Рішення № 96579822, 27.04.2021, Кіровоградський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
27.04.2021
Номер справи
340/1445/21
Номер документу
96579822
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

КІРОВОГРАДСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

27 квітня 2021 року м. Кропивницький Справа № 340/1445/21

Кіровоградський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Сагуна А.В., розглянувши в порядку письмового провадження адміністративну справу за позовною заявою ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Кіровоградській області про визнання незаконними, а також зобов`язання вчинити дії, -

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 звернулась до суду з позовною заявою, в якій просить:

- визнати незаконними дії Головного управління Пенсійного фонду України Кіровоградської області щодо відмови провести обрахунок його пенсії з урахуванням сум виплаченої йому: матеріальної допомоги на оздоровлення, індексації грошових доходів, премій (інших виплат);

- зобов`язати Головне управління Пенсійного фонду України Кіровоградської області здійснити обчислення та виплатити пенсію ОСОБА_1 з 4 жовтня 2008 року виходячи з 89 % (відсотків) суми заробітної плати державного службовця з урахуванням усіх складових заробітної плати, що включаються в заробіток для обчислення пенсії за 24 календарні місяці (у тому числі інші виплати: матеріальну допомогу на оздоровлення, сум індексації грошових доходів та премій ) згідно Довідки від 14.09.2020 року за № 98-ф виданої Головним управлінням Пенсійного фонду України в Кіровоградській області зі збереженням базового місяця проведення індексації пенсії - жовтень 2008 року, із урахуванням раніше виплачених сум.

В обґрунтування вимог позивач вказує, що вона отримує пенсію з 04.10.2008 на підставі Закону України «Про державну службу», яка розрахована в розмірі 89% від середнього заробітку. При призначені пенсії в розрахунок не було включено розмір індексації грошових коштів, премій (інші виплати), матеріальної допомоги для вирішення соціально – побутових питань та на оздоровлення. Після неодноразових звернень до відповідача щодо перерахунку розміру пенсії їй стало відомо, що відповідачем прийнято рішення від 16.10.2020 №935250804827 про відмову в перерахунку пенсії. Вказане рішення отримано нею 04.03.2021. Позивач вважає такі дії відповідача неправомірними, оскільки інші виплати та складові заробітної плати, з яких утримувались внески на загальнообов`язкове державне пенсійне страхування мали бути включені до складу пенсії та підлягали виплаті з моменту призначенні пенсії, але внаслідок протиправних дій відповідача не були нараховані та виплачені в належному розмірі.

Представником відповідача подано до суду відзив на позовну заяву, в якому просив в задоволенні позовних вимог відмовити повністю, обґрунтовуючи це тим, що:

- позивачем пропущено шестимісячний строк звернення до суду;

- позивач просить здійснити перерахунок пенсії з 04.10.2008 за довідкою від 14.09.2020, якої не існувала не час призначення пенсії;

- питання відсоткової ставки заявлено передчасно, так як перерахунок не проведено і дана вимога заявлена наперед;

- індексація пенсій здійснюються шляхом їх підвищення відповідно до законодавства про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування;

- пенсія позивачу призначена правомірно, відповідно до чинних на той час норм законодавства, з суми заробітної плати до якої входило оклади, премії, доплати за ранги, надбавки за вислуги років на державній службі та інші надбавки;

- рішенням суду у справі №404/7018/16а від 24.02.2017 позивачу вже було відмовлено у перерахунку пенсії ( а.с. 21-24).

Позивачем подано відповідь на відзив в якому просила задовольнити вимоги та поновити процесуальний строк ( а.с. 79-80).

З матеріалів справи вбачається, що позивач отримує пенсію з 04.10.2008 на підставі Закону України «Про державну службу», яка розрахована в розмірі 89% від середнього заробітку ( а.с.27-32).

