Рішення № 96646340, 28.04.2021, Донецький окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
28.04.2021
Номер справи
200/1988/21-а
Номер документу
96646340
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

Україна

Донецький окружний адміністративний суд

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

28 квітня 2021 р. Справа№200/1988/21-а

приміщення суду за адресою: 84122, м.Слов`янськ, вул. Добровольського, 1

Донецький окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Бєломєстнова О.Ю., розглянувши за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) учасників справи адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Управління Пенсійного фонду України у м. Краматорську Донецької області про визнання протиправною бездіяльність та зобов`язання вчинити певні дії, -

В С Т А Н О В И В:

23.02.2021 року позивач - ОСОБА_1 (РНОКПП: НОМЕР_1 , місце проживання: АДРЕСА_1 ) звернувся до Донецького окружного адміністративного суду з позовною заявою до Управління Пенсійного фонду України у м. Краматорську Донецької області (ЄДРПОУ: 23346787, місцезнаходження: Донецька область, м. Краматорськ, вул. Поштова, 5), у якій просить:

- визнати протиправною бездіяльність Управління Пенсійного фонду України у м. Краматорську Донецької області щодо відмови в перерахунку ОСОБА_1 пенсії відповідно до статті 8 Закону України "Про підвищення престижності шахтарської праці";

- зобов`язати Управління Пенсійного фонду України у м. Краматорську Донецької області повторно розглянути заяву ОСОБА_1 від 15.10.2020 року про перерахунок пенсії відповідно до Закону України "Про підвищення престижності шахтарської праці", із урахуванням по стажу роботи на підземних роботах періоду його роботи з 06.10.2003 року по 16.08.2013 року в шахті "Міуська" Торезької дирекції по ліквідації шахт.

В обґрунтування позовних вимог зазначив, що 06.03.2007 року йому призначено пенсію за віком при наявності пільгового стажу за Списком № 1, яка розрахована згідно Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування». Приблизно у вересні 2020 року від свого колишнього співробітника він дізнався, що той отримує пенсію відповідно до Закону України "Про підвищення престижності шахтарської праці", яка є значно більшою від пенсії, що нарахована йому.

15.10.2020 року він звернувся до відповідача з заявою про перерахунок пенсії у порядку передбаченому ст. 8 Закону України "Про підвищення престижності шахтарської праці". Листом від 30.10.2020 року відповідачем йому було відмовлено в перерахунку пенсії у зв`язку з тим, що станом на 29.10.2020 року стаж роботи заявника на підземних роботах складає 10 років 6 місяців 12 днів, що не відповідає ст. 8 вказаного Закону.

11.12.2020 року він звернувся до Управління Пенсійного фонду України у м. Краматорську Донецької області з метою з`ясування, який саме період роботи на шахтах не було включено до його стажу роботи на підземних роботах. 24.12.2020 року у відповідь на зазначене звернення орган Пенсійного фонду надав довідку щодо розрахунку стажу. В свою чергу, період роботи з 06.10.2003 року по 16.08.2013 року зараховано до стажу за Списком № 1, але не як стаж роботи на підземних роботах.

Вважає, що записи трудової книжки про його роботу за вказаний період свідчать про зайнятість за відповідними посадами повний робочий день на підземних роботах в шахті.

Ухвалою суду від 01.03.2021 року відкрито провадження по справі за правилами спрощеного позовного провадження без повідомленням (виклику) учасників справи.

23.03.2021 року відповідачем через відділ діловодства та документообігу був наданий відзив на адміністративний позов, з якого слідує наступне. Позивач вважає, що його право було порушено з 16.08.2013 року, але з позовом до суду звертається з пропуском строку звернення. Зазначає, що позивачу надана відповідь на його звернення, жодного рішення про відмову управлінням не приймалося. Стаж роботи на підземних роботах враховано по 05.10.2003 року та складає 10 років 06 місяців 12 днів, що не відповідає вимогам ст. 8 Закону України "Про підвищення престижності шахтарської праці". Стаж роботи на шахті "Міусській" Торезької дирекції по ліквідації шахт за Списком № 1 зараховано з 06.10.2003 року по 30.06.2013 року. На підставі особистої заяви від 02.11.2016 року в управлінні позивачу проведено перерахунок пенсії по стажу згідно ч. 4 ст. 42 Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування» (далі - Закон № 1058). В заяві ОСОБА_1 особисто зазначав, що повідомлений про те, що стаж роботи йому буде зараховано, як загальний без пільгових довідок про роботу за Списком № 1. З урахуванням викладеного, управління вважає, що оскільки управлінням не допущені порушення при здійсненні владних повноважень відносно позивача, то підстави для задоволення позовних вимог позивача відсутні.

