Постанова № 96608438, 23.04.2021, Шевченківський районний суд м. Запоріжжя

Дата ухвалення
23.04.2021
Номер справи
336/2655/21
Номер документу
96608438
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Державний герб України

336/2655/21

3/336/1298/2021

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

23 квітня 2021 року м. Запоріжжя

Суддя Шевченківського районного суду м. Запоріжжя Жупанова Ірина Борисівна розглянувши справу про адміністративне правопорушення відносно

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП НОМЕР_1 , громадянина України, не працюючого, який зареєстрований та проживає за адресою АДРЕСА_1 , про скоєння адміністративних правопорушень, передбачених ч.1 ст.130, ч.1 ст.122-2, ст. 185 КУпАП, -

ВСТАНОВИВ:

27.03.2021 о 02 годині 51 хвилині, по вул. Червоногірській буд.28 в м. Запоріжжя водій ОСОБА_1 керував транспортним засобом автомобілем BMW X5 д.н. НОМЕР_2 перебував у стані алкогольного сп`яніння, що підтверджено висновком №1622 від 27.03.2021р. КНП «Обласний клінічний заклад з надання психіатричної допомоги» ЗОР. Від керування відсторонений, про повторність попереджений. Вказаними діями порушено вимоги п. 2.9 (а) ПДР України.

Крім того, 27.03.2021 о 02 годині 51 хвилині, по вул. Червоногірській буд.28 в м. Запоріжжя, водій ОСОБА_1 керував транспортним засобом автомобілем BMW X5 д.н. НОМЕР_2 не виконав вимогу поліцейського зупинитись, здійснену шляхом увімкнення проблискового маячка синього і червоного кольору та увімкнення спеціального звукового сигналу, чим порушив п.п.2.4 та 8.9 (б) ПДР України, був зупинений шляхом переслідування.

Крім того, 27.03.2021 о 02 годині 51 хвилині, по вул. Червоногірській буд.27 водій ОСОБА_1 не виконував неодноразові законні розпорядження (вимогу) про припинення правопорушення, а саме вийти з авто.

Постановою суду від 23.04.2021 вказані справи було об`єднано в одне провадження визначено єдиний номер справи № 336/2655/21 пр. пр. 3/336/1298/2021.

В судовому засіданні 23.04.2021 ОСОБА_1 вину у скоєнні правопорушення визнав та пояснив обставини справи, як вони викладені у протоколі про адміністративне правопорушення.

Всебічно вивчивши матеріали справи, з урахуванням обставин справи, письмових пояснень свідків, дослідженого відеозапису, суд приходить до висновку, що винуватість ОСОБА_1 у скоєнні адміністративних правопорушень, передбачених ч.1 ст.130, ч.1 ст.122-2, ст. 185 КУпАП, знайшла своє підтвердження з огляду на наступне.

Ст.130 КУпАП встановлює адміністративну відповідальність за керування транспортними засобами особами в стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції, а також передача керування транспортним засобом особі, яка перебуває в стані такого сп`яніння чи під впливом таких лікарських препаратів, а так само відмова особи, яка керує транспортним засобом, від проходження відповідно до встановленого порядку огляду на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або щодо вживання лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції.

З протоколу про адміністративне правопорушення серія ДПР18 № 023188, встановлено, що 27.03.2021 о 02 годині 51 хвилині, по вул. Червоногірській буд.28 в м. Запоріжжя водій ОСОБА_1 керував транспортним засобом автомобілем BMW X5 д.н. НОМЕР_2 перебував у стані алкогольного сп`яніння, що підтверджено висновком №1622 від 27.03.2021р. КНП «Обласний клінічний заклад з надання психіатричної допомоги» ЗОР. Від керування відсторонений, про повторність попереджений. Вказаними діями порушено вимоги п. 2.9 (а) ПДР України.

Як передбачено п.2.9(а) Правил дорожнього руху України(далі ПДР), Водієві забороняється керувати транспортним засобом у стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції.

Відповідно до Інструкції про порядок виявлення у водіїв транспортних засобів ознак алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, яка затверджена наказом Міністерства внутрішніх справи та Міністерства охорони здоров`я № 1452/735 від 09.11.2015 р., зареєстрована у Міністерстві юстиції України 11.09.2015 р.за № 1413/27858, яка визначає процедуру огляду водіїв транспортних засобів на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або перебування під впливом лікарських препаратів та оформлення результатів такого огляду, огляду на стан сп`яніння підлягають водії транспортних засобів, щодо яких у поліцейського уповноваженого підрозділу Національної поліції України є підстави вважати, що вони перебувають у стані сп`яніння згідно з ознаками такого стану.

