
ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01051, м. Київ, вул. Болбочана Петра 8, корпус 1 Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
27 квітня 2021 року м. Київ № 640/4928/21
Окружний адміністративний суд міста Києва у складі головуючого судді Вовка П.В., розглянув в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) сторін та проведення судового засідання за наявними у справі матеріалами адміністративну справу за позовом Департаменту з питань державного архітектурно-будівельного контролю міста Києва виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) до товариства з обмеженою відповідальністю «Компанія «Укрінтерторг», третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору, фізична особа-підприємець ОСОБА_1 , про припинення права на початок виконання будівельних робіт.
ОБСТАВИНИ СПРАВИ:
До Окружного адміністративного суду міста Києва надійшов позов Департаменту з питань державного архітектурно-будівельного контролю міста Києва виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) (далі також - Департамент, позивач) до товариства з обмеженою відповідальністю «Компанія «Укрінтерторг» (далі також - ТОВ «Компанія «Укрінтерторг», відповідач), в якому позивач просить суд припинити право на початок виконання будівельних робіт, набуте на підставі поданого повідомлення про початок виконання будівельних робіт щодо об`єктів, що за класом наслідків (відповідальності) належить до об`єктів з незначними наслідками (СС1) на об`єкт будівництва «Реконструкція приміщень нежитлової будівлі літ. «А» по вулиці Братиславській, 26-Д у Деснянському районі м. Києва» від 07 листопада 2019 року № KB 061193110520, замовник будівництва - товариство з обмеженою відповідальністю «Компанія «Укрінтерторг».
Ухвалою суду від 02 березня 2021 року вказану позовну заяву прийнято до розгляду та відкрито провадження, а також визначено, що вона буде розглядатись одноособово суддею Вовком П.В. в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) сторін та проведення судового засідання за наявними у справі матеріалами.
Крім того, ухвалою суду від 02 березня 2021 року, зокрема, запропоновано відповідачам у п`ятнадцятиденний строк з дня вручення їм даної ухвали, надати суду відзив на позовну заяву, який повинен відповідати вимогам статті 162 Кодексу адміністративного судочинства України (далі також - КАС України) та залучено фізичну особу-підприємця ОСОБА_1 до участі в справі в якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору (далі також - ФОП ОСОБА_1 , третя особа).
В обґрунтування позовних вимог позивач зазначив, що Департамент зареєстрував подане замовником будівництва, ТОВ «Компанія «Укрінтерторг», повідомлення про початок виконання будівельних робіт щодо об`єктів, що за класом наслідків (відповідальності) належать до об`єктів з незначними наслідками (СС1) на об`єкт будівництва «Реконструкція приміщень нежитлової будівлі літ. «А» по АДРЕСА_1 » від 07 листопада 2019 року № KB 061193110520.
Разом з тим, за наслідками проведення позапланової перевірки встановлено, що у замовника будівництва відсутні: проектна документація на будівництво розроблена та затверджена в установленому законодавством порядку; договір на здійснення авторського нагляду укладений, відповідно до законодавства із замовником будівництва та головним архітектором проекту, документ про призначення особи, яка здійснює авторський нагляд, в даному випадку наказ про призначення.
Також Департаментом виявлено відсутність на земельній ділянці об`єктів нерухомого майна, що свідчить про порушення відповідачем ч. 8 статті 36 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності».
Ухвала суду від 02 березня 2021 року направлялась на адресу відповідача рекомендованим з повідомленням про вручення поштовим відправленням, яке повернулось на адресу суду із позначкою «не існуюча адреса».
Уповноважений представник ТОВ «Компанія «Укрінтерторг» ознайомився із матеріалами справи 12 березня 2021 року, про що свідчить наявний в матеріалах справи розпис такого представника (т. 1 а.с. 94-96).
