Рішення № 96503612, 23.04.2021, Запорізький окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
23.04.2021
Номер справи
280/485/21
Номер документу
96503612
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ЗАПОРІЗЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

РІШЕННЯ

23 квітня 2021 року Справа № 280/485/21 м.ЗапоріжжяЗапорізький окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Лазаренка М.С., розглянувши в порядку письмового провадження за правилами спрощеного позовного провадження адміністративний справу за позовом Головного управління ДПС у Запорізькій області (69107, м. Запоріжжя, пр. Соборний, буд.166, код ЄДРПОУ 43143945) до Приватного акціонерного товариства «Завод «Запоріжавтоматика» (69057, м. Запоріжжя, вул. Адмірала Нахімова, буд. 3, код ЄДРПОУ 00187292) про стягнення податкового боргу, -

ВСТАНОВИВ:

20.01.2021 Головне управління ДПС у Запорізькій області (далі - позивач) звернулось до Запорізького окружного адміністративного суду з позовною заявою до Приватного акціонерного товариства «Завод «Запоріжавтоматика» (далі - відповідач) про стягнення податкового боргу у розмірі 635470,49 грн.

Позовні вимоги обґрунтовані Податковим кодексом України від 02.12.2010 №2755-VI та, зокрема, зазначено, що станом на день складання позовної заяви за відповідачем рахується податковий боргу у сумі 635470,49 грн., а саме: з податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, який сплачується юридичними особами, які є власниками об`єктів нежитлової нерухомості на суму 26973,51 грн., з земельного податку з юридичних осіб на суму 369869,70 грн. та з податку на додану вартість із вироблених в Україні товарів (робіт, послуг) на суму 238627,08 грн. Позивач вказує, що ним вживалися заходи щодо стягнення податкової заборгованості у встановленому законодавством порядку, проте борг у добровільному порядку відповідачем не сплачений, а тому підлягає примусовому стягненню у судовому порядку. Просить задовольнити заявлені позовні вимоги.

Ухвалою Запорізького окружного адміністративного суду від 25.01.2021 року позовну заяву у справі №280/485/21 залишено без руху та надано позивачу строк для усунення недоліків позовної заяви строком 5 днів від дня одержання ухвали суду про залишення позовної заяви без руху.

Позивачем недоліки позовної заяви усунені у визначений судом строк.

Ухвалою суду від 05.02.2021 відкрито спрощене позовне провадження у справі.

Відзив на позовну заяву до суду відповідач не надав.

Частиною шостою статті 162 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) встановлено, що у разі ненадання відповідачем відзиву у встановлений судом строк без поважних причин суд вирішує справу за наявними матеріалами.

Згідно з пунктом 4 частини першої статті 263 КАС України, суд розглядає за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні) справи щодо стягнення грошових сум, що ґрунтуються на рішеннях суб`єкта владних повноважень, щодо яких завершився встановлений цим Кодексом строк оскарження та сума яких не перевищує ста розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Приписами частини п`ятої статті 262 КАС України, визначено, що суд розглядає справу в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін за наявними у справі матеріалами, за відсутності клопотання будь-якої зі сторін про інше. За клопотанням однієї із сторін або з власної ініціативи суду розгляд справи проводиться в судовому засіданні з повідомленням (викликом) сторін.

Відповідно до пункту 1 частини третьої статті 243 КАС України, у виняткових випадках залежно від складності справи складення рішення, постанови у повному обсязі може бути відкладено на строк не більш як десять, а якщо справа розглянута у порядку спрощеного провадження - п`ять днів з дня закінчення розгляду справи.

Згідно з частиною четвертою статті 243 КАС України, судове рішення, постановлене у письмовому провадженні, повинно бути складено у повному обсязі не пізніше закінчення встановлених цим Кодексом строків розгляду відповідної справи, заяви або клопотання.

Розглянувши матеріали справи, судом встановлено наступне.