Огляд на стан сп`яніння проводиться:

поліцейським на місці зупинки транспортного засобу з використанням спеціальних технічних засобів, дозволених до застосування МОЗ та Держспоживстандартом;

лікарем закладу охорони здоров`я (у сільській місцевості за відсутності лікаря – фельдшером фельдшерсько-акушерського пункту, який пройшов спеціальну підготовку).

Так уповноваженою особою сержантом поліції Харченко К.С. було дотримано вимоги ст.266 КУпАП при складанні протоколу відносно ОСОБА_1 .. Стан алкогольного сп`яніння водія підтверджується висновком №1622 виданий КНП «Обласного клінічного закладу з надання психіатричного допомоги» ЗОР від 27.03.2021 щодо результатів медичного огляду з метою виявлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції.

Вказаний висновок водієм ОСОБА_1 у встановленому законом порядку не спростовано, незгоди з результатами огляду, проведеного поліцейським – водій у протоколі не висловлював. Належних та допустимих доказів не перебування у стані алкогольного сп`яніння, зокрема висновків клінічних досліджень, висновків лікарів, тощо, водій ОСОБА_1 не надав. Зміст вказаного протоколу, рапорт та інші матеріали адміністративної справи узгоджуються зі змістом долученого до матеріалів справи відеозапису, дослідженого в судом та підтверджують факт вчинення адміністративного правопорушення.

З урахуванням викладеного суд приходить до висновку, що порушення водієм ОСОБА_1 вимог п.2.9(а) Правил дорожнього руху, знайшло своє підтвердження доказами, є підставою для визнання його винуватим в скоєнні адміністративного правопорушення по ст.130 ч.1 КУпАП.

Відповідно до ч.1 ст. 122-2 КУпАП встановлюється відповідальність за невиконання водіями вимог поліцейського, а водіями військових транспортних засобів - вимог посадової особи військової інспекції безпеки дорожнього руху Військової служби правопорядку у Збройних Силах України про зупинку транспортного засобу.

Відповідно до п. 2.4 ПДР України, на вимогу поліцейського водій повинен зупинитися з дотриманням вимог цих Правил.

Крім того, відповідно до п.8.9(б) ПДР України, вимога про зупинку транспортного засобу подається поліцейським за допомогою увімкненого проблискового маячка синього і червоного або лише червоного кольору та (або) спеціального звукового сигналу.

Доведеність вини ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 122-2 КУпАП підтверджується дослідженими матеріалами справи, а саме: протоколом про адміністративне правопорушення від 27.03.2021 серії ДПР18 № 023189, який складений уповноваженою на те особою, а його зміст в повній мірі відповідає вимогам ст. 256 КУпАП, оскільки у протоколі зазначено дату і місце його складення, посаду, прізвище, ім`я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності; місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, інші відомості, необхідні для вирішення справи, тобто всі необхідні відомості, які визначені законом. Зокрема він складений за невиконання ОСОБА_1 вимог поліцейського про зупинку транспортного засобу, рапортом, таблицею правопорушень бази «Адмінпрактика».

Вказані докази узгоджуються між собою, з них логічно та послідовно вбачаються обставини справи, через що не довіряти їм у суду немає підстав.

Таким чином, у суду не виникає сумніву щодо доведеності вини ОСОБА_1 у вчиненні ним адміністративного правопорушення передбаченого ч. 1 ст. 122-2 КУпАП, яке полягає у невиконанні водієм вимоги поліцейського про зупинку транспортного засобу.

Статтею 185 КУпАП передбачено відповідальність за злісну непокору законному розпорядженню або вимозі поліцейського при виконанні ним службових обов`язків, а також вчинення таких же дій щодо члена громадського формування з охорони громадського порядку і державного кордону або військовослужбовця у зв`язку з їх участю в охороні громадського порядку.

Дослідивши матеріали справи та перевіривши їх доказами, враховуючи раніше надані ОСОБА_1 пояснення, суддя приходить до переконання, що в його діях містяться ознаки правопорушення, передбаченого ст. 185 КУпАП, а саме: злісна непокора законному розпорядженню або вимозі поліцейського, члена громадського формування з охорони громадського порядку і державного кордону, військовослужбовця.

