Рішення № 96581489, 27.04.2021, Харківський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
27.04.2021
Номер справи
628/497/21
Номер документу
96581489
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

Харківський окружний адміністративний суд 61022, м. Харків, майдан Свободи, 6, inbox@adm.hr.court.gov.ua, ЄДРПОУ: 34390710

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

Харків

27 квітня 2021 року № 628/497/21

Харківський окружний адміністративний суд у складі судді Білової О.В., розглянувши в порядку спрощеного позовного провадження адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , код ЄДРПОУ НОМЕР_1 ) до Куп`янської міської ради Харківської області (проспект Конституції, буд. 3, м. Куп`янськ, Харківська область, 63701, код ЄДРПОУ 04058812) про визнання дій протиправними та зобов`язання вчинити певні дії, -

ВСТАНОВИВ:

До Харківського окружного адміністративного суду звернувся позивач ОСОБА_1 з адміністративним позовом до Куп`янської міської ради Харківської області, в якому просить суд:

1. Визнати протиправними, протизаконними, умисними порушеннями:

1.1 надання Відповідачем неправомірних, необґрунтованих відмов у Повідомленні 1 (додаток2), Повідомленні 3 (додаток 7) у задоволенні запиту 1 (додаток 1), Претензії (додаток 5) Позивачки на інформацію;

1.2 невизначення відповідно до підпункту 4 п. 1 статті 14 Закону спеціального місця для роботи запитувачів з документами чи їх копіями, що є публічною інформацією відповідача, котра унеможливлює реалізацію запитувачем, зокрема, і позивачкою їх конституційного права на своєчасну доступну достовірну повну публічну інформацію відповідача

1.3 невизначення відповідно до підпункту 5 пункту 1 статті 14 Закону посадової особи, відповідальної за організацію у встановленому порядку належного своєчасного забезпечення доступу запитувачів до публічної інформації відповідача;

2. Зобов`язати відповідача:

2.1 невідкладно відповідно до законодавства розробити обіцяний ним у повідомленні 3 порядок ознайомлення запитувачів з документами відповідача;

2.2 відповідно до підпункту 2 пункту 1 статті 15 Закону оприлюднити в установленому порядку для загалу і у письмовому, засвідченому печаткою з найменуванням підрозділу відповідача (не гербова) вигляді надати позивачці проект «Порядку ознайомлення запитувачів з документами/публічною інформацією відповідача» для ознайомлення та волевиявлення;

2.3 невідкладно визначити:

2.3.1 на виконання підпункту 4 пункту 1 статті 14 Закону спеціальне місце для роботи запитувачів з документами чи їх копіями, що відповідно до статті 15 є публічною інформацією відповідача;

2.3.2 на виконання підпункту 5 пункту 1 статті 14 Закону призначити посадову особу, відповідальну за організацію у встановленому порядку належного забезпечення доступу запитувачів до достовірної своєчасної доступної точною повною публічної інформації відповідача;

2.4 надати позивачці запитуваної у запиті 1 претензії засвідчені копії рішення відповідача:

2.4.1 щодо невідкладного визначення спеціального місця для роботи запитувачів з документами чи їх копіями, які відповідно до статті 15 Закону є публічною інформацією відповідача в об`ємі, визначеному підпунктом 4 пункту 1 статті 14 Закону;

2.4.2 щодо невідкладного призначення посадової особи/осіб, відповідальних за організацію у встановленому порядку належного доступу запитувачів до достовірної своєчасної повної і точної публічної інформації відповідача, як це визначено підпунктом п`ятим пунктом 1 статті 14 Закону.

Ухвалою Харківського окружного адміністративного суду від 29.03.2021 відкрито спрощене провадження в порядку, передбаченому статтею 263 Кодексу адміністративного судочинства України.

В обґрунтування позовних вимог позивач зазначила, що вона зверталася до відповідача з запитами про доступ до публічної інформації, на які відповідачем не було надано належних відповідей, що містять запитувану позивачем інформацію. Зокрема, листом від 14.01.2021 за підписом керуючого справами виконавчого комітету Саяпіна В. позивачу було надано відмову в доступі до публічної інформації, з посиланням на те, що вказана інформація надавалась запитувачу 09.01.2020 року № 320-1.

