
Справа № 583/1271/21
3/583/552/21
ПОСТАНОВА
Іменем України
29 квітня 2021 року м. Охтирка
Охтирський міськрайонний суд Сумської області в складі:
головуючого судді Ільченко В.М.,
за участю секретаря Верби Н.О.,
прокурора Жмурко С.В.
особи, щодо якої вирішується питання про
притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1
розглянувши матеріали, що надійшли від Управління захисту економіки в Сумській області Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянки України, що проживає за адресою: АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 , має вищу освіту, заміжньої, що працює в центрі професійного розвитку педагогічних працівників Чернеччинської сільської ради
за ч. 1 ст. 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
УСТАНОВИВ:
01.04.2021 щодо ОСОБА_1 надійшли адміністративні матеріали за № 583/1271/21, провадження № 3/583/552/21 та № 583/1272/21, провадження № 3/583/553/21 про притягнення до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 172-6 КУпАП. Постановою суду від 02.04.2021 зазначені матеріали об`єднані, з привласненням загального № 583/1271/21, провадження № 3/583/552/21.
ОСОБА_1 призначено на посаду головного спеціаліста відділу освіти Охтирської районної державної адміністрації, яка відноситься до діяльності, пов`язаної з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, згідно положень п.п. «в» п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції», а тому ОСОБА_1 є суб`єктом декларування. Наказом Охтирської районної державної адміністрації від 15.10.2019 № 43-К ОСОБА_1 з 15.10.2019 звільнено з посади головного спеціаліста відділу освіти Охтирської районної державної адміністрації за власним бажанням. В порушення вимог ч. 1 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції», з урахуванням змін внесених Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19)» від 17.03.2020, без поважних причин своєчасно не подала декларацію особи, яка припинила виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2019 рік, встановлений до 01.06.2020. Згідно відомостей, які вказані в публічній частині інформаційно-телекомунікаційної системи «Єдиний державний реєстр декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування» ОСОБА_1 подала декларацію особи, яка припинила виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2019 рік 30.06.2020. Своїми діями ОСОБА_1 вчинила адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією, передбачене ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, а саме несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Крім того, ОСОБА_1 в порушення вимог ч. 2 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції» без поважних причин своєчасно не подала декларацію особи, яка припинила виконання функцій держави або місцевого самоврядування за період, не охоплений раніше поданими деклараціями, встановлений до 12.11.2019. Відповідно до відомостей, які вказані в публічній частині інформаційно-телекомунікаційної системи «Єдиний державний реєстр декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування» ОСОБА_1 подала декларацію особи, яка припинила виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2019 рік 23.12.2020. Своїми діями ОСОБА_1 вчинила адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією, передбачене ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, а саме несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
В судовому засіданні ОСОБА_1 вину визнала, щиросердно розкаялась, суду пояснила, що правопорушення допустила у зв`язку з недосконалим знанням Закону України «Про запобігання корупції».
Прокурор в судовому засіданні зазначив, що вина ОСОБА_1 знайшла повне підтвердження доказами, наданими до протоколу про адміністративне правопорушення.
Суд врахував пояснення особи, яка притягується до адміністративної відповідальності, проаналізував матеріали справи, врахував позицію прокурора, дослідив письмові докази, дійшов такого висновку.
Відповідно до ст. 245 КУпАП завданням провадження у справах про адміністративне правопорушення є своєчасне, повне, всебічне і об`єктивне з`ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності із законом.
За приписами ст. 280 КУпАП під час розгляду справи про адміністративне правопорушення орган (посадова особа) зобов`язаний з`ясувати, зокрема, чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, а також з`ясувати інші обставини, які мають значення для правильного вирішення справи.
Положеннями ст. 252 КУпАП передбачено, що орган (посадова особа) оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об`єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю.
Відповідно до пп. «в» п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» суб`єктами, на яких поширюється дія цього Закону, зокрема, є державні службовці, посадові особи місцевого самоврядування.
