
Україна
Донецький окружний адміністративний суд
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
28 квітня 2021 р. Справа№200/3092/21-а
приміщення суду за адресою: 84122, м.Слов`янськ, вул. Добровольського, 1
Суддя Донецького окружного адміністративного суду Череповський Є.В., розглянувши у письмовому провадженні за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні) адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Андріївської сільської ради Слов`янського району Донецької області про визнання протиправною бездіяльності,
В С Т А Н О В И В:
23.03.2021 року до Донецького окружного адміністративного суду надійшла позовна заява ОСОБА_1 (далі – Позивач) до Андріївської сільської ради Слов`янського району Донецької області (далі – Відповідач) про визнання протиправною бездіяльності.
В обґрунтування заявлених вимог Позивач зазначив наступне.
Відповідач всупереч діючому законодавству 04.03.2021 року оприлюднив у формі відкритих даних на веб-сторінці http://andriivska.gromada.org.ua/news/1614846747/ офіційного веб-сайту http://andriivska.gromada.org.ua/ Андріївської сільської ради Слов`янського району Донецької області рішення виконавчого комітету Андріївської сільської ради Слов`янського району Донецької області № 23 «Про звіт сільського голови про роботу Андріївської сільської ради та виконавчого комітету за 2020 рік», яке було прийнято на його засіданні 23.02.2021 року, тобто на 9 день після його затвердження.
Позивач вважає таку відповідь протиправною та просить суд (з урахуванням заяви від 26 квітня 2021 року):
- визнати протиправною бездіяльність відповідача щодо несвоєчасного оприлюднення у формі відкритих даних на веб-сторінці http://andriivska.gromada.org.ua/news/1614846747/ офіційного веб-сайту http://andriivska.gromada.org.ua/ Андріївської сільської ради Слов`янського району Донецької області рішення виконавчого комітету Андріївської сільської ради Слов`янського району Донецької області № 23 «Про звіт сільського голови про роботу Андріївської сільської ради та виконавчого комітету за 2020 рік», яке було прийнято на його засіданні 23.02.2021 року,
- зобов`язати Андріївську сільську раду Слов`янського району Донецької області, відповідно до частини 2 статті 15 Закону України № 2939-VI, в межах наданих повноважень невідкладно, але не пізніше п`яти робочих днів з дня затвердження документа, забезпечити оприлюднення на офіційному веб-сайті http://andriivska.gromada.org.ua/ Андріївської сільської ради Слов`янського району Донецької області інформації, передбаченої частиною 1 статті 15 Закону України № 2939-VI, в тому числі рішень виконавчого комітету Андріївської сільської ради Слов`янського району Донецької області, починаючи з першого червня 2021 року.
Ухвалою Донецького окружного адміністративного суду від 29 березня 2021 року провадження по справі відкрито за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні).
Відповідачем надано відзив на адміністративний позов, згідно якого рішення виконкому Андріївської сільської ради № 23 «Про звіт сільського голови про роботу Андріївської сільської ради та виконавчого комітету за 2020 рік» взагалі могло не опубліковуватися на сайті сільської ради, так як виконавчий комітет не є розпорядником публічної інформації. Натомість, на думку відповідача, рішення було оприлюднено у передбачений чинним законодавством строк.
Крім того, відповідач вважає, що акти виконкому Андріївської сільської ради, сільської ради та сільського голови жодним чином не стосуються позивача, оскільки місцем його реєстрації є м. Краматорськ, позивач не проживає на території Андріївської територіальної громади і не є її членом. Просив відмовити у задоволенні позовних вимог.
26 квітня 2021 року до суду надійшла відповідь на відзив, в якій позивач наполягає на задоволенні позовних вимог.
Згідно з ч. 4 ст. 243 Кодексу адміністративного судочинства України, судове рішення, постановлене у письмовому провадженні, повинно бути складено у повному обсязі не пізніше закінчення встановлених цим Кодексом строків розгляду відповідної справи, заяви або клопотання.