ПрАТ «Завод «Запоріжавтоматика» 20.01.1995 зареєстроване в якості юридичної особи (дата запису: 17.05.2006; номер запису: 11031200000013415). Видами діяльності є: 26.51 Виробництво інструментів і обладнання для вимірювання, дослідження та навігації (основний); 16.23 Виробництво інших дерев`яних будівельних конструкцій і столярних виробів; 17.21 Виробництво гофрованого паперу та картону, паперової та картонної тари; 23.19 Виробництво й оброблення інших скляних виробів, у тому числі технічних; 33.20 Установлення та монтаж машин і устатковання.

Позивач є платником податків та зборів, та перебуває за основним місцем податкового обліку в Головному управлінні ДПС у Запорізькій області, Вознесенівське управління у м.Запоріжжі, Вознесенівська ДПІ (Вознесенівський район м. Запоріжжя), дата взяття на облік: 23.01.1995; номер взяття на облік: 03-160.

Відповідно до витягу з індивідуальної картки платника податків, ПрАТ «Завод «Запоріжавтоматика» має податковий борг з податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, який сплачується юридичними особами, які є власниками об`єктів нежитлової нерухомості на суму 26973,51 грн., з земельного податку з юридичних осіб на суму 369869,70 грн. та з податку на додану вартість із вироблених в Україні товарів (робіт, послуг) на суму 238627,08 грн.

Податковий борг з податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, сплачуються юридичними особами, які є власниками об`єктів нежитлової нерухомості виник на підставі:

- самостійного нарахування по податковій декларації №9034601228 від 25.02.2020 з терміном сплати 29.04.2020 на суму 8749,36 грн., але у зв`язку зі сплатою/переплатою у розмірі 631,51 грн., сума заборгованості зменшилась та склала 8117,85 грн.;

- донарахування штрафних санкцій за податковим повідомленням-рішення форми «ПС» № 0077735004 від 23.06.2020 на підставі акту перевірки 2508/08-01-50-04/00187292 від 04.06.2020 на суму 1020,00 грн.;

- самостійного нарахування по податковій декларації № 9034601228 від 25.02.2020 року з терміном сплати 29.07.2020 на суму 8749,36 грн.;

- донарахування штрафних санкцій за податковим повідомленням-рішення форми «Ш» №0111855004 від 10.09.2020 на суму 152,53 грн. та № 0111865004 від 10.09.2020 на суму 183,46 грн. на підставі акту перевірки 3461/08-01-50-04/00187292 від 20.08.2020;

- самостійного нарахування по податковій декларації № 9034601228 від 25.02.2020 з терміном сплати 29.10.2020 на суму 8749,36 грн.

Також, на підставі підпункту 129.1.2 пункту 129.1 статті 129 Податкового кодексу України нарахування пені розпочинається при нарахуванні суми грошового зобов`язання, визначеного контролюючим органом за результатами податкової перевірки. - починаючи з першого робочого дня, наступного за останнім днем граничного строку сплати платником податків податкового зобов`язання, визначеного цим Кодексом, нарахована пеня в розмірі 0,95 грн.

Податковий борг з земельного податку з юридичних осіб виник на підставі:

- самостійного нарахування по податковій декларації № 9010378549 від 01.02.2019 з терміном сплати 30.01.2020 на суму 34 180,48 грн.;

- самостійного нарахування по податковій декларації №9034611492 від 25.02.2020 (з терміном сплати 01.03.2020, 30.03.2020, 30.04.2020, 29.06.2020, 30.06.2020, 30.07.2020, 31.08.2020, 30.09.2020 та 30.10.2020 на суму сплати за кожний період 34180,45 грн.) на суму 307 624,05 грн.;

- донарахування штрафних санкцій за податковим повідомленням-рішення форми «Ш» №0041515004 від 03.04.2020 на суму 20675,58 грн. та № 0041885004 від 03.04.2020 на суму 170,00 грн. на підставі акту перевірки 0730/08-01-50-04/00187292 від 11.03.2020;

