
ХЕРСОНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
____________
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
23 квітня 2021 р.м. ХерсонСправа № 540/407/21
Херсонський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді: Варняка С.О.,
при секретарі: Шестаковій А.В.,
за участю:
представника відповідача - Бондар І.П.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 до Головного управління ДПС у Херсонській області, Автономній Республіці Крим та м. Севастополі про зобов`язання вчинити дії,
встановив:
Звернувшись до суду, позивач зазначає, що отримав рішення про застосування штрафних санкцій та нарахування пені за несплату або несвоєчасну сплату єдиного внеску від 17 лютого 2020 року за № 0056585105, за яким нараховані штрафні санкції та пеню за період з липня 2015 року по жовтень 2019 року, а саме штраф 5261,59 гривень та пеню у розмірі 5713,42 гривні. На вказане рішення було подано скаргу у адміністративному порядку до Державної податкової служби.
Рішенням Державної податкової служби від 30 квітня 2020 року № 15086/6/99-00- 08-060106 скасовано рішення про застосування штрафних санкцій та нарахування пені за несплату або несвоєчасну сплату єдиного внеску від 17 лютого 2020 року за № 0056585105, в тому числі з причин невірного обрахунку пені, а саме у зв`язку з тим, що пеня за період з 11.02.2016 по 16.05.2017 року нарахована за несвоєчасну сплату сум штрафних санкцій, що є порушення пп.2 п. 2 розділу 7 Інструкції про порядок нарахування і сплати єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування, що затверджена Наказом Міністерства фінансів України від 20.04.2015 № 449.
У грудні 2020 року позивач отримав від ГУ ДПС України в у Херсонській області, Автономної Республіки Крим та м. Севастополя рішення про застосування штрафних санкцій та нарахування пені за несплату або несвоєчасну сплату єдиного внеску від 11 листопада 2020 року № 000017040406.
За вказаним рішенням нараховані штрафні санкції та пеню за період з липня 2015 року по жовтень 2019 року, а саме штраф 5261,59 гривень та пеню у розмірі 4515,62 гривні, тобто рішення аналогічне вже оскаржуване позивачем.
Рішення про застосування штрафних санкцій та нарахування пені за несплату або несвоєчасну сплату єдиного внеску від 11 листопада 2020 року за № 000017040406, має аналогічну помилку та також було оскаржене в адміністративному порядку.
У зв`язку із чим вважає, що відповідачем не здійснено дій направлених на коригування його рахунку (інтегрованої карти) зі сплати єдиного внеску.
Із змісту рішення від 11 листопада 2020 року за № 000017040406 вбачається, що пеня та штраф нараховуються за несвоєчасну сплату єдиного внеску починаючи з липня 2015 року по жовтень 2019 року, із вказаними сумами позивач не погоджується.
Позивач вважає, що відповідачем неналежним чином виконується покладені на нього ЗУ "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування" завдання щодо обліку нарахування та обчислення єдиного внеску, щодо мене як платника єдиного внеску. А саме облік та нарахування єдиного внеску щодо позивача як платника здійснено неправильно, а саме завищенням нарахувань штрафів та пені за період з липня 2015 року по жовтень 2019 року та без врахування здійснених платежів.
Позивач просить суд зобов`язати Головне управління Державної податкової служби України в Херсонській області, Автономної республіки Крим та м. Севастополі привести рахунок фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 із сплати єдиного соціального внеску у відповідність із платежами, здійснивши перерахунок штрафів та пені з врахуванням сплачених платежів за період з липня 2015 року по жовтень 2019 року.
Ухвалою від 09.02.2021 позовну заяву було залишено без руху та встановлено строк для усунення її недоліків.
Позивач вимоги суду виконав, недоліки позову усунув.
Ухвалою від 23.02.2021 року відкрито спрощене провадження в адміністративній справі та призначено судове засідання 17.03.2021 року.
17.03.2021 року до суду надійшов відзив на позовну заяву, в якому відповідач позовні вимоги не визнає, вважає їх необґрунтованими. Зазначає, що з інтегрованих карток платника та доданого до рішення №000017040406 від 11.11.2020 розрахунку штрафної санкції та пені, вбачаються дати виникнення боргу (недоїмки), суми боргу (недоїмки), дати погашення боргу, кількість днів затримки сплати позивачем сум зобов`язання, відсотків і суми нарахованої штрафної санкції, суми нарахованої пені у залежності від кількості днів прострочення.