09.09.2020 позивач звернулась до відповідача із заявою про перерахунок пенсії згідно ст. 37 закону України "Про державну службу", з урахуванням всіх сум, на які нараховувались страхові внески до пенсійного фонду ( а саме матеріальної допомоги на оздоровлення, індексація заробітної плати, разових премій) згідно даних персоніфікованого обліку ( а.с.14).

Відповідачем листом від 23.09.2020 відмовлено в перерахунку пенсій позивачу в зв`язку зі зверненням не до того пенсійного органу в якому заявник отримувала пенсію ( а.с. 12).

08.10.2020 позивач звернулась до відповідача із заявою про перерахунок пенсії ( а.с.68), згідно довідки від 14.09.2020 №98-ф ( а.с. 13,69).

Рішенням від 16.10.2020 №935250804827 відповідачем відмовлено в перерахунку пенсії позивачу на підставі довідки від 14.09.2020 №98-ф ( а.с. 8,70).

Рішення мотивовано тим, що:

- чинними нормативно-правовими актами, зокрема, Законом "Про державну службу" від 10.12 2015 № 889-VIII та постановою Кабінету Міністрів України від І4.09.2016 № 622 «Деякі питання пенсійного забезпечення окремих категорій осіб», перерахунок пенсій особам, яким було раніше призначено пенсію відповідно до Закону України «Про державну службу» від 16.12.1993 №3723-ХІІ законодавством не передбачено;

- ст. 33 Закону України «Про державну службу» від 16.12.1993 №3723-ХІІ, який діяв на час призначення пенсії (2008 рік) не відносила матеріальна допомогу на оздоровлення, індексація заробітної плати до інших надбавок, а тому вони не були враховані при призначенні пенсії.

Не погоджусь з діями відповідача позивач звернулась з позовом до суду.

Норми матеріального права, в цій справі, суд застосовує в редакції, чинній на момент виникнення спірних правовідносин.

Згідно з частиною першою статті 46 Основного Закону України громадяни мають право на соціальний захист, що включає право на забезпечення їх у разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника, безробіття з незалежних від них обставин, а також у старості та в інших випадках, передбачених законом.

Це право гарантується загальнообов`язковим державним соціальним страхуванням за рахунок страхових внесків громадян, підприємств, установ і організацій, а також бюджетних та інших джерел соціального забезпечення; створенням мережі державних, комунальних, приватних закладів для догляду за непрацездатними.

Пенсії, інші види соціальних виплат та допомоги, що є основним джерелом існування, мають забезпечувати рівень життя, не нижчий від прожиткового мінімуму, встановленого законом.

За правилами ст.ст. 37, 37-1 Закону України «Про державну службу» від 16.12.1993 року № 3723-XII (чинного на момент призначення пенсії позивача) на одержання пенсії державних службовців мають право особи, які досягли встановленого законодавством пенсійного віку, за наявності страхового стажу для чоловіків - не менше 25 років, для жінок - не менше 20 років, у тому числі стажу державної служби - не менше 10 років, та які на час досягнення пенсійного віку працювали на посадах державних службовців, а також особи, які мають не менше 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад державних службовців, - незалежно від місця роботи на час досягнення пенсійного віку. Пенсія державним службовцям призначається в розмірі 80 відсотків від сум їх заробітної плати, на які нараховуються страхові внески на загальнообов`язкове державне пенсійне страхування, а особам, які на час звернення за призначенням пенсії не є державними службовцями, - у розмірі 80 відсотків заробітної плати працюючого державного службовця відповідної посади та рангу за останнім місцем роботи на державній службі.

За кожний повний рік роботи понад 10 років на державній службі пенсія збільшується на один відсоток заробітку, але не більше 90 відсотків заробітної плати.

У разі підвищення розміру заробітної плати працюючим державним службовцям, а також у зв`язку із набуттям особою права на пенсійне забезпечення державного службовця за цим Законом відповідно здійснюється перерахунок раніше призначених пенсій.

Перерахунок пенсії здійснюється виходячи із сум заробітної плати, на які нараховуються страхові внески на загальнообов`язкове державне пенсійне страхування працюючого державного службовця відповідної посади та рангу на момент виникнення права на перерахунок пенсії.