Відповідно до ч. 5 ст. 250 цього Кодексу, датою ухвалення судового рішення в порядку письмового провадження є дата складення повного судового рішення.
Дослідивши матеріали справи, всебічно і повно з`ясувавши фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд встановив наступне.
Позивач – ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , є громадянином України, що підтверджується копією паспорта серії НОМЕР_1 , виданого 24 березня 2000 року Краматорським МВ УМВС України в Донецькій області.
23 лютого 2021 року виконкомом Андріївської сільської ради Слов`янського району Донецької області прийнято рішення № 23 «Про звіт сільського голови про роботу Андріївської сільської ради та виконавчого комітету за 2020 рік», яким прийнято до відома звіт сільського голови ОСОБА_2 про роботу Андріївської сільської ради та виконавчого комітету за 2020 рік, рекомендовано сільському голові ОСОБА_2 звітувати на черговому засіданні сесії сільської ради про роботу Андріївської сільської ради та виконавчого комітету за 2020 рік.
04 березня 2021 року на офіційному веб-сайті Андріївської сільської ради Слов`янського району Донецької області http://andriivska.gromada.org.ua/ в підрозділі «Розпорядження сільського голови з основної діяльності 2020 рік» підрозділу «рішення засідання виконавчого комітету 2018, 2019, 2020, 2021 рік» розділу «Діяльність виконавчого комітету» за посиланням: http://andriivska-gromada.gov.ua/news/1614846747/ опубліковано рішення виконавчого комітету Андріївської сільської ради Слов`янського району Донецької області № 23.
Повний текст рішення на вказаній веб-сторінці відкривається в форматі файлу .pdf «рішення виконком №2 відредагований» за допомогою сервісу Google Drive за посиланням ІНФОРМАЦІЯ_2 де у розділі «властивості» відображено, що його створено 04 березня 2021 року о 10 год. 25 хв.
Надаючи правову оцінку спірним правовідносинам, які виникли між сторонами, суд входить з наступного.
Згідно із ч. 2 ст 19 Конституції України, органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Відповідно до ст. 34 Конституції України, кожен має право вільно збирати, зберігати, використовувати і поширювати інформацію усно, письмово або в інший спосіб - на свій вибір.
Відносини щодо створення, збирання, одержання, зберігання, використання, поширення, охорони, захисту інформації регулюються Законом України "Про інформацію" від 02.10.1992 №2657-XII.
За визначеннями, наведеними в статті 1 цього Закону, документ - матеріальний носій, що містить інформацію, основними функціями якого є її збереження та передавання у часі та просторі; інформація - будь-які відомості та/або дані, які можуть бути збережені на матеріальних носіях або відображені в електронному вигляді.
Статтею 5 Закону України "Про інформацію" передбачено, що кожен має право на інформацію, що передбачає можливість вільного одержання, використання, поширення, зберігання та захисту інформації, необхідної для реалізації своїх прав, свобод і законних інтересів.
Відповідно до статті 6 Закону України "Про інформацію", право на інформацію забезпечується: створенням механізму реалізації права на інформацію; створенням можливостей для вільного доступу до статистичних даних, архівних, бібліотечних і музейних фондів, інших інформаційних банків, баз даних, інформаційних ресурсів; обов`язком суб`єктів владних повноважень інформувати громадськість та засоби масової інформації про свою діяльність і прийняті рішення; обов`язком суб`єктів владних повноважень визначити спеціальні підрозділи або відповідальних осіб для забезпечення доступу запитувачів до інформації; здійсненням державного і громадського контролю за додержанням законодавства про інформацію; встановленням відповідальності за порушення законодавства про інформацію.
В свою чергу, порядок здійснення та забезпечення права кожного на доступ до інформації, що знаходиться у володінні суб`єктів владних повноважень, інших розпорядників публічної інформації, визначених цим Законом, та інформації, що становить суспільний інтерес, врегульовано Законом України "Про доступ до публічної інформації" від 13.01.2011 №2939-VI.
