Постанова № 9650800, 20.05.2010, Окружний адміністративний суд міста Севастополя

Дата ухвалення
20.05.2010
Номер справи
2а-1170/10/2770
Номер документу
9650800
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД МІСТА СЕВАСТОПОЛЯ

ПОСТАНОВА

Іменем України

20.05.10 Справа №2а-1170/10/2770

Окружний адміністративний суд міста Севастополя у складі: головуючого - судді Плієвої Н.Г., 

при секретарі - Авраменко Г.С.,

за  участю:

представника позивача- Волинець Ю.В., довіреність № 20/10-013 від 02.09.09

відповідач- не з`явилась         

розглянувши у відкритому судовому засіданні в  м. Севастополі адміністративну справу за позовом Державної податкової інспекції у Гагарінському районі м. Севастополя

до фізичної особи-підприємця ОСОБА_1

про  стягнення заборгованості

Суть спору:

Державна податкова інспекція у Гагарінському районі м. Севастополя   звернулась  до суду з адміністративним позовом до фізичної особи-підприємця ОСОБА_1   про стягнення заборгованості за штрафними санкціями за порушення законодавства про застосування реєстраторів розрахункових операцій у розмірі 1589,35 грн.

Позовні вимоги обгрунтовані тим, що відповідач порушила    вимоги Закону України  від 06.07.1995 № 265/95-ВР "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг".

Ухвалою Окружного адміністративного суду міста Севастополя від 16 квітня 2010 р. відкрито провадження в адміністративній справі № 2а-1170/10/2770.

Ухвалою суду від 16.04.10 було закінчено підготовче провадження та справа призначена до судового розгляду на 05.05.10.

У зв`язку з неявкою відповідача розгляд справи було відкладено на 20.05.10.

Представник позивача у судовому засіданні позовні вимоги підтримала  у повному обсязі.

Відповідач в судове засідання не з'явилась, про причини неявки суд не повідомила, про час та місце судового розгляду була повідомлена належним чином, про що свідчить поштове повідомлення, прикладене до матеріалів справи (а.с. 24).

Суд вважає за    можливе розглянути   справу у відсутності    відповідача.

Заслухавши пояснення представника позивача, розглянувши матеріали справи, дослідивши надані докази, суд –

ВСТАНОВИВ:

Відповідно до ст. 4 Закону України від 25.06.1991 № 1251-XII "Про систему оподаткування"  платниками податків і зборів (обов'язкових платежів) є юридичні і фізичні особи, на яких згідно з законами України покладено обов'язок сплачувати податки і збори (обов'язкові платежі).

ОСОБА_1 03.09.08 зареєстрована Гагарінською районною      державною    адміністрацією   м.    Севастополя    як    фізична особа - підприємець  (а.с. 5) та знаходиться   на    обліку в Державній    податковій     інспекції    у     Гагарінському   районі м. Севастополя (далі- ДПІ у Гагарінському районі м. Севастополя) як   платник податків.

14.08.09 працівниками  ДПІ у Гагарінському районі м. Севастополя була проведена перевірка за дотриманням відповідачем порядку проведення розрахунків за товари (послуги), вимог з регулювання обігу готівки, наявності     торгових патентів і ліцензій, а саме торгового павільйону № 9 "Світлячок", який належить відповідачу та знаходиться   за адресою: вул. Шевченко, 19 А.

За       результатами         перевірки         було    складено      Акт      №  27055665/2330   від  14.08.09  (а.с. 7-8).

Перевіркою   встановлено,   що    при     продажу   споживачу   товару   на   загальну суму 189,75 грн., розрахункова операція була проведена на не повну суму покупки (надання послуг), а саме з 200,00 грн. продавець видав чек № 3549 на суму 9,50 грн., тобто через реєстратор розрахункових операцій не    була    проведена     сума у розмірі 180,25 грн. (189,75 грн.- 9,50 грн.).

Відповідно до п. 1ст.  3  Закону України  від 06.07.1995 № 265/95-ВР "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" (далі- Закон  № 265/95) суб'єкти підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг зобов'язані  проводити розрахункові операції на повну суму покупки (надання послуги) через зареєстровані, опломбовані у встановленому порядку та переведені у фіскальний режим роботи реєстратори розрахункових операцій з роздрукуванням відповідних розрахункових документів, що підтверджують виконання розрахункових операцій, або у випадках, передбачених цим Законом, із застосуванням зареєстрованих у встановленому порядку розрахункових книжок;

Таким чином, фізична особа - підприємець ОСОБА_1 порушила вимоги п. 1 ст.  3 Закону  № 265/95.

Згідно з п. 1 ст. 17 Закону № 265/95  за вказане порушення передбачена відповідальність- у п'ятикратному розмірі вартості проданих товарів (наданих послуг), на які виявлено невідповідність, - у разі проведення розрахункових операцій на неповну суму вартості проданих товарів (наданих - послуг), у разі непроведення розрахункових операцій через реєстратори розрахункових операцій, у разі нероздрукування відповідного розрахункового документа, що підтверджує виконання розрахункової операції, або проведення її без використання розрахункової книжки.

Відповідно до п. 1 ст. 17 Закону № 265/95 розмір фінансової санкції складає 901,25 грн. (180,25 грн. x 5).

Крім того, перевіркою встановлено незабезпечення щоденного друкування та зберігання Z-звіту, а саме  Z- звіт за 04.07.09 не роздруковувався.

