Постанова № 9650562, 26.04.2010, Окружний адміністративний суд міста Києва

Дата ухвалення
26.04.2010
Номер справи
2а-5099/10/2670
Номер документу
9650562
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА

01025, м. Київ, вул. Десятинна, 4/6, тел. 278-43-43

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

м. Київ

26 квітня 2010 року 14:31 № 2а-5099/10/2670

Окружний адміністративний суд міста Києва у складі:

головуючого судді Шейко Т.І.

при секретарі судового засідання Деруга Н.О.,

у відкритому судовому засіданні вирішив адміністративну справу

за позовом Київського міського центру зайнятості

до ОСОБА_1

про стягнення коштів у розмірі 20500,00 грн.

за участю представників сторін:

від позивача Пашковська М.М.

від відповідача не зявився

встановив:

Позивач, Київський міський центр зайнятості, звернувся до Окружного адміністративного суду міста Києва з позовом до Відповідача, ОСОБА_1 про стягнення незаконно отриманих коштів виплачених як допомога по безробіттю ОСОБА_1 в сумі 20500,00 грн.

Позовні вимоги вмотивовані тим, що Відповідача відповідно до наказу Соломянського районного центру зайнятості м. Києва від 26.02.2010 року було зобовязано повернути незаконно отримані кошти, виплачені як допомога по безробіттю в сумі 27226,19 грн., протягом 15 днів з моменту отримання повідомлення, з яким Відповідача було ознайомлено 01.03.2010 року, проте добровільно вказаний борг в повному обсязі не повернуто.

Позивач в судовому засіданні виклав зміст позовних та спросив суд стягнути заборгованість з ОСОБА_1

Відповідач у судове засідання не зявився, судом направлялись повістки про виклик Відповідача в судове засідання за адресою, яка зазначена особисто Відповідачем в Персональній картці № НОМЕР_2. Повідомлення повернулось до суду з відміткою відділення поштового звязку «за зазначеною адресою не проживає».

З огляду на зазначене, суд вважає, що Відповідач повідомлений належним чином, отже не прибуття в судове засідання Відповідача не є перешкодою для розгляду справи.

Суд, дослідивши матеріали справи, вважає, що позов підлягає задоволенню з огляду на наступне.

Закон України «Про зайнятість населення»визначає правові, економічні та організаційні основи зайнятості населення України і його захисту від безробіття, а також соціальної гарантії з боку держави в реалізації громадянами права на працю.

Статтею 18 Закону України «Про зайнятість населення»встановлено, що для реалізації державної політики зайнятості населення, професійної орієнтації, підготовки і перепідготовки, працевлаштування та соціальної підтримки тимчасово не працюючих громадян у порядку, що визначається Кабінетом Міністрів України, створюється державна служба зайнятості, діяльність якої здійснюється під керівництвом Міністерства праці та соціальної політики України, місцевих державних адміністрацій та органів місцевого самоврядування.

Діяльність державної служби зайнятості фінансується за рахунок коштів Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття, передбачених на ці цілі.

Відповідно до статті 12 Закону України «Про загальнообовязкове соціальне страхування України на випадок безробіття»- функції робочих органів виконавчої дирекції Фонду загальнообовязкового державного соціального страхування України на випадок безробіття покладаються на міські, районні центри зайнятості, в обовязки яких входить контроль за правильністю нарахування, своєчасності сплати нарахування та витрат за страхуванням на випадок безробіття.

В судовому засіданні судом встановлено, що ОСОБА_3 зареєструвалась 21.05.2009 року в Соломянському районному центрі зайнятості Київського міського центру зайнятості як така, що шукає роботу.

Наказом Соломянського районного центру зайнятості № 7844/2806 від 28.05.2009 року Відповідачу був наданий статус безробітного та призначена виплата допомоги по безробіттю з 28.05.2009 року.

На підставі спільного наказу Міністерства праці і соціальної політики України і Державної податкової адміністрації України № 259/407 від 12.07.2006 року служба зайнятості здійснює перевірку достовірності даних, які є підставою для надавання матеріальної допомоги по безробіттю, шляхом звірки інформації з органами Державної податкової адміністрації і Пенсійного фонду України.

В процесі звірки отриманих даних з електронного файлу Державної податкової інспекції за ІІ квартал 2009 року виявлено, що під час перебування на обліку та отримання допомоги по безробіттю в Соломянському районному центрі зайнятості, ОСОБА_1 отримувала дохід в ТОВ «СТГ Інжиніринг».

З метою підтвердження інформації Державної податкової інформації, Шевченківським районним центром зайнятості Київського міського центру зайнятості проведено перевірку в ТОВ «СТГ Інжиніринг», в ході якої встановлено, що ОСОБА_1 заключила з вищевказаним підприємством договір про надання послуг фахівця № 14 від 01.05.2009 року на виконання робіт, даний факт підтверджується Актом прийому передачі виконаних робіт по договору про надання послуг фахівця від 14.06.2009 року.

