Постанова № 9668988, 11.01.2010, Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим

Дата ухвалення
11.01.2010
Номер справи
2а-12138/09/8/0170
Номер документу
9668988
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
  • 1)
Державний герб України

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ

вул. Київська, 150, м. Сімферополь, Автономна Республіка Крим, Україна, 95493

ПОСТАНОВА

Іменем України

11.01.10Справа №2а-12138/09/8/0170 (14:40) м. Сімферополь

Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим у складі суддіКушнової А.О. , при секретарі МалярК.В., розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу

за позовом Державної податкової інспекції у м. Сімферополі АР Крим

до Фізичної особи-підприємця ОСОБА_1

про стягнення

за участю представників сторін:

від позивача: не зявився;

від відповідача : не зявився.

Суть справи: Державна податкова інспекція у м.Сімферополі АРКрим звернулась до Окружного адміністративного суду АР Крим з адміністративним позовом до Фізичної особи підприємця ОСОБА_1 про стягнення заборгованості по штрафним санкціям на суму 7085грн.

Позовні вимоги мотивовані тим, що перевіркою встановлені порушення п. 1, 2 ст.3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування і послуг» №265/95-ВР від 06.07.1995 р. із змінами та доповненнями та ст.15, 15-3 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» №122/98-ВР від12.02.1998р. зі змінами та доповненнями на підставі яких до відповідача було застосовано штрафні (фінансові) санкції в сумі 7085грн., які на момент звернення позивача з позовом до суду не було сплачено відповідачем.

Позивач у судове засідання 11.01.2010р. не забезпечив явку свого представника, про дату, час і місце судового розгляду справи повідомлений належним чином та завчасно рекомендованою кореспонденцією з повідомленням про вручення. До дня розгляду справи від позивача надійшла заява про розгляд справи у відсутність його представника.

Відповідач у судове засідання не зявився, про дату, час і місце судового розгляду справи повідомлений належним чином та завчасно рекомендованою кореспонденцією з повідомленням про вручення. Надіслані на адресу відповідача адміністративний позов з доданими до нього документами та судова повістка повернулися до суду з позначкою пошти: «За закінченням терміну зберігання», що трактується судом як відмова від отримання та не є підставою для відкладення розгляду справи або оголошення перерви.

Дослідивши матеріали справи та оцінивши докази, які є у справі, суд

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 здійснює підприємницьку діяльність на підставі свідоцтва про державну реєстрацію фізичної особи підприємця серіїНОМЕР_2, виданого Виконавчим комітетом Сімферопольської міської ради АРКрим від24.04.2008р. за номером 28820000000021002, ідентифікаційний номерНОМЕР_1 (а.с.9).

Фізична особа підприємець ОСОБА_1 була взята на облік як платник податків у Державній податковій інспекції у м.Сімферополі АРКрим.

Державною податковою інспекцією у м.Сімферополі АРКрим проведена перевірка за контролем по здійсненню розрахункових операцій у сфері готівкового та безготівкового обігу субєктами підприємницької діяльності господарської одиниці обєкт виносної торгівлі, розташований за адресою:АРКрим, Ленінський район, с.Каменське, вул.Набережна, б.13, підприємницьку діяльність на кому здійснює фізична особа підприємець ОСОБА_1.

За результатами перевірки було встановлено порушення п.1, 2 ст. 3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» №265/95-ВР від 06.07.1995р. із змінами та доповненнями та ст.15, 15-3 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» №481/95-ВР від19.12.1995р. зі змінами та доповненнями, а саме: проведення розрахункової операції на суму 737грн. без застосування РРО, КОРО, РК, не видача розрахункового документу при придбанні товару та роздрібна торгівля алкогольним напоями без придбання ліцензії.

Відповідно до п.1, 2 ст.3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» №265/95-ВР від 06.07.1995р. суб'єкти підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг зобов'язані:

- проводити розрахункові операції на повну суму покупки (надання послуги) через зареєстровані, опломбовані у встановленому порядку та переведені у фіскальний режим роботи реєстратори розрахункових операцій з роздрукуванням відповідних розрахункових документів, що підтверджують виконання розрахункових операцій, або у випадках, передбачених цим Законом, із застосуванням зареєстрованих у встановленому порядку розрахункових книжок;

- видавати особі, яка отримує або повертає товар, отримує послугу або відмовляється від неї, розрахунковий документ встановленої форми на повну суму проведеної операції.