Згідно з п. 9 ст. 3 Закону  № 265/95 суб'єкти підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг зобов'язані щоденно друкувати на реєстраторах розрахункових операцій (за виключенням автоматів з продажу товарів (послуг) фіскальні звітні чеки і забезпечувати їх зберігання в книгах обліку розрахункових операцій.

Таким чином, відповідач порушила вимоги  п. 9 ст. 3  Закону  № 265/95.

Відповідно до п. 4 ст. 17 Закону  № 265/95 за вказане порушення передбачена відповідальність- двадцять неоподатковуваних мінімумів доходів громадян - у разі невиконання щоденного друку фіскального звітного чеку або його незберігання в книзі обліку розрахункових операцій.

Згідно з п. 4 ст. 17 Закону № 265/95 розмір фінансової санкції складає 340,00 грн.

Також перевіркою встановлена невідповідність сум готівкових коштів, яка зазначена в денному Х - звіті реєстратора розрахункових операцій сумі коштів на місці проведення розрахунків, а саме, сума коштів на місці проведення розрахунків становить 348,20 грн., сума ж коштів, що зазначена   в денному звіті реєстратора розрахункових операцій - 98,33 грн.

Таким чином було встановлено невідповідність суми готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в денному звіті у розмірі 69,62 грн. (348,20 грн.- 180, 25 грн. - 98,33 грн.).

Згідно з п. 13 ст. 3  Закону № 265/95 суб'єкти підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг зобов'язані  забезпечувати відповідність сум готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в денному звіті реєстратора розрахункових операцій, а у випадку    використання    розрахункової книжки - загальній сумі продажу за розрахунковими квитанціями, виданими з початку робочого дня.

Таким чином, відповідач порушила вимоги  п. 13 ст. 3  Закону  № 265/95.

Відповідно до ст. 22 Закону  № 265/95  у разі невідповідності суми готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в денному звіті, а у випадку використання розрахункової книжки - загальній сумі продажу за розрахунковими квитанціями, виданими з початку робочого дня, до суб'єктів підприємницької діяльності застосовується фінансова санкція у п'ятикратному розмірі суми, на яку виявлено невідповідність.

Отже, згідно з ст. 22 Закону  № 265/95 розмір фінансової санкції складає 348,10 грн. (69,62грн. x 5).

На підставі Акту перевірки начальником ДПІ у Гагарінському районі м. Севастополя 04.09.09 було прийнято рішення № НОМЕР_1 про застосування штрафних (фінансових) санкцій  у розмірі 1589,35 грн. (901,25 грн. + 340,00 грн.+ 348,10 грн.) (а.с. 11), яке було отримано відповідачем 10.09.09, про що свідчить поштове повідомлення, прикладене до матеріалів справи (а.с. 11).

Відповідно до ст. 25 Закону № 265/95  суми фінансових санкцій, які визначені статтями 17 - 24 цього Закону, підлягають перерахуванню суб'єктами підприємницької діяльності до Державного бюджету України в десятиденний термін з дня прийняття органами державної податкової служби України рішення про застосування таких фінансових санкцій.

Відповідачем    до суду   не надано   доказів   щодо    сплати    заборгованості     у розмірі 1589,35 грн.,   письмових    пояснень   та заперечень відповідно  до ухвали    суду    від 16.04.10  відповідачем також не надано.

Згідно з п. 11 ст. 11 Закону України від 04.12.1990 № 509-XII "Про державну податкову службу в Україні" органи державної податкової служби у випадках, в межах компетенції та у порядку, встановлених законами України, мають право застосовувати до платників податків фінансові (штрафні) санкції, стягувати до бюджетів та державних цільових фондів суми недоїмки, пені у випадках, порядку та розмірах, встановлених законами України.

Враховуючи наведене, суд дійшов висновку, що позовні вимоги Державної податкової інспекції у Гагарінському  районі м. Севастополя   до  фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 про стягнення   заборгованості  зі сплати штрафних (фінансових)  санкцій  у розмірі 1589,35 грн.  підлягають задоволенню.

Згідно з ч. 4 ст. 94 Кодексу адміністративного судочинства України, у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.

Відповідно до ч. 4 ст. 167 Кодексу адміністративного судочинства України у судовому засіданні проголошені тільки вступна та резолютивна частини постанови.

Постанова складена та підписана в порядку ч. 3  ст. 160 Кодексу адміністративного судочинства України 21.05.10 о 17-00 годин.

На підставі наведеного, керуючись ст. ст. 94, 122, 158-163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд-     

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративний позов задовольнити.

Стягнути  з   фізичної особи- підприємця    ОСОБА_1      (99059, АДРЕСА_1, ідентифікаційний    код  НОМЕР_2) у дохід Державного бюджету України  (р/р 31113104700006,   код    платежу 21080901 в УДК  м. Севастополя, МФО 824509, ЄДРПОУ 24035612, стягувач (отримувач)- Державна   податкова    інспекція   у    Гагарінському районі    м. Севастополя  (99014, м. Севастополь, вул. Пролетарська, 24,   ідентифікаційний    код 23443220)  заборгованість зі сплати штрафних (фінансових)  санкцій  у розмірі 1589,35 грн.  (одна    тисяча   п'ятсот     вісімдесят дев'ять грн. 35 коп.).

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Севастопольського апеляційного адміністративного  суду через суд першої інстанції шляхом подачі в 10-денний строк з дня складення постанови в повному обсязі заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом 20 днів апеляційної скарги, з подачею її копії до апеляційної інстанції або в порядку частини 5 статті 186 Кодексу адміністративного судочинства України.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана в строк, постанова набирає законної сили після закінчення цього строку.

Суддя Н.Г. Плієва