Визначення поняття "публічна інформація" наведено у статті 1 цього Закону. Так, відповідно до частини першої цієї статті публічна інформація - це відображена та задокументована будь-якими засобами та на будь-яких носіях інформація, що була отримана або створена в процесі виконання суб`єктами владних повноважень своїх обов`язків, передбачених чинним законодавством, або яка знаходиться у володінні суб`єктів владних повноважень, інших розпорядників публічної інформації, визначених цим Законом.
За цим визначенням, можна виокремити такі ознаки публічної інформації: 1) готовий продукт інформації, який отриманий або створений лише в процесі виконання суб`єктами владних повноважень своїх обов`язків, передбачених чинним законодавством; 2) заздалегідь відображена або задокументована будь-якими засобами та на будь-яких носіях інформація; 3) така інформація знаходиться у володінні суб`єктів владних повноважень або інших розпорядників публічної інформації; 4) інформація не може бути публічною, якщо створена суб`єктом владних повноважень не під час виконання суб`єктами владних повноважень своїх обов`язків; 5) інформація не може бути публічною, якщо створена не суб`єктом владних повноважень.
Згідно зі статтею 5 Закону України "Про доступ до публічної інформації", доступ до інформації забезпечується шляхом: 1) систематичного та оперативного оприлюднення інформації: в офіційних друкованих виданнях; на офіційних веб-сайтах в мережі Інтернет; на інформаційних стендах; будь-яким іншим способом; 2) надання інформації за запитами на інформацію.
Розпорядниками інформації для цілей цього Закону визнаються, зокрема суб`єкти владних повноважень - органи державної влади, інші державні органи, органи місцевого самоврядування, органи влади Автономної Республіки Крим, інші суб`єкти, що здійснюють владні управлінські функції відповідно до законодавства та рішення яких є обов`язковими для виконання (п. 1 ч. 1 ст. 13 Закону).
Право на доступ до публічної інформації гарантується обов`язком розпорядників інформації надавати і оприлюднювати інформацію, крім випадків, передбачених законом.
Частиною другою статті 2 Закону України «Про місцеве самоврядування» передбачено, що місцеве самоврядування здійснюється територіальними громадами сіл, селищ, міст як безпосередньо, так і через сільські, селищні, міські ради та їх виконавчі органи, а також через районні та обласні ради, які представляють спільні інтереси територіальних громад сіл, селищ, міст.
Відповідно до ч. 6 ст. 59 Закону України «Про місцеве самоврядування», виконавчий комітет сільської, селищної, міської, районної у місті (у разі її створення) ради в межах своїх повноважень приймає рішення. Рішення виконавчого комітету приймаються на його засіданні більшістю голосів від загального складу виконавчого комітету і підписуються сільським, селищним, міським головою, головою районної у місті ради.
Акти органів та посадових осіб місцевого самоврядування підлягають обов`язковому оприлюдненню та наданню за запитом відповідно до Закону України «Про доступ до публічної інформації».
Відповідно до ч.ч. 1 та 2 ст. 101 Закону України «Про доступ до публічної інформації», публічна інформація у формі відкритих даних - це публічна інформація у форматі, що дозволяє її автоматизоване оброблення електронними засобами, вільний та безоплатний доступ до неї, а також її подальше використання.
Розпорядники інформації зобов`язані надавати публічну інформацію у формі відкритих даних на запит, оприлюднювати і регулярно оновлювати її на єдиному державному веб-порталі відкритих даних та на своїх веб-сайтах.
Публічна інформація у формі відкритих даних є дозволеною для її подальшого вільного використання та поширення.
Будь-яка особа може вільно копіювати, публікувати, поширювати, використовувати, у тому числі в комерційних цілях, у поєднанні з іншою інформацією або шляхом включення до складу власного продукту, публічну інформацію у формі відкритих даних з обов`язковим посиланням на джерело отримання такої інформації.
