Рішення № 96536712, 26.04.2021, Окружний адміністративний суд міста Києва

Дата ухвалення
26.04.2021
Номер справи
640/3099/19
Номер документу
96536712
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01051, м. Київ, вул. Болбочана Петра 8, корпус 1 Вн. №27/119

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

26 квітня 2021 року м. Київ № 640/3099/19

за позовомУправління державної служби охорони при Головному управлінні МВС України в Донецькій області до Офісу великих платників податків ДПС провизнання протиправними дій, зобов`язати вчинити діїСуддя О.В.Головань

Обставини справи:

Управління державної служби охорони при ГУ МВС України в Донецькій області звернулося до Окружного адміністративного суду м. Києва з позовом до Офісу великих платників податків Державної фіскальної служби про визнання дій відповідача протиправними та зобов`язання відкликати наявні в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань заперечення щодо боргу зі сплати ЄСВ за формою 5-ЄСВ та заперечення проти проведення державної реєстрації припинення Управління державної служби охорони при ГУ МВС України в Донецькій області як юридичної особи за формою 27-ОПП.

Ухвалою суду від 01.03.2019 р. відкрито провадження у справі та призначено її до розгляду в порядку спрощеного позовного провадження за наявними у справі матеріалами без виклику сторін.

03.04.2019 р. до суду надійшов відзив на позов.

Ознайомившись з матеріалами справи, суд, -

ВСТАНОВИВ:

Управління державної служби охорони при ГУ МВС України в Донецькій області (84331, Донецька обл., місто Краматорськ, ВУЛИЦЯ ГВАРДІЙЦІВ КАНТЕМИРІВЦІВ, будинок 1А, код 08596860) зареєстровано в якості юридичної особи 30.08.1993 р., з 17.11.2015 р. перебуває у стані припинення за рішенням засновника (наказ від 07.11.2015 р. №1399 МВС України "Про ліквідацію підрозділів Державної служби охорони при Міністерстві внутрішніх справ"; перебуває на обліку як платник податків у Головному управління ДПС у Донецькій області, Краматорська державна податкова інспекція); 84.24 Діяльність у сфері охорони громадського порядку та безпеки (основний).

Рішенням господарського суду Донецької області від 22.06.2018 р. у справі №905/972/16 зобов`язано Ліквідаційну комісію Управління державної служби охорони при Головному управлінні Міністерства внутрішніх справ України в Донецькій області включити вимоги кредитора - Офісу великих платників податків Державної фіскальної служби України в сумі 8 768 042,81 грн. до реєстру вимог кредиторів.

На виконання вказаного судового рішення Ліквідаційна комісія Управління державної служби охорони при ГУ МВС України в Донецькій області включила вказані кредиторські вимоги до реєстру своїх кредиторів та відобразила їх у проміжному ліквідаційному балансі.

Листом від 16.11.2018 р. за № 96/лк Управління державної служби охорони при ГУ МВС України в Донецькій області звернулося до Офісу великих платників податків Державної фіскальної служби щодо скасування запровадженої заборони на ліквідацію Управління.

Листом від 30.11.2018 р. за №14114/9/28-10-47-10 Офіс великих платників податків Державної фіскальної служби повідомив позивача про те, що на виконання вимог Порядку обліку платників податків і зборів, затвердженого наказом Мінфіну від 09.12.2011 р. №1588, СДПІ у м. Донецьку сформовано 19.01.2016 р. та направлено державному реєстратору повідомлення про наявність заперечень проти проведення державної реєстрації припинення юридичної особи позивача за формою №27-ОПП із зазначенням причин заперечень контролюючого органу щодо здійснення державної реєстрації припинення юридичної особи.

Зокрема, міститься посилання на ту обставину, що згідно з наказом МВС України та Національної поліції України від 26.01.2016 р. №51/64 "Про впорядкування діяльності органів поліції охорони" має місце реорганізація платника податків, а не ліквідація.

Таким чином, посилання на судове врегулювання спору не можуть бути визнані обґрунтованими, а підстави для перегляду рішення про запровадження заборони на припинення Управління відсутні, і можуть мати місце у випадку повного погашення заборгованості або передачі податкового боргу правонаступнику.

Листом від 22.12.2018 р. за № 105/лк Управління державної служби охорони при ГУ МВС України в Донецькій області звернулося до Офісу великих платників податків Державної фіскальної служби щодо скасування запровадженої заборони на ліквідацію Управління за відсутністю заборгованості з ЄСВ.

