
СУМСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
14 квітня 2021 року Справа № 480/1089/21
Сумський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Воловика С.В.,
за участі секретаря судового засідання - Дараган Ю.П.,
представника позивача - Цимбала Б.П.,
представника відповідача - Савченко С.І.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду в місті Суми адміністративну справу № 480/1089/21 за позовом Приватного підприємства "Гольфстрім" (далі – позивач, ПП «Гольфстрім») до Головного управління ДПС у Сумській області (далі – відповідач, ГУ ДПС у Сумській області) про
- визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення від 18.09.2020 № 0000220709;
- визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення від 18.09.2020 № 0000230709,
У С Т А Н О В И В:
І. Позиція позивача
За результатами документальної позапланової виїзної перевірки, згідно з актом № 3/18-28-07-03-20/31788156/2 від 06.01.2021, ГУ ДПС у Сумській області дійшла висновку про порушення позивачем пункту 185.1 статті 185, підпункту 186.2.2 пункту 186.2 статті 186, пунктів 187.1, 187.7 статті 187, пункту 188.1 статті 188, підпункту “а” пункту 198.1, пунктів 198.2, 198.3 статті 198, пунктів 200.1, 200.4 статті 200 Податкового кодексу України, що призвело до завищення суми податку на додану вартість яка підлягає відшкодуванню на 201 135, 00 грн. та заниження податкового зобов`язання з податку на додану вартість на суму 104 767, 00 грн.
На підставі висновків акту перевірки, 26.01.2021 відповідачем прийняті податкове повідомлення-рішення № 0005440703 про збільшення грошового зобов`язання по податку на додану вартість на загальну суму 130 958, 75 грн. та податкове повідомлення-рішення № 0005470703 про зменшення від`ємного значення податку на додану вартість в сумі 251 418, 75 грн.
На переконання ПП «Гольфстрім», вказані податкові повідомлення-рішення є протиправним та підлягають скасуванню, оскільки будівельні роботи з реконструкції термомодернізації будівлі КУ Сумської СШ № 9 по вул. Даргомижського, 3 в місті Суми, виконувались на підставі договору про закупівлю робіт за державні кошти № 71/20 від 16.07.2020, за рахунок коштів, отриманих від Європейського Союзу відповідно до Рамкової угоди, ратифікованої Законом України № 360-VІ від 03.09.2008.
На думку позивача, беручи до уваги приписи статті 3 Податкового кодексу України, умови Рамкової угоди та постанови Кабінету Міністрів України № 153 від 15.02.2002 «Про створення єдиної системи залучення, використання та моніторингу міжнародної технічної допомоги», а також враховуючи те, що кошти співфінансування з бюджету ОТГ не є додатковим джерелом фінансування, вартість згаданих будівельних робіт, не є об`єктом оподаткування податком на додану вартість.
Стосовно тверджень ГУ ДПС у Сумській області про необхідність відображення у податковому обліку операції з придбання віконних блоків у ПП «Екіпаж» без урахування податку на додану вартість, позивач зауважив, що згідно з Реєстраційною карткою проєкту міжнародної технічної допомоги № 3780-01 від 26.06.2020 та плану закупівель товарів, робіт та послуг від 05.06.2020, ПП «Гольфстрім» не є «Субпідрядником» («Співвиконавцем») послуг з термомодернізації будівлі КУ Сумська СШ № 9. Також, позивач не є «Субпідрядником» проекту і в розумінні постанови Кабінету Міністрів України № 153 від 15.02.2002, що свідчить про відсутність у нього пільг з податку на додану вартість під час здійснення закупівлі товарів.
За таких обставин, ПП «Гольфстрім» вважає позовні вимоги обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню.
