ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ
вул. Київська, 150, м. Сімферополь, Автономна Республіка Крим, Україна, 95493
ПОСТАНОВА
Іменем України
12.05.10Справа №2а-1318/10/8/0170 (12:25) м.Сімферополь Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим у складі головуючого судді Кушнової А.О., при секретарі Маляр К.В., розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу
за позовом Прокурора Ленінського району в інтересах держави в особі Державної податкової інспекції Ленінського району АРКрим
до Товариства з обмеженою відповідальністю «Альтцем»
про стягнення
Представники сторін:
від позивача: Вишняков Максим Вікторович, довіреність №423/10/10-0 від21.101.2010р.;
від відповідача : Ралєнко Михайло Юрійович, довіреність б/н від06.04.2010р.
Суть спору: Прокурор Ленінського району в інтересах держави в особі Державної податкової інспекції Ленінського району АРКрим звернувся до Окружного адміністративного суду Автономної Республіки Крим з позовом про стягнення з Товариства з обмеженою відповідальністю «Альтцем» 1697285,57грн. заборгованості по орендній платі за земельні ділянки державної та комунальної власності.
Ухвалами суду від 25.01.2010р. було відкрито провадження у адміністративній справі та справу призначено до судового розгляду.
20.04.2010р. до Окружного адміністративного суду АРКрим надійшло клопотання від відповідача про заміну неналежного позивача, згідно якого він просив визнати прокурора Ленінського району АРКрим неналежним позивачем по справі та залучити до участі у справі належного позивача Ленінську районну державну адміністрацію АРКрим.
Усною ухвалою від 20.04.2010р. у судовому засіданні у задоволенні клопотання відмовлено.
У судовому засіданні 20.04.2010р. представник відповідача надав клопотання про розєднання позовних вимог, відповідно до якого просив розєднати вимоги про сплату орендної пати за договором оренди земельної ділянки Октябрьської сільської ради та за договором оренди земельної ділянки Приозерненської сільської ради в окремі справи.
Усною ухвалою від 20.04.2010р. у задоволенні клопотання відмовлено.
У судовому засіданні 20.04.2010р. представник відповідача надав клопотання про залучення в якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, на стороні позивача Ленінської районної держаної адміністрації АРКрим.
Усною ухвалою від 20.04.2010р. у задоволенні клопотання відмовлено.
Позивач у судовому засіданні 12.05.2010р. підтримав заявлені позовні вимоги у повному обсязі.
Відповідач у судовому засіданні 12.05.2010р. проти задоволення позову заперечував.
Розглянувши матеріали справи, дослідивши надані докази, суд
ВСТАНОВИВ:
Товариство з обмеженою відповідальністю «Альтцем» зареєстроване Виконавчим комітетом Керченської міської Ради АРКрим 21.04.2005р., що підтверджується довідкою з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців, ідентифікаційний код 33433522 (а.с.8-9) та знаходиться на обліку в Державній податковій інспекції в Ленінському районі АРКрим.
Згідно зі статтею 4 Закону України «Про систему оподаткування», платниками податків і зборів (обовязкових платежів) є юридичні і фізичні особи, на яких відповідно до Законів України покладений обовязок сплачувати податки і збори (обов'язкові платежі).
Згідно п. 3 ст. 9 Закону України «Про систему оподаткування» платники податків і зборів (обовязкових платежів) зобовязані сплачувати належні суми податків і зборів (обовязкових платежів) у встановлені законами терміни.
Відповідно до п. 1 ст. 11 Закону України «Про державну податкову службу в Україні» органи державної податкової служби у випадках, в межах компетенції та у порядку, встановлених законами України, мають право здійснювати документальні невиїзні перевірки (на підставі поданих податкових декларацій, звітів та інших документів, пов'язаних з нарахуванням і сплатою податків та зборів (обов'язкових платежів) незалежно від способу їх подачі), а також планові та позапланові виїзні перевірки своєчасності, достовірності, повноти нарахування і сплати податків та зборів (обов'язкових платежів).