Платник єдиного внеску зобов`язаний своєчасно та в повному обсязі нараховувати, обчислювати і сплачувати єдиний внесок (п. 1 ч. 2 ст. 6 Закону).
Сума єдиного внеску, своєчасно не нарахована та/або не сплачена у строки, встановлені Законом № 2464-VI є недоїмкою та стягується з нарахуванням пені та застосуванням штрафів.
Відповідно до п. 2 ч. 11 ст. 25 Закону № 2464-VI (у редакції, що діє з 01.01.2015) за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) сум єдиного внеску з 01.01.2015 накладається штраф у розмірі 20 відсотків своєчасно не сплачених сум.
Одночасно на суму недоїмки нараховується пеня з розрахунку 0,1 відсотка суми недоплати за кожний день прострочення платежу (ч. 10 ст. 25 Закону № 2464).
Нарахування пені, передбаченої цим Законом, починається з першого календарного дня, що настає за днем закінчення строку внесення відповідного платежу, до дня його фактичної сплати (перерахування) включно (ч. 13 ст. 25 Закону № 2464-VI).
Строк давності щодо нарахування, застосування та стягнення сум недоїмки, штрафів та нарахованої пені не застосовується.
Відповідач вважає, що у позивача відсутні підстави щодо зобов`язання контролюючого органу здійснювати перерахунок штрафів та пені, оскільки надані позивачем до суду платіжні доручення відображені в інтегрованій картці платника та враховані при розрахунках.
17.03.2021 року відкладено розгляд справи на 05.04.2021 року.
05.04.2021 року оголошено перерву у судовому засіданні до 23.04.2021 року.
Позивач у судове засідання не з`явився, від представника позивача надійшла заява про розгляд справи без його участі.
Представники відповідача у судовому засіданні по суті позову заперечували, просили у задоволенні позову відмовити.
Заслухавши представника відповідача та дослідивши докази у справі, суд встановив такі обставини.
Головним управлінням ДПС у Херсонській області, Автономній Республіці Крим та м. Севастополі прийнято рішення № 0056585105 про застосування штрафних санкцій та нарахування пені за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) єдиного внеску від 17.02.2020 року, відповідно до якого ОСОБА_1 застосовано штраф у розмірі 5261,69 грн. за період з 21.07.2015 до 09.10.2019 та нараховано пеню у розмірі 5713,42 грн.
Відповідно до рішення Державної податкової служби України про результати розгляду скарги від 30.04.2020 року № 15086/6/99-00-08-06-01-06 рішення про застосування штрафних санкцій та нарахування пені за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) єдиного внеску від 17.02.2020 № 0056585105 ГУ ДПС у Херсонській області. Автономній Республіці Крим та м. Севастополі скасовано, а скаргу фізичної особи - підприємця ОСОБА_1 від 31.03.2020 № б/н задоволено частково, зобов`язано ГУ ДПС у Херсонській області. Автономній Республіці Крим та м. Севастополі винести та направити нове рішення, з урахуванням вищенаведеного, згідно вимог чинного законодавства.
Головним управлінням ДПС у Херсонській області, Автономній Республіці Крим та м. Севастополі прийнято рішення № 000017040406 про застосування штрафних санкцій та нарахування пені за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) єдиного внеску від 11.11.2020 року, відповідно до якого ОСОБА_1 застосовано штраф у розмірі 5261,69 грн. за період з 21.07.2015 до 09.10.2019 та нараховано пеню у розмірі 4515,62 грн.
Відповідно до рішення Державної податкової служби України про результати розгляду скарги від 23.12.2020 року № 36139/6/99-00-06-03-01-06 оскаржуване рішення винесено на виконання рішення ДПС про результати розгляд скарги від 30.04.2020 року № 158086/6/99-00-08-06-01-06, яким скасовано рішення про застосування штрафних санкцій та нарахування пені за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) єдиного внеску від 17.02.2020 № 0056585105 ГУ ДПС у Херсонській області, Автономній Республіці Крим та м. Севастополі, зобов`язати винести та направити нове рішення відповідно до вимог чинного законодавства.
Питання порушене в скарзі від 04.12.2020 № б/н є фактично повторним та вже вирішено по суті у розумінні п.7 розділу І Порядку. За таких обставин, скарга не підлягає розгляду Державною податковою службою України.
Вирішуючи спір, суд застосовує такі норми права.