07.04.2021 року позивачем через відділ діловодства та документообігу була надана відповідь на відзив, з якої слідує, що останній наполягає на тому, що ним строк звернення до суду ним не пропущений. Відповідачем відповідне рішення про перерахунок (відмову) не приймалось, а лише була надана відповідь листом від 30.10.2020 року, у зв`язку з чим він був вимушений звернутися до суду з вимогою про визнання саме бездіяльності відповідача протиправною. Також, у відзиві вказано, що в особистій заяві від 02.11.2016 року він зазначив, що повідомлений про те, що стаж роботи йому буде зараховано, як загальний без пільгових довідок про роботу за Списком № 1, але вказане не позбавляє позивача звернутися до Пенсійного фонду з заявою про перерахунок пенсії. Звертає увагу на те, що відповідач жодного разу на його письмові звернення не надав відповідних роз`яснень, чому саме спірний період не зараховано до підборового стажу та які дії він повиненвжити для вирішення вказаного питання.

Дослідивши подані сторонами докази, судом встановлено наступне.

Позивач - ОСОБА_1 є громадянином України, перебуває на обліку в Управлінні Пенсійного фонду України у м. Краматорську Донецької області та отримує пенсію за віком з 06.03.2007 року. Зазначене підтверджується копіями паспорту серії НОМЕР_2 , виданого 22.12.1999 року, та пенсійного посвідченням № НОМЕР_1 , виданого 04.11.2009 року.

Відповідач - Управління Пенсійного фонду України у м. Краматорську Донецької області (ЄДРПОУ: 23346787) є територіальним органом Пенсійного фонду України, який у спірних відносинах здійснює владні управлінські функції, що передбачені розділом VI Закону України "Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування" від 9 липня 2003 року N1058-IV (далі - Закон №1058), п.п. 7, 8 п.4 Положення про управління Пенсійного фонду України в районах, містах, районах у містах, а також про об`єднані управління, затвердженим постановою правління Пенсійного фонду України від 22.12.2014 року № 28-2.

15.10.2020 року позивач звернувся до відповідача з заявою про перерахунок пенсії з 16.08.2013 року відповідно до ст. 8 Закону України "Про підвищення престижності шахтарської праці".

Листом від 30.10.2020 року відповідачем було повідомлено позивача, що станом на 29.10.2020 року стаж роботи останнього на підземних роботах складає 10 років 6 місяців 12 днів, що не відповідає ст. 8 Закону України "Про підвищення престижності шахтарської праці" № 345.

11.12.2020 року позивач повторно звернувся до відповідача з метою з`ясування, які періоди роботи на шахті не враховано до стажу роботи на підземних роботах у період його роботи з 24.12.2001 року по 16.08.2013 року і з яких підстав.

24.12.2020 року у відповідь на зазначене звернення Управління Пенсійного фонду України у м. Краматорську Донецької області надав розрахунок стажу.

Як вбачається з наданої відповідачем Форми РС-право, спірні період роботи з 06.10.2003 року по 30.06.2013 року зараховано до стажу за Списком № 1 без зазначення "підземні". Період роботи з 01.07.2013 року по 27.08.2013 року зарахований до страхового стажу роботи.

Не погоджуючись із даним діями, позивач звернувся до суду із даним позовом.

Надаючи оцінку спірним правовідносинам, суд виходить з наступного.

Відповідно до статті 44 Закону №1058 заява про призначення (перерахунок) пенсії та необхідні документи подаються до територіального органу Пенсійного фонду або до уповноваженого ним органу чи уповноваженій особі в порядку, визначеному правлінням Пенсійного фонду за погодженням із центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сферах трудових відносин, соціального захисту населення, особисто або через представника, який діє на підставі виданої йому довіреності, посвідченої нотаріально.

