
ЗАПОРІЗЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
23 квітня 2021 року Справа № 280/8625/20 м.ЗапоріжжяЗапорізький окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Максименко Л.Я., розглянувши в порядку письмового провадження за правилами спрощеного позовного провадження адміністративну справу
за позовною заявою Фізичної особи - підприємця ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , ІПН НОМЕР_1 )
до Головного управління Державної податкової служби у Запорізькій області (69107, м.Запоріжжя, пр. Соборний, 166, код ЄДРПОУ 43143945)
про визнання протиправною та скасування вимоги,-
ВСТАНОВИВ:
Фізична особа - підприємець ОСОБА_1 (далі – позивач) звернувся до Запорізького окружного адміністративного суду із позовною заявою до Головного управління Державної податкової служби у Запорізькій області (далі – відповідач), в якій позивач просить суд визнати протиправною та скасувати в повному обсязі вимогу Головного управління ДПС у Запорізькій області про сплату боргу (недоїмки) від 06 листопада 2020 №Ф-80697-51.
Обґрунтовуючи заявлений позов, позивач вказує, що є фізичною особою - підприємцем з 11.06.2007, основним видом економічної діяльності є - Діяльність у сфері права (69.10), перебуває на загальній системі оподаткування. Стверджує, що податкових повідомлень-рішень про донарахування податкового боргу суб`єкту підприємницької діяльності позивачу не надходило, у спірній вимозі не зазначено будь яких штрафів або пені, які, згідно діючого законодавства, повинні бути нараховані в разі існування недоїмки, податки сплачуються в повному об`ємі та без затримок. Проте, посилається на те, що 16 листопада 2020 року отримав вимогу про сплату боргу (недоїмки) від 06 листопада 2020 року № Ф-80697-51, згідно якої станом на 31 жовтня 2020 року його заборгованість зі сплати єдиного внеску становить 16508,74 грн. Вказану вимогу про сплату боргу (недоїмки) позивач вважає такою, що порушує його законні права та інтереси, просить позовні вимоги задовольнити у повному обсязі.
Відповідач позов не визнав, 20.01.2021 до суду надійшов відзив на адміністративний позов (вх. №3698), в якому зазначає, що в інтегрованій картці по ОСОБА_2 наявні наступні нарахування: за 2017 рік - 8448 грн.; за 2018 рік - 9828,72 грн., або 2457,18 грн. за кожний квартал та згідно звіту № 82 від 11.01.2019 платником було нараховано 2258,98 грн.; за 2019 рік - 11016,72 грн., або 2754,18 грн. за кожний квартал; за 2020 рік – 6295, 30грн., по терміну 20.08.2018 була нарахована штрафна та пеня за період з 10.02.2016 по 08.02.2018 у розмірі 765,70 грн. Додатково повідомляє, що окрім вище зазначених нарахувань за даними ІКП позивача нараховано зобов`язання по термінам: 19.04.2018 року за І квартал 2018 року у розмірі 2457, 18 грн.; 02.05.2018 за 2017 рік у розмірі 8448 грн.; 19.07.2018 за II квартал 2018 року у розмірі 2457, 18 грн.; 19.10.2018 року за III квартал 2018 року у розмірі 2457,18 грн.; 21.01.2019 за IV квартал 2018 року у розмірі 2457,18 грн. Вважає, що контролюючий орган діяв законно, відповідно до норм чинного законодавства та в рамках своїх повноважень, таким чином в задоволенні позову просить відмовити в повному обсязі.
Ухвалою суду від 16.12.2020 відкрито спрощене позовне провадження, розгляд справи призначено на 18.01.2021 без виклику сторін.
Відповідно до ч. 5 ст. 262 КАС України суд розглядає справу в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін за наявними у справі матеріалами, за відсутності клопотання будь-якої зі сторін про інше.
Згідно з п. 10 ч.1 ст. 4 КАС України письмове провадження - розгляд і вирішення адміністративної справи або окремого процесуального питання в суді першої, апеляційної чи касаційної інстанції без повідомлення та (або) виклику учасників справи та проведення судового засідання на підставі матеріалів справи у випадках, встановлених цим Кодексом.