Представник відповідача не погодився з позовними вимогами та надав відзив, в якому просив відмовити в задоволенні позовних вимог, посилаючись на те, що Куп`янська міська рада Харківської області виконала всі зобов`язання, які передбачені ст. 14 Закону України "Про доступ до публічної інформації". Заявлені позовні вимоги вимагають визначити уповноважену особу та спеціальні місця для роботи запитувачів з документами чи їх копіями, а також надати право запитувачам робити виписки з них, фотографувати, копіювати, сканувати їх, записувати на будь-які носії інформації, проте на виконання вимог законодавства органом місцевого самоврядування забезпечено прийняття розпоряджень Куп`янського міського голови, що регламентують вказані питання, отже позовні вимоги є такими, що не підлягають задоволенню.

Відповідно до п.1 ч.1 ст. 263 КАС України суд розглядає за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні) справи щодо оскарження бездіяльності суб`єкта владних повноважень або розпорядника інформації щодо розгляду звернення або запиту на інформацію.

Фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється відповідно до вимог ст. 229 КАС України.

Суд, дослідивши матеріали справи, встановив такі обставини.

Позивач ОСОБА_1 01.01.2020 звернулась до відповідача з запитом на доступ до публічної інформації, в якому просила письмово протягом п`яти робочих днів, з посиланням на законодавство, надати їй публічну інформацію про наявність, місцезнаходження зазначеного у Законі місця роботи для запитувачів Куп`янської міськради /міськвиконкому та назвати посадову особу, що забезпечує доступ запитувачів до інформації. У разі якщо міськрада / міськвиконком не володіють запитуваною інформацією, направити запит належному розпоряднику, повідомивши про це позивача письмово.

Листом від 09.01.2020 Виконавчий комітет за підписом Керуючого справами виконавчого комітету Єльджарової Т. повідомив позивачу про таке:

«Документи, що створюються міською радою та її структурними підрозділами і підлягають оприлюдненню, розміщуються на офіційному сайті Куп`янської міської ради е-mail: info@kupvansk-rada.gov.ua у розділі "документи". У цьому розділі відтворені у сканованому вигляді документи, що стосуються діяльності органів влади.

Для роботи запитувачів публічної інформації в Центрі надання адміністративних послуг, який розташований за адресою: вул. 1 Травня,6 (вхід з торця будівлі), обладнано робоче місце з наявною комп`ютерною та розмножувальною технікою, яке підключене до всесвітньої мережі Інтернет. Часи роботи ЦНАПу: з 8.00 год до 17.00 год - понеділок, середа, четвер; з 8.00 год. до 20.00 год. - вівторок; з 8.00 год до 15.45 год. - п`ятниця; з 8.00 год до 12.00 год. - субота».

Зазначений лист додатків не містив.

06.01.2021 позивач звернулася до відповідача з запитом про доступ до публічної інформації (вхіднихй № З21-1), в якому просила відповідача протягом 5 робочих днів надати їй засвідчену (ні) копію (копії) рішення (рішень) Куп`янської міської ради щодо створення спеціального місця роботи запитувачів з публічною інформацією Куп`янської міської ради та її підрозділів, розміщеної не лише на офіційному інтернет-сайті міськради, а й відображені та задокументовані, на інших, зокрема, паперових носіях, як це передбачено (встановлено) Законом, а також щодо призначення Куп`янською міською радою/міськвиконкомом посадової особи, що має забезпечувати належний доступ запитувачів до публічної інформації Куп`янської міської ради та її підрозділів, розміщеної не лише на офіційному інтернет-сайті міськради, а й відображених та задокументованих на інших, зокрема, паперових носіях.

Листом від 14.01.2021 № 321-1 за підписом Керуючого справами виконавчого комітету Віталія Саяпіна позивачу було надано відповідь, в якій повідомлено, що вищезазначена інформація надавалась запитувачу 09.01.2020 року за № 320-1.

