
Харківський окружний адміністративний суд 61022, м. Харків, майдан Свободи, 6, inbox@adm.hr.court.gov.ua, ЄДРПОУ: 34390710
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
Харків
26 квітня 2021 року № 520/2486/21
Суддя Харківського окружного адміністративного суду Зоркіна Ю.В., розглянувши за правилами спрощеного провадження адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Богодухівської міської ради Богодухівського району Харківської області про зобов`язання вчинити певні дії та стягнення середнього заробітку за час затримки розрахунку,
ВСТАНОВИВ:
Позивач звернувся до суду з зазначеним позовом, у якому просить суд: зобов`язати Богодухівську міську раду Богодухівського району Харківської області внести запис у трудову книжку ОСОБА_1 про звільнення з виборної посади сільського голови Степнянської сільської ради Богодухівського району Харківської області на підставі пп.4 п.2 р.ІІ "Прикінцеві положення закону України "Про внесення змін до деяких законів України щодо визначення території та адміністративних центрів територіальних громад"; стягнути з Богодухівської міської ради Богодухівського району Харківської області на користь ОСОБА_1 середній заробіток сільського голови Степнянської сільської ради з розрахунку 17854 грн. на місяць за весь час затримки по день фактичного розрахунку; стягнути з Богодухівської міської ради Богодухівського району Харківської області на користь ОСОБА_1 компенсацію відповідно до чинного законодавства за час затримки по день фактичного розрахунку за неможливості працевлаштування за попереднім місцем роботи; стягнути судові витрати.
Ухвалою від 22.02.2021 у справі відкрито провадження в порядку, визначеному ст.257,262 КАС України
Ухвалою від 24.03.2021 відмовлено у задоволенні клопотання позивача про розгляд справи в порядку загального позовного провадження.
16.04.2021 головуюча по справі перебувала у відрядженні та у період з 19.04.201 по 25.04.2021 головуюча по справі перебувала у відпустці.
15.04.2021 року до суду від позивача надійшла заява про зміну предмета позову, в якій позивач просить суд зобов`язати Богодухівську міську раду Богодухівського району Харківської області внести запис у трудову книжку ОСОБА_1 про звільнення з виборної посади сільського голови Степнянської сільської ради богодухівського району Харківської області у зв`язку з припиненням повноважень 03.12.2020 року на підставі пп.4 п.2 р.ІІ "Прикінцеві положення» Закону України від 16.04.2020 № 562 «Про внесення змін до деяких законів України щодо визначення території та адміністративних центрів територіальних громад», ч.1 ст.42 Закону України № 280/97-Вр « Про місцеве самоврядування в Україні»; стягнути з Богодухівської міської ради Богодухівського району харківської області на користь ОСОБА_1 середній заробіток сільського голови Степнянської сільської ради з розрахунку 14904 грн за місяць за весь час затримки розрахунку при звільненні по день фактичного розрахунку, вимушений прогул за затримку видачі трудової книжки.
Розглянувши вказану заяву, суд зазначає наступне.
Відповідно до частини 1 статті 47 КАС України, крім прав та обов`язків, визначених у статті 44 цього Кодексу, позивач має право на будь-якій стадії судового процесу відмовитися від позову. Позивач має право змінити предмет або підстави позову, збільшити або зменшити розмір позовних вимог шляхом подання письмової заяви до закінчення підготовчого засідання або не пізніше ніж за п`ять днів до першого судового засідання, якщо справа розглядається в порядку спрощеного позовного провадження.
Згідно частини 1 та частини 2 статті 262 КАС України, розгляд справи за правилами спрощеного позовного провадження здійснюється судом за правилами, встановленими цим Кодексом для розгляду справи за правилами загального позовного провадження, з особливостями, визначеними у цій главі. Розгляд справи по суті за правилами спрощеного позовного провадження починається з відкриття першого судового засідання. Якщо судове засідання не проводиться, розгляд справи по суті розпочинається через тридцять днів, а у випадках, визначених статтею 263 цього Кодексу, - через п`ятнадцять днів з дня відкриття провадження у справі.
Враховуючи, що позивачем подано заяву про зміну предмета позову поза межами тридцятиденного строку з дня відкриття провадження у справі, встановленого частиною 2 статті 262 Кодексу адміністративного судочинства України, суд вважає, що підстави для задоволення заяви відсутні.