Відповідно до ч.4 ст. 243 КАС України, судове рішення, постановлене у письмовому провадженні, повинно бути складено у повному обсязі не пізніше закінчення встановлених цим Кодексом строків розгляду відповідної справи, заяви або клопотання.
Розглянувши матеріали справи, суд встановив:
Фізична особа - підприємець ОСОБА_1 , ідентифікаційний номер фізичної особи - платника податків та інших обов`язкових платежів - НОМЕР_1 ; зареєстрований Приморською районною державною адміністрацією Запорізької області, 11.06.2007; номер запису в Єдиному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців: 20940000000001156.
11.06.2007 року, був взятий на облік Державною податковою інспекцією у Приморському районі Запорізької області за номером №2248. Основним видом економічної діяльності є - Діяльність у сфері права (69.10). Перебуває на загальній системі оподаткування.
06.11.2020 року ГУ ДПС у Запорізькій області сформована оскаржувана податкова вимога про сплату боргу (недоїмки) №Ф-80697-51, якою ФОП ОСОБА_1 визначено суму боргу у розмірі 16508,74 грн.
Не погодившись із вказаною вимогою про сплату боргу (недоїмки) позивач звернувся до суду з даним позовом.
Дослідивши спірні правовідносини та надаючи правову оцінку встановленим обставинам справи, суд дійшов наступних висновків.
Відповідно до статті 67 Конституції України кожен зобов`язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.
Відносини, що виникають у сфері справляння податків і зборів регулює Податковий кодекс України, зокрема, визначає вичерпний перелік податків та зборів, що справляються в Україні, та порядок їх адміністрування, платників податків та зборів, їх права та обов`язки, компетенцію контролюючих органів, повноваження і обов`язки їх посадових осіб під час здійснення податкового контролю, а також відповідальність за порушення податкового законодавства.
Згідно п.п. 14.1.226 п. 14.1 ст. 14 Податкового кодексу України, самозайнята особа - платник податку, який є фізичною особою - підприємцем або провадить незалежну професійну діяльність за умови, що така особа не є працівником в межах такої підприємницької чи незалежної професійної діяльності.
Незалежна професійна діяльність - участь фізичної особи у науковій, літературній, артистичній, художній, освітній або викладацькій діяльності, діяльність лікарів, приватних нотаріусів, приватних виконавців, адвокатів, арбітражних керуючих (розпорядників майна, керуючих санацією, ліквідаторів), аудиторів, бухгалтерів, оцінщиків, інженерів чи архітекторів, особи, зайнятої релігійною (місіонерською) діяльністю, іншою подібною діяльністю за умови, що така особа не є працівником або фізичною особою - підприємцем та використовує найману працю не більш як чотирьох фізичних осіб.
Відповідно до п. 65.1 ст. 65 Податкового кодексу України, взяття на облік фізичних осіб - підприємців у контролюючих органах здійснюється за податковою адресою на підставі відомостей з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань, наданих державним реєстратором згідно із Законом України "Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань".
Згідно п. 65.2 ст. 65 Податкового кодексу України, облік самозайнятих осіб здійснюється шляхом внесення до Державного реєстру фізичних осіб - платників податків записів про державну реєстрацію або припинення підприємницької діяльності, незалежної професійної діяльності, перереєстрацію, постановку на облік, зняття з обліку, внесення змін стосовно самозайнятої особи, а також вчинення інших дій, які передбачені Порядком обліку платників податків, зборів.
Податковий кодекс України передбачає обов`язок самозайнятих осіб стати на облік у контролюючому органі. При цьому, такий обов`язок передбачено у разі коли особа здійснює підприємницьку діяльність, а також у разі, коли особа здійснює незалежну професійну діяльність.
Також слід зазначити, що контролюючий орган відмовляє у повторному взятті на облік особи, яка здійснює незалежну професійну діяльність, у разі коли фізична особа вже взята на облік як самозайнята особа. Такий обов`язок контролюючого органу передбачено п.п. 65.4.4 п. 65.4 ст. 65 Податкового кодексу України.
Якщо особа взята на облік як самозайнята особа, яка здійснює підприємницьку діяльність, вона не повинна повторно ставати на облік та подавати документи як особа, яка здійснює незалежну професійну діяльність.