Листом від 09.01.2019 р. за №149/9/28-10-47-10 Офіс великих платників податків Державної фіскальної служби повідомив позивача з посиланням на надання відповіді листом від 30.11.2018 р. за №14114/9/28-10-47-10.

Позивач - Управління державної служби охорони при Головному управлінні МВС України в Донецькій області - вважає дії щодо запровадженої заборони на ліквідацію Управління протиправними з таких підстав.

Позивач зазначає, що у відповідності до ст. 97 Податкового кодексу України, в порядку ст. 112 ЦК України, на підставі судового рішення, що набрало законної сили, було вирішено питання погашення податкового боргу, і підстави для направлення державному реєстратору повідомлення про наявність заперечень проти проведення державної реєстрації припинення юридичної особи позивача за формою №27-ОПП відсутні.

Відповідач - Офіс великих платників податків ДПС - проти задоволення позовних вимог заперечив з таких підстав.

Відповідач зазначає, що згідно з аб. 7-9 ч. 6 ст. 13 Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань" контролюючий орган має право передавати до реєстру відомості про наявність (відсутність) заборгованості зі сплати податків при ліквідації та реорганізації юридичної особи, а згідно з аб. 7, 8 п. 11 с. 1 ст. 28 Закону наявність інформації про заборгованість є підставою для відмови у державній реєстрації припинення юридичної особи.

В даному випадку має місце така ситуація, оскільки відповідно до довідки про заборгованість позивач станом на 22.03.2019 р. загальна заборгованість зі сплати податків і зборів та зі сплати ЄСВ становить 15 029 636, 48 грн.

Також відповідач зазначає, що припинення юридичної особи має місце в порядку реорганізації, а не ліквідації, тому посилання позивача на ч. 5 ст. 112 ЦК України безпідставні.

Відповідачем заявлено клопотання про залишення позовної заяви без розгляду, оскільки оскаржувані дії вчинено 19.01.2016 р., і строк звернення до суду пропущено.

Проаналізувавши матеріали справи, суд дійшов висновку про те, що позовні вимоги є необґрунтованими та не підлягають до задоволення з таких підстав.

Згідно з ч. 1, 2 ст. 122 КАС України позов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого цим Кодексом або іншими законами.

Для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів особи встановлюється шестимісячний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів.

Для звернення до адміністративного суду суб`єкта владних повноважень встановлюється тримісячний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня виникнення підстав, що дають суб`єкту владних повноважень право на пред`явлення визначених законом вимог. Цим Кодексом та іншими законами можуть також встановлюватися інші строки для звернення до адміністративного суду суб`єкта владних повноважень.

В даному випадку дій відповідача щодо направлення до державного реєстратора заперечення щодо боргу зі сплати ЄСВ за формою 5-ЄСВ та заперечення проти проведення державної реєстрації припинення Управління державної служби охорони при ГУ МВС України в Донецькій області як юридичної особи за формою 27-ОПП вчинено 19.01.2016 р.

При цьому, позов подано після отримання позивачем відповідей на свої звернення листами від 30.11.2018 р. за №14114/9/28-10-47-10 та від 09.01.2019 р. за №149/9/28-10-47-10 про відмову скасувати запроваджену заборону на ліквідацію Управління, в межах тримісячного строку з моменту отримання відповіді.

Також суд зазначає, що навіть у випадку отримання позивачем інформації про вчинення відповідачем дій зі звернення до державного реєстратора 19.01.2016 р., між сторонами тривав спір щодо наявності податкового боргу, який завершився після набрання рішенням господарського суду Донецької області від 22.06.2018 р. у справі №905/972/16 законної сили.

За таких обставин у суду відсутні підстави для висновку про порушення позивачем строку звернення до суду, і відповідне клопотання відповідача не підлягає до задоволення.

Щодо позовних вимог по суті суд зазначає наступне.

Згідно з аб. 7-9 ч. 6 ст. 13 Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань" від 15.05.2003 р. № 755-IV (в редакції станом на 19.01.2016 р.) центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну податкову політику та державну політику з адміністрування єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування, забезпечує передачу до Єдиного державного реєстру таких відомостей:

про відсутність (наявність) заборгованості із сплати податків і зборів та відсутність (наявність) заборгованості із сплати єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування - у день отримання запиту від суб`єкта державної реєстрації;

про відсутність (наявність) заборгованості із сплати податків і зборів та відсутність (наявність) заборгованості із сплати єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування - протягом 30 календарних днів з дати отримання відомостей про проведення реєстраційної дії щодо початку проведення спрощеної процедури державної реєстрації припинення юридичної особи в результаті її ліквідації;

про узгодження плану реорганізації юридичної особи - у разі наявності податкового боргу при реорганізації юридичної особи - у день отримання запиту від суб`єкта державної реєстрації.