Відповідно до Інструкції про порядок ведення державними інспекціями оперативного обліку податків і неподаткових платежів, затвердженої наказом Держаної податкової адміністрації України від18.07.2005р. №276 зі змінами та доповненнями і зареєстрованої в Міністерстві юстиції України за №843/11123 від02.08.2005р., з метою обліку нарахованих і сплачених платежів податковою інспекцією ведуться картки особових рахунків по кожному виду податку.
За даними карток особових рахунків за Товариством з обмеженою відповідальністю «Альтцем» обліковується податкова заборгованість по орендній платі за земельні ділянки державної та комунальної власності у розмірі 1697285,57грн., у тому числі по орендній платі за земельні ділянки Октябрської сільської ради АР Крим (код бюджетної класифікації 13050221) - 385516,11грн., по орендній платі за земельні ділянки Приозерненської сільської ради АРКрим (код бюджетної класифікації 13050222) - 1311769,46грн.
Так судом встановлено, що відповідно до податкової декларації орендної плати за земельні ділянки державної і комунальної власності, поданої відповідачем до ДПІ у Ленінському районі АРКрим за 2009рік, позивач самостійно нарахував орендну плату за 2009рік згідно з договором оренди у сумі 675988,59грн., у тому числі за січень 2009року в сумі 56332,41грн., за лютий - грудень 2009року по 56332,38грн. за кожен місяць (а.с.10).
Відповідно до Договору оренди землі від11.07.2008р., укладеного між Ленінською райдержадміністрацією АРКрим та ТОВ«Альтцем», ТОВ«Альтцем» прийняло в строкове платне користування земельну ділянку несільськогосподарського призначення загальною площею 90,9952га на підставі постанови Ради Міністрів АРКрим №361 від01.07.2008р. і розпорядження Ленінської районної державної адміністрації №564 від11.07.2008р., яка знаходиться: АРКрим, Ленінський район, землі запасу за межами населених пунктів Октябрьської сільської ради (а.с.65-66). Договір укладений строком на 18 років. Орендна плата складає 586795,65грн.
Згідно відомостей із договору оренди землі, наданих відповідачем до ДПІ Ленінського району разом з Декларацією за 2009рік, договір оренди укладений з Ленінською райдержадміністрацією АРКрим 11.07.2008р. на земельну ділянку розміром 90,9952га за межами населеного пункту - Октябрьської сільської ради, орендна плата складає 675988,59грн. на рік, державна реєстрація від11.07.2008р. за №040801100001 (а.с.11).
Відповідачем самостійно визначені податкові зобовязання своєчасно та у повному обсязі не сплачував.
Згідно акту перевірки № 2210/1503/33433522 від 22.06.2009р. та на підставі п.п. 17.1.7 п.7.1 ст. 17 Закону України від 21.12.2000р. № 2181-III «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» ДПІ в Ленінському районі АР Крим були прийняті:
- податкове повідомлення-рішення №0001891503/0 від 26.06.2009р. (отримане відповідачем 26.06.2009р.) про застосування штрафних санкцій у розмірі 4098,83грн. за затримку сплати податкового зобов'язання (а.с.19);
- податкове повідомлення-рішення №0001901503/0 від 26.06.2009р. (отримане відповідачем 26.06.2009р.) про застосування штрафних санкцій у розмірі 5661,82грн. за затримку сплати податкового зобов'язання (а.с.20).
За несвоєчасну сплату податкових зобов'язань по орендній платі за земельні ділянки та на підставі ст. 16 Закону України від 21.12.2000р. № 2181 -III «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» відповідачу 22.10.2009р. була нарахована пеня у розмірі 870,67грн.
Відповідно до рішення ДПА в АР Крим № 12 від 30.09.2009р. (а.с.12) між відповідачем та ДПІ в Ленінському районі АР Крим був укладений договір № 1 від 30.09.2009р. про розстрочення податкових зобов'язань. Згідно умов Договору відповідачу під проценти було надано розстрочення податкового зобов'язання по орендній платі за землю у розмірі 56332,38грн. з наступними термінами сплати: 15.10.2009р. - 18777,46грн., 16.11.2009р. - 18777,46грн., 15.12.2009р. - 18777,46грн. (а.с.13).