В обґрунтування позовних вимог позивач зазначив, що після припинення повноважень сільського голови Степнянської сільської ради Богодухівського району йому новообраною Богодухівської міської радою мала бути видана трудова книжка з відповідним записом про звільнення, проте цього зроблено не було.
Відповідач, Богодухівська міська рада Богодухівського району Харківської області, з позовом не погодився, пославшись на відсутність у новообраної ради прав правонаступника щодо сільських, селищних, міських рад, які увійшли до складу відповідної територіальної громади (станом на день проведення її першої сесії). Відповідно оформлення розпорядчих документів щодо звільнення з посад виборних осіб відбувається у сільській, селищній, міській раді (їх апарату, структурних підрозділах), в якій вони працювали на відповідних посадах.
Дослідивши долучені до матеріалів справи документи, суд встановив наступні обставини.
Згідно записів у трудовій книжці позивача (а.с.34-35) він з 10.11.2015 року обраний сільським головою Степнянської сільської ради Богодухівського району Харківської області.
03.12.2020р. була проведена перша сесія Богодухівської міської ради Богодухівського району Харківської області VIII скликання, на якій прийнята присяга Богодухівським міським головою та більш як 2/3 депутатів Богодухівської міської ради Богодухівського району Харківської області VIII скликання.
Згідно з рішенням Богодухівської міської ради від 23.12.2020р. №29-VIII « Про початок реорганізації Степнянської сільської ради шляхом приєднання до Богодухівської міської ради» розпочата процедура реорганізації Степнянської сільської ради шляхом приєднання до Богодухівської міської ради; головою комісії з реорганізації призначений Богодухівський міський голова; виконання обов`язку із прийняття від Селищної ради документів покладено на керуючого справами виконавчого комітету Богодухівської міської ради (а.с.22-24)
29.12.2020р. позивач подав заяву на ім`я Богодухівського міського голови з приводу: 1) видачі наказу про звільнення з посади Степнянського сільського голови, 2) внесення відповідного запису до трудової книжки, 3) видачі трудової книжки та копії наказу про звільнення (а.с.59)
Листом від 19.01.2021р. №02-34/222 відповідач повідомив, що на день проведення першої сесії новообраної Богодухівської міської ради (03.12.2020р.) положення Закону України від 16.04.2020р. №562-ІХ «Про внесення змін до деяких законів України щодо визначення територій та адміністративних центрів територіальних громад» в частині правонаступництва Богодухівською міською радою повноважень сільських та селищних рад, котрі увійшли до складу новоутвореної територіальної громади, не набрали чинності. Отже, 03.12.2020р. позивач, як Степнянський сільській голова повинен був самостійно видати власний розпорядчий акт про звільнення із займаної посади і провести остаточний розрахунок при звільненні. Стосовно видачі трудової книжки було повідомлено про відсутність цього документу у розпорядженні Богодухівської міської ради.
Згідно з довідкою про доходи, № 01-36/12 від 16.02.2021 позивач за жовтень 2020р. отримав 12420,00 грн., за листопад 2020р. – 17388,00 грн. за грудень 2020р. – 3070,60 грн.
Перевіряючи оскаржувані рішення/дії відповідача на відповідність положенням ч.2 ст.2 КАС України суд зазначає , що конституційні засади функціонування місцевого самоврядування в Україні визначені статтями 140-146 Конституції України та відповідно деталізовані у приписах Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні".
Так, ст.1, ст.5, ч.1 ст.10, ч.1 ст.11, ст.ст.12, 51, 53, 541 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" визначено, що органами місцевого самоврядування в тому числі є: сільські, селищні, міські ради; міський, селищний сільський голова.
Відповідно до абзацу першого пункту 7-1 розділу V “Прикінцеві та перехідні положення” Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні” розпорядженням КМУ від 12 червня 2020 р. № 725-р «Про визначення адміністративних центрів та затвердження територій територіальних громад Харківської області» визначено адміністративні центри та затвердити території територіальних громад Харківської області та відповідно Степнянська територіальна громада увійшла до Богодухівської територіальної громади.
Постановою ЦВК № 160 від 08.08.2020 « Про перші вибори депутатів сільських, селищних, міських рад територіальних громад і відповідних сільських, селищних, міських голів 25 жовтня 2020 року» призначено та проведено 25.10.2020 вибори в об`єднані Богодухівській територіальній громаді, до складу якої увійшла Степнянська територіальна громада.