За результатами даної перевірки складено Акт № 81 від 21.02.2010 року.

Таким чином ОСОБА_1 під час отримання статусу безробітного та призначення допомоги по безробіттю надавала платні послуги і отримувала відповідно дохід.

Законом України «Про зайнятість населення»зазначено, що зайнятість - це діяльність громадян, пов'язана із задоволенням особистих та суспільних потреб і така, що, як правило, приносить їм доход у грошовій або іншій формі. В Україні до зайнятого населення належать громадяни, що проживають на території держави на законних підставах і які самостійно забезпечують себе роботою, включаючи підприємців, осіб, зайнятих індивідуальною трудовою діяльністю, творчою діяльністю.

Пунктом 2 Порядку реєстрації, перереєстрації та ведення обліку громадян, які шукають роботу та безробітні, знімаються з обліку з дня працевлаштування, в тому числі на сезонні або загальнодержавні оплачувані громадські роботи, державної реєстрації фізичної особи підприємця, укладення цивільно-правового договору, предметом якого є діяльність, спрямована на виконання власними силами робіт, надання послуг.

Статтею 25 Закону України «Про зайнятість населення»передбачено, що лише незайняті громадяни мають право на виплату у встановленому порядку допомоги по безробіттю.

Згідно ч. 2-3 ст. 36 Закону України «Про загальнообовязкове державне соціальне страхування на випадок безробіття»застраховані особи, зареєстровані в установленому порядку як безробітні, зобовязані своєчасно подавати відомості про обставини, що впливають на умови виплат їм забезпечення та надання соціальних послуг. Сума виплаченого забезпечення та вартості наданих соціальних послуг застрахованій особі внаслідок умисного невиконання нею своїх обов'язків та зловживання ними стягується з цієї особи відповідно до законодавства України з моменту виникнення обставин, що впливають на умови виплати їй забезпечення та надання соціальних послуг.

Таким чином, всупереч чинному законодавству та з порушенням вищезазначених вимог ОСОБА_1 під час перебування на обліку та отримання допомоги по безробіттю, уклала цивільно-правовий договір № 14 від 01.05.2009 року з ТОВ «СТГ Інжиніринг», тобто - самостійно забезпечувала себе роботою, за що отримувала грошові кошти.

Згідно Наказу Соломянського районного центру зайнятості м. Києва від 26.02.2010 року було прийняте рішення про повернення ОСОБА_1В до Київського міського центру зайнятості незаконно отриманих коштів, як допомоги по безробіттю, з 28.05.2009 року по 25.02.2010 року у розмірі 27226,19 грн.

На підставі вищезазначеного Наказу від 26.02.2010 року Позивачем направлено Відповідачу повідомлення вих. № 789 від 26.02.2010 року про повернення незаконно отриманих коштів у розмірі 27226,19 грн., яке отримане останнім 01.03.2010 року.

Рішення про повернення не законно отриманих коштів Відповідач не оскаржував, а сума яка підлягає поверненню була сплачена Відповідачем частково в розмірі 6726,19 грн. і станом на 19.03.2010 рік сума яка підлягає поверненню становить 20500,00 грн.

Дослідивши матеріали справи та оцінивши докази, які є у справі, суд прийшов до висновку, що позовні вимоги є обґрунтованими та підлягають задоволенню.

Відповідно до ч.4 ст. 94 КАС України у справах, в яких Позивачем є субєкт владних повноважень, а Відповідачем фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені Позивачем, з Відповідача не стягуються.

Враховуючи наведене та керуючись ст. 124 Конституції України, ст. ст. 69-71, 94, 160-165, 167, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, Окружний адміністративний суд міста Києва, -

постановив:

Позов Київського міського центру зайнятості задоволити.

Стягнути з ОСОБА_1 (ідентифікаційний № НОМЕР_1, адреса: 03056, АДРЕСА_1.) на користь Київського міського центру зайнятості ( 01033, м. Київ, вул. Жилянська, 47-б, код 03491091) кошти у розмірі 20500 (двадцять тисяч пятсот грн.) 00 коп.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого Кодексом адміністративного судочинства України, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у встановлений строк постанова набирає законної сили після закінчення цього строку.

Постанова може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції протягом десяти днів за правилами, встановленими ст.ст. 185-187 КАС України шляхом подання через суд першої інстанції заяви про апеляційне оскарження з наступним поданням протягом двадцяти днів апеляційної скарги. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.

Суддя Шейко Т.І.

Повний текст постанови складено та підписано 30.04.2010 року.