Згідно з аб. 7, 8 п. 11 ч. 1 ст. 28 Закону № 755-IV підстави для відмови у державній реєстрації: документи для державної реєстрації припинення юридичної особи подані:

щодо юридичної особи, що ліквідується, стосовно якої надійшли відомості про наявність заборгованості із сплати податків і зборів та/або наявність заборгованості із сплати єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування;

щодо юридичної особи, що реорганізується, стосовно якої надійшли відомості про наявність заборгованості із сплати податків і зборів та/або наявність заборгованості із сплати єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування та відсутній узгоджений план реорганізації юридичної особи.

Згідно з аб. 7, 8 п. 11 ч. 1 ст. 28 Закону № 755-IV підстави для відмови у державній реєстрації: документи для державної реєстрації припинення юридичної особи подані:

щодо юридичної особи, що ліквідується, стосовно якої надійшли відомості про наявність заборгованості із сплати податків і зборів та/або наявність заборгованості із сплати єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування, крім банків, стосовно яких процедура ліквідації здійснюється відповідно до Закону України "Про систему гарантування вкладів фізичних осіб";

щодо юридичної особи, що реорганізується, стосовно якої надійшли відомості про наявність заборгованості із сплати податків і зборів та/або наявність заборгованості із сплати єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування та відсутні відомості про узгодження плану реорганізації юридичної особи.

Згідно з п. 3.1 наказу Мінфіну від 09.12.2011 р. №1588 "Про затвердження Порядку обліку платників податків і зборів" (в редакції станом на 19.01.2016 р.) повідомлення про наявність заперечень проти проведення державної реєстрації припинення юридичної особи (підприємницької діяльності фізичної особи - підприємця) за формою № 27-ОПП направляється державному реєстратору органом державної податкової служби у разі наявності заперечень щодо проведення державної реєстрації припинення:

у триденний строк після набрання чинності Законом України від 19.05.2011 №3384-VI "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо спрощення процедур припинення юридичних осіб та підприємницької діяльності фізичних осіб - підприємців за їх рішенням", якщо сплив двомісячний строк з дати публікації повідомлення про рішення щодо припинення юридичної особи або підприємницької діяльності фізичної особи - підприємця;

у строки, встановлені розділом XI Порядку обліку платників податків і зборів, затвердженого пунктом 1 цього наказу, якщо не сплив двомісячний строк з дати публікації повідомлення про рішення щодо припинення юридичної особи або підприємницької діяльності фізичної особи - підприємця.

Згідно з п. 11.14 Порядку у разі надсилання державному реєстратору повідомлення за формою № 25-ОПП таке повідомлення не пізніше двох місяців з дати публікації повідомлення про рішення засновників (учасників) юридичної особи або уповноваженого ними органу щодо припинення юридичної особи має бути замінено контролюючим органом повідомленням про проведення позапланової перевірки за формою № 26-ОПП (додаток 18) або повідомленням про наявність заперечень проти проведення державної реєстрації припинення юридичної особи за формою № 27-ОПП (додаток 19) із зазначенням причин заперечень контролюючого органу щодо здійснення державної реєстрації припинення юридичної особи згідно з пунктом 11.27 цього розділу. Зазначені повідомлення надсилаються державному реєстратору поштовим відправленням або в електронному вигляді у порядку взаємного обміну інформацією з реєстрів центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері державної реєстрації юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців, та Центрального контролюючого органу.

Згідно з п. 11.27 Порядку обставинами заперечень контролюючого органу щодо здійснення державної реєстрації припинення юридичної особи можуть бути, в тому числі, 2) наявність податкового боргу, грошових зобов`язань, щодо яких проводиться адміністративне або судове оскарження, грошових зобов`язань та податкового боргу та несплати податку з доходів фізичних осіб із сум доходів, нарахованих (виплачених) найманим працівникам.

Причини заперечень контролюючого органу щодо здійснення державної реєстрації припинення юридичної особи формуються за результатами аналізу даних про платника податків відповідних підрозділів контролюючого органу за основним місцем обліку та контролюючими органами за неосновним місцем обліку платника податків і за місцями обліку відокремлених підрозділів платника податків -юридичної особи.