- донарахування штрафних санкцій за податковим повідомленням-рішення форми «Ш» №0111845004 від 10.09.2020 на суму 6834,35 грн. на підставі акту перевірки 3461/08-01-50-04/00187292 від 20.08.2020;

Крім того, на підставі підпункту 129.1.2 пункту 129.1 статті 129 Податкового кодексу України нарахування пені розпочинається при нарахуванні суми грошового зобов`язання, визначеного контролюючим органом за результатами податкової перевірки, - починаючи з першого робочого дня, наступного за останнім днем граничного строку сплати платником податків податкового зобов`язання, визначеного цим Кодексом, нарахована пеня в розмірі 385,24 грн.

Податковий борг з податку на додану вартість із вироблених в Україні товарів (робіт та послуг) виник на підставі:

- самостійного нарахування по податковій декларації № 9139871972 від 18.06.2020 з терміном сплати 30.06.2020 на суму 33532,00 грн. але у зв`язку зі сплатою/переплатою у розмірі 29272,47 грн., сума заборгованості зменшилась та склала 4259,53 грн.;

- уточнюючого розрахунку у зв`язку з виправленням самостійно виявлених помилок по податковій декларації № 9152440209 від 01.03.2020 на суму 11844,00 грн.;

- уточнюючого розрахунку у зв`язку з виправленням самостійно виявлених помилок по податковій декларації № 9152662871 від 01.03.2020 на суму 356,00 грн.;

- донарахування штрафних санкцій за податковим повідомленням-рішення форми «Ш» 0083705004 від 07.07.2020 на суму 33 972,01 грн. та № 0083645004 від 07.07.2020 на суму 4 366,43 грн. на підставі акту перевірки 2770/08-01-50-04/00187292 в4 11.06.2020;

- самостійного нарахування по податковій декларації № 9171981615 від 20.07.2020 (з терміном сплати 30.07.2020) на суму 40014,00 грн.;

- самостійного нарахування по податковій декларації № 9206839955від 20.08.2020 (з терміном сплати 31.08.2020) на суму 13,00 грн.;

- донарахування штрафних санкцій за податковим повідомленням-рішення форми «Ш» 0110695004 від 09.09.2020 на суму 2286,45 грн. на підставі акту перевірки 3354/08-01-50-04/00187292 від 17.08.2020;

- самостійного нарахування по податковій декларації № 9236695149 від 18.09.2020 (з терміном сплати 30.09.2020) на суму 30609,00 грн.;

- самостійного нарахування по податковій декларації № 9270920704 від 20.10.2020 (з терміном сплати 30.10.2020) на суму 83792,00 грн.;

- донарахування штрафних санкцій за податковим повідомленням-рішення форми «Ш» 0053070413від 28.10.2020 на суму 23010,69 грн. на підставі акту перевірки 0100/08- 01-04-12/00187292 від 02.10.2020.

На підставі підпункту 129.1.2 пункту 129.1 статті 129 Податкового кодексу України нарахування пені розпочинається при нарахуванні суми грошового зобов`язання, визначеного контролюючим органом за результатами податкової перевірки, - починаючи з першого робочого дня, наступного за останнім днем граничного строку сплати платником податків податкового зобов`язання, визначеного цим Кодексом, нарахована пеня в розмірі 4103,97 грн.

У зв`язку з несплатою платником податків винесених та узгоджених сум податкових зобов`язань, контролюючим органом вживалися заходи щодо стягнення податкової заборгованості у встановленому законодавством порядку, а саме згідно пункту 59.1 статті 59 Податкового кодексу України, де визначено, що у разі коли платник податків не сплачує узгодженої суми грошового зобов`язання в установлені законодавством строки, контролюючий орган надсилає (вручає) йому податкову вимогу в порядку, визначеному для надсилання (вручення) податкового повідомлення-рішення.

Позивачем вживалися заходи щодо стягнення податкової заборгованості у встановленому законодавством порядку, а саме на адресу відповідача надіслана податкова вимога форми «Ю» № 22520-50/829 від 02.07.2019 року на суму 117370,49 грн., яка була відправлена на адресу юридичної особи рекомендованим листом з повідомленням про вручення, проте залишись без виконання.