Згідно вимог ч.ч. 1, 2 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції» особи, зазначені у пункті 1, підпунктах «а» і «в» пункту 2 частини першої статті 3 цього Закону, зобов`язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (далі - декларація), за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством.
Особи, зазначені у пункті 1, підпунктах «а» і «в» пункту 2 частини першої статті 3 цього Закону, які припиняють діяльність, пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, подають декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за період, не охоплений раніше поданими деклараціями.
Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на запобігання виникнення і поширенню короновірусної хвороби (COVID-19)» від 17.03.2020, розділ ХІІІ Прикінцевих положень Закону України «Про запобігання корупції» доповнено новим пунктом 2-1, згідно з яким строк подачі декларації подовжено до 01.06.2020.
Відповідно до ч. 1 ст. 65 Закону України «Про запобігання корупції» за вчинення корупційних або пов`язаних з корупцією правопорушень особи, що зазначені в частині першій статті 3 цього Закону, притягаються до кримінальної, адміністративної, цивільно-правової та дисциплінарної відповідальності у встановленому законом порядку.
Диспозиція ч. 1 ст. 172-6 КУпАП передбачає настання відповідальності за несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Факт скоєння правопорушення підтверджується протоколом про адміністративне правопорушення серії № 098/2021 та № 099/2021 від 01.04.2021, витягами з Єдиного державного реєстру декларацій, листами Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України), листами Охтирської районної ради Сумської області з додатками, листами Національного агентства з питань запобігання корупції з додатками.
Виходячи з наведеного, дослідивши надані матеріали, суд дійшов висновку, що вина ОСОБА_1 є доведеною, в її діях наявний склад правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.
При призначенні стягнення суд враховує характер скоєного, особу, що притягається до адміністративної відповідальності, яка раніше до адміністративної відповідальності не притягувалася, обставини, що пом`якшуючу відповідальність, а саме щире каяття, відсутність обставин, що обтяжуючих відповідальність, та вважає за доцільне застосувати до ОСОБА_1 адміністративне стягнення у вигляді штрафу в мінімальному розмірі.
Відповідно до вимог ч. 2 ст. 36 КУпАП, якщо особа вчинила кілька адміністративних правопорушень, справи про які одночасно розглядаються одним і тим же органом (посадовою особою), стягнення накладається в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених.
Крім того, відповідно до ст. 4 Закону України «Про судовий збір» з ОСОБА_1 підлягає стягненню судовий збір в розмірі 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня поточного року.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 33, 36, ч. 1 ст. 172-6, ст. ст. 283, 284 Кодексу України про адміністративні правопорушення, суд, -
ПОСТАНОВИВ:
Визнати ОСОБА_1 винуватою у вчиненні адміністративного правопорушення, визначеного ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.
Накласти на ОСОБА_1 адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі п`ятдесят неоподатковуваних мінімумів доходів громадян в сумі 850 (вісімсот п`ятдесят) грн в прибуток держави, що підлягає сплаті на рахунок: населений пункт Охтирська міська ТГ, отримувач ГУК Сум.обл/Охтирська МТГ/21081100, код отримувача 37970404, банк отримувача Казначейство України (ел.адм.подат.), номер рахунку UA168999980313030106000018538, код класифікації доходів бюджету 21081100, найменування податку Адміністративні штрафи та інші санкції.
Стягнути з ОСОБА_1 судовий збір в доход держави в розмірі 454 (чотириста п`ятдесят чотири ), що підлягає сплаті на рахунок: отримувач коштів: ГУК у м. Києві /м. Київ/22030106, код отримувача 37993783, банк отримувач: Казначейство України (ЕАП), рахунок UA908999980313111256000026001, код класифікації доходів бюджету: 22030106, призначення платежу: судовий збір п. 5.
Постанова може бути оскаржена до Сумського апеляційного суду через Охтирський міськрайонний суд Сумської області протягом 10 днів з дня її винесення.
Суддя Охтирського міськрайонного суду
Сумської області В.М. Ільченко