Згідно з п. 11.8, 11.10 чинної редакції Порядку передбачено за результатами проведення відповідних заходів у зв`язку з ліквідацією або реорганізацією платника податків, але не пізніше дня закінчення строку заявлення кредиторами своїх вимог відповідальні працівники таких підрозділів (органів) вносять до Єдиного банку даних юридичних осіб або підтверджують інформацію щодо наявності / відсутності заборгованості зі сплати податків і зборів.

До завершення строку, визначеного для заявлення кредиторами своїх вимог, а також у день отримання запиту від суб`єкта державної реєстрації контролюючий орган передає до Єдиного державного реєстру у порядку інформаційної взаємодії між Єдиним державним реєстром та інформаційними системами Центрального контролюючого органу відомості: про відсутність (наявність) заборгованості зі сплати податків і зборів за формою № 30-ОПП (додаток 14).

Якщо контролюючим органом до Єдиного державного реєстру передано відомості про наявність заборгованості зі сплати податків і зборів, то після погашення заборгованості зі сплати податків і зборів контролюючий орган передає до Єдиного державного реєстру відомості про відсутність заборгованості зі сплати податків і зборів.

В матеріалах справи відсутня копія відповідного повідомлення, проте, згідно з поясненнями відповідача підставою для подання повідомлення стала наявність податкового боргу позивача без визначення правонаступника заборгованості, тоді як припинення юридичної особи, на думку відповідача, відбувається саме в порядку реорганізації.

З вказаного приводу суд зазначає наступне.

Управління державної служби охорони при ГУ МВС України в Донецькій області (код ЄДРПОУ 08596860) з 17 листопада 2015 року перебуває в стані припинення за рішенням засновників, ліквідація УДСО при ГУ МВС України в Донецькій області як платника податків не пов`язана з банкрутством, строк для заявлення кредиторами своїх вимог 19 січня 2016 року,

Судом встановлено, що в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань відсутня інформація щодо правонаступників Управління державної служби охорони при ГУ МВС України в Донецькій області.

Як встановлено судом, наказом Міністерства внутрішніх справ України №1399 від 07 листопада 2015 року вирішено ліквідувати Управління державної служби охорони при ГУ МВС України в Донецькій області (код ЄДРПОУ 08596860).

Наказом Міністерства внутрішніх справ України №1399 від 07 листопада 2015 року вирішено ліквідувати Управління державної служби охорони при ГУ МВС України в Донецькій області (код ЄДРПОУ 08596860).

Спеціалізованою Державною податковою інспекцією з обслуговування великих платників у м. Донецьку Міжрегіонального головного управління ДФС України до голови ліквідаційної комісії Управління державної служби охорони при ГУ МВС України в Донецькій області подано заяву (№6572/8/28-013-25 від 21 грудня 2015 року) про включення до реєстру кредиторів Управління державної служби охорони при ГУ МВС України в Донецькій області, згідно якої, серед інших, просила визнати кредиторські вимоги з: податку з Єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування у сумі 243695,55 грн.; єдиного внеску, нарахованого на суми грошового забезпечення військовослужбовців у сумі 26587,38 грн., - та включити СДПІ до реєстру кредиторів.

Рішенням голови ліквідаційної комісії Управління державної служби охорони при ГУ МВС України в Донецькій області від 01 лютого 2016 року №12 л/к вимоги Спеціалізованої Державної податкової інспекції з обслуговування великих платників у м. Донецьку Міжрегіонального головного управління ДФС України визнано у сумі 320249,28 грн., до складу якої, зокрема, увійшли: 254349,61 грн. ЄСВ; 35887,35 грн. ЄСВ військовослужбовців. Визнані вимоги СДПІ з обслуговування великих платників у м. Донецьку Міжрегіонального головного управління ДФС України включені до третьої черги кредиторів Управління державної служби охорони при ГУ МВС України в Донецькій області.

Наказом Міністерства внутрішніх справ України і Національної поліції України від 26.01.2016 р. №51/64 "Про впорядкування діяльності органів поліції охорони", яким визначено перелік органів поліції охорони, що є правонаступниками Державної служби охорони при Міністерстві внутрішніх справ, зокрема що Управління поліції охорони в Донецькій області є правонаступником Управління державної служби охорони при ГУ МВС України в Донецькій області.

Частиною 1 статті 104 ЦК України встановлено, що юридична особа припиняється в результаті реорганізації (злиття, приєднання, поділу, перетворення) або ліквідації.