Рішенням ДПІ в Ленінському районі АР Крим № 3654/10/24-0 від 10.11.2009р. відповідачу були встановлені нові терміни сплати розстрочених податкових зобов'язань: 30.11.2009р. - 18777,46грн., 15.12.2009р. - 18777,46грн. (а.с.14).
Відповідно до рішення ДПА в АР Крим № 13 від 30.10.2009р. (а.с.15) між відповідачем та ДПІ в Ленінському районі АР Крим був укладений договір № 4 від 30.10.2009р. про розстрочення податкових зобов'язань. Згідно умов договору відповідачу під проценти було надане розстрочення податкового зобов'язання по орендній платі за землю у розмірі 56332,38грн. з наступними термінами сплати: 30.11.2009р. - 28166,19грн., 30.12.2009р. - 28166,19грн. (а.с.16).
Рішенням ДПА в АР Крим №2 від 14.12.2009р. скасовано рішення ДПА в АР Крим 12 від30.09.2009р. про розстрочення податкових зобов'язань (а.с.17).
Рішенням ДПА в АР Крим №3 від 14.12.2009р. скасовано рішення ДПА в АР Крим №13 від 30.09.2009р. про розстрочення податкових зобов'язань (а.с.18).
За користування розстроченням та на підставі ст. 14 Закону України від 21.12.2000р. №2181-III «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» відповідачу були нараховані проценти у розмірі 1676,85грн., у тому числі 15.10.2009р. - 284,75грн., 30.11.2009р. - 1170,63грн., 14.12.2009р. -221,47грн.
Таким чином, станом на 13.01.2010р. податковий борг Відповідача по орендній платі за земельні ділянки Октябрської сільської ради АРКрим (код бюджетної класифікації 13050221) з урахуванням часткової сплати складає 385516,11грн., у тому числі податкові зобов'язання - 373207,94грн., пеня - 870,67грн., штрафні санкції - 9760,65грн., проценти за користування розстроченням - 1676,85грн.
Судом встановлено, що відповідно до податкової декларації орендної плати за земельні ділянки державної і комунальної власності, поданої відповідачем до ДПІ у Ленінському районі АРКрим за 2009рік, позивач самостійно нарахував орендну плату за 2009рік згідно з договором оренди у сумі 2325121,80грн., по 193760,15грн. за кожен місяць 2009року (а.с.21).
Відповідно до Договору оренди землі від15.04.2008р., укладеного між Ленінською райдержадміністрацією АРКрим та ТОВ«Альтцем», ТОВ«Альтцем» прийняло в строкове платне користування земельну ділянку несільськогосподарського призначення загальною площею 64,0832га на підставі постанови Ради Міністрів АРКрим №82 від19.02.2008р. і №182 від11.04.2008р. і розпорядження Ленінської районної державної адміністрації №365 від15.04.2008р., яка знаходиться: АРКрим, Ленінський район, землі запасу за межами населених пунктів Приозерненської сільської ради (а.с.69-70). Договір укладений строком на 49 років. Орендна плата складає 1969710,83грн.
Згідно відомостей із договору оренди землі, наданих відповідачем до ДПІ Ленінського району разом з Декларацією за 2009рік, договір оренди укладений з Ленінською райдержадміністрацією АРКрим 15.04.2008р. на земельну ділянку розміром 64,0832га на межами населеного пункту - Приозерненської сільської ради, орендна плата складає 2269106,88грн. на рік, державна реєстрація від02.06.2008р. за №040801100001 (а.с.22).
Відповідно до Договору оренди землі від11.07.2008р., укладеного між Ленінською райдержадміністрацією АРКрим та ТОВ«Альтцем», ТОВ«Альтцем» прийняло в строкове платне користування земельну ділянку несільськогосподарського призначення загальною площею 7,5402га на підставі постанови Ради Міністрів АРКрим №361 від11.07.2008р. і розпорядження Ленінської районної державної адміністрації №564 від11.07.2008р., яка знаходиться: АРКрим, Ленінський район, землі запасу за межами населених пунктів Октябрьської сільської ради (а.с.67-68). Договір укладений строком на 18 років. Орендна плата складає 48624,07грн.