ІІ. Заперечення відповідача
Не погоджуючись з позовними вимогами, ГУ ДПС у Сумській області у відзиві (а.с. 83-87) зазначила, що висновки акту перевірки № 3/18-28-07-03-20/31788156/2 від 06.01.2021 про порушення позивачем пункту 185.1 статті 185, підпункту 186.2.2 пункту 186.2 статті 186, пунктів 187.1, 187.7 статті 187, пункту 188.1 статті 188, підпункту “а” пункту 198.1, пунктів 198.2, 198.3 статті 198, пунктів 200.1, 200.4 статті 200 Податкового кодексу України, є обґрунтованими, оскільки отримані за виконані роботи кошти в сумі 494 699, 00 грн., були перераховані з місцевого бюджету Сумської ОТГ, тобто, є коштами, отриманими за рахунок інших джерел фінансування, ніж передбачено проєктом (програмою), партнером з розвитку за якою є Європейський Союз.
На думку відповідача, враховуючи приписи додатку 5 до Порядку залучення, використання та моніторингу міжнародної технічної допомоги, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України № 153 від 15.02.2002, кошти в сумі 494 699, 00 грн., отримані за виконані будівельні роботи по договору № 71/20 від 16.07.2020, повинні оподатковуватись у загальному порядку за основною ставкою.
Крім того, ГУ ДПС у Сумській області зауважило на тому, що згідно з реєстраційною карткою проєкту міжнародної технічної допомоги № 3780-01 та плану закупівель товарів, робіт та послуг, ПП «Гольфстрім» є «Субпідрядником» (співвиконавцем) послуг з термомодернізації будівлі КУ Сумська СШ № 9 по вул. Даргомижського, 3 в місті Суми, а його контрагент ПП «Екіпаж», у якого придбавався товар відповідно до договору № 090920/2-П від 09.09.2020, є постачальником ТМЦ, що використовуються в термомодернізації згаданої будівлі за кошти міжнародної технічної допомоги.
У зв`язку з цим, на переконання відповідача, господарська операція по придбанню товарів у ПП «Екіпаж» звільняється від оподаткування податком на додану вартість та не надає позивачу права враховувати її у складі податкового кредиту.
З вищезазначених підстав, ГУ ДПС у Сумській обалсті вважає оскаржувані податкові повідомлення-рішення правомірними, а позовні вимоги – необґрунтованими та такими, що не підлягають задоволенню.
ІІІ. Процесуальні дії у справі
Ухвалою суду від 09.02.2021, позовна заява прийнята до розгляду, відкрито провадження у справі № 480/1089/21, підготовче засідання призначено на 04.03.2021 о 10 год. 00 хв., встановлені строки для подання заяв по суті справи.
Ухвалою суду від 04.03.2021, занесеною до протоколу, у підготовчому засіданні оголошено перерву до 11 год. 00 хв. 24.03.2021.
Ухвалою суду від 24.03.2021, занесеною до протоколу, підготовче провадження по справі № 480/1089/21 закрито, справу призначено до розгляду по суті у відкритому судовому засіданні на 07.04.2021 об 11 год. 00 хв.
Ухвалою суду від 07.04.2021, на підставі клопотання відповідача, розгляд справи по суті у відкритому судовому засіданні, відкладено на 14.04.2021 о 10 год. 30 хв.
В судовому засіданні 14.04.2021, представник ПП «Гольфстрім» позовні вимоги підтримав в повному обсязі та просив суд їх задовольнити.
Представник ГУ ДПС у Сумській області, в судовому засіданні проти позову заперечував та просив суд в його задоволенні відмовити.
IV. Обставини справи
Відповідно до підпункту 20.1.4 пункту 20.1 статті 20, підпункту 75.1.2 пункту 75.1 статті 75, підпункту 78.1.8 пункту 78.1 статті 78, підрозділу ХХ Перехідних положень Податкового кодексу України, на підставі наказу № 1607 від 18.12.2020 та направлень №№ 652/18-28-07-02, 653/18-28-07-02 від 18.12.2020, посадовими особами ГУ ДПС у Сумській області проведена документальна позапланова виїзна перевірка ПП «Гольфстрім» з питань дотримання податкового законодавства при декларуванні від`ємного значення з податку на додану вартість у жовтні 2020 року.