Законом №1058 визначаються періоди, з яких складається страховий стаж. Відповідно до статті 1 цього закону страховий стаж - період (строк), протягом якого особа підлягала державному соціальному страхуванню, якою або за яку сплачувався збір на обов`язкове державне пенсійне страхування згідно із законодавством, що діяло раніше, та/або підлягає загальнообов`язковому державному пенсійному страхуванню згідно із цим Законом і за який сплачено страхові внески.

Періоди трудової діяльності та інші періоди, що враховувалися до стажу роботи для призначення пенсії до набрання чинності цим Законом, зараховуються до страхового стажу в порядку і на умовах, передбачених законодавством, що діяло раніше (ч. 4 ст. 24 Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування»).

Згідно п.2 Розділу XV Прикінцевих положень Закону України "Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування" пенсійне забезпечення застрахованих осіб, які працювали або працюють на підземних роботах, на роботах з особливо шкідливими і особливо важкими умовами праці за списком № 1 та на інших роботах із шкідливими і важкими умовами праці за списком № 2 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затверджених Кабінетом Міністрів України, та за результатами атестації робочих місць, на посадах, що дають право на призначення пенсії за віком на пільгових умовах або за вислугу років, які відповідно до законодавства, що діяло раніше, мали право на пенсію на пільгових умовах або за вислугу років, здійснюється згідно з окремим законодавчим актом через професійні та корпоративні фонди. До запровадження пенсійного забезпечення через професійні та корпоративні фонди: 1) особам, зазначеним в абзаці першому цього пункту, пенсії призначаються за нормами цього Закону в разі досягнення пенсійного віку та наявності трудового стажу, передбаченого Законом України "Про пенсійне забезпечення".

Статтею 100 Закону України "Про пенсійне забезпечення" встановлений порядок призначення пільгових пенсій особам, які мали право на пенсію на пільгових умовах до введення в дію цього Закону, згідно якої особам, які працювали до введення в дію цього Закону на роботах із шкідливими і важкими умовами праці, передбачених раніше діючим законодавством, пенсії за віком призначаються на таких умовах: а) особам, які мають на день введення в дію цього Закону повний стаж на зазначених роботах, що давав право на пенсію на пільгових умовах, пенсії в розмірах, передбачених цим Законом, призначаються відповідно до вимог за віком і стажем, встановлених раніше діючим законодавством; б) особам, які не мають повного стажу роботи із шкідливими і важкими умовами праці, вік, необхідний для призначення пенсії відповідно до статті 12, знижується пропорційно наявному стажу в порядку, передбаченому статтями 13 - 14 цього Закону, виходячи з вимог цього стажу, встановлених раніше діючим законодавством.

Згідно ч.3 ст. 114 Закону №1058 працівники, безпосередньо зайняті повний робочий день на підземних і відкритих гірничих роботах (включаючи особовий склад гірничорятувальних частин) з видобутку вугілля, сланцю, руди та інших корисних копалин, на будівництві шахт і рудників та в металургії, - за списком робіт і професій, що затверджується Кабінетом Міністрів України, мають право на пенсію незалежно від віку, якщо вони були зайняті на зазначених роботах не менше 25 років, а працівники провідних професій на таких роботах: робітники очисного вибою, прохідники, вибійники на відбійних молотках, машиністи гірничих виймальних машин, сталевари, горнові, агломератники, вальцювальники гарячого прокату, оброблювачі поверхневих дефектів металу (вогневим засобом вручну) на гарячих дільницях, машиністи кранів металургійного виробництва (відділень нагрівальних колодязів та стриперних відділень), - за умови, що вони були зайняті на таких роботах не менше 20 років. Такий самий порядок пенсійного забезпечення поширюється і на працівників, безпосередньо зайнятих повний робочий день на підземних роботах (включаючи особовий склад гірничорятувальних частин) на шахтах з видобутку вугілля, сланцю, руди та інших корисних копалин, що реструктуризуються або перебувають у стадії ліквідації, але не більше двох років.

Відповідно до статті 1 Закону України «Про підвищення престижності шахтарської праці» дія цього Закону поширюється на працівників, які видобувають вугілля, залізну руду, руди кольорових і рідкісних металів, марганцеві та уранові руди, працівників шахтобудівних підприємств, які зайняті на підземних роботах повний робочий день, та працівників державних воєнізованих аварійно-рятувальних служб (формувань) у вугільній промисловості - за списком № 1 виробництв, робіт, професій, посад і показників на підземних роботах, на роботах з особливо шкідливими і особливо важкими умовами праці, зайнятість в яких повний робочий день дає право на пенсію за віком на пільгових умовах, затвердженим Кабінетом Міністрів України, та членів їх сімей.

