
гСправа № 358/210/21 Провадження № 3/358/129/21
П О С Т А Н О В А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
26 квітня 2021 року м. Богуслав
Богуславський районний суд Київської області в складі: головуючого судді Кіхтенка С.О., при секретарі судового засідання Ведмеденко І.В., за участю прокурора Сєдова В.О., особи, яка притягується до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , розглянувши матеріали, що надійшли від Управління стратегічних розслідувань в Київській області Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України про притягнення до адміністративної відповідальності:
ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця м.Богуслав Київської області, який проживає за адресою: АДРЕСА_1 , безробітного, який перебуває на обліку в Богуславській районні філії Київського обласного центру зайнятості, документ, що засвідчує особу: паспорт серії НОМЕР_1 , виданий 15.12.2012 року Богуславським РВ ГУ МВС України в Київській області, реєстраційний номер облікової картки платника податків: НОМЕР_2 ,
у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого частиною першою статті 172-6 КУпАП, -
В С Т А Н О В И В :
ОСОБА_2 , старший майстер лісу Медвинського лісництва державного підприємства «Богуславське лісове господарство» Київського обласного та по м. Києву управління лісового та мисливського господарства, будучи посадовою особою державної лісової охорони, являючись суб`єктом відповідальності за правопорушення, пов`язані з корупцією згідно з пп. «е» п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» та примітки до ст. 172-6 КУпАП, на якого поширюється його дія, в порушення вимог ч. 1 ст. 45 та п. 2-1 Прикінцевих положень Закону України «Про запобігання корупції» (далі – Закону), несвоєчасно, без поважних причин 07.06.2020 року подав щорічну декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2019 рік, чим вчинив адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена частиною першою статті 172-6 КУпАП.
В судовому засіданні особа, що притягується до адміністративної відповідальності ОСОБА_2 свою вину у несвоєчасному поданні декларації визнав, щиро покаявся у вчиненому та просив суд суворо не карати.
Прокурор Сєдов В.О. в судовому засіданні просив визнати ОСОБА_2 винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, та накласти на нього адміністративне стягнення в межах санкції даної статті у вигляді штрафу.
Дослідивши матеріали справи про адміністративне правопорушення, заслухавши пояснення ОСОБА_2 , думку прокурора, суд у відповідності до положень статті 252 КУпАП, оцінивши докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об`єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю, приходить до наступних висновків.
Згідно статті 7 КУпАП, ніхто не може бути підданий заходу впливу у зв`язку з адміністративним правопорушенням інакше як на підставах і в порядку, встановлених законом. При цьому, провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законів.
Відповідно до ст. 245 КУпАП, завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об`єктивне з`ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі додержання законів, зміцнення законності.
В судовому засіданні встановлено, що відповідно до наказу державного підприємства «Богуславське лісове господарство» Київського обласного та по м. Києву управління лісового та мисливського господарства від 06.02.2020 року №14-к ОСОБА_2 з 07.02.2020 року прийнято на посаду старшого майстра лісу Медвинського лісництва зазначеного лісгоспу у порядку переведення з ДП «Білоцерківське лісове господарство».
Згідно з п.1 Положення «Про державну лісову охорону», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 16.09.2009 №976, державна лісова охорона є правоохоронним органом та діє у складі Держлісагенства, Республіканського комітету Автономної Республіки Крим з питань лісового і мисливського господарства, обласних управлінь лісового та мисливського господарства і підприємств, установ та організацій, що належать до сфери управління Держлісагенства.
Відповідно до додатку до указаного положення, до посадових осіб державної лісової охорони серед інших належать: керівник, головний лісничий, головний мисливствознавець, начальник відділу (сектору) лісового господарства та інженери відділу (сектору) всіх категорій, начальник відділу (сектору) охорони і захисту лісу та інженери відділу (сектору) всіх категорій, начальник відділу (сектору), спеціалісти відділу (сектору) мисливського господарства всіх категорій, лісничий, державний районний мисливствознавець, мисливствознавець, помічник лісничого, старший майстер лісу, майстер лісу, начальник лісової пожежної станції, старший єгер та єгер державного лісогосподарського (лісомисливського) підприємства, державного мисливського господарства.
06 лютого 2020 року ОСОБА_2 був письмово попереджений про відповідальність за вчинення корупційних або пов`язаних із корупцією правопорушень.
Відповідно до пункту 14 ч. 1 ст. 1 Закону, суб`єкти декларування - особи, «значені у пункті 1, підпункті «а» пункту 2 частини першої статті 3 цього Закону, інші особи, які зобов`язані подавати декларацію відповідно до цього Закону.
Згідно з підпунктом «е» п. 1 ч. 1 ст. З Закону суб`єктами, на яких поширюється дія цього Закону є посадові та службові особи органів прокуратури, Служби безпеки України, Державного бюро розслідувань, Національного антикорупційного бюро України, дипломатичної служби, державної лісової схорони, державної охорони природно-заповідного фонду, центрального органу виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізацію державної податкової політики та державної політики у сфері державної митної справи, тобто особи, уповноважені на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Згідно з приміткою до ст. 172-6 КУпАП суб`єктом правопорушень у цій статті є особи, які відповідно до частин першої та другої статті 45 Закону зобов`язані подавати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Частиною першою статті 45 Закону України «Про запобігання корупції» передбачено, що особи, зазначені у пункті 1, підпунктах "а" і "в" пункту 2, пункті 5 частини першої статті 3 цього Закону, зобов`язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті НАЗК декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством.