Згідно відомостей із договору оренди землі, наданих відповідачем до ДПІ Ленінського району разом з Декларацією за 2009рік, другий договір оренди укладений з Ленінською райдержадміністрацією АРКрим 11.07.2008р. на земельну ділянку розміром 7,5402га за межами населеного пункту - Приозерненської сільської ради, орендна плата складає 56014,92грн. на рік, державна реєстрація від11.07.2008р. за №040801100002 (а.с.23).
Згідно акту перевірки № 2210/1503/33433522 від 22.06.2009р. та на підставі п.п. 17.1.7 п.17.1 ст. 17 Закону України від 21.12.2000р. № 2181 -III «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» ДПІ в Ленінському районі АРКрим було прийняте податкове повідомлення-рішення №0001891503/0 від26.06.2009р. (отримане відповідачем 26.06.2009р.) про застосування штрафних санкцій у розмірі 19376,01грн. за затримку сплати податкового зобов'язання (а.с.31).
За несвоєчасну сплату податкових зобов'язань по орендній платі за земельні ділянки та на підставі ст. 16 Закону України від 21.12.2000р. № 2181-ІII «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» відповідачу була нарахована пеня у розмірі 2991,65грн.
Відповідно до рішення ДПА в АР Крим № 11 від 30.09.2009р. (а.с.24) між відповідачем та ДПІ в Ленінському районі АР Крим був укладений Договір № 2 від 30.09.2009р. про розстрочення податкових зобов'язань. Згідно умов договору відповідачу під проценти було задане розстрочення податкового зобов'язання по орендній платі за землю у розмірі 193760,15грн. з наступними термінами сплати: 15.10.2009р. - 64586,71грн., 16.11.2009р. -64586,71грн., 15.12.2009р. - 64586,73грн. (а.с.25).
Рішенням ДПІ в Ленінському районі АР Крим № 9806/10/24-0 від10.11.2009р. відповідачу були встановлені нові терміни сплати розстрочених податкових зобов'язань: 30.11.2009р. - 64586,71грн., 15.12.2009р. - 64586,73грн. (а.с.26).
Відповідно до рішення ДПА в АР Крим № 14 від 30.10.2009р. (а.с.27) між відповідачем та ДПІ в Ленінському районі АР Крим був укладений Договір № 3 від30.10.2009р. про розстрочення податкових зобов'язань. Згідно умов договору відповідачу під проценти було надане розстрочення податкового зобов'язання по орендній платі за землю у розмірі 193760,15грн. з наступними термінами сплати: 30.11.2009р. - 96880,08грн., 30.12.2009р. - 96880,07грн. (а.с.28).
Рішенням ДПА в АР Крим №1 від 14.12.2009р. скасовано рішення ДПА в АР Крим №°11 від 30.09.2009р. про розстрочення податкових зобов'язань. Рішенням ДПА в АР Крим №4 від 14.12.2009р. скасовано рішення ДПА в АР Крим №14 від 30.09.2009р. про розстрочення податкових зобов'язань (а.с.29).
За користування розстроченням та на підставі ст. 14 Закону України від 21.12.2000р. № 2181 -III «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» відповідачу були нараховані проценти у розмірі 5767,69грн., у тому числі 15.10.2009р. - 979,42грн., 30.11.2009р. - 4026,50грн., 14.12.2009р. - 761,77грн.
Таким чином, станом на 13.01.2010р. податковий борг відповідача по орендній платі за земельні ділянки Приозерненської сільської ради АР Крим (код бюджетної класифікації 13050222) з урахуванням часткової сплати складає 1311769,46грн., у тому числі податкові зобов'язання - 1283709,18грн., пеня - 2916,58грн., штрафні санкції - 19376,01грн., проценти за користування розстроченням - 5767,69грн.
Таким чином, за відповідачем склалася узгоджена податкова заборгованість по орендній платі за земельні ділянки державної і комунальної власності за 2009рок у розмірі 1697285,57грн.