За результатами перевірки, 06.01.2021 складений акт № 3/18-28-07-03-20/31788156/2, відповідно до якого відповідач дійшов висновку про порушення позивачем пункту 185.1 статті 185, підпункту 186.2.2 пункту 186.2 статті 186, пунктів 187.1, 187.7 статті 187, пункту 188.1 статті 188, підпункту “а” пункту 198.1, пунктів 198.2, 198.3 статті 198, пунктів 200.1, 200.4 статті 200 Податкового кодексу України, що призвело до завищення суми податку на додану вартість яка підлягає відшкодуванню на 201 35, 00 грн. та заниження податкового зобов`язання з податку на додану вартість на суму 104 767, 00 грн. (а.с. 10-33).
За змістом акту перевірки, висновків про порушення податкового законодавства ГУ ДПС у Сумській області дійшло у зв`язку з не врахуванням ПП «Голіфстрім» при визначенні об`єкта оподаткування податком на додану вартість у жовтні 2020 року коштів в сумі 494 699, 00 грн., отриманих з місцевого бюджету Сумської ОТГ за роботи з реконструкції термомодернізації будівлі КУ Сумської СШ № 9 по вул. Даргомижського, 3 в місті Суми, на підставі договору про закупівлю робіт за державні кошти № 71/20 від 16.07.2020, а також, у зв`язку з формуванням податкового кредиту по господарській операції з придбання ТМЦ, що використовуються в термомодернізації згаданої будівлі за кошти міжнародної технічної допомоги.
Не погоджуючись з висновками акту перевірки, ПП «Гольфстрім» подало заперечення, за результатами розгляду яких, висновки про порушення податкового законодавства залишились не змінними (а.с. 34-53).
На підставі цих висновків, 26.01.2021 відповідачем прийняті: податкове повідомлення-рішення № 0005440703 про збільшення грошового зобов`язання по податку на додану вартість на загальну суму 130 958, 75 грн., з яких: 104 767, 00 грн. основний платіж, 26 191, 75 грн. штрафні (фінансові) санкції та податкове повідомлення-рішення № 0005470703 про зменшення від`ємного значення податку на додану вартість в сумі 251 418, 75 грн., з яких: 201 135, 00 грн. основна сума, 50 283, 75 грн. штрафні (фінансові) санкції (а.с. 54-57).
V. Норми права які регулюють спірні правовідносини та їх застосування
Частина 2 статті 19 Конституції України визначає, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Наведена норма означає, що суб`єкт владних повноважень зобов`язаний діяти лише на виконання закону, за умов і обставин, визначених ним, вчиняти дії, не виходячи за межі прав та обов`язків, дотримуватися встановленої законом процедури, обирати лише встановлені законодавством України способи правомірної поведінки під час реалізації своїх владних повноважень.
Частиною 2 статті 2 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що у справах про оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб`єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони:
1) на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що визначені Конституцією та законами України;
2) з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано;
3) обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії);
4) безсторонньо (неупереджено);
5) добросовісно;
6) розсудливо;
7) з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи всім формам дискримінації;
8) пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія);
9) з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення;
10) своєчасно, тобто протягом розумного строку.
Відносини, що виникають у сфері справляння податків і зборів, зокрема вичерпний перелік податків та зборів, що справляються в Україні, та порядок їх адміністрування, платники податків та зборів, їх права та обов`язки, компетенція контролюючих органів, повноваження і обов`язки їх посадових осіб під час адміністрування податків та зборів, а також відповідальність за порушення податкового законодавства, визначаються Податковим кодексом України.