Відповідно до підпункту 1 пункту 5 розділу II Порядку формування, ведення та оприлюднення (надання) інформації Єдиного державного Реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (далі - Реєстр), затвердженого рішенням НАЗК від 10.06.2016 №3, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України від 15.07.2016 за №959/29089, щорічна декларація подається у період з 00 годин 00 хвилин 01 січня до 00 годин 00 хвилин 01 квітня року, наступного за звітним роком. Така декларація охоплює звітний рік (період з 01 січня до 31 грудня включно), що передує року, в якому подається декларація, та містить інформацію станом на 31 грудня звітного року.
Проте, Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на запобіганню виникненню і поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19)» від 17.03.2020 № 530-ІХ внесено зміни до Закону, а саме: розділ XIII «Прикінцеві положення» доповнено пунктом 2-1 такого змісту:
«2-1 Встановити, що декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, які відповідно до статті 45 цього Закону подаються за минулий рік до 1 квітня, у 2020 році суб`єкти декларування подають до 1 червня.
Суб`єкти декларування, які у період до 1 червня 2020 року не мали можливості подати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, передбачену абзацом першим частини другої статті 45 цього Закону, або повідомлення про суттєві зміни у майновому стані відповідно до статті 52 цього Закону у зв`язку із встановленням на території їх проживання карантинно-обмежувальних заходів, звільняються від відповідальності за несвоєчасне подання такої декларації чи повідомлення у зазначений період».
Так, ОСОБА_2 мав подати декларацію за 2019 рік за в період часу з 00 год. 00 хв. 01.01.2020 року до 00 год. 00 хв. 01.06.2020 року.
Частиною першою статті 172-6 КУпАП передбачено адміністративну відповідальність за несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Судом встановлено, що ОСОБА_2 , будучи старшим майстром лісу Медвинського лісництва ДП «Богуславське лісове господарство», який є посадовою особою державної лісової охорони, був ознайомлений з вимогами частини першої статті 45 Закону України «Про запобігання корупції» та п. 2-1 Прикінцевих положень Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на запобіганню виникненню і поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19)» щодо обов`язку подавати декларацію про доходи та майно, витрати і зобов`язання фінансового характеру за 2019 рік в термін до 01 червня 2020 року, маючи реальну можливість не допустити порушень Закону, подав зазначену декларацію несвоєчасно та без поважних причин, а саме: о 15 годині 50 хвилини 07 червня 2020 року.
Таким чином, ОСОБА_2 , будучи суб`єктом декларування, вчинив адміністративне правопорушення, передбачене частиною першою статті 172-6 КУпАП, оскільки він несвоєчасно і без поважних причин подав декларацію за 2019 рік.
Враховуючи положення статей 33-35 КУпАП, суд при накладенні адміністративного стягнення враховує характер вчиненого правопорушення, особу порушника, ступінь його вини, майновий стан, обставини, що пом`якшують і обтяжують відповідальність, приходить до висновку про накладення на ОСОБА_2 адміністративного стягнення у виді штрафу у мінімальному розмірі встановленому в санкції ч. 1 ст. 172-6 КУпАП та вважає, що саме це адміністративне стягнення та його розмір буде сприяти вихованню правопорушника в дусі додержання законів України, а також запобігати вчиненню нових правопорушень.
У відповідності до вимог п. 5 ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір», з правопорушника ОСОБА_2 необхідно стягнути судовий збір, в розмірі 0,2 розміру прожиткового мінімуму на одну працездатну особу, що становить 454 (чотириста п`ятдесят чотири) гривні 00 копійок.
Керуючись ст.ст. 33, 40-1, ч.1 ст.172-6, 245, 252, 280 КУпАП, ст.ст. 1, 3, 27, 28 Закону України «Про запобігання корупції», п. 5 ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір», суд, -
П О С Т А Н О В И В :
Визнати винним ОСОБА_2 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого частиною першою статті 172-6 КУпАП та накласти на нього адміністративне стягнення у виді штрафу у розмірі 50 (п`ятдесяти) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 850 (вісімсот п`ятдесят) гривень.
Штраф має бути сплачений порушником не пізніше як протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення йому копії постанови про накладення штрафу, а в разі оскарження даної постанови – не пізніше як через п`ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення.
У разі несплати штрафу у строк, встановлений ст. 307 КУпАП, стягнути з ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , реєстраційний номер облікової картки платника податків: НОМЕР_2 , документ, що засвідчує особу: паспорт серії НОМЕР_1 , виданий 15.12.2012 року Богуславським РВ ГУ МВС України в Київській області, штраф у подвійному розмірі в сумі 1700 (одна тисяча сімсот) гривень 00 копійок, відповідно до ст.308 КУпАП.
Стягнути з ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , реєстраційний номер облікової картки платника податків: НОМЕР_2 , документ, що засвідчує особу: паспорт серії НОМЕР_1 , виданий 15.12.2012 року Богуславським РВ ГУ МВС України в Київській області, на користь держави судовий збір в розмірі 454 (чотириста п`ятдесят чотири) гривні 00 копійок (Отримувач коштів: ГУК у м.Києві/м.Київ/22030106, Код отримувача (код за ЄДРПОУ): 37993783, Банк отримувача: Казначейство України (ЕАП), Рахунок отримувача: UA908999980313111256000026001, Код класифікації доходів бюджету: 22030106).
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.
Постанова може бути оскаржена протягом десяти днів з дня її винесення шляхом подачі апеляційної скарги до Київського апеляційного суду через Богуславський районний суд Київської області.
Постанова може бути пред`явлена до виконання протягом трьох місяців з наступного дня після набрання нею законної сили.
Головуючий: суддя С. О. Кіхтенко