15.01.2021 позивач направила на адресу відповідача претензію, в якій просила повторно невідкладно протягом 5 робочих днів, як таке, що не потребує додаткового розгляду/вивчення, надати позивачу особисту на руки запитувані нею 06.01.2021, вх 321-1, засвідчені копії (копію) рішення Куп`янської міської ради на виконання вимог п. 4,5 ч. 1 ст. 14 Закону України «Про доступ до публічної інформації» про визначення спеціального місця для роботи запитувачів з публічною інформацією Куп`янської міської ради та її підрозділів, про призначення Куп`янською Міською радою /міськвиконкомом посадової особи, що має забезпечувати належний доступ запитувачів до публічної інформації Куп`янської міської ради та її підрозділів.

Листом від 25.01.2021 № С.15-Г21 за підписом Керуючого справами виконавчого комітету Віталія Саяпіна позивачу було надано відповідь, в якій повідомлено, що у зв`язку з тривалими заходами, спричиненими коронавірусною хворобою та карантином, що діє на всій території України, з метою визначення зручного та безпечного місця роботи запитувачів інформації та послуг, виконавчий комітет Куп`янської міської ради розробляє порядок ознайомлення з документами міської ради та її виконавчого комітету. Відповідальні особи та тривалість роботи будуть визначені розпорядженням міського голови. Відповідна інформація буде розміщена на офіційному сайті.

Не погодившись з отриманими відповідями, позивач звернулась до суду з даним позовом.

Надаючи оцінку спірним правовідносинам, суд виходить з такого.

Відповідно до статті 19 Конституції України правовий порядок в Україні ґрунтується на засадах, відповідно до яких ніхто не може бути примушений робити те, що не передбачено законодавством. Органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Відповідно до частини другої статті 34 Конституції України кожен має право вільно збирати, зберігати, використовувати і поширювати інформацію усно, письмово або в інший спосіб -на свій вибір.

Відповідно до ст. 40 Конституції України усі мають право направляти індивідуальні чи колективні письмові звернення або особисто звертатися до органів державної влади, органів місцевого самоврядування та посадових і службових осіб цих органів, що зобов`язані розглянути звернення і дати обґрунтовану відповідь у встановлений законом строк.

Відповідно до ч.1 ст.1 Закону України "Про доступ до публічної інформації", публічна інформація - це відображена та задокументована будь-якими засобами та на будь-яких носіях інформація, що була отримана або створена в процесі виконання суб`єктами владних повноважень своїх обов`язків, передбачених чинним законодавством, або яка знаходиться у володінні суб`єктів владних повноважень, інших розпорядників публічної інформації, визначених цим Законом.

Частиною першою статті 2 Закону України "Про доступ до публічної інформації" визначено, що метою цього Закону є забезпечення прозорості та відкритості суб`єктів владних повноважень і створення механізмів реалізації права кожного на доступ до публічної інформації.

Згідно зі статтею 12 Закону України "Про доступ до публічної інформації", суб`єктами відносин у сфері доступу до публічної інформації є: 1) запитувачі інформації - фізичні, юридичні особи, об`єднання громадян без статусу юридичної особи, крім суб`єктів владних повноважень; 2) розпорядники інформації - суб`єкти, визначені у статті 13 цього Закону; 3) структурний підрозділ або відповідальна особа з питань доступу до публічної інформації розпорядників інформації.

Відповідно до ч. 1, 2 ст. 13 Закону України "Про доступ до публічної інформації" розпорядниками інформації для цілей цього Закону визнаються:

1) суб`єкти владних повноважень - органи державної влади, інші державні органи, органи місцевого самоврядування, органи влади Автономної Республіки Крим, інші суб`єкти, що здійснюють владні управлінські функції відповідно до законодавства та рішення яких є обов`язковими для виконання;

2) юридичні особи, що фінансуються з державного, місцевих бюджетів, бюджету Автономної Республіки Крим, - стосовно інформації щодо використання бюджетних коштів;

3) особи, якщо вони виконують делеговані повноваження суб`єктів владних повноважень згідно із законом чи договором, включаючи надання освітніх, оздоровчих, соціальних або інших державних послуг, - стосовно інформації, пов`язаної з виконанням їхніх обов`язків;

4) суб`єкти господарювання, які займають домінуюче становище на ринку або наділені спеціальними чи виключними правами, або є природними монополіями, - стосовно інформації щодо умов постачання товарів, послуг та цін на них.