За змістом статті 3 Податкового кодексу України, податкове законодавство України складається з Конституції України; цього Кодексу; Митного кодексу України та інших законів з питань митної справи у частині регулювання правовідносин, що виникають у зв`язку з оподаткуванням митом операцій з переміщення товарів через митний кордон України; чинних міжнародних договорів, згода на обов`язковість яких надана Верховною Радою України і якими регулюються питання оподаткування; нормативно-правових актів, прийнятих на підставі та на виконання цього Кодексу та законів з питань митної справи; рішень Верховної Ради Автономної Республіки Крим, органів місцевого самоврядування з питань місцевих податків та зборів, прийнятих за правилами, встановленими цим Кодексом.
Якщо міжнародним договором, згода на обов`язковість якого надана Верховною Радою України, встановлено інші правила, ніж ті, що передбачені цим Кодексом, застосовуються правила міжнародного договору (пункт 3.2. статті 3).
Пунктом 185.1 статті 185 Податкового кодексу України встановлено, що об`єктом оподаткування податком на додану вартість є, окрім іншого, операції платників податку з постачання товарів, місце постачання яких розташоване на митній території України та постачання послуг, місце постачання яких розташоване на митній території України, відповідно до статті 186 цього Кодексу.
Згідно з пунктом 187.1 статті 187 Податкового кодексу України, датою виникнення податкових зобов`язань з постачання товарів/послуг вважається дата, яка припадає на податковий період, протягом якого відбувається будь-яка з подій, що сталася раніше:
а) дата зарахування коштів від покупця/замовника на банківський рахунок платника податку як оплата товарів/послуг, що підлягають постачанню, а в разі постачання товарів/послуг за готівку - дата оприбуткування коштів у касі платника податку, а в разі відсутності такої - дата інкасації готівки у банківській установі, що обслуговує платника податку;
б) дата відвантаження товарів, а в разі експорту товарів - дата оформлення митної декларації, що засвідчує факт перетинання митного кордону України, оформлена відповідно до вимог митного законодавства, а для послуг - дата оформлення документа, що засвідчує факт постачання послуг платником податку.
Пункт 188.1 статті 188 Податкового кодексу України передбачає, шо база оподаткування податком на додану вартість операцій з постачання товарів/послуг, визначається виходячи з їх договірної вартості з урахуванням загальнодержавних податків та зборів (крім акцизного податку на реалізацію суб`єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів, збору на обов`язкове державне пенсійне страхування, що справляється з вартості послуг стільникового рухомого зв`язку, податку на додану вартість та акцизного податку на спирт етиловий, що використовується виробниками - суб`єктами господарювання для виробництва лікарських засобів, у тому числі компонентів крові і вироблених з них препаратів (крім лікарських засобів у вигляді бальзамів та еліксирів).
Відповідно до пункту 197.11 статті 197 Податкового кодексу України, звільняються від оподаткування податком на додану вартість, окрім іншого, операції із постачання товарів та послуг на митній території України та ввезення на митну територію України товарів як міжнародної технічної допомоги, яка надається відповідно до міжнародних договорів України, згода на обов`язковість яких надана у встановленому законодавством порядку, а також, постачання товарів та послуг на митній території України та ввезення на митну територію України товарів, що фінансуються за рахунок міжнародної технічної допомоги, яка надається відповідно до міжнародних договорів України, згода на обов`язковість яких надана у встановленому законодавством порядку.
Законом України № 360-VI від 03.09.2008 ратифікована Рамкова угода між Урядом України і Комісією Європейських Співтовариств, вчинена 12 грудня 2006 року в м. Брюсселі.
Вказана Рамкова угода визначає деталізовані положення стосовно правил, що застосовуються до виконання заходів, повністю або частково фінансованих коштом Співтовариства, зокрема, стосовно обміну валют, сплати митних зборів і податків (пункт 1.2. статті 1 Угоди).