Проте, станом на дату прийняття рішення, відповідачем не було надано суду відзив на позовну заяву чи інших заяв по суті справи, з яких можливо встановити його ставлення до заявлених позовних вимог чи спростування тверджень, наведених позивачем у позовній заяві із наданням відповідних доказів, тому суд розглянув справу за наявними матеріалами.
Незважаючи на отримання третьою особою засобами електронного зв`язку ухвали суду від 02 березня 2021 року, ФОП ОСОБА_1 не скористався своїм правом надати письмові пояснення з приводу заявлених позовних вимог (т. 1 а.с. 90-91).
Розглянувши матеріали адміністративної справи, всебічно і повно з`ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, об`єктивно оцінивши докази, які мають значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд, -
В С Т А Н О В И В:
Як вбачається з матеріалів справи та не заперечується сторонами, Департамент зареєстрував подане замовником будівництва, ТОВ «Компанія «Укрінтерторг», повідомлення про початок виконання будівельних робіт щодо об`єктів, що за класом наслідків (відповідальності) належать до об`єктів з незначними наслідками (СС1) на об`єкт будівництва «Реконструкція приміщень нежитлової будівлі літ. «А» по АДРЕСА_1 » від 07 листопада 2019 року № KB 061193110520 (далі також - повідомлення) (т. 1 а.с. 30-44).
Замовником будівництва, ТОВ «Компанія «Укрінтерторг», у повідомленні від 07 листопада 2019 року № KB 061193110520 наведені наступні дані: вид будівництва - реконструкція;
проектна документація розроблена фізичною особою-підприємцем ОСОБА_1 (реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_1 ) та затверджена замовником, наказом директора ТОВ «Компанія «Укрінтерторг» Хоменко Ю.В. від 30 жовтня 2019 року № 030/10;
особа, відповідальна за проведення авторського нагляду, ОСОБА_1 (наказ ФОП ОСОБА_1 від 28 жовтня 2019 року № 28/10, серія та номер кваліфікаційного сертифіката АР № 006201);
загальна площа об`єкта відповідно до проектної документації - 221,0 м2, поверховість - 1 поверх;
земельна ділянка не використовується згідно ч. 4 статті 34 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності»; містобудівні умови та обмеження не надаються згідно пункту 25 Переліку об`єктів будівництва, для проектування яких містобудівні умови та обмеження не надаються, затвердженого наказом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України від 06 листопада 2017 року №289 (реконструкція житлових та нежитлових приміщень без зміни їх зовнішньої конфігурації та функціонального призначення, розміщення в існуючих житлових будинках, адміністративно-побутових та громадських будівлях вбудованих приміщень громадського призначення).
До Департаменту надійшло звернення ТОВ «Еллі-груп» від 13 січня 2021 року № 1 (вх. Департаменту від 14 січня 2021 № 073/126) щодо здійснення заходів державного архітектурно-будівельного контролю об`єкта будівництва «Реконструкція приміщень нежитлової будівлі літ. «А» по АДРЕСА_1 » (т. 1 а.с. 18-24).
26 січня 2021 року позивачем видано наказ № 154 «Про проведення позапланової перевірки» та оформлено направлення для проведення планового (позапланового) заходу від 26 січня 2021 № б/н щодо дотримання суб`єктами містобудування: ТОВ «Компанія «Укрінтерторг», фізичною особою-підприємцем та особою, відповідальною за проведення авторського нагляду, ОСОБА_1 ; особою, відповідальною за проведення технічного нагляду, ОСОБА_2 вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності, будівельних норм, стандартів і правил на об`єкті будівництва за адресою: АДРЕСА_1 (Реконструкція приміщень нежитлової будівлі літ. «А» по АДРЕСА_1 ). Строк дії направлення з 26 січня 2021 року до 08 лютого 2021 року (т. 1 а.с. 25-27).