Згідно статті 8 Закону України «Про підвищення престижності шахтарської праці» мінімальний розмір пенсії шахтарям, які відпрацювали на підземних роботах не менше як 15 років для чоловіків та 7,5 років для жінок за Списком № 1 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затверджених КМУ встановлюється незалежно від місця останньої роботи у розмірі 80 процентів середньої заробітної плати шахтарям, але не менш як 3 розміри прожиткового мінімуму, встановленого для осіб, які втратили працездатність. Для обчислення розміру пенсій за віком за кожний повний рік стажу роботи на підземних роботах до страхового стажу додатково зараховується по 1 року.

Статтею 10 Закону України «Про підвищення престижності шахтарської праці» визначено, що дія статті 8 Закону поширюється також на пенсіонерів, пенсія яким була призначена до набрання чинності цим Законом.

Аналіз зазначених норм дає можливість дійти висновку, що дія цього Закону поширюється на працівників, які зайняті на підземних роботах повний робочий день за Списком № 1 виробництв, робіт, професій, посад і показників на підземних роботах, на роботах з особливо шкідливими і особливо важкими умовами праці, зайнятість в яких повний робочий день дає право на пенсію за віком на пільгових умовах, затвердженим Кабінетом Міністрів України, та членів їх сімей.

Пунктом 3 Порядку застосування Списків №1 та № 2 виробництв, робіт, професій, посад і показників при обчисленні стажу роботи, що дає право на пенсію за віком на пільгових умовах, затвердженим наказом Міністерства праці та соціальної політики України від 18 листопада 2005 року № 383, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 01 грудня 2005 року за № 1451/11731, встановлено, що при визначені права на пенсію за віком на пільгових умовах застосовуються Списки, що чинні на період роботи особи. При цьому, до пільгового стажу роботи зараховується весь період роботи на відповідних посадах або за професіями незалежно від дати внесення цієї посади чи професії до Списків за умови підтвердження документами відповідних умов праці за час виконання роботи до 21 серпня 1992 року та за результатами проведення атестації робочих місць за умовами праці після 21 серпня 1992 року.

Списки № 1, 2 затверджені постановою Ради Міністрів СРСР від 22 серпня 1956 року №1173 застосовуються до пільгової роботи до 31 грудня 1991 року; якщо пільгова робота продовжується після 01 січня 1992 року (або тільки почалася після цієї дати), але не більше як до 11 березня 1994 року, - застосовуються Списки № 1, 2, затверджені постановою Кабінету Міністрів СРСР від 26 січня 1991 року № 10; якщо пільгова робота продовжується після 11 березня 1994 року (або тільки почалась після цієї дати), але не більше як до 16 січня 2003 року, - застосовуються Списки № 1, 2, затверджені постановою Кабінету Міністрів України від 11 березня 1994 року № 162; якщо пільгова робота продовжується після 16 січня 2003 року (або тільки почалась після цієї дати), але не більше як до 24 червня 2016 року, - застосовуються Списки № 1, 2, затверджені постановою Кабінету Міністрів України від 16 січня 2003 року № 36.

Відповідно до ст. 48 Кодексу законів про працю України, положення якої кореспондуються зі ст. 62 Закону України "Про пенсійне забезпечення", трудова книжка є основним документом про трудову діяльність працівника. Порядок підтвердження наявного трудового стажу при відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній встановлюється Кабінетом Міністрів України.

Постановою КМ України від 12.08.1993 року № 637 затверджено Порядок підтвердження наявного трудового стажу для призначення пенсій за відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній (далі - Порядок № 637).

Відповідно до пункту 20 Порядку № 637, у тих випадках, коли в трудовій книжці відсутні відомості, що визначають право на пенсії на пільгових умовах або за вислугу років, установлені для окремих категорій працівників, для підтвердження спеціального трудового стажу приймаються уточнюючі довідки підприємств, установ, організацій або їх правонаступників.

Тобто, надання уточнюючої довідки підприємства, установи або організації необхідне лише у двох випадках: за відсутності трудової книжки як такої або необхідних записів у ній, які визначають право на пільгове пенсійне забезпечення.