Статтею 3 Рамкової угоди передбачено, що заходи, які фінансуються в цілому або частково коштом Співтовариства, не обкладаються податками, митними зборами, або іншими стягненнями аналогічного характеру, зокрема, контракти, фінансовані коштом Співтовариства, не підлягають сплаті податку на додану вартість, гербового, реєстраційного або інших аналогічних зборів в Україні, незалежно від того, чи існують такі збори, чи повинні бути впроваджені, і незалежно від того, чи укладені ці контракти з особами з України чи інших країн (пункт 3.3. статті 3 Угоди).
У тих випадках, коли контракт стосується поставки товарів, що походять з України, контракт повинен бути укладений на підставі цін, без урахування податку на додану вартість. Термін "товар" слід розуміти як будь-який продукт, послугу і/або права, які підлягають продажу (пункт 3.4. статті 3 Угоди).
Процедура залучення, використання та моніторингу міжнародної технічної допомоги, в тому числі державної реєстрації, моніторингу проектів (програм), акредитації виконавців (юридичних осіб - нерезидентів), реєстрації представництва донорської установи в Україні, визначається Порядком залучення, використання та моніторингу міжнародної технічної допомоги, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України № 153 від 15.02.2002 (далі – Порядок № 153).
На виконання пункту 11 вказаного Порядку, проекти (програми), а саме: документи, якими визначаються спільні дії учасників (партнерів з розвитку, виконавців, бенефіціарів, реципієнтів), а також ресурси, необхідні для досягнення цілей надання міжнародної технічної допомоги, у тому числі співфінансування з інших джерел, протягом установлених строків, підлягають обов`язковій державній реєстрації.
Державна реєстрація проектів (програм) є підставою для акредитації їх виконавців, а також реалізації права на одержання відповідних пільг, привілеїв, імунітетів, передбачених законодавством та міжнародними договорами України (пункт 12 Порядку № 153).
Згідно з пунктом 18 Порядку № 153, державна реєстрація проекту (програми) підтверджується реєстраційною карткою проекту (програми), складеною за формою згідно з додатком 1 до цього Порядку, яка підписується заступником Державного секретаря Кабінету Міністрів України чи іншою уповноваженою особою Секретаріату Кабінету Міністрів України, засвідчується печаткою Секретаріату Кабінету Міністрів України та видається заявникові з надсиланням копії бенефіціарові протягом п`яти робочих днів від дати прийняття рішення про проведення державної реєстрації проекту (програми).
Одночасно з видачею реєстраційної картки проекту (програми) робиться відповідний запис у реєстрі проектів (програм) міжнародної технічної допомоги та розміщується план закупівлі на Єдиному веб-порталі органів виконавчої влади (крім інформації, що становить комерційну таємницю).
На виконання пункту 23 Порядку № 153, виконавець та субпідрядник, що реалізують право на податкові пільги, передбачені законодавством та міжнародними договорами України, щомісяця до 20 числа складає та подає в письмовому та електронному вигляді органові ДПС, в якому перебуває на обліку як платник податків, інформаційне підтвердження за формою згідно з додатком 8 до цього Порядку.
Відповідно до додатку 5 Порядку № 153, до переліку категорій (типів) товарів, робіт і послуг, що придбаваються за кошти міжнародної технічної допомоги в рамках реалізації проекту (програми), не включаються товари, роботи і послуги, що придбаваються за кошти, залучені на умовах співфінансування з інших джерел, крім проектів (програм), партнером з розвитку за якими є ЄС.
Отже, зміст вказаних норм дає підстави для висновків, що операції із постачання товарів та послуг на митній території України звільняються від оподаткування податком на додану вартість, зокрема, у разі коли вони фінансуються за рахунок міжнародної технічної допомоги, яка надається відповідно до міжнародних договорів та використовується згідно з відповідними проектами (програмами).
При цьому, операції із постачання товарів та послуг на митній території України, які придбаваються за кошти, джерело отримання яких не передбачено проектами (програмами) міжнародної технічної допомоги, партнером з розвитку за якими є ЄС, не підлягають звільненню від оподаткування податком на додану вартість.