Отже, податковим законодавством виключена можливість подвійного взяття на облік особи, яка здійснює незалежну професійну діяльність, у разі коли фізична особа вже взята на облік як самозайнята особа.
Відповідно до пунктів 178.1 та 178.2 статті 178 ПК України, особи, які мають намір здійснювати незалежну професійну діяльність, зобов`язані стати на облік у контролюючих органах за місцем свого постійного проживання як самозайняті особи та отримати довідку про взяття на облік згідно із статтею 65 цього Кодексу. Доходи громадян, отримані протягом календарного року від провадження незалежної професійної діяльності, оподатковуються за ставкою, визначеною пунктом167.1 статті 167 цього Кодексу.
Пунктом 2 частини 1 статті 1 Закону України "Про адвокатуру та адвокатську діяльність" визначено, що адвокатська діяльність - незалежна професійна діяльність адвоката щодо здійснення захисту, представництва та надання інших видів правової допомоги клієнту.
З аналізу зазначених положень законодавства вбачається, що адвокатська діяльність підпадає під визначення незалежної професійної діяльності, оподаткування доходів від отримання якої регулюється статтею 178 ПК України, лише у випадку, якщо така особа не зареєстрована як фізична особа-підприємець відповідно до вимог законодавства.
Разом з тим, відповідно до положень частини 4 пункту 6.7 Розділу VI Порядку обліків платників податків та зборів, затвердженого наказом Міністерства фінансів України №1588 від 09 грудня 2011 року, якщо фізична особа зареєстрована як підприємець та при цьому така особа провадить незалежну професійну діяльність, така фізична особа обліковується у контролюючих органах як фізична особа - підприємець з ознакою провадження незалежної професійної діяльності.
Відповідно до п. 2 ч. 1 ст. 1 Закону України “Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування” № 2464-VI від 08 липня 2010 року (далі - Закон №2464) єдиний внесок на загальнообов`язкове державне соціальне страхування (далі - єдиний внесок) - консолідований страховий внесок, збір якого здійснюється до системи загальнообов`язкового державного соціального страхування в обов`язковому порядку та на регулярній основі з метою забезпечення захисту у випадках, передбачених законодавством, прав застрахованих осіб на отримання страхових виплат (послуг) за діючими видами загальнообов`язкового державного соціального страхування.
Згідно п. 4 та п. 5 ч. 1 ст. 4 Закону №2464, платниками єдиного внеску є фізичні особи-підприємці, у тому числі ті, які обрали спрощену систему оподаткування, та особи, які провадять незалежну професійну діяльність а саме наукову, літературну, артистичну, художню, освітню або викладацьку, а також медичну, юридичну практику, в тому числі адвокатську, нотаріальну діяльність, або особи, які провадять релігійну (місіонерську) діяльність, іншу подібну діяльність та отримують дохід від цієї діяльності.
Суд зазначає, що законодавець розмежовує фізичних осіб-підприємців, та осіб, які провадять незалежну професійну діяльність, при цьому порядок обліку та сплати єдиного внеску фізичними особами-підприємцями з ознакою провадження незалежної професійної діяльності Законом №2464 не передбачений.
Облік платників єдиного внеску здійснюється відповідно до статті 5 Закону №2464, зокрема відповідно до ч. 3 ст. 5 Закону №2464 взяття на облік платників єдиного внеску, на яких не поширюється дія Закону України “Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань”, контролюючим органом здійснюється за місцезнаходженням чи місцем проживання у день отримання від них заяви про взяття на облік платника єдиного внеску за формою № 1-ЄСВ згідно з додатком 1 до Порядку обліку платників єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування та Положення про реєстр страхувальників затвердженого наказом Міністерства фінансів України № 116 від 24 листопада 2014 року.
Суд зауважує, що оскільки позивач зареєстрований як фізична особа-підприємець згідно Закону України “Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань”, до нього не можуть застосовуватись положення частини 3 статті 5 Закону № 2464.