Згідно зі статтею 5 Закону України «Про інформацію» від 2 жовтня 1992 року № 2657-XII (далі - Закон № 2657-XII) кожен має право на інформацію, що передбачає можливість вільного одержання, використання, поширення, зберігання та захисту інформації, необхідної для реалізації своїх прав, свобод і законних інтересів. Реалізація права на інформацію не повинна порушувати громадські, політичні, економічні, соціальні, духовні, екологічні та інші права, свободи і законні інтереси інших громадян, права та інтереси юридичних осіб.

Відповідно до ч.1 ст. 14 Закону України "Про доступ до публічної інформації" розпорядники інформації зобов`язані: 1) оприлюднювати інформацію, передбачену цим та іншими законами; 2) систематично вести облік документів, що знаходяться в їхньому володінні; 3) вести облік запитів на інформацію; 4) визначати спеціальні місця для роботи запитувачів з документами чи їх копіями, а також надавати право запитувачам робити виписки з них, фотографувати, копіювати, сканувати їх, записувати на будь-які носії інформації тощо; 5) мати спеціальні структурні підрозділи або призначати відповідальних осіб для забезпечення доступу запитувачів до інформації та оприлюднення інформації; 6) надавати та оприлюднювати достовірну, точну та повну інформацію, а також у разі потреби перевіряти правильність та об`єктивність наданої інформації і оновлювати оприлюднену інформацію.

Відповідно до чч. 1, 2, 5 ст. 19 Закону України "Про доступ до публічної інформації" запит на інформацію - це прохання особи до розпорядника інформації надати публічну інформацію, що знаходиться у його володінні. Запитувач має право звернутися до розпорядника інформації із запитом на інформацію незалежно від того, стосується ця інформація його особисто чи ні, без пояснення причини подання запиту.

Запит на інформацію має містити: 1) ім`я (найменування) запитувача, поштову адресу або адресу електронної пошти, а також номер засобу зв`язку, якщо такий є; 2) загальний опис інформації або вид, назву, реквізити чи зміст документа, щодо якого зроблено запит, якщо запитувачу це відомо; 3) підпис і дату за умови подання запиту в письмовій формі.

Запити позивача в цілому за змістом і формою відповідають вимогам Закону.

Судом зі змісту запитів позивачки від 01.01.2020, 06.01.2021, та претензії від 15.01.2021 встановлено, що всі вони є саме запитами, направленими в порядку Закону України «Про доступ до публічної інформації», містять вимоги про надання інформації та документів, що знаходяться у володінні відповідача.

Як вбачається з матеріалів справи, відповідачем було відмовлено позивачу у наданні копій документів (рішень Куп`янської міської ради), які запитувались позивачем у запиті від 06.01.2021, з посиланням на те, що вказана інформація вже надавалась запитувачу 09.01.2020 за № З20-1.

В той же час, з копії відповіді на запит від 09.01.2020 № 320-1 не вбачається, що відповідачем надавалися позивачу будь-які копії документів, зазначений лист додатків не містить.

Крім того, предметом запиту від 01.01.2020 було надання письмової інформації про наявність, місцезнаходження зазначеного у Законі місця роботи для запитувачів Куп`янської міськради /міськвиконкому та щодо посадової особи, яка має забезпечувати доступ запитувачів до інформації, а не надання копії рішень щодо створення спеціального місця роботи запитувачів з публічною інформацією Куп`янської МР та її підрозділів та щодо призначення Куп`янською Міською радою /міськвиконкомом посадової особи, що має забезпечувати належний доступ запитувачів до публічної інформації Куп`янської міської ради та її підрозділів. Будь-яких копій документів у запиті від 01.01.2020 позивачем не вимагалося, та відповідачем не направлялося.

Відтак, посилання відповідача у листі від 14.01.2021 на той факт, що запитувана інформація вже була надана позивачу листом від 09.01.2020, не є обґрунтованим та достовірним, свідчить про порушення права позивача на доступ до публічної інформації.