Вина ОСОБА_1 , також, підтверджується протоколом про адміністративне правопорушення АА № 348504 від 27.03.2021р., протоколом серії АА № 047176 від 27.03.2021р. про адміністративне затримання, іншими матеріалами.

Відповідно до ст. 23 КУпАП адміністративне стягнення є мірою відповідальності і застосовується з метою виховання особи, яка вчинила адміністративне правопорушення, в дусі додержання законів України, поваги до правил співжиття, а також запобігання вчиненню нових правопорушень як самим правопорушником, так і іншими особами.

Обставин, що пом`якшують чи обтяжують відповідальність особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, не встановлено.

Як передбачено ст. 36 КУпАП при вчиненні однією особою двох або більше адміністративних правопорушень адміністративне стягнення накладається за кожне правопорушення окремо.

Якщо особа вчинила кілька адміністративних правопорушень, справи про які одночасно розглядаються одним і тим же органом (посадовою особою), стягнення накладається в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених. До основного стягнення в цьому разі може бути приєднано одне з додаткових стягнень, передбачених статтями про відповідальність за будь-яке з вчинених правопорушень.

При визначені виду стягнення за адміністративне правопорушення, суддя керується правилами ст.33-35, 36 КУпАП і враховуючи дані про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності, та обставинами скоєння правопорушення, суд накладає на нього адміністративне стягнення передбачене санкцією ч. 1 ст. 130 КУпАП.

Як передбачено ст. 40-1 КУпАП судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення, у розмірі 0,2 розміру прожиткового мінімуму встановленого для працездатних осіб, тобто в розмірі 454,00 грн., як це передбачено ст.4 ч.5 Закону України «Про судовий збір».

Керуючись ст.ст. 33-35, 36, ч.1 ст.130, ч.1 ст.122-2, ст. 185, 283-285 КУпАП, суддя –

ПОСТАНОВИВ:

Накласти на ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП НОМЕР_1 , стягнення за скоєння адміністративних правопорушень, передбачених ч.1 ст.130, ч.1 ст.122-2, ст. 185 КУпАП, у вигляді штрафу в розмірі однієї тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що складає 17000 (сімнадцять тисяч) гривень у дохід держави з позбавленням права керування транспортними засобами на строк один рік.

Адміністративні штрафи у сфері дорожнього руху: Отримувач коштів: ГУК у Зап.обл./Зап.обл./21081300; Код отримувача (код за ЄДРПОУ): 37941997; Банк отримувача: Казначейство України (ЕАП); Код банку отримувача (МФО): 899998; Рахунок отримувача: UA708999980313000149000008001; Код класифікації доходів бюджету: 21081300.

Стягнути з ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП НОМЕР_1 , судовий збір в розмірі 454,00 грн. (чотириста п`ятдесят чотири грн. 00 коп.) в дохід держави в особі Державної судової адміністрації України.

Стягувач: Отримувач коштів: ГУК у м. Києві/м. Київ/22030106; Код отримувача (код за ЄДРПОУ): 37993783; Банк отримувача: Казначейство України (ЕАП); Рахунок отримувача: UA908999980313111256000026001; Код класифікації доходів бюджету: 22030106; Призначення платежу: Судовий збір на користь держави.

Постанову може бути оскаржено протягом 10 днів з моменту її винесення, шляхом подачі апеляційної скарги в Запорізький апеляційний суд через Шевченківський районний суд м. Запоріжжя.

Роз`яснити правопорушнику, що згідно зі ст. 307 КУпАП штраф повинен бути сплачений порушником не пізні як через п`ятнадцяти днів з дня вручення йому постанови про накладення штрафу, а в разі оскарження або опротестування такої постанови – не пізніше як через п`ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги або протесту без задоволення.

У разі несплати правопорушником штрафу у строк, установлений частиною першою статті 307 КУпАП, постанова про накладення штрафу, згідно з ч. 1 ст. 308 КУпАП, надсилається для примусового виконання до відділу державно виконавчої служби за місцем проживання порушника, роботи або за місцезнаходженням його майна в порядку, встановленому законом.

У порядку примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення з правопорушника стягується:

- подвійний розмір штрафу, визначеного у відповідній статті КУпАП;

- витрати на облік зазначених правопорушень.

Суддя Жупанова І.Б.

Строк пред`явлення виконавчого документу « »_______20__рік.

Постанова набрала законної чинності « »______20__рік.

Дата видачі « »______20___рік.