Судом встановлено, що позивачем на адресу відповідача були надіслані перша та друга податкові вимоги №1/158 від07.07.2009р. на суму 279181,89грн. та №2/193 від08.09.2009р. на суму 779366,95грн., які були отримані відповідачем 05.08.2009р. та 05.10.2009р. відповідно, що підтверджується поштовими повідомленнями про вручення (а.с.32 - 33).
Уточнивши позовні вимоги, позивач просить стягнути з відповідача заборгованість у розмірі 53782,15грн., у тому числі 53318,33грн заборгованості по орендній платі за земельні ділянки державної і комунальної власності за період з серпня 2009року по грудень 2009року, з урахуванням часткового погашення заборгованості в сумі 8902,37грн., та 463,82грн. пені.
Дослідивши матеріали справи суд вважає, що позовні вимоги підлягають задоволенню у повному обсязі з наступних підстав.
Частиною 1,3 статті 4 Закону України «Про державну податкову службу в Україні» від04.12.1990р. №509-ХІІ Державна податкова адміністрація України є центральним органом виконавчої влади. Державні податкові інспекції у районах, містах (крім міст Києва та Севастополя), районах у містах, міжрайонні та об'єднані державні податкові інспекції підпорядковуються відповідним державним податковим адміністраціям в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі.
Відповідно до підпункту 2.1.4 п. 2.1. статті 2 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» №2181-ІІІ від21.12.2000р. податкові органи визнані контролюючими органами стосовно податків і зборів (обовязкових платежів), які справляються до бюджетів та державних цільових фондів. Отже, вони наділені компетенцією, визначеною підпунктом 2.2.1 пункту 2.2. статті 2 Закону здійснювати перевірки своєчасності, достовірності, повноти нарахування та сплати зазначених податків.
Отже, органи державної податкової служби у відносинах з субєктами господарювання, під час реалізації своїх завдань та функцій, встановлених законодавством України, є субєктами владних повноважень.
Відповідно до ст.2 Закону України «Про державну податкову службу в Україні» №509 від04.12.1990р. зі змінами та доповненнями завданням органів державної податкової служби є здійснення контролю за додержанням податкового законодавства, правильністю обчислення, повнотою і своєчасністю сплати до бюджетів, державних цільових фондів податків і зборів (обов'язкових платежів), а також неподаткових доходів, установлених законодавством (далі - податки, інші платежі).
Закон України «Про державну податкову службу в Україні» передбачає стягнення до бюджетів і державних цільових фондів сум недоїмок, пені у випадках, порядку і розмірах, передбачених законами України.
Відповідно до ст.9 Закону України «Про систему оподаткування» від 25.06.1991р. №1251-XII (зі змінами та доповненнями) платники податків і зборів (обов'язкових платежів) зобов'язані сплачувати належні суми податків і зборів (обов'язкових платежів) у встановлені законами терміни, у зв'язку з чим повинні подавати до державних податкових органів та інших державних органів відповідно до законів декларації, бухгалтерську звітність та інші документи і відомості, пов'язані з обчисленням і сплатою податків і зборів (обов'язкових платежів).
Підпунктом 5.3.1 пункту 5.3 ст. 5 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами і державними цільовими фондами» передбачено, що платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом десяти календарних днів, наступних за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого підпунктом 4.1.4 пункту 4.1 статті 4 цього Закону для подання податкової декларації.
Згідно з пп. 5.4.1 п. 5.4 ст. 5 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» узгоджена сума податкового зобовязання, не сплачена платником податків у строки, визначені статтею 5 вказаного Закону, визнається сумою податкового боргу платника податків.
Сума податкового боргу позивача включає в себе і самостійно визначені відповідачем податкові зобовязання з орендної плати за земельні ділянки державної і комунальної власності шляхом подання податкових декларацій.
Відповідно до ст.14 Закону України «Про систему оподаткування» №1251-XII від25.06.1991р. із змінами та доповненнями до загальнодержавних податків і зборів (обов'язкових платежів)належить такі також плата за землю (земельний податок, а також орендна плата за земельні ділянки державної і комунальної власності).