Вказане зумовило звернення контролюючого органу до суду про стягнення податкового боргу.

Надаючи правову оцінку вказаним обставинам, суд виходить з наступного.

Відповідно до пункту 6.1 статті 6 Податкового кодексу України податком є обов`язковий, безумовний платіж до відповідного бюджету, що справляється з платників податку відповідно до цього Кодексу.

Пунктом 16.1 статті 16 Податкового кодексу України передбачено, що платник податків зобов`язаний, зокрема, подавати до контролюючих органів у порядку, встановленому податковим та митним законодавством, декларації, звітність та інші документи, пов`язані з обчисленням і сплатою податків та зборів; сплачувати податки та збори в строки та у розмірах, встановлених цим Кодексом та законами з питань митної справи.

Відповідно до пункту 46. 1 статті 46 Податкового кодексу України, податкова декларація, розрахунок, звіт (далі - податкова декларація) - документ, що подається платником податків (у тому числі відокремленим підрозділом у випадках, визначених цим Кодексом) контролюючому органу у строки, встановлені законом, на підставі якого здійснюється нарахування та/або сплата податкового зобов`язання або відображаються обсяги операції (операцій), доходів (прибутків), щодо яких податковим та митним законодавством передбачено звільнення платника податку від обов`язку нарахування і сплати податку і збору, чи документ, що свідчить про суми доходу, нарахованого (виплаченого) на користь платників податків - фізичних осіб, суми утриманого та/або сплаченого податку.

За приписами пунктів 49.1, 49.2 статті 49 Податкового кодексу України, податкова декларація подається за звітний період в установлені цим Кодексом строки контролюючому органу, в якому перебуває на обліку платник податків. Платник податків зобов`язаний за кожний встановлений цим Кодексом звітний період, в якому виникають об`єкти оподаткування, або у разі наявності показників, які підлягають декларуванню, відповідно до вимог цього Кодексу подавати податкові декларації щодо кожного окремого податку, платником якого він є. Цей абзац застосовується до всіх платників податків, в тому числі платників, які перебувають на спрощеній системі оподаткування обліку та звітності.

За змістом пункту 54.1 статті 54 Податкового кодексу України крім випадків, передбачених податковим законодавством, платник податків самостійно обчислює суму податкового та/або грошового зобов`язання та/або пені, яку зазначає у податковій (митній) декларації або уточнюючому розрахунку, що подається контролюючому органу у строки, встановлені цим Кодексом. Така сума грошового зобов`язання та/або пені вважається узгодженою.

Не підлягає оскарженню грошове зобов`язання, самостійно визначене платником податків (пункт 56.11 статті 56 Податкового кодексу України).

За приписами пункту 57.1 статті 57 Податкового кодексу України, платник податків зобов`язаний самостійно сплатити суму податкового зобов`язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого цим Кодексом для подання податкової декларації, крім випадків, встановлених цим Кодексом.

Відповідно до підпункту 14.1.147 пункту 14.1 статті 14 Податкового кодексу України, плата за землю обов`язковий платіж у складі податку на майно, що справляється у формі земельного податку або орендної плати за земельні ділянки державної і комунальної власності.

Земельний податок - обов`язковий платіж, що справляється з власників земельних ділянок та земельних часток (паїв), а також постійних землекористувачів (далі - податок для цілей розділу XII цього Кодексу) (підпункт 14.1.72 пункту 14.1 статті 14 даного Кодексу).

За приписами пункту 286.2 статті 286 Податкового кодексу України, платники плати за землю (крім фізичних осіб) самостійно обчислюють суму податку щороку станом на 1 січня і не пізніше 20 лютого поточного року подають відповідному органу державної податкової служби за місцезнаходженням земельної ділянки податкову декларацію на поточний рік за формою, встановленою у порядку, передбаченому статтею 46 цього Кодексу, з розбивкою річної суми рівними частками за місяцями. Подання такої декларації звільняє від обов`язку подання щомісячних декларацій.