Відповідно до ст.1 Закону України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування" від 08.07.2010 № 2464-VІ із змінами та доповненнями (далі - Закон №2464-VІ) єдиний внесок на загальнообов`язкове державне соціальне страхування (далі - єдиний внесок) - консолідований страховий внесок, збір якого здійснюється до системи загальнообов`язкового державного соціального страхування в обов`язковому порядку та на регулярній основі з метою забезпечення захисту у випадках, передбачених законодавством, прав застрахованих осіб на отримання страхових виплат (послуг) за діючими видами загальнообов`язкового державного соціального страхування.
Відповідно до ч. 1 ст. 4 Закону України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування" платниками єдиного внеску є фізичні особи-підприємці, в тому числі ті, які обрали спрощену систему оподаткування.
Відповідно до ч. 1 ст. 4 Закону України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування" платниками єдиного внеску є фізичні особи-підприємці, в тому числі ті, які обрали спрощену систему оподаткування.
Відповідно до п. З ч. 1 ст. 7 Закону № 2464 єдиний внесок нараховується: для платників, зазначених у пункті 4 частини першої статті 4 цього Закону, які обрали спрощену систему оподаткування, - на суми, що визначаються такими платниками самостійно для себе, але не більше максимальної величини бази нарахування єдиного внеску, встановленої цим Законом. При цьому сума єдиного внеску не може бути меншою за розмір мінімального страхового внеску ( в редакції 2015 року).
Відповідно до ч. 8 ст. 9 Закону України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування" платники єдиного внеску, зазначені у пункті 4 частини першої статті 4 цього Закону, зобов`язані сплачувати єдиний внесок, нарахований за календарний рік, до 10 лютого наступного року, крім фізичних осіб - підприємців, які обрали спрощену систему оподаткування, та членів сімей таких осіб, які беруть участь у провадженні ними підприємницької діяльності, які сплачують єдиний внесок, нарахований за календарний квартал, до 20 числа місяця, що настає за кварталом, за який сплачується єдиний внесок.
Відповідно до п. 11 ч. 5 ст. 8 Закону України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування" єдиний внесок для платників, зазначених у пунктах 4 та 5 частини першої статті 4 цього Закону, встановлюється у розмірі 34,7 відсотка визначеної пунктами 2 та 3 частини першої статті 7 цього Закону бази нарахування єдиного внеску.
Законом України "Про державний бюджет на 2015 рік" розмір мінімальної заробітної плати встановлено з 1 січня 2015 року - 1218 гривень; з 1 вересня 2015 року - 1378 гривень.
Таким чином, у 2015 році мінімальний страховий внесок складав 422,65 грн. (1218 х 34,7% х 3 місяці = 1267,95 грн.).
Згідно до ч. 6 ст. 25 Закону № 2464-VІ за рахунок сум, що надходять від платника єдиного внеску або від державної виконавчої служби, погашаються суми недоїмки, штрафних санкцій та пені у порядку календарної черговості їх виникнення. У разі якщо платник має несплачену суму недоїмки, штрафів та пені, сплачені ним суми єдиного внеску зараховуються в рахунок сплати недоїмки, штрафів та пені у порядку календарної черговості їх виникнення.
Станом на 20.07.2015 року у позивача рахувалась недоїмка в розмірі 3771,09 гривень
На підставі зазначених норм, у 2015 році позивачу було нараховано розрахункову суму єдиного внеску за II квартал 2015 року у розмірі 1267,95 грн.
За III квартал 2015 року було нараховано єдиного внеску в розмірі 1323,47 гривень (422,65 х 2 + (1378 х 34,7% =478,17).
Загальна сума недоїмки склала 6362, 51 гривень.
Сплата ЄСВ у розмірі 1324 грн., про яку зазначає позивач, була спрямовано в порядку календарної черговості, на погашення недоїмки, яка виникла 09.02.2015.
Тобто єдиний внесок за III квартал 2015 року було сплачено позивачем лише 12.02.2016 із простроченням на 207 днів та відповідно нараховано штрафну санкцію у розмірі 235,81 грн., та пені в розмірі 244,06 гривень.
Частину єдиного внеску за III квартал 2015 року було сплачено позивачем в порядку черговості - 12.02.2016, із простроченням на 116 днів та відповідно нараховано штрафу у розмірі 51,39 грн. та пені у розмірі 29,81 гривень.
Частину єдиного внеску за III квартал 2015 року було сплачено позивачем в порядку черговості - 15.04.2016, із простроченням на 179 днів та відповідно нараховано штрафу у розмірі 213,30 грн. та пені у розмірі 190,91 гривень.
Відповідно до інтегрованої картки платника, станом на 19.01.2016 рахувалась недоїмка в розмірі 2502,51 гривень.