Згідно з ч. 4 ст. 101 цього Закону, перелік наборів даних, що підлягають оприлюдненню у формі відкритих даних, вимоги до формату і структури таких наборів даних, періодичність їх оновлення визначаються Кабінетом Міністрів України. При цьому до такого переліку Кабінет Міністрів України обов`язково включає інформацію, доступ до якої у формі відкритих даних передбачено законом.
Створення та забезпечення функціонування єдиного державного веб-порталу відкритих даних здійснюється центральним органом виконавчої влади, що реалізує.
Відповідно до ч. 1 ст. 15 Закону України «Про доступ до публічної інформації» розпорядники інформації зобов`язані оприлюднювати:
1) інформацію про організаційну структуру, місію, функції, повноваження, основні завдання, напрями діяльності та фінансові ресурси (структуру та обсяг бюджетних коштів, порядок та механізм їх витрачання тощо), а також інформацію, зазначену в частині п`ятій статті 6 цього Закону;
2) нормативно-правові акти, акти індивідуальної дії (крім внутрішньоорганізаційних), прийняті розпорядником, проекти рішень, що підлягають обговоренню, інформацію про нормативно-правові засади діяльності;
3) перелік та умови отримання послуг, що надаються цими органами, форми і зразки документів, правила їх заповнення;
4) порядок складання, подання запиту на інформацію, оскарження рішень розпорядників інформації, дій чи бездіяльності;
5) інформацію про систему обліку, види інформації, яку зберігає розпорядник;
5-1) перелік наборів даних, що оприлюднюються у формі відкритих даних;
6) інформацію про механізми чи процедури, за допомогою яких громадськість може представляти свої інтереси або в інший спосіб впливати на реалізацію повноважень розпорядника інформації;
7) плани проведення та порядок денний своїх відкритих засідань;
8) розташування місць, де надаються необхідні запитувачам форми і бланки установи;
9) загальні правила роботи установи, правила внутрішнього трудового розпорядку;
10) звіти, в тому числі щодо задоволення запитів на інформацію;
11) інформацію про діяльність суб`єктів владних повноважень, а саме про:
їхні місцезнаходження, поштову адресу, номери засобів зв`язку, адреси офіційного веб-сайту та електронної пошти;
прізвище, ім`я та по батькові, службові номери засобів зв`язку, адреси електронної пошти керівника органу та його заступників, а також керівників структурних та регіональних підрозділів, основні функції структурних та регіональних підрозділів, крім випадків, коли ці відомості належать до інформації з обмеженим доступом;
розклад роботи та графік прийому громадян;
вакансії, порядок та умови проходження конкурсу на заміщення вакантних посад;
перелік та умови надання послуг, форми і зразки документів, необхідних для надання послуг, правила їх оформлення;
перелік і службові номери засобів зв`язку підприємств, установ та організацій, що належать до сфери їх управління, та їх керівників, крім підприємств, установ та організацій, створених з метою конспірації, оперативно-розшукової або контррозвідувальної діяльності;
порядок складання, подання запиту на інформацію, оскарження рішень суб`єктів владних повноважень, їх дій чи бездіяльності;
систему обліку, види інформації, якою володіє суб`єкт владних повноважень;
12) іншу інформацію про діяльність суб`єктів владних повноважень, порядок обов`язкового оприлюднення якої встановлений законом.