Податкове зобов`язання щодо плати за землю, визначене у податковій декларації на поточний рік, сплачується рівними частками власниками та землекористувачами земельних ділянок за місцезнаходженням земельної ділянки за податковий період, який дорівнює календарному місяцю, щомісяця протягом 30 календарних днів, що настають за останнім календарним днем податкового (звітного) місяця. (пункт 287.3 статті 287 Податкового кодексу України).

Судом встановлено, що ПрАТ «Завод «Запоріжавтоматика» визначені податкові зобов`язання з податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, який сплачується юридичними особами, які є власниками об`єктів нежитлової нерухомості на суму 26973,51 грн., з земельного податку з юридичних осіб на суму 369869,70 грн. та з податку на додану вартість із вироблених в Україні товарів (робіт, послуг) на суму 238627,08 грн., проте самостійно визначені податкові зобов`язання за вказаний період відповідачем у встановлені законодавством строки сплачені не були та набули статусу податкового боргу.

Згідно з пунктом 59.1 статті 59 Податкового кодексу України, у разі коли платник податків не сплачує узгодженої суми грошового зобов`язання в установлені законодавством строки, орган державної податкової служби надсилає (вручає) йому податкову вимогу в порядку, визначеному для надсилання (вручення) податкового повідомлення-рішення.

Податкова вимога надсилається не раніше першого робочого дня після закінчення граничного строку сплати суми грошового зобов`язання (пункт 59.3 статті 59 Податкового кодексу України).

Податкова вимога надсилається (вручається) також платникам податків, які самостійно подали податкові декларації, але не погасили суми податкових зобов`язань у встановлені цим Кодексом строки, без попереднього надсилання (вручення) податкового повідомлення-рішення (пункт 59.4 статті 59 Податкового кодексу України).

Із матеріалів справи вбачається, на адресу відповідача надіслана надіслана податкова вимога форми «Ю» № 22520-50/829 від 02.07.2019 року на суму 117370,49 грн.

Відповідно до пункту 59.5 статті 59 Податкового кодексу України, у разі якщо у платника податків, якому надіслано (вручено) податкову вимогу, сума податкового боргу збільшується (зменшується), погашенню підлягає вся сума податкового боргу такого платника податку, що існує на день погашення. У разі якщо після направлення (вручення) податкової вимоги сума податкового боргу змінилася, але податковий борг не був погашений в повному обсязі, податкова вимога додатково не надсилається (не вручається).

Суму податкового боргу відповідачем повністю погашено не було, у зв`язку із чим податкова вимога повторно не надсилалась.

За змістом підпункту 14.1.39 пункту 14.1 статті 14 Податкового кодексу України, грошове зобов`язання платника податків - сума коштів, яку платник податків повинен сплатити до відповідного бюджету як податкове зобов`язання та/або штрафну (фінансову) санкцію, що справляється з платника податків у зв`язку з порушенням ним вимог податкового законодавства та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, а також санкції за порушення законодавства у сфері зовнішньоекономічної діяльності.

Податковий борг - сума узгодженого грошового зобов`язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), але не сплаченого платником податків у встановлений цим Кодексом строк, а також пеня, нарахована на суму такого грошового зобов`язання (підпункт 14.1.175 пункту 14.1 статті 14 Податкового кодексу України).

Тобто, виникнення податкового боргу є юридичним фактом, який пов`язаний із несплатою узгодженої суми податкового зобов`язання протягом установленого строку.

Згідно з підпунктом 20.1.34 пункту 20.1 статті 20 Податкового кодексу України, контролюючі органи мають право звертатися до суду щодо стягнення коштів платника податків, який має податковий борг, з рахунків у банках, що обслуговують такого платника податків, на суму податкового боргу або його частини.