Згідно з ч.1 ст.42 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" повноваження новообраного сільського, селищного, міського голови починаються з моменту складення ним присяги відповідно до Закону України "Про службу в органах місцевого самоврядування" на пленарному засіданні відповідної сільської, селищної, міської ради, на якому відповідною територіальною виборчою комісією були оголошені рішення щодо його обрання та реєстрації. Повноваження сільського, селищного, міського голови закінчуються в день відкриття першої сесії відповідної сільської, селищної, міської ради, обраної на наступних чергових місцевих виборах, або, якщо рада не обрана, з моменту вступу на цю посаду іншої особи, обраної на наступних місцевих виборах, крім випадків дострокового припинення його повноважень відповідно до частин першої та другої статті 79 цього Закону.
Положеннями ч.4 ст.45 Закону України «Про місцеве самоврядування» визначено, що рада вважається повноважною за умови обрання не менш як двох третин депутатів від загального складу ради.
Відповідно до абз.1 ,2 ч.2 ст.46 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" перша сесія новообраної сільської, селищної, міської ради скликається відповідною територіальною виборчою комісією не пізніш як через два тижні після реєстрації новообраних депутатів ради в кількості, яка забезпечує повноважність складу ради відповідно до статті 45 цього Закону. Перше пленарне засідання першої сесії відкриває голова зазначеної територіальної виборчої комісії, який інформує раду про підсумки виборів депутатів, а також про підсумки виборів відповідно сільського, селищного, міського голови. З моменту визнання повноважень депутатів ради нового скликання та новообраного сільського, селищного, міського голови відповідно до статті 42 цього Закону головує на пленарних засіданнях ради першої сесії новообраний голова. У разі якщо на час проведення першої сесії відповідний сільський, селищний, міський голова не зареєстрований відповідно до закону про місцеві вибори, про що на сесії ради інформує голова територіальної виборчої комісії, рада обирає тимчасову президію з числа депутатів ради в кількості трьох - п`яти осіб. Члени тимчасової президії почергово головують на пленарних засіданнях ради до обрання секретаря ради. З часу обрання секретаря ради він головує на пленарних засіданнях ради.
Приписами пп. 4 п. 2 розділу ІІ «Прикінцеві положення» Закону України від 16.04.2020 р. № 562 «Про внесення змін до деяких законів України щодо визначення територій та адміністративних центрів територіальних громад» визначено, що повноваження сільських, селищних, міських рад, сільських, селищних, міських голів, старост сіл, селищ територіальних громад, які увійшли до складу територіальних громад, території яких затверджено Кабінетом Міністрів України на підставі цього Закону, припиняються в день набуття повноважень сільських, селищних, міських рад, обраних на перших місцевих виборах у 2020 році.
Аналогічні приписи містяться у Законі України «Про внесення змін до деяких законів України щодо впорядкування окремих питань організації та діяльності органів місцевого самоврядування і районних державних адміністрацій» від 17.11.2020р. №1009-IX, яким внесені зміни до п.61 розділу V Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні” (набув чинності 06.12.2020), якими передбачено, що до прийняття закону про адміністративно- територіальний устрій України закінчення повноважень сільських, селищних, міських рад, їхніх виконавчих органів, а також реорганізація сільських, селищних, міських рад, їхніх виконавчих органів як юридичних осіб у зв`язку із змінами в адміністративно-територіальному устрої України здійснюються з урахуванням таких положень: у день набуття повноважень сільською, селищною, міською радою, обраною територіальною громадою, територія якої затверджена Кабінетом Міністрів України (далі - сформована територіальна громада), припиняються повноваження сільських, селищних, міських рад, сільських, селищних, міських голів, обраних територіальними громадами, територія яких включена до території сформованої територіальної громади (далі - розформовані територіальні громади) (підпункт 1)...; Після завершення реорганізації відповідні сільські, селищні, міські ради припиняються як юридичні особи з урахуванням особливостей, визначених цим пунктом (підпункт 8); юридична особа - сільська, селищна, міська рада, розміщена в адміністративному центрі сформованої територіальної громади, є правонаступником прав та обов`язків усіх юридичних осіб - сільських, селищних, міських рад, обраних розформованими територіальними громадами, з дня набуття повноважень новообраною радою (підпункт 9); .... юридична особа - виконавчий комітет новообраної ради є правонаступником прав та обов`язків юридичних осіб - виконавчих комітетів рад, що припиняються, з дня затвердження новообраною радою персонального складу її виконавчого комітету (підпункт 11);Під час проведення реорганізації юридичних осіб - сільських, селищних, міських рад та/або їхніх виконавчих комітетів повноваження з управління справами таких юридичних осіб здійснює сільський, селищний, міський голова, обраний сформованою територіальною громадою.