Крім того, відповідно до ч. 1 ст. 22 Закону України "Про доступ до публічної інформації" розпорядник інформації має право відмовити в задоволенні запиту в таких випадках:

1) розпорядник інформації не володіє і не зобов`язаний відповідно до його компетенції, передбаченої законодавством, володіти інформацією, щодо якої зроблено запит;

2) інформація, що запитується, належить до категорії інформації з обмеженим доступом відповідно до частини другої статті 6 цього Закону;

3) особа, яка подала запит на інформацію, не оплатила передбачені статтею 21 цього Закону фактичні витрати, пов`язані з копіюванням або друком;

4) не дотримано вимог до запиту на інформацію, передбачених частиною п`ятою статті 19цього Закону.

Вказаний перелік підстав є вичерпним та не містить такої підстави як надання запитуваних документів раніше, з огляду на що посилання відповідача на відсутність підстав для надання інформації з огляду на надання такої інформації на запит позивача раніше не ґрунтується на нормах чинного законодавства.

Щодо відповіді від 25.01.2021 № С.15-Г21 на претензію позивачки від 15.01.2021, суд зазначає, що у вказаній відповіді відповідач зазначив, що ним здійснюється розробка порядку ознайомлення з документами міської ради та її виконавчого комітету. Відповідальні особи та тривалість роботи будуть визначені розпорядженням міського голови. Відповідна інформація буде розміщена на офіційному сайті.

Відповідно до ч. 2 ст. 22 Закону України "Про доступ до публічної інформації" відповідь розпорядника інформації про те, що інформація може бути одержана запитувачем із загальнодоступних джерел, або відповідь не по суті запиту вважається неправомірною відмовою в наданні інформації.

Відтак, зазначена відповідь також є неправомірною відмовою позивачу у доступі до публічної інформації та порушує права позивача.

В той же час, до матеріалів справи відповідачем надані до суду копії:

- розпорядження Куп`янського міського голови від 13.06.2016 № 137 про заходи на виконання Закону України «Про доступ до публічної інформації» нова редакція, яким визначено відповідальних осіб з питань запитів на інформацію, опрацювання, систематизацію, аналіз та контроль щодо задоволення запиту на інформацію та надання консультацій під час оформлення запиту, визначено відповідальний за своєчасне розміщення інформації відділ, визначено спеціальне місце для роботи запитувачів інформації з документами та їх копіями Куп`янської міської ради та Виконавчого комітету Куп`янської міської ради;

- розпорядження Куп`янського міського голови від 13.06.2016 № 138 «Про забезпечення доступу до публічної інформації в Куп`янській міській раді та її виконавчому комітеті», яким, зокрема, визначено список посадових осіб, які організовують доступ до публічної інформації, затверджено заходи та порядок ведення діловодства з розгляду запитів на інформацію;

- списку посадових осіб, які організовуватимуть доступ до публічної інформації (додаток до розпорядження від 13.06.2016 № 138);

- порядку ведення діловодства з розгляду запитів на інформацію у виконавчому комітеті та структурних підрозділах Куп`янської міської ради.

Відтак, станом на день подання запитів від 01.01.2020, 06.01.2021, 15.01.2021, вказані документи були розроблені та прийняті відповідачем, проте на запит позивача їх копії надані не були.

З огляду на зазначене, враховуючи, що судовий захист має бути ефективним та забезпечувати відновлення порушених прав, суд вважає обґрунтованими вимоги позивача щодо:

- визнання протиправною відмови у наданні Відповідачем копій документів на запити про доступ до публічної інформації, зокрема, рішень відповідача щодо визначення спеціального місця для роботи запитувачів з документами чи їх копіями та щодо призначення посадової особи/осіб, відповідальних за організацію у встановленому порядку належного доступу запитувачів до публічної інформації відповідача відповідно до вимог ст. 14 Закону України «Про доступ до публічної інформації»;

- зобов`язання надати позивачці запитувані у запитах від 06.01.2021 та від 15.01.2021 засвідчені копії рішення відповідача щодо визначення спеціального місця для роботи запитувачів з документами чи їх копіями та щодо призначення посадової особи/осіб, відповідальних за організацію у встановленому порядку належного доступу запитувачів до публічної інформації відповідача відповідно до ст. 14 Закону України «Про доступ до публічної інформації».