У трудовій книжці позивача серії НОМЕР_3 щодо спірного періоду наявні такі записи:

- 24.12.2001 року - прийнятий на посаду гірничого робочого по ремонту гірних виробіток підземним на ліквідуєму шахту "Міусська" Торезької дирекції ліквідації шахт;

- 06.01.2004 року - відповідно до наказу Міністерства вугільної промисловості України № 280 від 05.06.2003 та № 778 від 23.12.2003 шляхом виділу створене Державне підприємство "Обласна дирекція "Донуглереструктуризация", до складу якої увійшла Торезька дирекція по ліквідації шахт;

- 01.04.2007 року - Торезька дирекція по ліквідації шахт реорганізовано в Торезьке управління по ліквідації шахт;

- 01.03.2008 року - створено Торезьку виконавчу дирекцію по ліквідації шахт, як відокремлений підрозділ з включенням до її складу ліквідуємих шахт Торезького та Шахтарського УЛШ;

- 01.07.2010 року - створено окремий підрозділ з самостійним балансом без права юридичної особи - Шахтарська виконавча дирекція по ліквідації шахт з передачею на баланс основних засобів ліквідіруємої шахти "Міусська";

- 29.03.2013 року - окремий структурний підрозділ Шахтарської виконавчої дирекції по ліквідації шахт ДП "Донвуглереструктуризація" перейменовано в окремий структурний підрозділ Шахтарська дирекція по виконанню проектів ліквідації шахт ДП "Донвуглереструктуризація";

- 16.08.2013 року - звільнений з посади за власним бажанням у зв`язку з переходом на пенсію.

Суд вважає за доцільне зазначити, що трудова книжка позивача містить належним чином здійснені записи щодо роботи позивача у вищевказані періоди. Записи про спірні періоди роботи засвідчені відповідними печатками підприємства і дефектів їх вчинення не мають.

Також суд звертає увагу на те, що відповідачем до стажу роботи на підземних роботах було зараховано стаж з 24.12.2001 року по 05.10.2013 року, проте спірний період роботи не був зарахований, при тому, що позивач перебував на одній і той же посаді - гірничого робочого по ремонту гірних виробіток підземним.

З огляду на наведене, враховуючи сукупність належних та допустимих доказів, приписи законодавства, що діяло до набрання чинності Законом № 1058-ІV, суд дійшов висновку, що записи у трудовій книжці, підтверджують характер роботи позивача у період з 06.10.2003 року по 16.08.2013 року, що надає право включення вищевказаного періоду роботи до пільгового стажу, що дає право на отримання пенсії у розмірі, визначеному Законом України "Про підвищення престижності шахтарської праці".

Вказана правова позиція викладена в постановах Верховного Суду від 07 березня 2018 року у справі № 233/2084/17, від 05 серпня 2020 року у справі № 127/9289/17, висновок якого суд враховує при виборі і застосуванні норми права до спірних правовідносин (частина 5 статті 242 КАС України).

При таких обставинах суд вважає, що відповідач безпідставно не зарахував період роботи позивачаз 06.10.2003 року по 16.08.2013 року на шахті "Міуська" Торезької дирекції по ліквідації шахт до пільгового стажу, що дає право на отримання пенсії у розмірі, визначеної Законом України "Про підвищення престижності шахтарської праці".

Разом з тим, позивач звернувся до суду з вимогою про визнання протиправною бездіяльності щодо відмови у перерахунку пенсії. З цього приводу слід зазначити, що будь-яка дія є активною поведінкою. Тому вказане позивачем формулювання позовних вимог є юридично некоректним. Суд виходить з того, що ним встановлена бездіяльність щодо не зарахування спірного періоду роботи до пільгового стажу, яка і підлягає визнанню протиправною у разі задоволення позовних вимог.

Згідно із статтями 42, 44, 45 Закону № 1058-IV призначення, перерахунок та поновлення виплати раніше призначеної пенсії, а також переведення з одного виду пенсії на інший здійснюється територіальним органом ПФУ за заявою особи, яка має право на призначення, перерахунок, перехід з одного виду пенсії на інший чи поновлення відповідної пенсії.