19.01.2016 року позивачу нараховано єдиного внеску за IV квартал 2015 року у розмірі 1434,51 грн., частину якого погашено в порядку черговості - 15.04.2016, із простроченням на 87 днів та відповідно нараховано штрафу у розмірі 73,60 грн., та пені у розмірі 32,02 гривні.
Частину єдиного внеску за IV квартал 2015 року було погашено в порядку черговості - 18.07.2016, із простроченням на 181 день та відповідно нараховано штрафу у розмірі 83,23 грн., та пені у розмірі 75,32 гривні.
Частину єдиного внеску за IV квартал 2015 року було погашено в порядку черговості - 05.10.2016, із простроченням на 260 днів та відповідно нараховано штрафу у розмірі 130,08 грн., та пені у розмірі 169,10 гривень.
Законом України "Про державний бюджет на 2016 рік" розмір мінімальної заробітної плати встановлено з 1 січня 2016 року - 1378 грн., з 1 травня 2016 року - 1450 грн., з 1 грудня 2016 року - 1550 гривень .
Таким чином, у 2016 році мінімальний страховий внесок складав 478,17 грн. (1378 х 22% х 3 місяці = 1434,51 грн.).
Відповідно до ч. 5 ст. 8 Закону України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування" єдиний внесок для платників, зазначених у статті 4 цього Закону, встановлюється у розмірі 22 відсотки до визначеної статтею 7 цього Закону бази нарахування єдиного внеску (в редакції чинній з 01.01.2016 року).
Законом України "Про державний бюджет на 2016 рік" розмір мінімальної заробітної плати встановлено з 1 січня 2016 року - 1378 грн., з 1 травня 2016 року - 1450 грн., з 1 грудня 2016 року - 1600 гривень.
Таким чином, у 2016 році мінімальний страховий внесок складав 303,16 грн. (1378 х 22% х 3 місяці = 909,48 грн.).
Станом на 19.04.2016 за позивачем рахувалась недоїмка в розмірі 2952,57 гривень.
19.04.2016 позивачу нараховано за І квартал 2016 року єдиного внеску в розмірі 909,48 грн., частину якого сплачено в порядку черговості - 16.05.2017, із простроченням на 392 дні, та застосовано штраф в розмірі 21,10 гривень.
Частину єдиного внеску за І квартал 2016 року сплачено позивачем 05.07.2017, із простроченням строку сплати на 442 дні, та застосовано штрафну санкцію в розмірі 160,79 гривень.
Станом на 19.07.2016 відповідно до інтегрованої картки платника рахувалась недоїмка в розмірі 3445,91 грн., та відповідно було нараховано єдиного внеску за II квартал 2016 року у розмірі 941,16 грн. (303,16 грн. + 1450 х 22% х 2 місяці), який в подальшому сплачено Позивачем 05.07.2017, із простроченням строку сплати на 351 день та застосовано штраф в розмірі 188,23 грн., та пеню у розмірі 330,35 гривень.
Станом на 19.10.2016 відповідно до інтегрованої картки платника рахувалась недоїмка в розмірі 3430,07 грн.
19.10.2016 нараховано єдиного внеску за III квартал 2016 року у розмірі 957 грн. (1450 х 22% х 3 місяці = 957 грн.), який в подальшому сплачено позивачем в порядку черговості - 05.07.2017, із простроченням строку сплати на 259 днів, та нараховано штрафу в розмірі 73,37 грн., та пені в розмірі 95,02 гривень.
Частину єдиного внеску за III квартал 2016 року погашено в порядку черговості - 04.10.2017, із простроченням строку сплати на 350 дні, та нараховано штрафу в розмірі 118,03 грн., та пені в розмірі 206,55 гривень.
Станом на 19.01.2017 відповідно до інтегрованої картки платника рахувалась недоїмка в розмірі 4387,07 грн.
19.01.2017 нараховано єдиного внеску за IV квартал 2016 року у розмірі 990 грн. (638 грн. + 1600 х 22% х 1 місяць), який в подальшому сплачено позивачем в порядку черговості - 04.10.2017, із простроченням строку сплати на 258 днів, та нараховано штрафу в розмірі 198 грн., та пені в розмірі 255,42 гривні.
Законом України "Про державний бюджет на 2017 рік" розмір мінімальної заробітної плати встановлено у розмірі 3200 гривень.
Станом на 19.04.2017 відповідно до інтегрованої картки платника рахувалась недоїмка в розмірі 5377,07 грн.
