ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ
вул. Київська, 150, м. Сімферополь, Автономна Республіка Крим, Україна, 95493
ПОСТАНОВА
Іменем України
08.04.10Справа №2а-1599/10/6/0170 (16:51)
Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим у складі головуючого судді Латиніна Ю.А. , при секретарі судового засідання Усковій О. І., за участю:
Представника позивача - Носач Павла Анатолійовича, довіреність № 161 від 30.01.10,
представника відповідача - Науменко Дмитра Володимировича, довіреність № 3/01-07 від 11.01.10, розглянув адміністративну справу
за позовом Прокурора Київського району м. Сімферополя в інтересах держави в особі Відокремленного підрозділу "Держенергонагляд у Кримському регіоні"
до Кримського республіканського підприємства "Виробниче підприємство водопровідно-каналізаційного господарства м. Алушта"
про стягнення
Суть спору: Прокурор Київського району м. Сімферополя в інтересах держави в особі Відокремленого підрозділу "Держенергонагляд у Кримському регіоні" звернувся до Окружного адміністративного суду АР Крим з адміністративним позовом про стягнення з Кримського республіканського підприємства "Виробниче підприємство водопровідно-каналізаційного господарства м. Алушта" з штрафу в сумі 850,00 грн., мотивуючи свої вимоги невиконанням відповідачем припису Відокремленого підрозділу "Держенергонагляд у Кримському регіоні" про усунення порушень законодавства про електроенергетику внаслідок чого до відповідача був застосований штраф у розмірі 5100,00 грн.
Представник позивача у судовому засіданні позовні вимоги підтримав
Відповідач у судовому засіданні проти позову заперечував з підстав того, що данні, наведені в акті перевірки не відповідають дійсності та мають вимог, які відповідач не може виконати з об'єктивних причин.
Розглянувши матеріали справи, дослідивши надані докази, суд,
ВСТАНОВИВ:
Відповідно до ст..2 Закону України “Про електроенергетику” цей Закон регулює відносини, що виникають у зв'язку з виробництвом, передачею, постачанням і використанням енергії, державним наглядом за безпечним виконанням робіт на об'єктах електроенергетики незалежно від форм власності, безпечною експлуатацією енергетичного обладнання і державним наглядом за режимами споживання електричної і теплової енергії.
Відповідно до ч.1 ст.9 Закону державний нагляд в електроенергетиці здійснюють Державна інспекція з експлуатації електричних станцій і мереж та Державна інспекція з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України, та інші органи, визначені законодавством України.
Частиною 5 ст.9 Закону передбачено, що державні інспектори з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії мають право, зокрема застосовувати в установленому законодавством України порядку санкції до суб'єктів господарської діяльності за порушення нормативно-правових актів та складати протоколи про адміністративні правопорушення.
На підставі ст. 9 Закону України "Про електроенергетику" Відокремлений підрозділ "Держенергонагляд у Кримському регіоні" виніс Припис № 58/23 від 04.07.08 (а.с. 7), яким зобов'язано відповідача вжити певні заходи щодо усунення порушень законодавства про електроенергетику та повідомити позивача до 01.10.08 про його виконання.
08.05.09 у ході перевірки відповідачем виконання вимог Припису 58/23 від 04.07.08 Відокремленим підрозділом "Держенергонагляд у Кримському регіоні" встановлено частково невиконання зазначено Припису, а саме у частині невиконання пунктів 1-11, 14, 15, 16,20, 21, 24, 25, 27-31, 35. Результати перевірки були оформлені Актом № 04/09-0044 від 08.05.09 (а.с. 10)
23.06.09р. Відокремленим підрозділом "Держенергонагляд у Кримському регіоні" винесена постанова №159кр про накладення штрафу на відповідача за порушення законодавства про електроенергетику, зокрема ухилення від виконання або несвоєчасне виконання припису Державної інспекції з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної і теплової енергії в Кримському регіоні № 58/23 від 04.07.08 у сумі 5100,00 грн. (а.с. 6).
Посилання відповідача не невідповідність акту перевірки фактичним обставинам справи не приймаються судом до уваги, оскільки станом на 08.04.10 відповідачем вищезазначений Припис № 58/23 від 04.07.08, як акт індивідуальної дії, не оскаржений в порядку, визначеному законодавством України, а отже є для суду належним та допустимим доказом.
Відповідно до ч.3 статті 27 Закону України “Про електроенергетику” субєкти господарювання несуть відповідальність за порушення приписів, зокрема, за ухилення від виконання або несвоєчасне виконання рішень чи приписів Національної комісії регулювання електроенергетики України, Державної інспекції з експлуатації електричних станцій і мереж, Державної інспекції з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії та порушення умов ліцензій - штраф у розмірі до п'яти тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Частиною 4 статті 27 Закону встановлено, що Національна комісія регулювання електроенергетики України, державні інспектори з експлуатації електричних станцій і мереж, державні інспектори з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії на підставі акта перевірки, оформленого в установленому порядку, за наявності порушень, передбачених цією статтею, видають у межах своєї компетенції суб'єктам господарської діяльності постанови про накладення штрафів за встановленою формою.
Станом на 08.04.10 відповідачем докази сплати суми штрафу суду не надав.
В силу викладеного суд вважає, що позовні вимоги про стягнення з відповідача заборгованості по сплаті штрафу в сумі5100,00 грн. підлягають задоволенню.
Згідно з ч.4 ст.94 КАС України у справах, у яких позивачем є субєкт владних повноважень, і відповідачем фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються. Тому судові витрати по справі не підлягають стягненню з відповідача.
Постанова складена та підписана повністю 15.04.10.
Керуючись ст. ст. 160-163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,
ПОСТАНОВИВ:
Позовні вимоги задовольнити.
Стягнути з Кримського республіканського підприємства "Виробниче підприємство водопровідно-каналізаційного господарства м. Алушта" (98500, АРК, м. Алушта, вул. Партизанська, 41, р/р 2600413006160 у філії АБ "Південний", м. Сімферополь, МФО 381522, код з ЄДРПОУ 03348028) на користь Державного бюджету м. Алушта (код платежу 21081100, р/р 31117106700007, МФО 824026, код з ЄДРПОУ 34740913, банк одержувача УДК в АРК, м. Сімферополь) штраф у розмірі 5100,00 грн.
У разі неподання заяви про апеляційне оскарження, постанова набирає законної сили через 10 днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України - з дня складення в повному обсязі.
Якщо постанову було проголошено у відсутності особи, яка бере участь у справі, то постанова набирає законної сили через 10 днів з дня отримання особою копії постанови, у разі неподання нею заяви про апеляційне оскарження.
Якщо після подачі заяви про апеляційне оскарження, апеляційна скарга не подана, постанова вступає в законну силу через 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Постанова може бути оскаржена в порядку і строки передбачені ст. 186 Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя Латинін Ю.А.