В той же час, суд відмовляє в задоволенні позовних вимог, що стосуються визнання протиправними дій щодо невизначення відповідно до підпункту 4 ч. 1 статті 14 Закону України «Про доступ до публічної інформації» спеціального місця для роботи ти запитувачів з документами чи їх копіями та щодо невизначення відповідно до підпункту 5 ч. 1 статті 14 Закону України «Про доступ до публічної інформації» посадової особи, відповідальної за організацію у встановленому порядку належного, своєчасного забезпечення доступу запитувачів до публічної інформації відповідача, невідкладного визначення спеціального місця для роботи запитувачів з документами чи їх копіями, що відповідно до статті 15 є публічною інформацією відповідача; призначення посадової особи, відповідальної за організацію у встановленому порядку належного забезпечення доступу запитувачів до достовірної своєчасної, доступної, точної, повної публічної інформації відповідача, з огляду на таке.

В ході розгляду справи судом встановлено, що відповідні дії та рішення, вчинення та прийняття яких вимагає позивачка, вчинені та прийняті відповідачем ще до виникнення спірних правовідносин, проте про їх копії протиправно не було направлено позивачці на її запити.

Відтак, в цій частині права позивачки не були порушені.

Щодо вимог зобов`язального характеру в частині зобов`язання відповідача невідкладно відповідно до законодавства розробити обіцяний ним у повідомленні 3 порядок ознайомлення запитувачів з документами відповідача; відповідно до підпункту 2 пункту 1 статті 15 Закону оприлюднити в установленому порядку для загалу і у письмовому, засвідченому печаткою з найменуванням підрозділу відповідача (не гербова) вигляді надати позивачці проект «Порядку ознайомлення запитувачів з документами/публічною інформацією відповідача» для ознайомлення та волевиявлення, суд зазначає, що інформація про розробку вказаного Порядку міститься в останній відповіді Куп`янської міської ради Харківської області на претензію позивачки.

Зміст запиту на публічну інформацію, викладений у вказаній претензії, не стосується вимог про надання проекту «Порядку ознайомлення запитувачів з документами/публічною інформацією відповідача» та/або інформації про порядок його розробки та затвердження, відповідач таких запитів не розглядав та не відмовляв в їх задоволенні.

З огляду на зазначене, вказана вимога позовної заяви виходить за межі предмету спору, а правовідносини між сторонами з приводу отримання вказаної інформації та копії проекту не є спірними.

Отже, вказані вимоги задоволенню не підлягають.

З огляду на зазначене, суд дійшов висновку про наявність підстав для часткового задоволення позовних вимог.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 19, 241-247, 255, 293, 295, 297 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

ВИРІШИВ :

Адміністративний позов ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , код ЄДРПОУ НОМЕР_1 ) до Куп`янської міської ради Харківської області (проспект Конституції, буд. 3, м. Куп`янськ, Харківська область, 63701, код ЄДРПОУ 04058812) про визнання дій протиправними та зобов`язання вчинити певні дії - задовольнити частково.

Визнати протиправною відмову у наданні Куп`янською міською радою Харківської області копій документів на запити про доступ до публічної інформації ОСОБА_1 від 06.01.2021 та від 15.01.2021 щодо визначення спеціального місця для роботи запитувачів з документами чи їх копіями та щодо призначення посадової особи/осіб, відповідальних за організацію у встановленому порядку належного доступу запитувачів до публічної інформації відповідача відповідно до вимог ст. 14 Закону України «Про доступ до публічної інформації».

Зобов`язати Куп`янську міську раду Харківської області надати ОСОБА_1 зазначені у запитах на доступ до публічної інформації від 06.01.2021 та від 15.01.2021 засвідчені копії рішень відповідача щодо визначення спеціального місця для роботи запитувачів з документами чи їх копіями та щодо призначення посадової особи/осіб, відповідальних за організацію у встановленому порядку належного доступу запитувачів до публічної інформації відповідача відповідно до вимог ст. 14 Закону України «Про доступ до публічної інформації» .

В задоволенні інших позовних вимог - відмовити.

Учасники справи, а також особи, які не брали участі у справі, якщо суд вирішив питання про їхні права, свободи, інтереси та (або) обов`язки, мають право оскаржити в апеляційному порядку рішення суду першої інстанції повністю або частково.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня складення повного тексту судового рішення шляхом подачі апеляційної скарги до Другого апеляційного адміністративного суду.

Повний текст рішення складено 27.04.2021.

Суддя Білова О.В.