Відповідно до частини 1 статті 1 Закону України «Про оплату праці» від 24.03.1995 року № 108/95-ВР (чинного на момент призначення пенсії позивача) заробітна плата - це винагорода, обчислена, як правило, у грошовому виразі, яку за трудовим договором власник або уповноважений ним орган виплачує працівникові за виконану ним роботу.

Статтею 2 вказаного Закону визначено структуру заробітної плати, до якої входить: основна та додаткова заробітна плата, а також заохочувальні та компенсаційні виплати.

Так, основна заробітна плата - це винагорода за виконану роботу відповідно до встановлених норм праці (норми часу, виробітку, обслуговування, посадові обов`язки). Вона встановлюється у вигляді тарифних ставок (окладів) і відрядних розцінок для робітників та посадових окладів для службовців.

Додаткова заробітна плата - це винагорода за працю понад установлені норми, за трудові успіхи та винахідливість і за особливі умови праці. Вона включає доплати, надбавки, гарантійні і компенсаційні виплати, передбачені чинним законодавством; премії, пов`язані з виконанням виробничих завдань і функцій.

Інші заохочувальні та компенсаційні виплати. До них належать виплати у формі винагород за підсумками роботи за рік, премії за спеціальними системами і положеннями, компенсаційні та інші грошові і матеріальні виплати, які не передбачені актами чинного законодавства або які провадяться понад встановлені зазначеними актами норми.

Частиною 2 статті 33 Закону України «Про державну службу» від 16.12.1993 року № 3723-XII (чинного на момент призначення пенсії позивача) передбачено, що заробітна плата державних службовців складається з посадових окладів, премій, доплати за ранги, надбавки за вислугу років на державній службі та інших надбавок.

Відповідно до ч. 1 ст. 66 Закону України «Про пенсійне забезпечення» від 05.11.1991 року № 1788-XII (чинного на момент призначення пенсії позивача) до заробітку для обчислення пенсії включаються всі види оплати праці (виплат, доходу), на які відповідно до Закону України «Про збір на обов`язкове державне пенсійне страхування» нараховується збір на обов`язкове державне пенсійне страхування, в межах максимальної величини фактичних витрат на оплату праці найманих працівників, оподатковуваного доходу (прибутку), сукупного оподатковуваного доходу (граничної суми заробітної плати (доходу), з яких справляються страхові внески (збори) до соціальних фондів, що діяла на день одержання зазначеного заробітку (виплат, доходу).

Стаття 41 Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування» від 09.07.2003 року № 1058-IV (чинного на момент призначення пенсії позивача) визначає, що до заробітної плати (доходу) для обчислення пенсії враховуються: 1) суми виплат (доходу), отримуваних застрахованою особою після набрання чинності цим Законом, з яких згідно із цим Законом були фактично обчислені та сплачені страхові внески до Пенсійного фонду в межах встановленої законодавством максимальної величини заробітної плати (доходу), з якої сплачуються страхові внески; 2) суми виплат (доходу), отримуваних застрахованою особою до набрання чинності цим Законом, у межах сум, на які відповідно до законодавства, що діяло раніше, нараховувалися внески на державне соціальне страхування або збір на обов`язкове державне пенсійне страхування, а за періоди до запровадження обмеження максимального розміру заробітної плати (доходу), з якої сплачувалися зазначені внески (збір), - у межах сум, які відповідно до законодавства, що діяло раніше, включалися до заробітної плати, з якої обчислювалася пенсія відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення», і не перевищують 5,6 розміру середньої заробітної плати в Україні на день отримання зазначених сум.