Також, статтею 98 ПК України, на яку посилається контролюючий орган, зокрема, п. 98.1 визначено, що під реорганізацією платника податків у цій статті розуміється зміна його правового статусу, яка передбачає будь-яку з таких дій або їх поєднання:

для господарських товариств - зміна організаційно-правового статусу товариства, що тягне за собою зміну коду згідно з Єдиним державним реєстром підприємств та організацій України;

злиття платників податків, а саме передача майна платника податків до статутних фондів інших платників податків, унаслідок чого відбувається ліквідація платника податків, який зливається з іншими;

поділ платника податків на декілька осіб, а саме поділ його майна між статутними фондами новоутворених юридичних осіб та/або фізичними особами, внаслідок якого відбувається ліквідація юридичного статусу платника податків, який поділяється;

виділення з платника податків інших платників податків, а саме передача частини майна платника податків, що реорганізується, до статутних фондів інших платників податків, які створюються власниками корпоративних прав платника податків, що реорганізується, та внаслідок якого не відбувається ліквідація платника податків, що реорганізується;

- реєстрацію фізичної особи як суб`єкта господарювання без скасування її попередньої реєстрації як іншого суб`єкта господарювання або з таким скасуванням.

Проте, в межах спірних правовідносин не здійснюється реорганізація позивача (зокрема, як зазначив відповідач, об`єднання до Управління поліції охорони в Донецькій області, а також злиття, поділ чи перетворення, відсутні інші обставини, передбачені п. 98.1 ст. 98 ПК України), натомість здійснюється його ліквідація, що встановлено наказом Міністерства внутрішніх справ України від 07.11.2015 р. №1399.

Щодо наказу Національної поліції України Міністерства внутрішніх справ України "Про впорядкування діяльності органів поліції охорони" від 26.01.2016 р. №51/64, то він стосується правонаступництва функціональних повноважень органів Державної служби охорони, оскільки вказані установи як суб`єкти владних повноважень обов`язково мають правонаступника щодо наданих їм повноважень.

За таких обставин підстави для висновку про проведення припинення юридичної особи позивача в порядку реорганізації, а не ліквідації, відсутні.

Щодо наведеного відповідачем у відзиві переліку судових спорів з позивачем щодо наявності податкової заборгованості суд зазначає наступне.

Згідно з інформацією ЄДРСР станом на 26.04.2021 р. -

рішенням Донецького окружного адміінстративного суду від 14.03.2018 р. у справі №805/224/18-а позовні вимоги Офісу великих платників податків ДФС до управління державної служби охорони при ГУМВС України в Донецькій області про стягнення податкового боргу у розмірі 2 295 047,40 грн. задоволено частково: стягнуто з рахунків управління державної служби охорони при ГУМВС України в Донецькій області (код ЄДРПОУ 08596860) у банківських установах кошти в рахунок погашення податкового боргу: з податку на додану вартість у розмірі 7 834 грн 08 коп; з податку на прибуток у розмірі 2 233 218 грн 88 коп; з військового збору у розмірі 53 993 грн 54 коп.

Постановою Донецького апеляційного адміністративного суду від 17.07.2018 р. у вказаній справі рішення Донецького окружного адміністративного суду від 14 березня 2018 року у справі № 805/224/18-а - скасовано, позовні вимоги Офісу великих платників податків ДФС до Управління державної служби охорони при ГУМВС України в Донецькій області про стягнення податкового боргу у розмірі 2 295 047,40 грн задоволено частково: стягнено з рахунків Управління державної служби охорони при ГУМВС України в Донецькій області (код ЄДРПОУ 08596860) у банківських установах кошти в рахунок погашення податкового боргу: з податку на додану вартість у розмірі 7 834 грн 08 коп; з податку на прибуток у розмірі 2 233 218 грн 88 коп; з військового збору у розмірі 53 993 грн 54 коп.

Виконання судового рішення зупинено ухвалою Верховного Суду від 16.08.2018 р.;

ухвалою Донецького окружного адміністративного суду від 22.10.2018 р. у справі №805/1288/17-а провадження у справі за позовом Офісу великих платників податків Державної фіскальної служби до Управління державної служби охорони при ГУМВС України в Донецькій області про: стягнення заборгованості у розмірі 3299170,91 грн., а саме: у розмірі 3259779,91 грн. податок на додану вартість, у розмірі 39391,00 грн. податок на прибуток зупинено;

рішенням Окружного адміністративного суду м. Києва від 31.07.2018 р. у справі №826/10086/17 за позовом Управління державної служби охорони при ГУМВС України в Донецькій області визнано протиправним і скасовано рішення Офісу великих платників податків Державної фіскальної служби про застосування штрафних санкцій та нарахування пені за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) єдиного внеску від 26 липня 2017 року №0004474710.