Згідно додатку до Положення «Про набори даних, які підлягають оприлюдненню у формі відкритих даних», затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України № 835 від 21.10.2015 року, усіма розпорядниками інформації (у межах компетенції) підлягають оприлюдненню у формі відкритих даних:
Довідник підприємств, установ (закладів) та організацій розпорядника інформації та організацій, що належать до сфери його управління, у тому числі їх ідентифікаційних кодів, офіційних веб-сайтів, адрес електронної пошти, телефонів та адрес,
Інформація про організаційну структуру розпорядника інформації,
Нормативи, що затверджуються та підлягають оприлюдненню відповідно до закону розпорядником інформації,
Переліки національних стандартів, відповідність яким надає презумпцію відповідності продукції, пов`язаних з нею процесів або методів виробництва чи інших об`єктів вимогам технічних регламентів,
Звіти, у тому числі щодо задоволення запитів на інформацію,
Інформація про систему обліку, види інформації, яка зберігається розпорядником,
Реєстр наборів даних, що перебувають у володінні розпорядника інформації,
Адміністративні дані в значенні Закону України “Про державну статистику”, що збираються (обробляються) та підлягають оприлюдненню відповідно до вимог закону розпорядником інформації,
Нормативно-правові акти, акти індивідуальної дії (крім внутрішньоорганізаційних), прийняті розпорядником інформації, проекти нормативно-правових актів, інформація, визначена законодавством про засади регуляторної політики,
Інформація про нормативно-правові засади діяльності,
Фінансова звітність суб`єктів господарювання державного та комунального секторів економіки,
Переліки регуляторних актів із зазначенням дати набрання чинності, строку проведення базового, повторного та періодичного відстеження їх результативності та інформації про місце їх оприлюднення,
Річні зведені основні фінансові показники виконання фінансових планів підприємств державного та комунального секторів економіки,
План діяльності з підготовки проектів регуляторних актів із зазначенням видів і назв проектів, цілей їх прийняття, строків підготовки проектів, найменування органів і підрозділів, відповідальних за розроблення проектів регуляторних актів, дату їх внесення на розгляд регуляторного органу та посилання на місце оприлюднення,
Інформація про отримане майно (обладнання, програмне забезпечення) у рамках міжнародної технічної допомоги.
Як зазначалося судом вище, акти органів та посадових осіб місцевого самоврядування підлягають обов`язковому оприлюдненню відповідно до Закону України «Про доступ до публічної інформації».
З огляду на викладене, суд не приймає доводи відповідача про інформативний характер рішення «Про звіт сільського голови про роботу Андріївської сільської ради та виконавчого комітету за 2020 рік», відповідно, необов`язковість його оприлюднення.
Відповідно до ч. 2 ст. 15 Закону України «Про доступ до публічної інформації» інформація, передбачена частиною першою цієї статті, підлягає обов`язковому оприлюдненню невідкладно, але не пізніше п`яти робочих днів з дня затвердження документа. У разі наявності у розпорядника інформації офіційного веб-сайту така інформація оприлюднюється на веб-сайті із зазначенням дати оприлюднення документа і дати оновлення інформації.
Рішення виконавчого комітету Андріївської сільської ради Слов`янського району Донецької області № 23 від 23 лютого 2021 року «Про звіт сільського голови про роботу Андріївської сільської ради та виконавчого комітету за 2020 рік» відповідає визначенню публічної інформації у формі відкритих даних та відноситься до інформації, обов`язкове оприлюднення якої встановлено законом (ч. 11 ст. 29 Закону України «Про місцеве самоврядування», п. 10 ч. 1 ст. 15 Закону України «Про доступ до публічної інформації»).
Водночас рішення від 23 лютого 2021 року № 23 «Про звіт сільського голови про роботу Андріївської сільської ради та виконавчого комітету за 2020 рік» відповідачем як розпорядником інформації оприлюднено у формі відкритих даних на веб-сайті Андріївської сільської ради Слов`янського району Донецької області 04 березня 2021 року, тобто з порушенням встановленого законодавством строку.
Посилання відповідача у відзиві на адміністративний позов на своєчасне оприлюднення рішення «Про звіт сільського голови про роботу Андріївської сільської ради та виконавчого комітету за 2020 рік», оскільки йдеться про інше рішення, а саме рішення Андріївської сільської ради Слов`янського району Донецької області від 25.02.2021 року № VIII-3-113.
Отже, недотримання відповідачем як розпорядником інформації вимог Закону України «Про доступ до публічної інформації», що стало підставою для звернення до суду з даним позовом, підтверджено наданими доказами і матеріалами справи.