Для осіб, які у період до запровадження обмеження максимального розміру заробітної плати (доходу), з якої сплачувалися внески на державне соціальне страхування або збір на обов`язкове державне пенсійне страхування, отримували заробітну плату (дохід) за результатами роботи, термін виконання якої перевищував календарний місяць, до заробітної плати (доходу) для обчислення пенсії враховуються суми виплат (доходу), які відповідно до законодавства, що діяло раніше, включалися і до заробітної плати, з якої обчислювалася пенсія відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення», і не перевищують 5,6 розміру середньої заробітної плати в Україні, у розрахунку на кожний місяць виконання роботи. Перелік таких осіб, а також порядок визначення для них заробітної плати (доходу) для обчислення пенсії встановлюється Кабінетом Міністрів України; 3) суми заробітної плати (доходу), визначені виходячи із здійсненої застрахованою особою доплати, передбаченої частиною третьою статті 24 цього Закону.

Системний аналіз зазначених вище положень актів законодавства дозволяє стверджувати, що:

1. Статтею 2 Закону № 108/95-ВР визначено структуру заробітної плати, до якої входять: основна заробітна плати, додаткова заробітна плата та інші заохочувальні та компенсаційні виплати;

2. Частиною першою статті 66 Закону № 1788-ХІІ визначено, що до заробітку для обчислення пенсії включаються всі види оплати праці (виплат, доходу), на які нараховується збір на обов`язкове державне пенсійне страхування;

3. Статтею 41 Закону № 1058-IV визначено виплати (доходи), що враховуються в заробітну плату застрахованої особи при обчисленні пенсії: суми виплат, на які були фактично нараховані та сплачені страхові внески і суми виплат, на які нараховувалися внески на державне соціальне страхування або збір на обов`язкове державне пенсійне страхування.

Тобто, отримувані застрахованою особою суми виплат, з яких були фактично нараховані та сплачені страхові внески або збір на обов`язкове державне пенсійне страхування, враховуються в заробіток (дохід) застрахованої особи для обчислення пенсії, незалежно від того, чи входять вони до структури заробітної плати.

Аналогічна позиція була неодноразово висловлена Верховним судом України, зокрема, в постановах № 21-430а11 від 20.02.2012 року, № 21-125а13 від 14.05.2013 року, № 21-97а13 від 28.05.2013 року, № 21-350а13 від 06.11.2013 року, № 21-3а14 від 04.03.2014 року, № 21-314а14 від 16.09.2014 року, Верховний Судом, зокрема, в постанові від 14.09.2018 року 415/3028/16. В постанові від 12.02.2019 справа № 405/8622/16-а(2-а/405/268/16),провадження № К/9901/15718/18.

Таким чином, матеріальна допомога на оздоровлення, на вирішення соціально-побутових потреб та індексація, премія на які нараховувався збір на обов`язкове державне пенсійне страхування, враховуються при обчисленні розміру пенсії.

У цій справі позивач просить суд визнати незаконними дії відповідача щодо відмови провести перерахунок пенсії та зобов`язати вчинити дії спрямовані на реалізацію права на перерахунок її призначеної пенсії, з метою включення до розміру пенсії матеріальної допомоги на оздоровлення, на вирішення соціально-побутових потреб, премій та індексації, на які нараховувався збір на обов`язкове державне пенсійне страхування.

Суд враховує, що як вбачається з матеріалів справи, за результатами розгляду заяви позивача, відповідачем було прийнято рішення про відмову в проведенні перерахунку пенсії останньої, а тому вимоги позивача підлягають задоволенню саме шляхом визнання протиправним та скасування цього рішення, оскільки саме такий спосіб є належним захистом прав позивача.

Таким чином, суд вважає, що рішення пенсійного органу стосовно позивача у цій справі не відповідає чинному законодавству та принципу верховенства права, який гарантований статтею 8 Конституції України.

Аналогічна позиція вже висловлена Верховним Судом у постанові від 14 серпня 2018 року у справі № 468/1212/16-а, у постанові від 14 серпня 2018 року № 127/15400/17.

Враховуючи, що суми матеріальної допомоги на оздоровлення, премії та індексація заробітної плати є складовими заробітної плати, та з них сплачено страхові внески, але при призначені пенсії позивачці не були враховані, суд дійшов висновку про наявність підстав для перерахунку пенсії.