Такі висновки суду підтверджуються також пунктом 2 частини 1 статті 7 Закону №2464, відповідно до яких єдиний внесок нараховується для платників, зазначених у пунктах 4 (крім фізичних осіб - підприємців, які обрали спрощену систему оподаткування), 5 та 5-1 частини першої статті 4 цього Закону, - на суму доходу (прибутку), отриманого від їх діяльності, що підлягає обкладенню податком на доходи фізичних осіб. При цьому сума єдиного внеску не може бути меншою за розмір мінімального страхового внеску на місяць.
Таким чином, суд дійшов висновку, що ОСОБА_1 перебуваючи на податковому обліку, як фізична особа-підприємець на загальній системі оподаткування, повинен перебувати на податковому обліку як фізична особа-підприємець з ознакою провадження незалежної професійної діяльності, та вести єдиний податковий облік та сплату податків саме як фізична особа-підприємець із зареєстрованими видами діяльності.
Як встановлено з відзиву на позовну заяву, спірна вимога винесена контролюючим органом у зв`язку з наявністю в інтегрованій картці ОСОБА_3 наступних нарахувань: за 2017 рік ( по строку 09.02.2018 року) - 8448 грн., що дорівнює мінімальному страховому внеску (3200x22%) помноженому на кількість місяців звітного року;
за 2018 рік відповідно по термінам 19.04.2018, 19.07.2018, 19.10.2018, 21.01.2019 - 9828,72 грн., або 2457,18 грн. за кожний квартал (мінімальна заробітна плата з січня 2018 року 3723 х 22 % = 819,06 грн. в місяць, за 3 місяці відповідно 819,06 грн. х 3 =2457,18 грн.) та згідно звіту № 82 від 11.01.2019 платником було нараховано 2258,98 грн.;
за 2019 рік відповідно по термінам 19.04.2019, 19.07.2019, 21.10.2019, 20.01.2020- 11016,72 грн., або 2754,18 грн. за кожний квартал (мінімальна заробітна плата з січня 2019 року 4173 х 22 % = 918,06 грн. в місяць, за 3 місяці відповідно 918,06 грн, х 3 =2754,18 грн.);
за 2020 рік відповідно по термінам 21.04.2020, 20.07.2020, 19.10.2020 – 6295, 30 грн. 19.04.2018 року за І квартал 2018 року у розмірі 2457,18 грн.
Крім того, позивачу додатково нараховано ЄСВ 19.04.2018 року за І квартал 2018 року – 2457,18 грн.; 02.05.2018 року за 2017 рік - 8448 грн.; 19.07,2018 року за II квартал 2018 року - 2457.18грн.; 19.10.2018 року за III квартал 2018 року – 2457, 18 грн.; - 21.01.2019року за IV квартал 2018 року у розмірі 2457,18грн.
У зв`язку з викладеним, у позивача утворилась недоїмка, на підставі якої сформована вимога від 06 листопада 2020 №Ф-80697-51.
Суд зауважує, що неправомірність подвійного нарахування ОСОБА_1 як фізичній особі-підприємцю та одночасно як особі, що провадить незалежну професійну діяльність за період 2017-2019 роки встановлена також рішенням Запорізького окружного адміністративного суду від 02.12.2019 по справі № 280/4883/19 за позовом Фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 ; РНОКПП НОМЕР_1 ) до Головного управління ДПС у Запорізькій області (69107, м.Запоріжжя, проспект Соборний, буд.166; код ЄДРПОУ 43143945) про визнання протиправною та скасування вимоги про сплату боргу. Вказане рішення суду набрало законної сили 28.10.2020.
За приписами ч. 5 ст. 78 КАС України, обставини, встановлені стосовно певної особи рішенням суду у господарській, цивільній або адміністративній справі, що набрало законної сили, можуть бути у загальному порядку спростовані особою, яка не брала участі у справі, в якій такі обставини були встановлені.
Крім того, як вбачається з матеріалів справи, позивачем у повному обсязі та у встановлені законом строки сплачувався єдиний внесок за 2017-2020 роки, що підтверджується наданими до матеріалів справи копіями платіжних документів.
Зокрема, згідно дубліката чека №0.0.958605452.1 від 08.02.2018 на рахунок Бердянської ОДПІ (Приморське відділення) р/р отримувача: 37197204020817; код отримувача: 39500075: МФО отримувача: 813015; назва послуги: Бюджетний платіж ЄСВ ФОП ОСОБА_1 : сплачена сума 1 0048,00 грн.