Посилання відповідача на те, що позивач не проживає на території Андріївської територіальної громади і не є її членом, є неприйнятними, оскільки відповідно до п. 2,3 ч. 1 ст. 4 Закону України «Про доступ до публічної інформації», доступ до публічної інформації відповідно до цього Закону здійснюється на принципах: вільного отримання, поширення та будь-якого іншого використання інформації, що була надана або оприлюднена відповідно до цього Закону, крім обмежень, встановлених законом; рівноправності, незалежно від ознак раси, політичних, релігійних та інших переконань, статі, етнічного та соціального походження, майнового стану, місця проживання, мовних або інших ознак.
У постанові Великої Палати Верховного Суду від 19 березня 2019 року в справі № 800/369/17 зазначено, що право особи на доступ до публічної інформації включає в себе не тільки право на отримання відповідної інформації, а й право на своєчасність її отримання. Не вчинення розпорядником інформації у встановлений Законом України «Про доступ до публічної інформації» строк відповідних дій є протиправною бездіяльністю.
Відповідно до ч. 1-2 ст. 72 КАС України, доказами в адміністративному судочинстві є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Відповідно до п. 8 ч. 2 ст. 2 КАС України, у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб`єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення
Враховуючи вищевикладене, позовна вимога про визнання протиправною бездіяльність відповідача щодо несвоєчасного оприлюднення у формі відкритих даних на веб-сторінці http://andriivska.gromada.org.ua/news/1614846747/ офіційного веб-сайту http://andriivska.gromada.org.ua/ Андріївської сільської ради Слов`янського району Донецької області рішення виконавчого комітету Андріївської сільської ради Слов`янського району Донецької області № 23 «Про звіт сільського голови про роботу Андріївської сільської ради та виконавчого комітету за 2020 рік», яке було прийнято на його засіданні 23.02.2021 року – підлягає задоволенню.
Щодо позовної вимоги про зобов`язання Андріївської сільської ради Слов`янського району Донецької області, відповідно до частини 2 статті 15 Закону України № 2939-VI, в межах наданих повноважень невідкладно, але не пізніше п`яти робочих днів з дня затвердження документа, забезпечити оприлюднення на офіційному веб-сайті http://andriivska.gromada.org.ua/ Андріївської сільської ради Слов`янського району Донецької області інформації, передбаченої частиною 1 статті 15 Закону України № 2939-VI, в тому числі рішень виконавчого комітету Андріївської сільської ради Слов`янського району Донецької області, починаючи з першого червня 2021 року, задоволенню не підлягає з огляду на наступне.
Згідно з вимогами ст.ст. 2, 5 КАС України, в порядку адміністративного судочинства захисту підлягають тільки порушені права, а не ті, які можуть бути порушені в майбутньому.
Таким чином, неможливо зобов`язати відповідача на майбутнє вчиняти певні дії, оскільки відсутні факти порушення прав позивача в майбутньому.
Решта доводів та заперечень учасників справи висновків суду по суті позовних вимог не спростовують. Слід зазначити, що згідно практики Європейського суду з прав людини та зокрема, рішення у справі «Серявін та інші проти України» від 10 лютого 2010 року, заява 4909/04, відповідно до п.58 якого згідно з його усталеною практикою, яка відображає принцип, пов`язаний з належним здійсненням правосуддя, у рішеннях судів та інших органів з вирішення спорів мають бути належним чином зазначені підстави, на яких вони ґрунтуються. Хоча пункт 1 статті 6 Конвенції зобов`язує суди обґрунтовувати свої рішення, його не можна тлумачити як такий, що вимагає детальної відповіді на кожен аргумент. Міра, до якої суд має виконати обов`язок щодо обґрунтування рішення, може бути різною в залежності від характеру рішення (рішення у справі Руїс Торіха проти Іспанії від 9 грудня 1994 року, серія A, N 303-A, п.29).
На підставі викладеного, оцінивши наявні в матеріалах справи докази у їх сукупності, суд дійшов висновку, що позовні вимоги позивача підлягають частковому задоволенню.