У цьому випадку, зобов`язання відповідача здійснити перерахунок використовується як спосіб відновлення порушеного права, у зв`язку з тим, що при призначенні пенсії позивачці протиправно не було враховано усі види оплати праці (виплат, доходу), на які нараховано збір на обов`язкове державне пенсійне страхування.

Аналогічна правова позиція була висловлена Верховним Судом у постановах від 2 квітня 2018 року у справі № 306/48/16-а та від 5 червня 2018 року у справі № 275/593/17.

Отже, в даному випадку позивач мала право на врахування до заробітної плати, що враховується при перерахунку пенсії, усіх виплат, на які нараховані страхові внески на загальнообов`язкове державне пенсійне страхування, з моменту призначення пенсії, а тому вимога позивача про здійснення їй перерахунку пенсії з 04.10.2008 підлягають задоволенню.

Суд також приходить до висновку про часткове задоволення вимог позивача в частині зобов`язання відповідача здійснити перерахунок її пенсії зі збереженням базового місяця проведення індексації пенсії - жовтень 2008 року, з огляду на викладене.

Статтею 1 Закону України «Про індексацію грошових доходів населення» від 03.07.1991 року № 1282-XII (чинного та в редакції в період, з якого позивач просить здійснити перерахунок її пенсії) визначено, що індексація грошових доходів населення - встановлений законами та іншими нормативно-правовими актами України механізм підвищення грошових доходів населення, що дає можливість частково або повністю відшкодовувати подорожчання споживчих товарів і послуг.

Відповідно до статті 4 цього Закону індексація грошових доходів населення проводиться в разі, коли величина індексу споживчих цін перевищила поріг індексації, який установлюється в розмірі 103 відсотка.

Обчислення індексу споживчих цін для індексації грошових доходів населення провадиться наростаючим підсумком, починаючи з місяця введення в дію цього Закону.

Для проведення подальшої індексації грошових доходів населення обчислення індексу споживчих цін починається за місяцем, у якому індекс споживчих цін перевищив поріг індексації, зазначений у частині першій цієї статті.

Підвищення грошових доходів населення у зв`язку з індексацією здійснюється з першого числа місяця, що настає за місяцем, у якому опубліковано індекс споживчих цін.

У разі якщо грошові доходи населення підвищено з урахуванням прогнозного рівня інфляції випереджаючим шляхом, при визначенні обсягу підвищення грошових доходів у зв`язку із індексацією враховується рівень такого підвищення у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України.

Відповідно до пункту 2 Порядку проведення індексації грошових доходів населення, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 17.07.2003 року № 1078 (чинного та в редакції в період, з якого позивач просить здійснити перерахунок її пенсії), індексації підлягають грошові доходи громадян, одержані в гривнях на території України, які не мають разового характеру: пенсії або щомісячне довічне грошове утримання (з урахуванням надбавок, підвищень, додаткової пенсії, цільової грошової допомоги, пенсії за особливі заслуги перед Україною та інших доплат, установлених законодавством), крім тих, які зазначені у пункті 3 цього Порядку.

Згідно із пунктом 5 вказаного Порядку у разі підвищення тарифних ставок (окладів), пенсій або щомісячного довічного грошового утримання, стипендій, виплат, що здійснюються відповідно до законодавства про загальнообов`язкове державне соціальне страхування, значення індексу споживчих цін у місяці, в якому відбувається підвищення, приймається за 1 або 100 відсотків.

Обчислення індексу споживчих цін для проведення подальшої індексації здійснюється з місяця, наступного за місяцем підвищення зазначених грошових доходів населення.

Сума індексації у місяці підвищення тарифних ставок (окладів), пенсій або щомісячного довічного грошового утримання, стипендій, виплат, що здійснюються відповідно до законодавства про загальнообов`язкове державне соціальне страхування, не нараховується, якщо розмір підвищення грошового доходу перевищує суму індексації, що склалась у місяці підвищення доходу.

