування штрафних (фінансових) санкцій з орендної плати за землю в сумі 131,98 грн. (а.с.20). У звязку з неможливістю вручення податкового повідомлення-рішення № 0001401203/0 від 18.05.2009р. було складено Акт № 67/15-3/22279095 від 08.07.2009 року (а.с.21) та відповідне податкове повідомлення-рішення було розміщено на дошці податкових оголошень.
-№ 0001341503/0 від 18.05.2009р. про застосування штрафних (фінансових) санкцій з орендної плати за землю в сумі 291,50 грн. (а.с.18). У звязку з неможливістю вручення податкового повідомлення-рішення № 0001341503/0 від 18.05.2009р. було складено Акт № 65/15-3/22279095 від 08.07.2009 року (а.с.19) та відповідне податкове повідомлення-рішення було розміщено на дошці податкових оголошень.
За несвоєчасну сплату відповідачем суми заборгованості нарахована пеня у розмірі 49,22 грн.
Відповідно до податкового розрахунку фіксованого сільськогосподарського податку № 1232 від 30.01.2009 року за відповідачем числиться заборгованість у розмірі 294,48 грн. (а.с.43-44).
За несвоєчасну сплату відповідачем суми заборгованості нарахована пеня у розмірі 3,67 грн.
18.05.2009 року позивачем було проведена невиїзна документальна перевірка своєчасності сплати до бюджету плати за землю, за результатами якої було складено Акт № 651/15-3/20670926, в якому зафіксоване порушення строку сплати збору за забруднення навколишнього природного середовища, передбаченого пп.5.3.1 п.5.3. ст.5 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» (а.с.15).
За порушення податкового законодавства, на підставі зазначеного акту перевірки, відносно відповідача прийняте податкове повідомлення-рішення № 0001651503/0 від 08.07.2009р. про застосування штрафних (фінансових) санкцій зі збору за забруднення навколишнього природного середовища в сумі 17,36 грн., яке було отримано відповідачем 31.07.2009 року, про що свідчить належним чином завірена копія поштового повідомлення (а.с.14).
За несвоєчасну сплату відповідачем суми заборгованості нарахована пеня у розмірі 0,06 грн.
Таким чином сума заборгованості відповідача складає 4962,72 грн. (0,06 + 17,36 + 3,67 + 294,48 + 49,22 + 291,50 + 131,98 + 2393,32 + 1781,13).
Відповідачем сума заборгованості була частково погашена, а саме:
-заборгованість з фіксованого сільськогосподарського податку у сумі у сумі 294,48 грн. та пеня у сумі 3,67 грн.
-заборгованість зі збору за забруднення навколишнього природного середовища у сумі 17,36 грн. та пеня у сумі 0,06 грн.
-заборгованість з орендної плати за земельні ділянки державної і комунальної власності у сумі 2800,00 грн.
Таким чином, сума заборгованості відповідача складає заборгованість з орендної плати за земельні ділянки державної і комунальної власності у сумі 1847,15 грн., в тому числі: 1343,54 грн. податкового зобовязання, 454,39 грн. зі штрафних санкцій та 49,22 грн. пені.
Відповідно до п. 1.3 ст. 1 Закону № 2181 податковий борг (недоїмка) - податкове зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгоджене платником податків або узгоджене в адміністративному чи судовому порядку, але не сплачене у встановлений строк, а також пеня, нарахована на суму такого податкового зобов'язання.
Підпунктом 5.2.1 пункту 5.2 ст. 5 Закону № 2181 передбачено, що податкове зобов'язання платника податків, нараховане контролюючим органом, зокрема, якщо платник податків не подає у встановлені строки податкову декларацію, вважається узгодженим у день отримання платником податків податкового повідомлення.
Оскільки вищезазначені податкові повідомлення-рішення надіслані (вручені) відповідачу у встановленому Законом порядку, а також не оскаржені відповідачем, то відповідно, зазначені в них суми податкових зобовязань відповідача є узгодженими.
Відповідно до пп.5.4.1 п.5.4 ст.5 Закону узгоджена сума податкового зобов'язання, не сплачена платником податків у строки, визначені цією статтею, визнається сумою податкового боргу платника податків.
У порядку ст. 71 КАС України відповідачем не надано доказів сплати заборгованості у повному обсязі або оскарження зазначених вимог та податкових повідомлень-рішень.
Станом на день розгляду справи, заборгованість відповідача перед бюджетом становить 1847,15 грн., що підтверджується наявними у справі первинними доказами виникнення податкових зобовязань.
Згідно статті 2 Закону України «Про державну податкову службу в Україні» однією із задач органів податкової служби є здійснення контролю за дотриманням податкового законодавства, повною і своєчасною сплатою до бюджетів податків і зборів.
Примусове стягнення податкової заборгованості передбачена законодавством України процедура погашення податкової заборгованості платника податків шляхом звернення стягнення на активи відповідного платника податків.
Як вказано у пункті 1.7 статті 1 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» активами платника податків є кошти, матеріальні та нематеріальні цінності, що належать юридичній або фізичній особі за правом власності або повного господарського відання.
Підпунктом 3.1.1. пункту 3.1. ст. 3 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» визначено, що активи платника податків можуть бути примусово стягнені в рахунок погашення його податкових зобовязань виключно за рішенням суду.
Пунктом 11 статті 11 Закону України «Про державну податкову службу в Україні» встановлено, що органи державної податкової служби мають право застосовувати до платників податків фінансові (штрафні) санкції, стягувати до бюджетів та державних цільових фондів суми недоїмки, пені у випадках, порядку і розмірах, встановлених законами України.
Фінансові (штрафні) санкції, суми недоїмки, пені, накладені (застосовані) органами державної податкової служби України, сплачуються платниками податків добровільно або стягуються у судовому порядку (Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо посилення правового захисту громадян та запровадження механізмів в реалізації конституційних прав громадян на підприємницьку діяльність, особисту недоторканність, безпеку, повагу до гідності особи, правову допомогу, захист»).
За таких обставин справи позовні вимоги є обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню у повному обсязі.
Вступну та резолютивну частину постанови проголошено в судовому засіданні 22.04.10р.
У повному обсязі постанову складено 26.04.10р.
На підставі викладено, керуючись статтями 160-163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
ПОСТАНОВИВ:
Адміністративний позов задовольнити повністю.
Стягнути з Селянського (фермерського) господарства «Руно» (96052, АРК, Красноперекопський район, с. Іллінка, б/н: ЄДРПОУ 20670926) заборгованість з орендної плати за земельні ділянки державної і комунальної власності у сумі 1847,15 грн. у місцевий бюджет на р/р №33210812700155 в ГУ ДКУ в АРК, ЄДРПОУ 34740735, МФО 824026, код платежу 13050200.
Постанова може бути оскаржена в Севастопольський апеляційний адміністративний суд через Окружний адміністративний суд АР Крим шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження постанови суду в десятиденний строк з дня складання постанови у повному обсязі та поданням після цього протягом двадцяти днів апеляційної скарги, або без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження. Якщо постанову було проголошено у відсутності особи, яка бере участь у справі, то строк подання заяви про апеляційне оскарження обчислюється з дня отримання нею копії постанови.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у встановлений строк, постанова набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Суддя Сидоренко Д.В.