
КИЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
У Х В А Л А
25 липня 2019 року 320/6746/18
Суддя Київського окружного адміністративного суду Лапій С.М., розглянувши в м. Києві у порядку письмового провадження клопотання представника позивача про призначення судово - економічної експертизи у справі за позовом Дочірнього підприємства "Санаторій Україна" ПрАТ "Укрпрофоздоровниця" до Головного управління ДФС у Київській області про визнання протиправними та скасування рішення про застосування штрафних санкцій та нарахування пені, а також вимоги про сплату боргу,
в с т а н о в и в:
До Київського окружного адміністративного суду звернулось Дочірнє підприємство "Санаторій Україна" ПрАТ "Укрпрофоздоровниця" з позовом до Головного управління ДФС у Київській області про визнання протиправними та скасування рішення про застосування штрафних санкцій та нарахування пені від 25.09.2018 № 0077335601 та вимоги про сплату боргу від 06.11.2018 № Ю-34259-17.
Представник позивача надала суду клопотання про призначення судово - економічної експертизи, на розгляд якої поставити питання:
- чи правильно нараховано ДП "Санаторій Україна" ПрАТ "Укрпрофоздоровниця" штрафні санкції у розмірі 1782848, 33 грн, штраф у розмірі 516936, 83 грн за період з 21.11.2015 по 21.09.2018 (20%), пеня у розмірі 1265911, 50 грн (0,1 % суми недоїмки) на підставі рішення ГУ ДФС у Київській області від 25.09.2018 № 0077335601 та вимоги від 06.11.2018 № Ю-34259-17.
Клопотання обґрунтовано тим, що у розрахунку штрафних санкцій відсутня послідовність щодо виникнення штрафних санкцій, інформації щодо документу (платіжного доручення), до якого застосовано штрафні санкції, не міститься обґрунтованої суми недоїмки, на яку здійснено нарахування пені, у розрізі кожного документу за кожен день несплати пені. Також у розрахунку відсутня інформація щодо сум недоїмки.
Представник позивача просила розглядати клопотання за її відсутності.
На підставі ст. ст. 194, 205 КАС України судом прийнято рішення про розгляд клопотання у порядку письмового провадження.
Розглянувши заяву про призначення експертизи, дослідивши матеріали заяви, суд зазначає наступне.
Відповідно до ч. 1 ст. 102 КАС України суд за клопотанням учасника справи або з власної ініціативи призначає експертизу у справі за сукупності таких умов:
1) для з`ясування обставин, що мають значення для справи, необхідні спеціальні знання у сфері іншій, ніж право, без яких встановити відповідні обставини неможливо;
2) жодною стороною не наданий висновок експерта з цих самих питань або висновки експертів, надані сторонами, викликають обґрунтовані сумніви щодо їх правильності.
Згідно ч. 1 ст. 103 КАС України про призначення експертизи суд постановляє ухвалу.
Отже, експертиза у справі призначається у тому разі, якщо потрібні спеціальні знання у сфері іншій, ніж право, без яких встановити відповідні обставини неможливо.
Суд не вбачає у клопотанні позивача підстав для призначення судово-економічної експертизи у даній справі, оскільки питання визначені позивачем до експерта, встановлються доказами по справі, а тому призначення експертизи з цих питань є недоцільним.
Крім того, оцінку зазначениму питанням у даній справі у повній мірі може надати суд без проведення окремого експертного дослідження.
З огляду на викладене, суд дійшов висновку, що клопотання про призначення судово-економічної експертизи у даній справі задоволенню не підлягає.
Керуючись статтями 102, 103, 241, 243, 248, 250, 256 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,-
у х в а л и в:
У задоволенні клопотання представника позивача про призначення судово - економічної експертизи відмовити.
Ухвала набирає законної сили негайно після її проголошення. Ухвала, постановлена судом поза межами судового засідання або у судовому засіданні у разі неявки учасників справи, під час розгляду справи в письмовому провадженні, набирає законної сили з моменту її підписання.
Апеляційна скарга на ухвалу суду подається до Шостого апеляційного адміністративного суду протягом п`ятнадцяти днів з дня її проголошення. Якщо у судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини ухвали суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, апеляційна скарга подається протягом п`ятнадцяти днів з дня складення повного тексту ухвали.
Відповідно до підпункту 15.5 пункту 1 Розділу VII “Перехідні положення” Кодексу адміністративного судочинства України до початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційні скарги подаються учасниками справи до або через Київський окружний адміністративний суд.
Суддя Лапій С.М.