Згідно копії квитанції №8 від 26.09.2018 на рахунок Бердянської ОДПІ ГУ ДФС у Запорізькій області, р/р 37197204020817; МФО отримувача - 813015; код ЄДРПОУ отримувача - 39500075, ФОП ОСОБА_1 було сплачено кошти в якості сплати (призначення платежу) ЄСВ за січень 2018 - вересень включно 2018 року, в сумі 7380 грн.
Згідно копії чека № 0.0.1163574624.1 від 19.10.2018 на рахунок Бердянської ОДПІ ГУ ДФС у Запорізькій області, р/р - 37197204020817; МФО отримувача - 813015; код ЄДРПОУ отримувача - 39500075 ФОП ОСОБА_1 було сплачено кошти в якості сплати (призначення платежу) ЄСВ за жовтень 2018 року в сумі 820 грн.
Згідно копії квитанції №0.0.1197996228.1 від 28.11.2018 року на рахунок Бердянської ОДПІ ГУДФС у Запорізькій області, р/р - 37197204020817; МФО отримувача - 813015; код ЄДРПОУ отримувача - 39500075, ФОП ОСОБА_1 було сплачено кошти в якості сплати (призначення платежу) ЄСВ за листопад 2018 року в сумі 820 грн.
Згідно копії квитанції № 0.0.1216670837.1 від 19.12.2018 року на рахунок Бердянської ОДПІ ГУДФС у Запорізькій області, р/р - 37197204020817; МФО отримувача – 813015; код ЄДРПОУ отримувача - 39500075 ФОП ОСОБА_1 було сплачено кошти в якості сплати (призначення платежу) ЄСВ за листопад 2018 року в сумі 820 грн.
Згідно копії квитанції №15 від 14.01.2019 на рахунок Бердянської ОДПІ ГУДФС у Запорізькій області, р/р - 37197204020817; МФО отримувача - 813015; код ЄДРПОУ отримувача - 39500075, ФОП ОСОБА_1 було сплачено кошти в якості доплати (призначення платежу) ЄСВ за січень - грудень 2018 в сумі 2247, 70 грн.
Згідно копії квитанції №16 від 14.01.2019 року на рахунок Бердянської ОДГІ1 ГУДФС у Запорізькій області, р/р - 37197204020817; МФО отримувача - 813015; код ЄДРПОУ отримувача - 39500075 ФОП ОСОБА_1 було сплачено кошти в якості сплати (призначення платежу) ЄСВ за січень 2019 року в сумі 920 грн.
Згідно копії квитанції №0.0.1270174487.1 від 18.02.2019 на рахунок Бердянської ОДГІІ ГУДФС у Запорізькій області, р/р - 37197204020817; МФО отримувача - 813015: код ЄДРПОУ отримувача - 39500075, ФОП ОСОБА_1 було сплачено кошти в якості сплати (призначення платежу) ЄСВ за лютий року в сумі 920 грн.
Згідно копії квитанції №0.0.1290625942.1 від 11.03.2019 на рахунок Бердянської ОДПІ ГУДФС у Запорізькій області, р/р - 37197204020817; МФО отримувача – 813015; код ЄДРПОУ отримувача - 39500075, ФОП ОСОБА_1 було сплачено кошти в якості сплати (призначення платежу) ЄСВ за березень 2019 року в сумі 920 грн.
Згідно копії квитанції №0.0.1321508028.1 від 11.04.2019 на рахунок Бердянської ОДПІ ГУДФС у Запорізькій області, р/р - 37197204020817; МФО отримувача - 813015; код ЄДРПОУ отримувача - 39500075, ФОП ОСОБА_1 було сплачено кошти в якості сплати (призначення платежу) ЄСВ за квітень 2019 року в сумі 920 грн.
Згідно копії квитанції №0.0.1357413823.1 від 18.05.2019 на рахунок Бердянської ОДПІ ГУДФС у Запорізькій області, р/р - НОМЕР_2 ; МФО отримувача – 813015; СДРПОУ отримувача - 39500075, ФОП ОСОБА_1 було сплачено кошти в якості сплати (призначення платежу) ЄСВ за травень 2019 року в сумі 920 грн.