19.04.2017 нараховано єдиного внеску за І квартал 2017 року у розмірі 2112 грн. (3200 х 22% х 3 місяці), який в подальшому сплачено позивачем в порядку черговості - 04.10.2017, із простроченням строку сплати на 168 дні, та нараховано штрафу в розмірі 106,37 грн., та пені в розмірі 89,35 гривні.
Частину єдиного внеску за І квартал 2017 року було сплачено позивачем в порядку черговості -11.01.2018, із простроченням строку сплати на 267 днів та застосовано штраф в розмірі 316,03 грн., та пені в розмірі 421,89 грн.
Станом на 19.07.2017 відповідно до інтегрованої картки платника рахувалась недоїмка в розмірі 3692,13 грн.
19.07.2017 нараховано єдиного внеску за II квартал 2017 року у розмірі 2112 грн., який в подальшому сплачено позивачем в порядку черговості - 11.01.2018, із простроченням строку сплати на 176 дні та застосовано штраф в розмірі 106,37 грн., та пені в розмірі 93,61 гривні.
Частину єдиного внеску за II квартал 2017 року було сплачено позивачем в порядку черговості - 23.05.2018, із простроченням строку сплати на 308 днів та застосовано штраф в розмірі 316,03 грн., та пені в розмірі 486,68 гривні.
Станом на 19.10.2017 відповідно до інтегрованої картки платника рахувалась недоїмка в розмірі 3692,13 грн.
19.10.2017 нараховано єдиного внеску за III квартал 2017 року у розмірі 2112 грн., який в подальшому сплачено позивачем в порядку черговості - 23.05.2018, із простроченням строку сплати на 216 днів та застосовано штраф в розмірі 106,37 грн., та пені в розмірі 114,88 гривень.
Частину єдиного внеску за III квартал 2017 року було сплачено позивачем в порядку черговості - 16.07.2018, із простроченням строку сплати на 270 днів та застосовано штраф в розмірі 316,03 гривень.
Станом на 19.01.2018 відповідно до інтегрованої картки платника рахувалась недоїмка в розмірі 3692,13 грн.
19.01.2018 нараховано єдиного внеску за IV квартал 2017 року у розмірі 2112 грн., який в подальшому сплачено позивачем в порядку черговості - 16.07.2018, із простроченням строку сплати на 178 днів та застосовано штраф в розмірі 106,37 грн., та пені в розмірі 94,67 гривень.
Частину єдиного внеску за IV квартал 2017 року було сплачено позивачем в порядку черговості - 20.09.2018, із простроченням строку сплати на 244 дні та застосовано штраф в розмірі 385,55 гривень.
Законом України "Про державний бюджет на 2018 рік" розмір мінімальної заробітної плати встановлено у розмірі 3723 гривень.
Станом на 19.04.2018 відповідно до інтегрованої картки платника рахувалась недоїмка в розмірі 5804,13 грн.
19.04.2018 нараховано єдиного внеску за І квартал 2018 року у розмірі 2457,18 грн. (3723 х 22% х 3 місяці), який в подальшому сплачено позивачем в порядку черговості - 20.09.2018, із простроченням строку сплати на 154 дні, та нараховано штрафу в розмірі 491,44 грн., та пені в розмірі 378,41 гривень.
Станом на 19.07.2018 відповідно до інтегрованої картки платника рахувалась недоїмка в розмірі 4037,31 грн.
19.07.2018 нараховано єдиного внеску за II квартал 2018 року у розмірі 2457,18 грн., який в подальшому сплачено позивачем в порядку черговості - 20.09.2018, із простроченням строку сплати на 63 дні, та нараховано штрафу в розмірі 491,44 гривень.
19.10.2018 нараховано єдиного внеску за III квартал 2018 року у розмірі 2457,18 грн., який сплачено позивачем - 25.10.2018, із простроченням строку сплати на 6 днів, та нараховано штрафу в розмірі 491,44 гривень та пені в розмірі 14,74 гривень.
Законом України "Про державний бюджет на 2019 рік" розмір мінімальної заробітної плати встановлено у розмірі 4173 гривень.
19.07.2019 нараховано єдиного внеску за II квартал 2019 року у розмірі 2754,18 грн. (4173 х 22% х 3 місяці), який сплачено позивачем - 09.10.2019, із простроченням строку сплати на 82 дні, та нараховано штрафу в розмірі 550,84 гривень та пені у розмірі 225,84 гривні.