Згідно зі ст.15 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» роздрібна торгівля алкогольними напоями або тютюновими виробами може здійснюватися суб'єктами підприємницької діяльності всіх форм власності, у тому числі їх виробниками, за наявності у них ліцензій.

Порушення вищезазначених законодавчих приписів були відображені в Акті перевірки №00038/0913/01/09/23/ від26.06.2009р. (а.с. 15). Даний Акт №00038/0913/01/09/23/ від26.06.2009р. був підписаний особою, що здійснювала розрахунок, ОСОБА_3 та ОСОБА_1, про що свідчить підпис на самому Акті (а.с.16, 17).

На підставі Акту перевірки №00038/0913/01/09/23/ від26.06.2009р. ДПІ в м.Сімферополі АРКрим було винесено рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій №0015492303 від14.07.2009р. на суму 7085,00грн.(а.с.13-14).

Вказане рішення було отримане відповідачем 22.07.2009р., про що сідчить поштове повідомлення про вручення (а.с.11).

Згідно ст. 15 Закону № 265/95 контроль за додержанням суб'єктами підприємницької діяльності порядку проведення розрахунків за товари (послуги), інших вимог цього Закону здійснюють органи державної податкової служби України шляхом проведення планових або позапланових перевірок згідно із законодавством України.

Статтею 16 Закону №265/95 передбачено, що контролюючі органи мають право відповідно до законодавства здійснювати планові або позапланові перевірки осіб, які підпадають під дію цього Закону. Планові або позапланові перевірки осіб, що використовують реєстратори розрахункових операцій, розрахункові книжки або книги обліку розрахункових операцій, здійснюються у порядку, передбаченому законодавством України.

Відповідно до ст. 11 Закону України «Про державну податкову службу в Україні» органи державної податкової служби у випадках, в межах компетенції та у порядку, встановлених законами України, мають право здійснювати контроль за додержанням порядку проведення готівкових розрахунків за товари (послуги) у встановленому законом порядку, наявністю свідоцтва про державну реєстрацію, патентів, ліцензій.

Відповідно до п.1 ст.17 Закону №265/95 у разі не проведення розрахункових операцій через реєстратори розрахункових операцій, у разі не роздрукування відповідного розрахункового документа, що підтверджує виконання розрахункової операції, або проведення її без використання розрахункової книжки до суб'єктів підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції за товари (послуги), за рішенням відповідних органів державної податкової служби України застосовуються фінансові санкції у п'ятикратному розмірі вартості проданих товарів (наданих послуг), на які виявлено невідповідність.

Враховуючи, що працівниками ДПІ було встановлено невиконання щоденного друку фіскального звітного чеку, фінансова санкція застосована відповідачем правомірно у розмірі 3685,00 грн. (737 х 5) за рішенням №0015492303 від14.07.2009р.

Згідно зі статтею 17 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» За порушення норм цього Закону щодо виробництва і торгівлі спиртом етиловим, коньячним і плодовим, спиртом етиловим ректифікованим виноградним, спиртом етиловим ректифікованим плодовим, спиртом-сирцем виноградним, спиртом-сирцем плодовим, алкогольними напоями та тютюновими виробами посадові особи і громадяни притягаються до відповідальності згідно з чинним законодавством.

До суб'єктів підприємницької діяльності застосовуються фінансові санкції у вигляді штрафів у разі оптової (включаючи імпорт та експорт) і роздрібної торгівлі спиртом етиловим, коньячним і плодовим, спиртом етиловим ректифікованим виноградним, спиртом етиловим ректифікованим плодовим, алкогольними напоями та тютюновими виробами без наявності ліцензій, - 200 відсотків вартості отриманої партії товару, але не менше 1700 гривень.

Враховуючи, що працівниками ДПІ був встановлений факт роздрібної торгівлі алкогольним напоями без придбання ліцензії фінансова санкція застосована відповідачем правомірно у розмірі 1700,00 грн. за рішенням №0015492303 від14.07.2009р.