Аналогічно згідно із пунктом 4.1 Порядку № 22-1 орган, що призначає пенсію, розглядає питання про призначення пенсії, перерахунок та поновлення виплати раніше призначеної пенсії, а також про переведення з одного виду пенсії на інший при зверненні особи з відповідною заявою.

Відповідно до ч.4 ст.45 Закону № 1058-IV перерахунок призначеної пенсії у разі виникнення права на підвищення пенсії проводиться - з першого числа місяця, в якому пенсіонер звернувся за перерахунком пенсії, якщо відповідну заяву з усіма необхідними документами подано ним до 15 числа включно, і з першого числа наступного місяця, якщо заяву з усіма необхідними документами подано ним після 15 числа.

У зв`язку з наведеним, з метою повного захисту порушеного права позивача, суд прийшов до висновку, що підлягає:

- визнанню протиправною бездіяльність відповідача щодо не зарахування періоду роботи позивача з 06.10.2003 року по 16.08.2013 року на шахті "Міуська" Торезької дирекції по ліквідації шахт до пільгового стажу, що дає право на отримання пенсії у розмірі, визначеної Законом України "Про підвищення престижності шахтарської праці";

- зобов`язанню відповідача повторно розглянути заяву ОСОБА_1 від 15.10.2020 року про перерахунок пенсії відповідно до ст.8 ЗУ "Про підвищення престижності шахтарської праці" з зарахуванням періоду роботи позивача з 06.10.2003 року по 16.08.2013 року на шахті "Міуська "Торезької дирекції по ліквідації шахт до пільгового стажу, що дає право на отримання пенсії у розмірі, визначеної Законом України "Про підвищення престижності шахтарської праці".

Зважаючи на наведене, позовні вимоги ОСОБА_1 підлягають задоволенню у повному обсязі.

Відповідно до ч. 1 ст. 139 КАС України при задоволенні позову сторони, яка не є суб`єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб`єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.

Позивачем при зверненні до суду з даним адміністративним позовом сплачено судовий збір у розмірі 908,00 грн., який повинен бути стягнутий за рахунок бюджетних асигнувань відповідача на користь позивача.

На підставі викладеного, керуючись статтями 2, 5-10, 72-90, 139, 242-246, 205, 250, 255, 257-263, 293-295 КАС України, суд,-

В И Р І Ш И В:

Адміністративний позов ОСОБА_1 до Управління Пенсійного фонду України у м. Краматорську Донецької області про визнання протиправною бездіяльність та зобов`язання вчинити певні дії - задовольнити.

Визнати протиправною бездіяльність Управління Пенсійного фонду України у м. Краматорську Донецької області щодо не зарахування періоду роботи ОСОБА_1 з 06.10.2003 року по 16.08.2013 року на шахті "Міуська" Торезької дирекції по ліквідації шахт до пільгового стажу, що дає право на отримання пенсії у розмірі, визначеної Законом України "Про підвищення престижності шахтарської праці".

Зобов`язати Управління Пенсійного фонду України у м. Краматорську Донецької області (ЄДРПОУ: 23346787, місцезнаходження: Донецька область, м. Краматорськ, вул. Поштова, 5) повторно розглянути заяву ОСОБА_1 (РНОКПП: НОМЕР_1 , місце проживання: АДРЕСА_1 ) від 15.10.2020 року про перерахунок пенсії відповідно до ст.8 ЗУ "Про підвищення престижності шахтарської праці"з зарахуванням періоду роботи ОСОБА_1 з 06.10.2003 року по 16.08.2013 року на шахті "Міуська" Торезької дирекції по ліквідації шахт до пільгового стажу, що дає право на отримання пенсії у розмірі, визначеної Законом України "Про підвищення престижності шахтарської праці".

Стягнути з Управління Пенсійного фонду України у м. Краматорську Донецької області (ЄДРПОУ: 23346787, місцезнаходження: Донецька область, м. Краматорськ, вул. Поштова, 5) за рахунок бюджетних асигнувань на користь ОСОБА_1 (РНОКПП: НОМЕР_1 , місце проживання: АДРЕСА_1 ) судові витрати за сплату судового збору в розмірі 908 (дев`ятсот вісім) грн. 00 коп.

Повний текст судового рішення складено та підписано 28 квітня 2021 року.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення.

Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

До дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційні скарги подаються учасниками справи через Донецький окружний адміністративний суд.

Суддя Бєломєстнов О.Ю.