З інтегрованих карток платника та доданого до рішення №000017040406 від 11.11.2020 розрахунку штрафної санкції та пені вбачаються дати виникнення боргу (недоїмки), суми боргу (недоїмки), дати погашення боргу, кількість днів затримки сплати позивачем сум зобов`язання, відсотків і суми нарахованої штрафної санкції, суми нарахованої пені у залежності від кількості днів прострочення.
Платник єдиного внеску зобов`язаний своєчасно та в повному обсязі нараховувати, обчислювати і сплачувати єдиний внесок (п. 1 ч. 2 ст. 6 Закону).
Сума єдиного внеску, своєчасно не нарахована та/або не сплачена у строки, встановлені Законом № 2464-VI є недоїмкою та стягується з нарахуванням пені та застосуванням штрафів.
Відповідно до п. 2 ч. 11 ст. 25 Закону № 2464-VІ (у редакції, що діє з 01.01.2015) за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) сум єдиного внеску з 01.01.2015 накладається штраф у розмірі 20 відсотків своєчасно не сплачених сум.
Одночасно на суму недоїмки нараховується пеня з розрахунку 0,1 відсотка суми недоплати за кожний день прострочення платежу (ч. 10 ст. 25 Закону № 2464).
Нарахування пені, передбаченої цим Законом, починається з першого календарного дня, що настає за днем закінчення строку внесення відповідного платежу, до дня його фактичної сплати (перерахування) включно (ч. 13 ст. 25 Закону № 2464-VI).
Строк давності щодо нарахування, застосування та стягнення сум недоїмки, штрафів та нарахованої пені не застосовується.
Згідно з ч. 6 ст. 25 Закону № 2464-VІ у разі якщо платник має несплачену суму недоїмки, штрафів та пені, сплачені ним суми єдиного внеску зараховуються в рахунок сплати недоїмки, штрафів та пені у порядку календарної черговості їх виникнення.
Згідно з ч. 1 розділу VII Інструкції "Про порядок нарахування і сплати єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування", затвердженої наказом Міністерства фінансів України від 20.04.2015 №449, за порушення норм законодавства про єдиний внесок на загальнообов`язкове державне соціальне страхування до платників, на яких згідно із Законом покладено обов`язок нараховувати, обчислювати та сплачувати єдиний внесок, застосовуються фінансові санкції (штрафи та пеня) відповідно до Закону.
Відповідно до п. 2 ч. 2 розділу VII Інструкції, рішення про застосування штрафних санкцій та нарахування пені за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) єдиного внеску за формою згідно з додатком 12 до цієї Інструкції.
Розрахунок цієї фінансової санкції здійснюється на підставі даних інформаційної системи органу доходів і зборів.
При застосуванні штрафів, зазначених у цьому підпункті, приймається одне рішення на всю суму сплаченої (погашеної) недоїмки незалежно від періодів та кількості випадків сплати за зазначені періоди.
Згідно з ч. 13 Розділу VII Інструкції, строк давності щодо нарахування, застосування та стягнення сум недоїмки, штрафів та нарахованої пені не застосовується.
Єдиний внесок підлягає сплаті незалежно від фінансового стану платника.
Таким чином, у позивача відсутні підстави щодо зобов`язання контролюючого органу здійснювати перерахунок штрафів та пені, оскільки надані позивачем до суду платіжні доручення відображені в інтегрованій картці платника та враховані при розрахунках.
Оцінка судом обставин справи базується на наданих доказах, їх належності та переконливості, в поєднанні з принципами КАС України.
Відповідно до ч.1 ст. 9 КАС України розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюються на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.
Кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб`єкта владних повноважень обов`язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову (ч. 1, 2 ст.77 КАС України).
З урахуванням системного аналізу правових норм, наведених вище, досліджених судом доказів, суд дійшов висновку, що позовні вимоги є такими, що не підлягають задоволенню.
Керуючись статтями 9, 14, 73 - 78, 90, 242 - 246, 250, 255 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
вирішив:
У задоволенні позову відмовити.
Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку безпосередньо до П`ятого апеляційного адміністративного суду шляхом подачі апеляційної скарги в 30-денний строк з дня складання повного судового рішення, при цьому відповідно до п.п. 15.5 п. 15 розділу VII "Перехідні положення" КАС України до початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційні скарги подаються через суд першої інстанції, який ухвалив відповідне рішення.
Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо вона не була подана у встановлений строк. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Повний текст рішення виготовлений та підписаний 28 квітня 2021 р.
Суддя С.О. Варняк
кат. 111060000