
КИЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
У Х В А Л А
про заміну сторони виконавчого провадження
28 квітня 2021 року м.Київ №320/3838/19
Суддя Київського окружного адміністративного суду Лисенко В.І., розглянувши у порядку письмового провадження клопотання про заміну сторони виконавчого провадження в межах адміністративної справи за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Державної фіскальної служби у Київській області про визнання протиправними дій,
в с т а н о в и в:
До Київського окружного адміністративного суду звернулась ФОП ОСОБА_1 з позовом до Головного управління Державної фіскальної служби у Київській області, в якому, з урахуванням зменшення позовних вимог, просила суд:
- визнати протиправним та скасувати податкове повідомлення-рішення Головного управління ДФС у Київській області від 27.12.2018 №0016894001 відносно фізичної особи - підприємця ОСОБА_1 про нарахування штрафу у розмірі 17000,00 грн.
Рішенням Київського окружного адміністративного суду від 24.09.2019 адміністративний позов задоволено. Визнати протиправним та скасувати податкове повідомлення-рішення Головного управління ДФС у Київській області від 27.12.2018 №0016894001 відносно фізичної особи - підприємця ОСОБА_1 про нарахування штрафу у розмірі 17000,00 грн.
Присуджено стягнути на користь фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 (код ЄДРПОУ НОМЕР_1 ) за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління ДФС у Київській області (код ЄДРПОУ 39393260) судовий збір у сумі 1921 (одна тисяча дев`ятсот двадцять одна) грн. 00 коп.
Ухвалою Шостого апеляційного адміністративного суду від 30.01.2020 апеляційну скаргу ГУ ДФС у Київській області на рішення Київського окружного адміністративного суду від 24.09.2019, - повернуто особі, яка її подала.
12.04.2021 до суду звернувся відповідач, Головне управління Державної фіскальної служби у Київській області, з заявою про заміну відповідача у даній справі, яка була передана на розгляд судді 19.04.2021, що підтверджується відповідним актом.
Заява обґрунтована тим, що відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 18.12.2018 №1200 «Про утворення Державної податкової служби України та Державної митної служби України», утворено Державну податкову службу України та Державну митну службу України, реорганізувавши Державну фіскальну службу шляхом поділу.
До судового засідання заявник та позивач, належним чином повідомлені про час, дату та місце проведення судового засідання, не прибули.
Відповідно до частини другої статті 379 Кодексу адміністративного судочинства України суд розглядає питання про заміну сторони виконавчого провадження в десятиденний строк у судовому засіданні з повідомленням державного виконавця або заінтересованої особи, які звернулися з поданням (заявою), та учасників справи. Неприбуття у судове засідання осіб, які були належним чином повідомлені про дату, час і місце розгляду справи, не перешкоджає судовому розгляду.
Згідно з частиною третьою статті 374 суд розглядає заяву в десятиденний строк з дня її надходження у судовому засіданні з повідомленням стягувача та боржника і постановляє ухвалу. Неявка стягувача і боржника не є перешкодою для розгляду заяви. До розгляду заяви суд має право своєю ухвалою зупинити виконання за виконавчим документом або заборонити приймати виконавчий документ до виконання.
Враховуючи обмеженні строки розгляду, суд вважає за необхідне здійснити розгляд заяви про заміну сторони виконавчого провадження у порядку письмового провадження.
Вирішуючи питання щодо наявності підстав для заміни сторони виконавчого провадження у справі, суд виходить з наступного.
Як зазначено вище, рішенням Київського окружного адміністративного суду від 24.09.2019, зокрема, стягнуто на користь ФОП ОСОБА_1 судовий збір у сумі 1921 грн. за рахунок бюджетних асигнувань суб`єкта владних повноважень Головного управління ДФС у Київській області.
28.02.2020 Київським окружним адміністративним судом було видано виконавчий лист.
Постановою Кабінету Міністрів України від 18.12.2018 №1200 Про утворення Державної податкової служби України та Державної митної служби України постановлено утворити Державну податкову службу України та Державну митну службу України, реорганізувавши Державну фіскальну службу шляхом поділу.
Пунктом 2 вказаної Постанови встановлено, зокрема те, що Державна податкова служба та Державна митна служба є правонаступниками майна, прав та обов`язків реорганізованої Державної фіскальної служби у відповідних сферах діяльності.
Постановою Кабінету Міністрів України від 06.03.2019 №227 затверджено положення про Державну податкову службу України, згідно з пунктом 1 якого Державна податкова служба України (ДПС) є центральним органом виконавчої влади, діяльність якого спрямовується і координується Кабінетом Міністрів України через Міністра фінансів і який реалізує державну податкову політику, державну політику з адміністрування єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування.
Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України Про утворення територіальних органів Державної податкової служби від 19.06.2019 №537 утворено як юридичні особи публічного права територіальні органи Державної податкової служби за переліком згідно з додатком 1; реорганізовано деякі територіальні органи Державної фіскальної служби шляхом їх приєднання до відповідних територіальних органів Державної податкової служби за переліком згідно з додатком 2; установлено, що територіальні органи Державної фіскальної служби, які реорганізуються, продовжують здійснювати свої повноваження до передачі таких повноважень територіальним органам Державної податкової служби та центрального органу виконавчої влади, на який покладається обов`язок забезпечення запобігання, виявлення, припинення, розслідування та розкриття кримінальних правопорушень, об`єктом яких є фінансові інтереси держави та/або місцевого самоврядування, що віднесені до його підслідності відповідно до Кримінального процесуального кодексу України.
Згідно з додатком 1 до вказаної Постанови утворено Головне управління ДПС у Київській області.
Відповідно до додатку 2 до вказаної Постанови Головне управління ДФС у Київській області реорганізовано шляхом приєднання до Головного управління ДПС у Київській області.
21.08.2019 Кабінетом Міністрів України було прийнято розпорядження від №682-р Питання Державної податкової служби, яким передбачено погодитися з пропозицією Міністерства фінансів щодо можливості забезпечення здійснення Державною податковою службою покладених на неї постановою Кабінету Міністрів України від 6 березня 2019 р. № 227 Про затвердження положень про Державну податкову службу України та Державну митну службу України функцій і повноважень Державної фіскальної служби, що припиняється, з реалізації державної податкової політики, державної політики з адміністрування єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування, державної політики у сфері боротьби з правопорушеннями під час застосування податкового законодавства, а також законодавства з питань сплати єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування та законодавства з інших питань, контроль за дотриманням якого покладено на Державну податкову службу.
Згідно з частиною четвертою статті 87 Цивільного кодексу України юридична особа вважається створеною з дня її державної реєстрації.
Частиною першою статті 104 Цивільного кодексу України встановлено, що юридична особа припиняється в результаті реорганізації (злиття, приєднання, поділу, перетворення) або ліквідації. У разі реорганізації юридичних осіб майно, права та обов`язки переходять до правонаступників.
Отже, Головне управління ДПС у Київській області є правонаступником Головного управління ДФС у Київській області.
Відповідно до частини п`ятої статті 15 Закону України "Про виконавче провадження" у разі вибуття однієї із сторін виконавець за заявою сторони, а також заінтересована особа мають право звернутися до суду із заявою про заміну сторони її правонаступником. Для правонаступника усі дії, вчинені до його вступу у виконавче провадження, є обов`язковими тією мірою, якою вони були б обов`язковими для сторони, яку правонаступник замінив.
Зі вказаною нормою матеріального права кореспондує частина перша статті 379 Кодексу адміністративного судочинства України, якою передбачено, що у разі вибуття однієї із сторін виконавчого провадження за поданням державного виконавця або за заявою заінтересованої особи суд, який розглядав справу як суд першої інстанції, замінює сторону виконавчого провадження її правонаступником.
У зв`язку з наведеним, суд вважає за необхідне задовольнити заяву ГУ ДФС у Київській області та замінити сторону виконавчого провадження - боржника Головне управління ДФС у Київській області на правонаступника - Головне управління ДПС у Київській області.
Таким чином, заява про заміну сторони виконавчого провадження є обґрунтованою та підлягає задоволенню.
Керуючись статтями 373, 374, 376 КАС України, суд, -
у х в а л и в:
Заяву Головного управління Державної фіскальної служби у Київській області про заміну сторони виконавчого провадження у справі №320/3838/19, - задовольнити.
Замінити сторону виконавчого провадження у справі №320/3838/19, а саме боржника - Головне управління Державної фіскальної служби у Київській області (код ЄДРПОУ - 39393260) на Головне управління Державної податкової служби у Київській області (код ЄДРПОУ - 44096797, місцезнаходження: 03151, м. Київ, вул.Народного Ополчення, 5а).
Копію ухвали видати (надіслати) учасникам справи.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та може бути оскаржена шляхом подання апеляційної скарги до Шостого апеляційного адміністративного суду протягом п`ятнадцяти днів з дня підписання ухвали.
Відповідно до підпункту 15.5 пункту 1 Розділу VII “Перехідні положення” Кодексу адміністративного судочинства України до початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційні скарги подаються учасниками справи до або через Київський окружний адміністративний суд.
Суддя Лисенко В.І.