Постановою Шостого апеляційного адміністративного суду від 30.05.2019 р. у вказаній справі судове рішення залишене без змін;

рішенням Окружного адміністративного суду м. Києва від 15.01.2020 р. у справі №826/10087/17 позовом Управління державної служби охорони при ГУМВС України в Донецькій області визнано протиправним та скасовано рішення Офісу великих платників податків ДФС про застосування штрафних санкцій та нарахування пені за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) єдиного внеску від 25 липня 2017 року №0004454710.

Постановою Шостого апеляційного адміністративного суду від 14.08.2020 р. у вказаній справі судове рішення залишене без змін;

рішенням Окружного адміністративного суду м. Києва від 29.11.2018 р. у справі №826/10088/17 позовом Управління державної служби охорони при ГУМВС України в Донецькій області визнано протиправним і скасовано рішення Офісу великих платників Державної фіскальної служби від 26 липня 2017 року № 0004464710 (набуло законної сили 14.01.2020 р.);

рішенням Окружного адміністративного суду м. Києва від 23.03.2020 р. у справі №826/10122/18 за позовом Управління державної служби охорони при ГУМВС України в Донецькій області визнано протиправною та скасовано податкову вимогу Офісу великих платників податків Державної фіскальної служби про сплату боргу (недоїмки) від 05.06.2018 року №Ю-30-17 в сумі 816 909 грн. 78 коп. (набуло законної сили 21.09.2020 р.);

ухвалою Окружного адміністративного суду м. Києва від 02.08.2018 р. у справі №826/11761/18 відкрито провадження за позовом Управління державної служби охорони при Головному управлінні МВС України в Донецькій області звернулось до суду з даним позовом про визнання протиправною та скасування вимоги Офісу великих платників податків Державної фіскальної служби про сплату боргу (недоїмки) від 04.07.2018 № Ю-30-17 в сумі 820 748,67 грн.

Таким чином, станом на 19.01.2016 р. у відповідача були підстави для направлення державному реєстратору повідомлення про наявність заперечень проти проведення державної реєстрації припинення юридичної особи позивача за формою №27-ОПП із зазначенням причин заперечень контролюючого органу щодо здійснення державної реєстрації припинення юридичної особи, оскільки були наявні спори щодо податкової заборгованості.

Станом на час розгляду справи також в провадженні судів перебувають справи (зокрема, №805/224/18-а, №805/1288/17-а, №826/11761/18) щодо наявності податкового боргу, грошових зобов`язань, щодо яких проводиться адміністративне або судове оскарження.

Відповідно, підстави для визнання протиправною бездіяльності відповідача та зобов`язання відкликати наявні в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань заперечення щодо боргу зі сплати ЄСВ за формою 5-ЄСВ та заперечення проти проведення державної реєстрації припинення Управління державної служби охорони при ГУ МВС України в Донецькій області як юридичної особи за формою 27-ОПП також відсутні, оскільки наявні невирішені судові спори, що не охоплюються сумою кредиторської заборгованості, визначеною рішенням господарського суду Донецької області від 22.06.2018 р. у справі №905/972/16.

При чому, наявність вказаних підстав для заперечення проти проведення державної реєстрації припинення юридичної особи позивача не пов`язана з тим, в якій формі відбувається припинення - ліквідації чи реорганізації, тоді як має значення наявність невирішених судових спорів.

Згідно ч. 2 ст. 2 КАС України у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб`єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України; з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; обґрунтовано; безсторонньо; добросовісно; розсудливо; з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи всім формам дискримінації; пропорційно; з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; своєчасно.

Враховуючи вищевикладене, у суду відсутні підстави для висновку про порушення відповідачем вказаних вимог в даному випадку.

На підставі вищевикладеного, ст. 241-246, 255, 257-262, 293, 295 КАС України, суд, -

ВИРІШИВ :

1. В задоволенні позовних вимог відмовити.

2. Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

3. Апеляційна скарга на рішення суду може бути подана до Шостого апеляційного адміністративного суду протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення.

Суддя О.В. Головань

Повний текст рішення

виготовлено і підписано 26.04.2021 р.