Згідно п.5 розділу ІІ Закону України від 17.11.2020р. №1009-IX до 31 грудня 2020 року виконавчі органи сільських, селищних, міських рад, які створені до затвердження територій територіальних громад, продовжують на відповідних територіях здійснювати повноваження без зміни їх обсягу.
Отже, вживаний у п.61 розділу V Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні” у редакції Закону України від 17.11.2020р. №1009-IX та пп. 4 п. 2 розділу ІІ «Прикінцеві положення» Закону України від 16.04.2020 р. № 562 «Про внесення змін до деяких законів України щодо визначення територій та адміністративних центрів територіальних громад» термін «в день» визначає дату припинення повноважень міського, селищного, сільського голови розформованої територіальної громади.
Положеннями ст.11 Закону України "Про службу в органах місцевого самоврядування" у редакції Закону України “Про внесення змін до Закону України "Про службу в органах місцевого самоврядування"” №1622-VI 04.09.2009 р. визначено, що посадова особа місцевого самоврядування, яка вперше приймається на службу в органи місцевого самоврядування, вважається такою, що вступила на посаду, з моменту складення Присяги. Присяга вважається складеною, якщо після її зачитування громадянин України скріплює Присягу своїм підписом. Підписаний текст Присяги зберігається за місцем служби. Про складення Присяги робиться запис у трудовій книжці із зазначенням дати складення Присяги. Особа, яка відмовилася від складення Присяги (за винятком осіб, обраних на посади, зазначені в абзаці другому частини першої статті 10 цього Закону), вважається такою, що не вступила на посаду, а рішення про її призначення, обрання чи затвердження вважається таким, що втратило юридичну силу. Особи, які вперше були обрані на посади сільських, селищних, міських голів, голів рад, старости, складають Присягу на сесії відповідної ради, текст якої визначено в частині першій цієї статті.
Відповідно до протоколу засідання Богодухівської міської ради Харківської області VIII скликання (І сесія) від 03.12.2020 прийняте рішення про початок повноважень Богодухівської міської ради та новообраним Богодухівським міським головою складено присягу (а.с.6-7).
Враховуючи викладене, беручи до уваги неможливість «здвоєння» нової та старої посади голови відповідної ради на один день, суд дійшов висновку, що повноваження позивача припинилися 03.12.2020, в день проведення І сесії новообраної Богодухівської міської ради Богодухівського району Харківської області VIII скликання, що відповідно виключає можливість виконання повноважень, в тому числі видання відповідних розпорядчих документів, в тому числі з приводу припинення повноважень голови відповідної ради і проведення остаточного розрахунку.
В той же час згідно означеного вище протоколу у засіданні ради оголошено перерву та продовжено засідання 23.12.2020 (протокол № 2 а.с.8-21)
23.12.2020 відповідачем прийнято рішення №29-VIII «Про початок реорганізації Степнянської сільської ради шляхом приєднання до Богодухівської міської ради» розпочата процедура реорганізації Степнянської сільської ради шляхом приєднання до Богодухівської міської ради; Богодухівська міська рада є правонаступником всього майна, прав та обов`язків Степнянської сільської ради; головою комісії з реорганізації призначений Богодухівський міський голова (п.1-3).
Отже, відповідач є правонаступником, розпорядник бюджетних коштів та органом, що здійснює реорганізацію Степнянської сільської ради наділений повноваженням відповідно до ч.1 ст.42 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні", п.61 розділу V Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні” у редакції Закону України від 17.11.2020р. №1009-IX, пп. 4 п. 2 розділу ІІ «Прикінцеві положення» Закону України від 16.04.2020 р. № 562 «Про внесення змін до деяких законів України щодо визначення територій та адміністративних центрів територіальних громад», внести запис у трудову книжку позивача про звільнення з виборної посади сільського голови Степнянської сільської ради Богодухівського району Харківської області у зв`язку з припиненням повноважень 03.12.2020 року.