Відповідно до статті 15-3 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» продаж алкогольних напоїв на розлив для споживання на місці дозволяється тільки підприємствам громадського харчування та спеціалізованим відділам, що мають статус підприємств громадського харчування, підприємств з універсальним асортиментом товарів.

Продаж на розлив виноградних натуральних сухих вин з тари місткістю від 50 до 600л, виготовленої з матеріалів, дозволених до контакту з алкогольними напоями, може здійснюватися підприємствами громадського харчування, якщо у ліцензії на роздрібну торгівлю алкогольними напоями про це є відповідний запис органу, що видав таку ліцензію.

Продаж вин сухих і з доданням спирту (виноматеріалів оброблених) виноградних власного виробництва ординарних та марочних на розлив з тари місткістю від 50 до 600 л дозволяється підприємствам первинного та змішаного виноробства виключно за місцем розташування таких підприємств у межах адміністративно-територіальних одиниць (міст, селищ, сіл) із сплатою акцизного збору у розмірі, встановленому Законом України "Про ставки акцизного збору на спирт етиловий та алкогольні напої", якщо у ліцензії на роздрібну торгівлю алкогольними напоями про це є відповідний запис органу, що видав таку ліцензію. Річні обсяги продажу вин (виноматеріалів оброблених) на розлив такими підприємствами не можуть перевищувати 20 відсотків від річного обсягу вироблених виноматеріалів.

Згідно зі статтею 17 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» за порушення норм цього Закону щодо виробництва і торгівлі спиртом етиловим, коньячним і плодовим, спиртом етиловим ректифікованим виноградним, спиртом етиловим ректифікованим плодовим, спиртом-сирцем виноградним, спиртом-сирцем плодовим, алкогольними напоями та тютюновими виробами посадові особи і громадяни притягаються до відповідальності згідно з чинним законодавством.

До суб'єктів підприємницької діяльності застосовуються фінансові санкції у вигляді штрафів зокрема у разі порушення вимог статті 15-3 цього Закону - 1 700 гривень, у разі повторного протягом року порушення - 3 400 гривень.

Отже позивачем правомірно застосовані до відповідача фінансові санкції у розмірі 7085,00 грн.( 3685,00 +1700+1700), розрахунок є вірним.

Вищезазначене рішення про застосування штрафних санкцій у встановленому порядку не оскаржувалося, та на момент розгляду справи заборгованість сплачена відповідачем не була.

Тобто заборгованість відповідача становить 7085,00 грн.

Таким чином, суд приходить до висновку, що позовні вимоги позивача підтверджуються матеріалами справи та підлягають задоволенню.

У повному обсязі постанову складено 11.01.2010р.

Керуючись ст.ст. 94, 98, 100, 160-163, 167 КАС України, суд

ПОСТАНОВИВ:

1. Адміністративний позов задовольнити повністю.

2. Стягнути з фізичної особи підприємця ОСОБА_1 (АДРЕСА_1; ідентифікаційний номерНОМЕР_1, банківські рахунки не відомі) 7085,00грн. заборгованості по штрафним санкціям на підставі рішення №0015492303 від14.07.2009р., у тому числі 3685,00грн. на р/р31114104700002 Держбюджет м.Сімферополь, ГУ ДКУ в АРК, ЄДРПОУ34740405, МФО824026, код платежу3021080908; 3400,00грн. на р/р31112106700002 ГУ ДКУ в АРК, ЄДРПОУ34740405, МФО824026, код платежу3031081107.

3. За заявою позивача після набрання постановою суду законної сили видати виконавчий лист.

У разі неподання заяви про апеляційне оскарження, постанова набирає законної сили через 10 днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України - з дня складення в повному обсязі.

Якщо постанову було проголошено у відсутності особи, яка бере участь у справі, то постанова набирає законної сили через 10 днів з дня отримання особою копії постанови, у разі неподання нею заяви про апеляційне оскарження.

Якщо після подачі заяви про апеляційне оскарження, апеляційна скарга не подана, постанова вступає в законну силу через 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

Постанова може бути оскаржена в порядку і строки передбачені ст. 186 Кодексу адміністративного судочинства України.

Суддя підпис Кушнова А.О.

11.01.2010р.