VI. Висновки суду щодо доводів сторін та вирішення спору
Обґрунтовуючи правомірність оскаржуваних податкових повідомлень-рішень, ГУ ДПС у Сумській області стверджує про порушення податкового законодавства ПП «Гольфстрім» внаслідок не врахування при визначенні об`єкта оподаткування податком на додану вартість господарської операції по виконанню робіт з термомодернізації на підставі договору про закупівлю робіт за державні кошти № 71/20 від 16.07.2020, а також, формування податкового кредиту по господарській операції з придбання ТМЦ відповідно до договору № 090920/2-П від 09.09.2020.
Втім, дослідивши подані матеріали, всебічно і повно з`ясувавши всі фактичні обставини справи та об`єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті в їх сукупності, суд не може погодитись з указаними доводами відповідача, з огляду на таке.
Судом встановлено, що в рамках проєкту міжнародної технічної допомоги «Підвищення енергоефективності в освітніх закладах міста Суми», реєстрація якого підтверджена реєстраційною карткою № 3780-01 (а.с. 71), з Управлінням капітального будівництва та дорожнього господарства Сумської міської ради укладений грантовий контракт ENI/2017/393-623 від 29.12.2017. Кошторисна вартість контракту визначена в сумі 1 635 362, 40 євро, з яких: грант ЄС для України складає 1 144 753, 70 євро, співфінансування виконавця/реципієнта – 490 608, 70 євро.
З метою реалізації вказаного проєкту, відповідно до плану закупівлі товарів, робіт і послуг, що придбаваються за кошти міжнародної технічної допомоги (а.с. 72), Управлінням капітального будівництва та дорожнього господарства Сумської міської ради 16.07.2020 з ПП «Гольфстрім» укладений договір про закупівлю робіт за державні кошти № 71/20, а саме: робіт по реконструкції-термомодернізації будівлі КУ Сумська СШ № 9 по вул. Даргомижського, 3 в м. Суми (а.с. 58-70).
Пунктом 4.1. згаданого договору передбачено фінансування робіт як за рахунок коштів визначених проектом (гранту ЄС та співфінансування виконавця/реципієнта), так і за рахунок додаткового фінансування робіт за кошти бюджету ОТГ або Державного бюджету.
З матеріалів справи убачається, що виконуючи умови договору про закупівлю робіт за державні кошти № 71/20 від 16.07.2020, тобто, реалізуючи проєкт міжнародної технічної допомоги «Підвищення енергоефективності в освітніх закладах міста Суми», Управління капітального будівництва та дорожнього господарства Сумської міської ради станом на 01.01.2021 оплатило вартість виконаних ПП «Гольфстрім» робіт у загальній сумі 2 831 402, 00 грн. При цьому, оплата була здійснена за рахунок коштів, передбачених проєктом (міжнародною програмою), а саме: коштів співфінансування (а.с. 73-74, 97-99).
За таких обставин, суд робить висновок, що вартість робіт в сумі 494 699, 00 грн., виконаних ПП «Гольфстрім» згідно з актом № 6 від 26.10.2020 по договору № 71/20 від 16.07.2020, була профінансована у рамках міжнародної технічної допомоги, відповідно до зареєстрованого проєкту (програми), у зв`язку з чим, звільняється від оподаткування податком на додану вартість.
Стосовно формування податкового кредиту по господарській операції з придбання віконних блоків у ПП «Екіпаж» відповідно до договору № 090920/2-П від 09.09.2020, а також обов`язку ПП «Гольфстрім» подати органові ДПС інформаційне підтвердження за формою згідно з додатком 8 до Порядку № 153, суд зазначає, що згідно з пунктом 23 Порядку № 153, обов`язок подати згадане підтвердження виникає у «виконавця» та «субпідрядника», що реалізують право на податкові пільги, передбачені законодавством та міжнародними договорами України.