Проте такий запис вчинено не було, що обумовило звернення позивача 29.12.2020 з заявою про припинення повноважень сільського голови.
Отже позовні вимоги в частині зобов`язання відповідача вчинити запис у трудову книжку позивача про припинення повноважень сільського голови, з урахуванням положень ст.9 КАС України, є такими , що підлягають задоволенню шляхом зобов`язання внести запис у трудову книжку ОСОБА_1 про звільнення з виборної посади сільського голови Степнянської сільської ради Богодухівського району Харківської області у зв`язку з припиненням повноважень 03.12.2020 року на підставі пп.4 п.2 р.ІІ "Прикінцеві положення» Закону України від 16.04.2020 № 562 «Про внесення змін до деяких законів України щодо визначення території та адміністративних центрів територіальних громад», ч.1 ст.42 Закону України № 280/97-Вр « Про місцеве самоврядування в Україні».
Продовжуючи розгляд справи в частині вимог про стягнення з Богодухівської міської ради Богодухівського району Харківської області середнього заробітку сільського голови Степнянської сільської ради з розрахунку 17854 грн. на місяць за весь час затримки по день фактичного розрахунку та стягнення з Богодухівської міської ради Богодухівського району Харківської області компенсацію відповідно до чинного законодавства за час затримки по день фактичного розрахунку за неможливості працевлаштування за попереднім місцем роботи, суд зазначає наступне.
Відповідно до приписів ст.116 КЗпП України, при звільненні працівника виплата всіх сум, що належать йому від підприємства, установи, організації, провадиться в день звільнення. Якщо працівник в день звільнення не працював, то зазначені суми мають бути виплачені не пізніше наступного дня після пред`явлення звільненим працівником вимоги про розрахунок. Про нараховані суми, належні працівникові при звільненні, власник або уповноважений ним орган повинен письмово повідомити працівника перед виплатою зазначених сум. В разі спору про розмір сум, належних працівникові при звільненні, власник або уповноважений ним орган в усякому випадку повинен в зазначений у цій статті строк виплатити не оспорювану нею суму.
Згідно зі статтею 117 КЗпП України в разі невиплати з вини власника або уповноваженого ним органу належних звільненому працівникові сум у строки, зазначені в статті 116 цього Кодексу, при відсутності спору про їх розмір підприємство, установа, організація повинні виплатити працівникові його середній заробіток за весь час затримки по день фактичного розрахунку. При наявності спору про розміри належних звільненому працівникові сум власник або уповноважений ним орган повинен сплатити зазначене в цій статті відшкодування в тому разі, коли спір вирішено на користь працівника. Якщо спір вирішено на користь працівника частково, то розмір відшкодування за час затримки визначає орган, який виносить рішення по суті спору.
Суд зазначає, що обов`язковою умовою надання правового захисту судом є наявність відповідного порушення суб`єктом владних повноважень прав, свобод або інтересів особи на момент її звернення до суду.
Порушення має бути реальним, стосуватися (зачіпати) зазвичай індивідуально виражених прав чи інтересів особи, яка стверджує про їх порушення. Гарантоване ст.55 Конституції України й конкретизоване у законах України право на судовий захист передбачає можливість звернення до суду за захистом порушеного права, але вимагає, щоб факт порушення був обґрунтованим.
Відсутність порушеного права чи невідповідність обраного позивачем способу його захисту способам, визначеним законодавством, встановлюється при розгляді справи по суті, і є підставою для прийняття судом рішення про відмову в позові.
Визначення обсягу вимог, що підлягають судовому захисту є диспозитивним правом позивача. При цьому, підстави, з якими позивач пов`язує виникнення у нього права на звернення до суду і для задоволення його вимог, визначаються позивачем самостійно.
Суд під час прийняття постанови вирішує, зокрема, чи мали місце обставини, якими обґрунтовувалися вимоги та заперечення, та якими доказами вони підтверджуються і яку правову норму належить застосувати до цих правовідносин (стаття 244 КАС України).
Враховуючи вищезазначене, судовому захисту підлягають лише порушені права, свободи і інтереси фізичних або права і інтереси юридичних осіб, а не можливість їх порушення в майбутньому.
Зважаючи на ті обставини, що вимоги позивача про стягнення середнього заробітку сільського голови за весь час затримки по день фактичного розрахунку звернена на майбутнє, вказані правовідносини між сторонами ще не виникли, отже, суд приходить до висновку, що право позивача в цій частині вимог порушено не було, та відповідно підстави для задоволення позову в цій частині відсутні.