Згідно копії квитанції №0.0.1385448264.1 від19.06.2019 на рахунок Бердянської ОДПІ ГУДФС у Запорізькій області, р/р - 37197204020817; МФО отримувача - 813015; код ЄДРПОУ отримувача - 39500075, ФОП ОСОБА_1 було сплачено кошти в якості сплати (призначення платежу) ЄСВ за червень 2019 року в сумі 920 грн.
Згідно копії квитанції №0.0.1390781171.1 від 24.06.2019 на рахунок Бердянської ОДПІ ГУДФС у Запорізькій області, р/р - 37197204020817; МФО отримувача – 813015; код ЄДРПОУ отримувача – 39500075 ФОП ОСОБА_1 було сплачено кошти в якості сплати (призначення платежу) ЄСВ за липень 2019 року в сумі 920 грн.
Згідно копії квитанції №0.0.1440298135.1 від 19.08.2019 на рахунок Бердянської ОДПІ ГУДФС у Запорізькій області, р/р - 37197204020817; МФО отримувача – 813015; код ЄДРПОУ отримувача - 39500075 ФОП ОСОБА_1 було сплачено кошти в якості сплати (призначення платежу) ЄСВ за серпень 2019 року в сумі 920 грн.
Згідно копії квитанції №0.0.1469285025.1 від 18.09.2019 року на рахунок Бердянської ОДПІ ГУДФС у Запорізькій області, р/р - 37197204020817; МФО отримувача - 813015: код ЄДРПОУ отримувача – 39500075 ФОП ОСОБА_1 було сплачено кошти в якості сплати (призначення платежу) ЄСВ за вересень 2019 року, в сумі 920 грн.
Згідно копії квитанції №0.0.1495561449.1 від 17.10.2019 на рахунок Бердянської ОДПІ ГУДПС у Запорізькій області, р/р - НОМЕР_3 ; код ЄДРПОУ отримувача -43143945 ФОП ОСОБА_1 було сплачено кошти в якості сплати (призначення платежу) ЄСВ за жовтень 2019 року в сумі 920 грн.
Згідно копії платіжного доручення № 29 від 13.11.2019 на рахунок Бердянської ОДПІ ГУДПС у Запорізькій області, р/р - НОМЕР_3 ; код ЄДРПОУ отримувача -43143945, ФОП ОСОБА_1 було сплачено кошти в якості сплати (призначення платежу) ЄСВ за листопад 2019 року в сумі 920 грн.
Згідно копії платіжного доручення № 31 від 13.12.2019 на рахунок Бердянської ОДПІ ГУДПС у Запорізькій області, р/р - НОМЕР_3 ; код ЄДРПОУ отримувача -43143945 ФОП ОСОБА_1 було сплачено кошти в якості сплати (призначення платежу) ЄСВ за грудень 2019 року в сумі 920 грн.
Згідно копії квитанції №0.0.1583409774.1 від 16.01.2020 на рахунок Бердянської ОДПІ ГУДПС у Запорізькій області, р/р - НОМЕР_3 ; код ЄДРПОУ отримувача - 43143945, ФОП ОСОБА_1 було сплачено кошти в якості сплати (призначення платежу) ЄСВ за січень 2020 року в сумі 1040 грн.
Згідно копії квитанції №0.0.1611536218.1 від 11.02.2020 на рахунок Бердянської ОДПІ ГУДПС у Запорізькій області, р/р - НОМЕР_3 ; код ЄДРПОУ отримувача - 43143945 ФОП Єременко Р.С. ФОП ОСОБА_1 було сплачено кошти в якості сплати (призначення платежу) ЄСВ за лютий 2020 року, в сумі 920 грн.
Згідно копії квитанції №0.0.1919646803.1 від 25.11.2020 на рахунок Бердянської ОДПІ ГУДПС у Запорізькій області, р/р - НОМЕР_3 ; код ЄДРПОУ отримувача -43143945, ФОП ОСОБА_1 було сплачено кошти в якості сплати (призначення платежу) ЄСВ за травень 2020 року в сумі 1100 грн.