Якщо розмір підвищення грошового доходу не перевищує суму індексації, що склалась у місяці підвищення доходу, сума індексації у цьому місяці визначається з урахуванням розміру підвищення доходу і розраховується як різниця між сумою індексації і розміром підвищення доходу.

У разі зростання заробітної плати за рахунок інших її складових без підвищення тарифних ставок (окладів) сума індексації не зменшується на розмір підвищення заробітної плати. У разі коли відбувається підвищення тарифної ставки (окладу), у місяці підвищення враховуються всі складові заробітної плати, які не мають разового характеру.

До чергового підвищення тарифних ставок (окладів), пенсій або щомісячного довічного грошового утримання, стипендій, виплат, що здійснюються відповідно до законодавства про загальнообов`язкове державне соціальне страхування, до визначеної суми індексації додається сума індексації, яка складається внаслідок перевищення величини індексу споживчих цін порогу індексації, зазначеного у пункті 1-1 цього Порядку.

Виходячи з викладеного, обчислення індексу споживчих цін для проведення індексації доходів громадян проводиться наростаючим підсумком починаючи з 1 числа наступного місяця за місяцем, у якому індекс споживчих цін перевищив поріг індексації, визначений Порядком. У разі підвищення сум доходів громадян, без перегляду їх мінімальних розмірів, місяць в якому відбулося таке підвищення вважається базовим, та в наступному місяці відбувається обчислення та нарахування нового індексу споживчих цін для провадження індексації грошових виплат. У разі якщо підвищення мінімальних розмірів виплат не спричинило зростання доходів громадян, нарахування індексації провадиться на загальних підставах.

Отже, здійснення пенсійним органом перерахунку пенсії у спірному випадку не може слугувати підставою для здійснення нового нарахування споживчих цін для проведення індексації, оскільки фактично збільшення доходів позивача в контексті приписів законодавства про порядок підвищення пенсійного забезпечення та індексацію доходів громадян не відбулось. Перерахунок пенсії у даному випадку є відновленням порушеного права позивача на отримання належної виплати в розмірі, встановленому Законом, та не може бути підставою для здійснення нової індексації із застосуванням нового рівня споживчих цін та відповідно для встановлення нового базового місяця.

Як зазначено вище судом, відповідачем неправомірно відмовлено у перерахунку пенсії у зв`язку з не включенням до її складу матеріальної допомоги на оздоровлення, на вирішення соціально-побутових потреб та індексації, на які нараховувався збір на обов`язкове державне пенсійне страхування. Відповідач при призначенні пенсії позивачу зобов`язаний був врахувати суми індексації заробітної плати, матеріальної допомоги на оздоровлення, матеріальної допомоги на вирішення соціально-побутових питань, на які нараховувався збір на обов`язкове державне пенсійне страхування.

Відзив відповідача не містить належних та обґрунтованих доводів, які б спростовували наведений висновок суду.

Щодо посилання відповідача на звернення позивача з пропуском шестимісячний строку звернення, суд зазначає наступне.

Представником відповідача не надано до суду доказів вручення відповідачу рішення від 16.10.2020 №935250804827 щодо відмови в перерахунку пенсії позивачу на підставі довідки від 14.09.2020 №98-ф. Відповідно до обґрунтувань позовних вимог позивач отримала рішення про відмову у перерахунку пенсії 04.03.2021, з позовом до суду звернулась 31.03.2021, тобто в межах строку встановленого ст. 122 КАС України.

Судом не приймається посилання представника відповідача на рішення суду у справі №404/7018/16а від 24.02.2017, яким позивачу вже було відмовлено у перерахунку пенсії, оскільки данні справи різняться за предметом та підставами спору.