Згідно з ч. 1 ст. 2 КАС України завданням адміністративного судочинства є справедливе, неупереджене та своєчасне вирішення судом спорів у сфері публічно-правових відносин з метою ефективного захисту прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб від порушень з боку суб`єктів владних повноважень.
Оцінивши добуті по справі докази в їх сукупності за правилами ст. 72-77, 90, 211 КАС України, суд доходить висновку, що факт порушення прав та інтересів позивача у спірних правовідносинах знайшов своє часткове підтвердження, що є визначеною процесуальним законом обставиною для часткового задоволення позовних вимог.
Оцінюючи доводи сторін, суд зважає на практику Європейського суду з прав людини щодо застосування ст. 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод 1950 року (далі за текстом - Конвенція; рішення від 21.01.1999 р. по справі «Гарсія Руїз проти Іспанії», від 22.02.2007 р. по справі «Красуля проти Росії», від 05.05.2011 р. по справі «Ільяді проти Росії», від 28.10.2010 р. по справі «Трофимчук проти України», від 09.12.1994 р. по справі «Хіро Балані проти Іспанії», від 01.07.2003 р. по справі «Суомінен проти Фінляндії», від 07.06.2008 р. по справі «Мелтекс ЛТД (MELTEX LTD) та Месроп Мовсесян (MESROP MOVSESYAN) проти Вірменії»), згідно з якою право на мотивоване (обґрунтоване) судове рішення є частиною загального права людини на справедливий і публічний розгляд справи та поширюється як на цивільний, так і на кримінальний процес.
Разом із тим, суд бере до уваги, що за змістом перелічених рішень вимога п.1 ст.6 Конвенції щодо обґрунтовування судових рішень не може розумітись як обов`язок суду детально відповідати на кожен довід заявника. Стаття 6 Конвенції також не встановлює правил щодо допустимості доказів або їх оцінки, що є предметом регулювання в першу чергу національного законодавства та оцінки національними судами. Проте Європейський суд з прав людини оцінює ступінь умотивованості рішення національного суду, як правило, з точки зору наявності в ньому достатніх аргументів стосовно прийняття чи відмови в прийнятті саме тих доказів і доводів, які є важливими, тобто такими, що були сформульовані заявником ясно й чітко та могли справді вплинути на результат розгляду справи.
У ході розгляду справи суд надав оцінку усім обставинам справи, котрі мають юридичне значення для вирішення спору, дослухався до аргументів сторін, які ясно і чітко сформульовані та здатні вплинути на результат вирішення спору.
Розподіл судових витрат належить провести за правилами ст. 139, 143 КАС України та Закону України “Про судовий збір”.
Керуючись ст.ст. 8, 19, 124, 129 Конституції України, ст.ст. 6-9, ст.ст. 72-77, 211, 241-243, 255, 295 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -
вирішив:
Адміністративний позов ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , іпн. НОМЕР_1 ) до Богодухівської міської ради Богодухівського району Харківської області (м.Богодухів, пл. Соборності, 2,, ЄДРПОУ 04058640)про зобов`язання вчинити певні дії та стягнення середнього заробітку за час затримки розрахунку задовольнити частково.
Вийти за межі позовних вимог.
Зобов`язати Богодухівську міську раду Богодухівського району Харківської області VIII скликання внести запис у трудову книжку ОСОБА_1 про звільнення з виборної посади сільського голови Степнянської сільської ради Богодухівського району Харківської області у зв`язку з припиненням повноважень 03.12.2020 року на підставі пп.4 п.2 р.ІІ "Прикінцеві положення» Закону України від 16.04.2020 № 562 «Про внесення змін до деяких законів України щодо визначення території та адміністративних центрів територіальних громад», ч.1 ст.42 Закону України № 280/97-Вр « Про місцеве самоврядування в Україні».
Позов у решті вимог - залишити без задоволення.
Роз`яснити, що рішення підлягає оскарженню до Другого апеляційного адміністративного суду у строк згідно з ч. 1 ст. 295 КАС України (протягом 30 днів з дати складення повного судового рішення); набирає законної сили відповідно до ст. 255 КАС України (після закінчення строку подання скарги усіма учасниками справи або за наслідками процедури апеляційного перегляду).
Суддя Зоркіна Ю.В.