Посадовою особою Департаменту здійснено виїзд з метою проведення перевірки дотримання вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності за вказаною вище адресою та встановлено, що об`єкт нерухомості (будівництва) відсутній, відповідальні особи були відсутні, що унеможливило проведення перевірки, внаслідок чого позивач направив лист від 27 січня 2021 року № 073-632 щодо прибуття відповідальних/уповноважених осіб замовника будівництва - ТОВ «Компанія «Укрінтерторг», а також проектувальника - ОСОБА_1 до Департаменту для надання відповідної документації, необхідної для здійснення заходів державного архітектурно-будівельного контролю (т. 1 а.с. 28-29).
У зазначений час суб`єкти містобудування до Департаменту не з`явилися, необхідних документів для проведення перевірки не надали.
Під час здійснення заходів державного архітектурно-будівельного контролю позивачем встановлено наступне.
Відповідно до інформації з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та Реєстру прав власності на нерухоме майно, Державного реєстру Іпотек, Єдиного реєстру заборон відчуження об`єктів нерухомого майна щодо суб`єкта від 27 січня 2021 року №241912575, ТОВ «Компанія «Укрінтерторг» на праві приватної власності належить нежитлова будівля літ. «А», загальною площею 220,8 кв. м. за адресою: АДРЕСА_1 . Підстава для державної реєстрації - свідоцтво про право власності від 28 грудня 2015 року № 27613154, видане Управлінням державної реєстрації Головного територіального управління юстиції у м. Києві.
Згідно з розпорядженням виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) «Про затвердження Порядку роботи з документами в інформаційно-телекомунікаційній простір територіальної громади міста Києва у виконавчому органі Київської міської ради (Київській міській державній адміністрації), районних в місті Києві державних адміністраціях» від 28 грудня 2012 року № 2368 всі вхідні та вихідні документи реєструються Департаментом в інформаційно-телекомунікаційній системі «Єдиний інформаційний простір територіальної громади міста Києва» на базі системи електронного документообігу «АСКОД», факт відправки вихідної кореспонденції фіксується у відповідній системі.
Керуючись пп. 7 ч. 3 статті 41 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності», у строки визначені у направлення для проведення перевірки, Департамент через систему електронного документообігу «АСКОД» надіслав листи:
- від 27 січня 2021 року № 073-626 до комунального підприємства Київської міської ради «Київське міське бюро технічної інвентаризації» про надання інформації та копії документів щодо об`єкта за адресою: АДРЕСА_1 , нежитлова будівля літ. «А» (т. 1 а.с. 47-49);
- від 27 січня 2021 року № 073-664 до Департаменту земельних ресурсів виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) щодо надання інформації про земельну ділянку на АДРЕСА_1 (т. 1 а.с. 44-46).
Департамент отримав лист від Департаменту земельних ресурсів Виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) від 29 січня 2021 року № 05716-1605. До зазначеного листа додано акт обстеження земельних ділянок від 28 січня 2021 року № 21-0072-03, складений посадовими особами Департаменту земельних ресурсів (т. 1 а.с.54-59).
Відповідно до вказаного вище акту перевірки вбачається, що в ході обстеження встановлено дані про земельну ділянку та її стан: вид права: комунальна власність; цільове призначення: не визначено; фактичне використання: паркувальний майданчик; площа згідно з даними Державного земельного кадастру: 0,00317 га.; результати обстеження: земельна ділянка площею 0,6435 га на АДРЕСА_1 (кадастровий номер 8000000000:62:029:0073) сформована та зареєстрована в Державному земельному кадастрі на підставі проекту землеустрою щодо її відведення в оренду товариству з обмеженою відповідальністю «Компанія «Укрінтерторг» для експлуатації та обслуговування нежитлової будівлі торговельного призначення. Цільове призначення відповідно до проекту землеустрою - 03.07, для будівництва та обслуговування будівель торгівлі.
Київська міська рада не приймала рішення про передачу (надання) у власність (користування) зазначеної земельної ділянки. Інформація про державну реєстрацію права користування (власності) на дану земельну ділянку в міському земельному кадастрі відсутня.