Закон України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» від 21 грудня 2000 року N 2181-III (із змінами та доповненнями)є спеціальним законом з питань оподаткування, який установлює порядок погашення зобов'язань юридичних або фізичних осіб перед бюджетами та державними цільовими фондами з податків і зборів (обов'язкових платежів), включаючи збір на обов'язкове державне пенсійне страхування та внески на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, нарахування і сплати пені та штрафних санкцій, що застосовуються до платників податків контролюючими органами, у тому числі за порушення у сфері зовнішньоекономічної діяльності, та визначає процедуру оскарження дій органів стягнення.
Відповідно до п. 1.2 ст. 1 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» податкове зобов'язання - це зобов'язання платника податків сплатити до бюджетів або державних цільових фондів відповідну суму коштів у порядку та у строки, визначені цим Законом або іншими законами України.
Пунктом 1.3 ст. 1 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» податковий борг (недоїмка) визначається як податкове зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгоджене платником податків або узгоджене в адміністративному чи судовому порядку, але не сплачене у встановлений строк, а також пеня, нарахована на суму такого податкового зобов'язання.
Згідно п.п. 4.1.1 п. 4.1 ст. 4 Закону України від 21.12.2000р. № 2181 - ІІІ «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» платник податків самостійно обчислює суму податкового зобов'язання, яку зазначає в податковій декларації.
Пунктом 11 статті 11 Закону України «Про державну податкову службу в Україні» передбачено, що органи державної податкової служби мають право застосовувати до платників податків фінансові (штрафні) санкції, стягувати до бюджетів та державних цільових фондів суми недоїмки, пені у випадках, порядку і розмірах, встановлених законами України.
Згідно з пп.6.2.1 п.6.2 ст.6 Закону №2181 у разі коли платник податків не сплачує узгоджену суму податкового зобов'язання в установлені строки, податковий орган надсилає такому платнику податків податкові вимоги. Податкові вимоги надсилаються:
а) перша податкова вимога - не раніше першого робочого дня після закінчення граничного строку сплати узгодженої суми податкового зобов'язання. Перша податкова вимога містить повідомлення про факт узгодження податкового зобов'язання та виникнення права податкової застави на активи платника податків. обов'язок погасити суму податкового боргу та можливі наслідки непогашення його у строк;
б) друга податкова вимога - не раніше тридцятого календарного дня від дня направлення (вручення) першої податкової вимоги, у разі непогашення платником податків суми податкового боргу у встановлені строки. Друга податкова вимога додатково до відомостей, викладених у першій податковій вимозі, може містити повідомлення про дату та час проведення опису активів платника податків, що перебувають у податковій заставі, а також про дату та час проведення публічних торгів з їх продажу (пп.6.2.3 п.6.2 ст.6 Закону №2181).
Згідно із пп.16.1.1 п.16.1 ст.16 Закону №2181 після закінчення встановлених строків погашення узгодженого податкового зобов'язання на суму податкового боргу нараховується пеня. Пунктом 16.4 статті 16 цього Закону встановлено, що пеня нараховується на суму податкового боргу (включаючи суму штрафних санкцій за їх наявності) із розрахунку 120 відсотків річних облікової ставки Національного банку України, діючої на день виникнення такого податкового боргу або на день його (його частини) погашення, залежно від того, яка з величин таких ставок є більшою, за кожний календарний день прострочення у його сплаті. Зазначений розмір пені діє щодо всіх видів податків і зборів (обов'язкових платежів), крім пені щодо порушення строків розрахунків у сфері зовнішньоекономічної діяльності, що встановлюється окремим законодавством.
Як вбачається з матеріалів справи, відповідач не сплатив у повному обсязі податковий борг, не спростував жодних фактів з приводу необґрунтованості позовних вимог та доказів про сплату податкової заборгованості у повному обсязі суду не надав.