Щодо розподілу судових витрат, суд зазначає наступне.
Частиною першою статті 139 КАС України передбачено, що при задоволенні позову сторони, яка не є суб`єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб`єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.
Ст. 132 КАС України визначено, що судові витрати складаються із судового збору та витрат, пов`язаних з розглядом справи. До витрат, пов`язаних з розглядом справи, належать витрати: 1) на професійну правничу допомогу.
Відповідно до положень ст. 134 КАС України, витрати, пов`язані з правничою допомогою адвоката, несуть сторони, крім випадків надання правничої допомоги за рахунок держави. За результатами розгляду справи витрати на правничу допомогу адвоката підлягають розподілу між сторонами разом з іншими судовими витратами, за винятком витрат суб`єкта владних повноважень на правничу допомогу адвоката. Для цілей розподілу судових витрат: 1) розмір витрат на правничу допомогу адвоката, в тому числі гонорару адвоката за представництво в суді та іншу правничу допомогу, пов`язану зі справою, включаючи підготовку до її розгляду, збір доказів тощо, а також вартість послуг помічника адвоката визначаються згідно з умовами договору про надання правничої допомоги та на підставі доказів щодо обсягу наданих послуг і виконаних робіт та їх вартості, що сплачена або підлягає сплаті відповідною стороною або третьою особою; 2) розмір суми, що підлягає сплаті в порядку компенсації витрат адвоката, необхідних для надання правничої допомоги, встановлюється згідно з умовами договору про надання правничої допомоги на підставі доказів, які підтверджують здійснення відповідних витрат.
Відповідно до ч. 4 ст. 134 КАС України, для визначення розміру витрат на правничу допомогу та з метою розподілу судових витрат учасник справи подає детальний опис робіт (наданих послуг), виконаних адвокатом, та здійснених ним витрат, необхідних для надання правничої допомоги.
На час винесення судового рішення позивачем не подано доказів, необхідних для вирішення питання щодо стягнення за рахунок бюджетних асигнувань відповідача витрат на професійну правничу допомогу, яке заявлялося позивачем, дане питання не вирішується і може бути вирішено шляхом ухвалення додаткового рішення за умови подання позивачем відповідних доказів.
Оскільки позивач як інвалід першої групи звільнений від сплати судового збору, підстави для його розподілу – відсутні.
Керуючись ст.ст. 2, 6, 8-9, 19-20, 22, 25-26, 72-78, 90, 139, 241-246, 255, 295-297 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
В И Р І Ш И В:
Адміністративний позов ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_2 ) до Андріївської сільської ради Слов`янського району Донецької області (84192, Донецька обл., Слов`янський р-н, с. Андріївка, вул. Миру, б. 7 Б, ідентифікаційний код юридичної особи в ЄДРПОУ 04342045) про визнання протиправною бездіяльності – задовольнити частково.
Визнати протиправною бездіяльність Андріївської сільської ради Слов`янського району Донецької області щодо несвоєчасного оприлюднення у формі відкритих даних на веб-сторінці http://andriivska-gromada.gov.ua/news/1614846747/ офіційного веб-сайту http://andriivska-gromada.gov.ua/ Андріївської сільської ради Слов`янського району Донецької області рішення виконавчого комітету Андріївської сільської ради Слов`янського району Донецької області № 23 від 23.02.2021 року «Про звіт сільського голови про роботу Андріївської сільської ради та виконавчого комітету за 2020 рік».
В задоволенні решти позовних вимог – відмовити.
Рішення Донецького окружного адміністративного суду може бути оскаржене в апеляційному порядку.
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення (ухвали) суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Відповідно до п. 15.5 Перехідних положень Кодексу адміністративного судочинства України, до дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційні та касаційні скарги подаються учасниками справи до або через відповідні суди, а матеріали справ витребовуються та надсилаються судами за правилами, що діяли до набрання чинності цією редакцією Кодексу.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Суддя Є.В. Череповський