Відповідно до матеріалів проекту землеустрою, ТОВ «Компанія «Укрінтерторг» є власником нежитлової будівлі літ. «А» площею 220,8 кв. м. (дата та номер реєстрації 15 грудня 2015 року № 51082875).
В результаті обстеження встановлено, що земельна ділянка на вулиці Братиславській, 26-Д у Деснянському районі м. Києва вільна від будівель та споруд та використовується як паркувальний майданчик, закріплений за комунальним підприємством «Київтранспарксервіс» на підставі рішення Київської міської ради від 23 червня 2011 року (зі змінами) (додаток 5, таблиця № 1, Деснянський район, спеціально обладнані майданчики для паркування, позиція 105).
Отже, беручи до уваги вищезазначене на вказаній земельній ділянці відсутні об`єкти нерухомого майна.
Комунальне підприємство Київської міської ради «Київське міське бюро технічної інвентаризації» листом від 01 лютого 2021 року № 062/14-1145 (И-2021) повідомило, що відповідно до даних реєстрових книг у останнього по нежитловому фонду за адресою: АДРЕСА_1 , нерухоме майно на праві власності не реєструвалося. У відділі зберігання матеріалів технічної інвентаризації комунального підприємства Київської міської ради «Київське міське бюро технічної інвентаризації» не існує матеріалів технічної інвентаризації на нежитлову будівлю літ. «А», яка розташована за адресою: АДРЕСА_1 (т. 1 а.с. 50-53).
Також, на адресу Департаменту надійшла заява ФОП ОСОБА_1 від 02 лютого 2021 року (вх. Департаменту від 03 лютого 2021 року № 073/К-30/2) зі змісту якої встановлено, що авторський нагляд третьою особою на об`єкті будівництва «Реконструкція приміщень нежитлової будівлі літ. «А» по АДРЕСА_1 » не здійснюється (т. 1 а.с.60-64).
Таким чином, Департамент дійшов висновку про порушення позивачем вимог ч. 8 статті 36 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності», внаслідок чого звернувся до суду з даним адміністративним позовом.
Оцінюючи подані сторонами докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об`єктивному розгляді в судовому засіданні всіх обставин справи в їх сукупності, суд дійшов висновку про обґрунтованість позовних вимог виходячи з наступного.
Згідно з положеннями ч.ч. 1, 7 статті 34 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» №3038-VI (далі також - Закон №3038-VI) замовник має право виконувати будівельні роботи після:
- подання замовником повідомлення про початок виконання будівельних робіт відповідному органу державного архітектурно-будівельного контролю - щодо об`єктів будівництва, які за класом наслідків (відповідальності) належать до об`єктів з незначними наслідками (СС1), та щодо об`єктів, будівництво яких здійснюється на підставі будівельного паспорта та які не потребують отримання дозволу на виконання будівельних робіт згідно з переліком об`єктів будівництва, затвердженим Кабінетом Міністрів України. Форма повідомлення про початок виконання будівельних робіт та порядок його подання визначаються Кабінетом Міністрів України;
- видачі замовнику органом державного архітектурно-будівельного контролю дозволу на виконання будівельних робіт - щодо об`єктів, які за класом наслідків (відповідальності) належать до об`єктів з середніми (СС2) та значними (СС3) наслідками або підлягають оцінці впливу на довкілля згідно із Законом України «Про оцінку впливу на довкілля».
Виконання будівельних робіт без відповідного документа, передбаченого цією статтею, вважається самочинним будівництвом і тягне за собою відповідальність згідно із законом
Відповідно до ч.ч. 1-3 статті 32 Закону № 3038-VI, клас наслідків (відповідальності) будівель і споруд (далі - клас наслідків) - це характеристика рівня можливої небезпеки для здоров`я і життя людей, які постійно або періодично перебуватимуть на об`єкті або які знаходитимуться зовні такого об`єкта, матеріальних збитків чи соціальних втрат, пов`язаних із припиненням експлуатації або з втратою цілісності об`єкта.