Згідно копії квитанції №0.0.1919647411.1 від 25.11.2020 на рахунок Бердянської ОДПІ ГУДПС у Запорізькій області, р/р - НОМЕР_4 ; ЄДРПОУ отримувача -43143945 ФОП ОСОБА_1 було сплачено кошти в якості сплати (призначення платежу) ЄСВ за червень 2020 року в сумі 1100 грн.
Згідно копії квитанції №ТСРА 2А88-ЗМВО-Н728 від 22.07.2020 на рахунок Бердянської ОДПІ ГУДПС у Запорізькій області, р/р - НОМЕР_4 ; код ЄДРПОУ отримувача -43143945 ФОП ОСОБА_1 сплачено кошти в якості сплати (призначення платежу) ЄСВ за липень 2020 року в сумі 1040 грн.
Згідно копії квитанції №Р13К-89НР-8337-1СЕ1 від 11.08.2020 на рахунок Бердянської ОДПІ ГУДПС у Запорізькій області, р/р - НОМЕР_4 ; код ЄДРПОУ отримувача - 43143945, ФОП ОСОБА_1 сплачено кошти в якості сплати (призначення платежу) ЄСВ за серпень 2020 року в сумі 1040 грн.
Згідно копії квитанції №73 1Т-193Х-896р-42Т2 від 11.09.2020 на рахунок Бердянської ОДГІІ ГУДПС у Запорізькій області, р/р - НОМЕР_4 , код ЄДРПОУ отримувача -43143945 ФОП ОСОБА_1 сплачено кошти в якості сплати (призначення платежу) ЄСВ за травень 2020 року в сумі 1040 грн.
Згідно копії квитанції №РЕЗХ-М45Т-781В-К7СР від 13.10.2020 року на рахунок Бердянської ОДПІ ГУДПС у Запорізькій області, р/р - НОМЕР_3 ; код ЄДРПОУ отримувача - 43143945. ФОП ОСОБА_1 внесено кошти в якості сплати (призначення платежу) ЄСВ за травень 2020 року в сумі 1100 грн.
Таким чином, позивачем у повному обсязі сплачено суми єдиного внеску за вказані періоди. Посилання контролюючого органу на наявність штрафів та пені суд до уваги не приймає, оскільки у спірній вимозі у графах «штрафи» та «пеня» вказано 0,00 грн.
З огляд на викладене, контролюючим органом безпідставно винесено вимогу про сплату боргу (недоїмки) від 06 листопада 2020 №Ф-80697-51.
У статті 19 Конституції України зазначено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Згідно з частиною 1 статті 9 КАС України розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюються на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.
Відповідно до положень ст. 77 КАС України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб`єкта владних повноважень обов`язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.
Враховуючи встановлені судом обставини, суд дійшов висновку, що вимога про сплату боргу (недоїмки) від 06 листопада 2020 №Ф-80697-51 є неправомірною та підлягає скасуванню, а позовні вимоги - задоволенню у повному обсязі.
Відповідно до частини першої статті 139 КАС України при задоволенні позову сторони, яка не є суб`єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб`єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.
Враховуючи викладене, судовий збір у розмірі 840,00 грн. підлягає стягненню на користь позивача за рахунок бюджетних асигнувань відповідача.
Керуючись ст.ст. 2, 5, 72, 77, 139, 241, 243-246, 255 КАС України, суд, -
ВИРІШИВ:
Позовну заяву Фізичної особи - підприємця ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , ІПН НОМЕР_1 ) до Головного управління Державної податкової служби у Запорізькій області (69107, м.Запоріжжя, пр. Соборний, 166, код ЄДРПОУ 43143945) про визнання протиправною та скасування вимоги, - задовольнити повністю.
Визнати протиправною та скасувати в повному обсязі вимогу Головного управління ДПС у Запорізькій області про сплату боргу (недоїмки) від 06 листопада 2020 №Ф-80697-51.
Стягнути на користь Фізичної особи - підприємця ОСОБА_1 судовий збір у розмірі 840 (вісімсот сорок) гривень 80 копійок за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління ДПС у Запорізької області.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Рішення суду може бути оскаржено в апеляційному порядку до Третього апеляційного адміністративного суду протягом тридцяти днів з дня його (її) проголошення, а якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Рішення у повному обсязі складено та підписано 23 квітня 2021 року.
Суддя Л.Я. Максименко