Отже, проаналізувавши наведені норми законодавства в сукупності з обставинами даної справи й наявними у ній доказами, суд дійшов висновку про те, що державні службовці мають право на перерахунок призначеної пенсії у зв`язку з не включенням при обчисленні розміру пенсії сум виплат, з яких були фактично нараховані та сплачені страхові внески або збір на обов`язкове державне пенсійне страхування, зокрема, матеріальна допомога на оздоровлення, допомога на вирішення соціально-побутових питань, премії, сума індексації заробітної плати.

Таким чином, приймаючи рішення відповідача про відмову в перерахунку пенсії для включення сум виплат, з яких були фактично нараховані та сплачені страхові внески або збір на обов`язкове державне пенсійне страхування, зокрема, матеріальної допомоги на оздоровлення, допомоги на вирішення соціально-побутових питань, суми індексації заробітної плати, позивача, діяв всупереч нормам чинного законодавства. Така відмова відповідача призвела до зменшення розміру пенсії державного службовця, і є звуженням змісту набутих ним прав та порушенням сутності його конституційного права на соціальний захист.

З огляду на вищевикладене, суд приходить до висновку, що вимоги позивача підлягають частковому задоволенню шляхом визнання протиправним та скасування рішення відповідача про відмову в проведенні перерахунку пенсії позивача та зобов`язання відповідача здійснити перерахунок та виплату пенсії позивачу з 04.10.2018 року з розрахунку 89 відсотків від сум заробітної плати з урахуванням всіх складових, на які нараховувався єдиний внесок на загальнообов`язкове пенсійне страхування, та які не були враховані при призначенні пенсії позивачу, не змінюючи базовий місяць для проведення індексації пенсії.

Відповідно до частин 1, 3 статті 139 КАС України при задоволенні позову сторони, яка не є суб`єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб`єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа. При частковому задоволенні позову судові витрати покладаються на обидві сторони пропорційно до розміру задоволених позовних вимог.

Зважаючи на часткове задоволення позову, судові витрати (а.с.1), понесені позивачем на сплату судового збору, пропорційно до розміру задоволених позовних вимог, у розмірі 900 грн., слід стягнути на його користь за рахунок бюджетних асигнувань відповідача.

Керуючись ст.ст.139, 241-246, 250 КАС України, суд, -

ВИРІШИВ:

Адміністративний позов ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 ) до Головного управління Пенсійного фонду України в Кіровоградській області (вул. Соборна, 7А, м. Кропивницький, 25009, код ЄДРПОУ 20632802) про визнання незаконними, а також зобов`язання вчинити дії задовольнити частково.

Визнати протиправним та скасувати рішення Головного управління Пенсійного фонду України в Кіровоградській області від 16.10.2020 №935250804827 «Про відмову у перерахунку пенсії ОСОБА_1 на підставі заяви від 08.10.2020 та довідки заробітну плату від 14.09.2020 №98-ф.

Зобов`язати Головне управління Пенсійного фонду України Кіровоградської області здійснити обчислення та виплатити пенсію ОСОБА_1 з 4 жовтня 2008 року виходячи з 89 % (відсотків) суми заробітної плати державного службовця з урахуванням усіх складових заробітної плати, що включаються в заробіток для обчислення пенсії за 24 календарні місяці (у тому числі інші виплати: матеріальну допомогу на оздоровлення, сум індексації грошових доходів та премій ), які не були враховані при призначенні пенсії, згідно Довідки від 14.09.2020 року за № 98-ф виданої Головним управлінням Пенсійного фонду України в Кіровоградській області, не змінюючи базовий місяць для проведення індексації пенсії, із урахуванням раніше виплачених сум.

У задоволенні іншої частини позову відмовити.

Стягнути на користь ОСОБА_1 судові витрати за сплату судового збору у розмірі 900 грн. за рахунок бюджетних асигнувань Кіровоградського обласного територіального центру комплектування та соціальної підтримки.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Рішення суду може бути оскаржено до Третього апеляційного адміністративного суду протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення за правилами, встановленими ст.ст.293, 295 - 297 КАС України.

Суддя Кіровоградського

окружного адміністративного суду А.В. Сагун