Клас наслідків визначається відповідно до вимог будівельних норм і правил, затверджених згідно із законодавством.
Клас наслідків визначається для кожного об`єкта - будинку, будівлі, споруди будь-якого призначення, їхніх частин, лінійних об`єктів інженерно-транспортної інфраструктури, у тому числі тих, що належать до складу комплексу (будови).
Механізм набуття права на виконання підготовчих та будівельних робіт визначає Порядок виконання підготовчих та будівельних робіт, затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 13 квітня 2011 року № 466 (в редакції постанови Кабінету Міністрів України від 26 серпня 2015 року №747) (далі - Порядок №466).
Відповідно до п. 5 Порядку №466, будівельні роботи можуть виконуватися замовником після отримання документа, що посвідчує право власності чи користування земельною ділянкою, або договору суперфіцію та:
подання повідомлення про початок виконання будівельних робіт - щодо об`єктів, що за класом наслідків (відповідальності) належать до об`єктів з незначними наслідками (СС1) та об`єктів, будівництво яких здійснюється на підставі будівельного паспорта;
видачі замовнику дозволу на виконання будівельних робіт - щодо об`єктів, які за класом наслідків (відповідальності) належать до об`єктів із середніми (СС2) та значними (СС3) наслідками або підлягають оцінці впливу на довкілля відповідно до Закону України «Про оцінку впливу на довкілля».
Згідно із п. 13 Порядку №466, повідомлення про початок виконання підготовчих робіт, повідомлення про початок виконання будівельних робіт щодо об`єктів, будівництво яких здійснюється на підставі будівельного паспорта, та повідомлення про початок виконання будівельних робіт щодо об`єктів, що за класом наслідків (відповідальності) належать до об`єктів з незначними наслідками (СС1) (далі - повідомлення), повідомлення про зміну даних у зазначених повідомленнях за формою згідно з додатками 1, 2 і 2-1 до цього Порядку подається замовником (його уповноваженою особою) до відповідного органу державного архітектурно-будівельного контролю через центр надання адміністративних послуг або через електронний кабінет шляхом подання засобами програмного забезпечення Єдиного державного веб-порталу електронних послуг або заповнюється та надсилається рекомендованим листом з описом вкладення до центру надання адміністративних послуг.
Орган державного архітектурно-будівельного контролю протягом п`яти робочих днів з дня надходження повідомлення забезпечує внесення інформації, зазначеної у повідомленні, до реєстру згідно з цим Порядком. У випадках, встановлених у Порядку ведення першої черги Єдиної державної електронної системи у сфері будівництва під час реалізації експериментального проекту, затвердженому постановою Кабінету Міністрів України від 1 липня 2020 року № 559, у разі подання повідомлення через електронний кабінет внесення до реєстру інформації, зазначеної у повідомленні, здійснюється в день його надходження автоматично за допомогою програмних засобів ведення реєстру.
Відповідно до ч. 1 та ч. 2 статті 36 Закону №3038-VI, право на виконання підготовчих робіт (якщо вони не були виконані раніше згідно з повідомленням про початок виконання підготовчих робіт) і будівельних робіт на об`єктах, що за класом наслідків (відповідальності) належать до об`єктів з незначними наслідками (СС1), об`єктах, будівництво яких здійснюється на підставі будівельного паспорта, надається замовнику та генеральному підряднику чи підряднику (у разі якщо будівельні роботи виконуються без залучення субпідрядників) після подання повідомлення про початок виконання будівельних робіт.
Виконувати будівельні роботи без подання повідомлення про початок виконання будівельних робіт забороняється.