Пунктом 2 Порядку № 153 встановлено, що "виконавцем" є будь-яка особа (резидент або нерезидент), що має письмову угоду з партнером з розвитку або уповноваженою партнером з розвитку особою та забезпечує реалізацію проекту (програми), у тому числі на платній основі; а "субпідрядником" є будь-яка особа (резидент або нерезидент), що має письмову угоду з виконавцем або реципієнтом, забезпечує реалізацію проекту (програми) в частині або в цілому та проводить процедури закупівлі за рахунок коштів міжнародної технічної допомоги в рамках проекту (програми).
Тобто, обов`язок подавати органові ДПС інформаційне підтвердження за формою згідно з додатком 8 до Порядку № 153, виникає у тих осіб, які мають письмову угоду з партнером розвитку, а також тих осіб, які мають угоду з виконавцем або реципієнтом, та забезпечують реалізацію проєкту (програми), зокрема, шляхом проведення процедури закупівлі в рамках такого проєкту (програми).
У цій справі судом встановлено, що ПП «Гольфстрім» не укладало договорів з партнером розвитку проєкту (програми) міжнародної технічної допомоги «Підвищення енергоефективності в освітніх закладах міста Суми», реєстрація якого підтверджена реєстраційною карткою № 3780-01 (а.с. 71), а також не укладало договорів з виконавцем/реципієнтом згаданого проєкту про забезпечення реалізації проєкту (програми), зокрема, шляхом проведення процедур закупівлі.
У зв`язку з цим, суд доходить висновку про те, що позивач не є «виконавцем» чи «субпідрядником» в розумінні Порядку № 153 та у нього не виникло обов`язку подавати органові ДПС інформаційне підтвердження за формою згідно з додатком 8 до Порядку № 153 внаслідок здійснення господарської операції по придбанню віконних блоків у ПП «Екіпаж» відповідно до договору № 090920/2-П від 09.09.2020.
Також, суд приймає до уваги не надання ГУ ДПС у Сумській області доказів того, що придбання позивачем віконних блоків у ПП «Екіпаж», фінансувалось саме за рахунок міжнародної технічної допомоги в рамках зареєстрованого проєкту (програми), а не за рахунок інших коштів, отриманих від здійснення господарської діяльності. Відсутність таких доказів, спростовує твердження відповідача про звільнення згаданої господарської операції від сплати податком на додану вартість.
Таким чином, ураховуючи вищевикладене, суд дійшов висновку про не доведеність ГУ ДПС у Сумській області порушень податкового законодавства ПП «Гольфстрім», не відповідність оскаржуваних податкових повідомлень-рішень критеріям, встановленим частиною 2 статті 2 Кодексу адміністративного судочинства України та наявність підстав для їх скасування.
Керуючись ст.ст. 90, 139, 143, 241-246, 250, 255, 295 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
В И Р І Ш И В:
Позовну заяву Приватного підприємства "Гольфстрім" до Головного управління ДПС у Сумській області про визнання протиправними та скасування податкових повідомлень-рішень – задовольнити.
Визнати протиправним та скасувати податкове повідомлення-рішення №0005440703 від 26.01.2021.
Визнати протиправним та скасувати податкове повідомлення-рішення №0005470703 від 26.01.2021.
Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління ДПС у Сумській області (40009, м. Суми, вул. Іллінська, 13, код ЄДРПОУ ВП 43995469) на користь Приватного підприємства "Гольфстрім" (40004, м. Суми, вул. Горького, 34, код ЄДРПОУ 31788156) витрати на оплату судового збору в сумі 5 735 (п`ять тисяч сімсот тридцять п`ять) грн. 66 коп.
Рішення може бути оскаржено до Другого апеляційного адміністративного суду шляхом подачі апеляційної скарги протягом тридцяти днів з дня складення повного рішення. Апеляційні скарги до дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи подаються через Сумський окружний адміністративний суд.
Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Суддя С.В. Воловик