На підставі вищевикладеного, суд вважає, що уточнені позовні вимоги позивача про стягнення заборгованості по орендній платі за земельні ділянки державної і комунальної власності на 2009 рік у розмірі 1697285,57грн., у тому числі по орендній платі за земельні ділянки Октябрської сільської ради АР Крим - 385516,11грн., по орендній платі за земельні ділянки Приозерненської сільської ради АРКрим - 1311769,46грн., у тому числі 3863,32грн. пені є обґрунтованими, та такими, що підлягають задоволенню.
Суд також бере до уваги, що Закон України «Про державну податкову службу в Україні» передбачає стягнення до бюджетів і державних цільових фондів сум недоїмок, пені у випадках, порядку і розмірах, передбачених законами України.
Примусове стягнення податкової заборгованості передбачене законодавством України як процедура погашення податкової заборгованості платника податків шляхом звернення стягнення на активи відповідного платника податків.
Як вказано у пункті 1.7 статті 1 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» активами платника податків є кошти, матеріальні та нематеріальні цінності, що належать юридичній або фізичній особі на праві власності або повного господарського відання.
Стаття 41 Конституції України встановлює застереження, що ніхто не може бути протиправно позбавлений права власності. Право приватної власності є непорушним. Примусове відчуження обєктів права приватної власності може бути застосоване лише як виняток з мотивів суспільної необхідності, на підставі і в порядку, встановлених законом, та за умовами попереднього і повного відшкодування їх вартості.
Статтею 3 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» визначено, що активи платника податків можуть бути примусово стягнені в рахунок погашення його податкових зобовязань виключно за рішенням суду.
Згідно з частиною 1 статті 2 КАС України завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших субєктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.
Відповідно до п. 4 частини 1 статті 17 КАС України компетенція адміністративних судів поширюється на спори за зверненням субєкта владних повноважень у випадках, встановлених законом.
Пунктом 7 частини 1 статті 3 КАС України дано визначення субєктів владних повноважень, до яких належать орган державної влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа, інший субєкт, який здійснює владні управлінські функції на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.
Оскільки спір вирішено на користь суб'єкта владних повноважень, звільненого від сплати судового збору, а також за відсутності витрат позивача - суб'єкта владних повноважень, пов'язаних із залученням свідків та проведенням судових експертиз, судові витрати (судовий збір) стягненню з відповідача не підлягають.
В судовому засіданні 12.05.2010р. проголошено вступну та резолютивну частини постанови.
У повному обсязі постанову складено 12.05.2010 року.
Керуючись ст.ст. 158-163, 167 КАС України суд,
ПОСТАНОВИВ:
1. Адміністративний позов задовольнити повністю.
2. Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю «Альтцем» (98300, АРК, м.Керч, вул.Орджонікідзе, б.80а; ідентифікаційний код 33433522, банківські рахунки не відомі) заборгованість у розмірі 1697285,57грн., у тому числі по орендній платі за земельні ділянки Октябрської сільської ради АР Крим в сумі 385516,11грн. в дохід місцевого бюджету Октябрської сільської ради Ленінського району АР Крим на р/р33212812700186 в ГУ ДКУ України в АР Крим, МФО824026, ЄДРПОУ34740646, код бюджетної класифікації 13050221; по орендній платі за земельні ділянки Приозерненської сільської ради АРКрим в сумі 1311769,46грн. в дохід місцевого бюджету Приозерненської сільської ради Ленінського району АР Крим на р/р33211812700187 в ГУ ДКУ України в АР Крим, МФО824026, ЄДРПОУ34740646, код бюджетної класифікації 13050222.
3.Після набрання постановою законної сили, за заявою позивача видати виконавчий лист.
У разі неподання заяви про апеляційне оскарження, постанова набирає законної сили через 10 днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України - з дня складення в повному обсязі.
Якщо постанову було проголошено у відсутності особи, яка бере участь у справі, то постанова набирає законної сили через 10 днів з дня отримання особою копії постанови, у разі неподання нею заяви про апеляційне оскарження.
Якщо після подачі заяви про апеляційне оскарження, апеляційна скарга не подана, постанова вступає в законну силу через 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Постанова може бути оскаржена в порядку і строки передбачені ст. 186 Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя Кушнова А.О.