Положеннями ч. 1 статті 31 Закону №3038-VI встановлено, що проектна документація на будівництво об`єктів розробляється у порядку, встановленому центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері містобудування, з урахуванням вимог містобудівної документації та вихідних даних і дотриманням вимог законодавства, будівельних норм і правил та затверджується замовником.
Таким чином після надання замовником позивачу повідомлення у нього виникло право на виконання підготовчих та будівельних робіт.
Між тим, згідно з ч. 1 та ч. 2 статті 7 Закону України «Про архітектурну діяльність», проект об`єкта архітектури розробляється під керівництвом або з обов`язковою участю головного архітектора проекту та/або головного інженера проекту, які мають відповідний кваліфікаційний сертифікат.
Проект об`єкта архітектури завіряється підписом і скріплюється особистою печаткою головного архітектора проекту та/або головного інженера проекту, які мають кваліфікаційний сертифікат.
Статтею 8 Закону України «Про архітектурну діяльність» визначено, що робоча документація для будівництва (реконструкції, реставрації, капітального ремонту) об`єкта архітектури виконується відповідно до норм і правил на підставі затвердженого проекту.
Робоча документація для будівництва або авторський нагляд за її розробкою виконуються за участю архітектора - автора затвердженого проекту відповідно до укладеного договору на розроблення проекту цього об`єкта архітектури.
Будівництво (нове будівництво, реконструкція, реставрація, капітальний ремонт) об`єкта архітектури здійснюється відповідно до затвердженої проектної документації, норм і правил у порядку, визначеному Законом України «Про регулювання містобудівної діяльності».
Архітектор - автор проекту або уповноважена ним особа бере участь у прийнятті в експлуатацію закінченого будівництвом об`єкта архітектури та підписує відповідний акт.
Без підпису архітектора - автора проекту або уповноваженої ним особи такий акт є недійсним (стаття 9 Закону України «Про архітектурну діяльність»).
Згідно з ч. 1 статті 41 Закону №3038-VI, державний архітектурно-будівельний контроль - це сукупність заходів, спрямованих на дотримання замовниками, проектувальниками, підрядниками та експертними організаціями вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності, будівельних норм і правил під час виконання підготовчих та будівельних робіт.
Державний архітектурно-будівельний контроль здійснюється органами державного архітектурно-будівельного контролю відповідно до Закону України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності». Державний архітектурно-будівельний контроль замовників будівництва, які є фізичними особами, здійснюється відповідно до Закону України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності» з урахуванням особливостей правового статусу таких осіб. Порядок здійснення архітектурно-будівельного контролю визначається Кабінетом Міністрів України.
Частиною 2 статті 39-1 Закону №3038-VI визначено, що у разі виявлення відповідним органом державного архітектурно-будівельного контролю факту подання недостовірних даних, наведених у надісланому повідомленні чи зареєстрованій декларації, які є підставою вважати об`єкт самочинним будівництвом, зокрема, якщо він збудований або будується на земельній ділянці, що не була відведена для цієї мети, або без відповідного документа, який дає право виконувати будівельні роботи, чи без належно затвердженого проекту або будівельного паспорта, а також у разі набрання законної сили судовим рішенням про скасування містобудівних умов та обмежень відповідний орган державного архітектурно-будівельного контролю та нагляду звертається до суду із позовом про скасування реєстрації такої декларації або про припинення права на виконання підготовчих або будівельних робіт, набутого на підставі поданого повідомлення.
Зміст наведених норм свідчить про те, що Законом України №3038-VI, зокрема статтею 39-1, встановлено єдину підставу для припинення права на виконання підготовчих або будівельних робіт, а саме: подання замовником недостовірних даних, які є підставою вважати об`єкт самочинним будівництвом.
За результатами здійснення перевірки дотримання суб`єктом містобудування вимог містобудівного законодавства щодо об`єкту будівництва «Реконструкція приміщень нежитлової будівлі літ. «А» по вулиці Братиславській, 26-Д у Деснянському районі м. Києва» встановлено, що замовником будівництва, ТОВ «Компанія «Укрінтерторг», наведені недостовірні дані у повідомленні про початок виконання будівельних робіт щодо об`єктів, що за класом наслідків (відповідальності) належить до об`єктів з незначними наслідками (СС1) від 07 листопада 2019 року № KB 061193110520 в частині необхідності отримання містобудівних умов та обмежень земельної ділянки, розроблення та затвердження проектної документацій особи, відповідальної за проведення авторського нагляду, чим порушено статті 8 та 9 Закону України «Про архітектурну діяльність» та ч. 1 статті 31, ч. 8 статті 36 Закону №3038-VI.
Отже, судом встановлено та матеріалами справи підтверджено факт подання відповідачем до органу державного архітектурно-будівельного контролю недостовірних даних.
На час розгляду справи відповідачем не надано до суду доказів, що спростовують подання ним недостовірних даних до органу державного архітектурно-будівельного контролю.
З огляду на зазначене та беручи до уваги докази, які наявні у матеріалах справи, суд дійшов висновку, що позовні вимоги Департаменту підлягають задоволенню.
Відповідно до статті 244 КАС України, під час ухвалення рішення суд вирішує, зокрема:
1) чи мали місце обставини (факти), якими обґрунтовувалися вимоги та заперечення, та якими доказами вони підтверджуються;
2) чи є інші фактичні дані, які мають значення для вирішення справи, та докази на їх підтвердження.
Відповідно до положень ч.ч. 1 та 2 статті 72 КАС України, доказами в адміністративному судочинстві є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються такими засобами: письмовими, речовими і електронними доказами; висновками експертів; показаннями свідків.
Згідно положень статті 90 КАС України, суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об`єктивному дослідженні. Жодні докази не мають для суду наперед встановленої сили. Суд оцінює належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв`язок доказів у їх сукупності.
Враховуючи приписи статті 139 КАС України судові витрати не підлягають відшкодуванню.
На підставі викладеного, керуючись статтями 2, 5-11, 19, 72-77, 90, 241-246, 250, 263 КАС України суд, -
В И Р І Ш И В:
Адміністративний позов Департаменту з питань державного архітектурно-будівельного контролю міста Києва виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) (01001, місто Київ, вулиця Трьохсвятительська, будинок 4В; код ЄДРПОУ 40224921) до товариства з обмеженою відповідальністю «Компанія «Укрінтерторг» (02156, місто Київ, вулиця Братиславська, будинок 26 Д; код ЄДРПОУ 31864378), третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору - фізична особа-підприємець ОСОБА_1 ( АДРЕСА_2 ; РНОКПП НОМЕР_1 ), про припинення права на початок виконання будівельних робіт - задовольнити.
Припинити право на початок виконання будівельних робіт, набуте на підставі поданого повідомлення про початок виконання будівельних робіт щодо об`єктів, що за класом наслідків (відповідальності) належить до об`єктів з незначними наслідками (СС1) на об`єкт будівництва «Реконструкція приміщень нежитлової будівлі літ. «А» по АДРЕСА_1 » від 07 листопада 2019 року № KB 061193110520, замовник будівництва - товариство з обмеженою відповідальністю «Компанія «Укрінтерторг».
Рішення суду, відповідно до ч. 1 статті 255 КАС України, набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
Рішення суду може бути оскаржене до суду апеляційної інстанції протягом тридцяти днів за правилами, встановленими статтями 293-297 КАС України.
Відповідно до п/п. 15.5 п. 15 Розділу VII «Перехідні положення» КАС України в редакції Закону №2147-VIII, до дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційні та касаційні скарги подаються учасниками справи до або через відповідні суди, а матеріали справ витребовуються та надсилаються судами за правилами, що діяли до набрання чинності цією редакцією Кодексу.
Суддя П.В. Вовк