Відповідно до пунктів 95.1 - 95.4 статті 95 Податкового кодексу України, контролюючий орган здійснює за платника податків і на користь держави заходи щодо погашення податкового боргу такого платника податків шляхом стягнення коштів, які перебувають у його власності, а в разі їх недостатності - шляхом продажу майна такого платника податків, яке перебуває у податковій заставі. Стягнення коштів та продаж майна платника податків провадяться не раніше ніж через 60 календарних днів з дня надіслання (вручення) такому платнику податкової вимоги. Стягнення коштів з рахунків платника податків у банках, обслуговуючих такого платника податків, та з рахунків платників податків у системі електронного адміністрування податку на додану вартість, відкритих в центральному органі виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері казначейського обслуговування бюджетних коштів, здійснюється за рішенням суду, яке направляється до виконання контролюючим органам, у розмірі суми податкового боргу або його частини. Контролюючий орган на підставі рішення суду здійснює стягнення коштів у рахунок погашення податкового боргу за рахунок готівки, що належить такому платнику податків. Стягнення готівкових коштів здійснюється у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України.

На момент розгляду справи в суді сума податкового боргу у загальному розмірі 635470,49 грн., у т.ч.: з податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, який сплачується юридичними особами, які є власниками об`єктів нежитлової нерухомості на суму 26973,51 грн., з земельного податку з юридичних осіб на суму 369869,70 грн. та з податку на додану вартість із вироблених в Україні товарів (робіт, послуг) на суму 238627,08 грн. відповідачем не сплачена, заборгованість перед бюджетом не погашена, доказів протилежного відповідач суду не надав. Відзив на позовну заяву не надав, доводи позивача не спростував.

Відповідно до статті 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Згідно із частинами першою та другою статті 9 КАС України розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюються на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості. Суд розглядає адміністративні справи не інакше як за позовною заявою, поданою відповідно до цього Кодексу, в межах позовних вимог.

Відповідно до частин першої, другої статті 77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб`єкта владних повноважень обов`язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.

На підставі викладеного, суд дійшов висновку, що заявлені позивачем вимоги про стягнення коштів з рахунків платника податків у всіх банках, що належать такому платнику податків Приватному акціонерному товариству «Завод «Запоріжавтоматика», а також за рахунок готівки, що належить такому платнику податків є доведеними, обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню у повному обсязі.

Відповідно до приписів частини другої статті 139 КАС України, при задоволенні позову суб`єкта владних повноважень з відповідача стягуються виключно судові витрати суб`єкта владних повноважень, пов`язані із залученням свідків та проведенням експертиз.

За таких обставин сплачена позивачем сума судового збору з відповідача не стягується, оскільки позивачем виступає суб`єкт владних повноважень.

Керуючись статтями 2, 5, 72, 77, 139, 241, 243-246, 255 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -

ВИРІШИВ:

Позовні вимоги Головного управління ДПС у Запорізькій області (69107, м. Запоріжжя, пр. Соборний, буд.166, код ЄДРПОУ 43143945) до Приватного акціонерного товариства «Завод «Запоріжавтоматика» (69057, м. Запоріжжя, вул. Адмірала Нахімова, буд. 3, код ЄДРПОУ 00187292) про стягнення податкового боргу, - задовольнити.

Стягнути з рахунків платника податків у всіх банків, що належать такому платнику податків Приватного акціонерного товариства «Завод «Запоріжавтоматика» (ЄДРПОУ 00187292), а також за рахунок готівки, що належить такому платнику податків на користь УК у м. Запоріжжі/Вознесенівс (код отримувача 38025409 в Казначейство України (ЕАП), Код банку (МФО) 89998:

- податковий борг зі сплати податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, сплачуються юридичними особами, які є власниками об`єктів нежитлової нерухомості на суму 26973,51 грн. код платежу 18010400 на р/р НОМЕР_1 ;

- податковий борг з земельного податку з юридичних осіб на суму 369 869,70 грн. код платежу 18010500 на р/р НОМЕР_2 ;

- податковий борг з податку на додану вартість із вироблених в Україні товарів (робіт та послуг) на суму 238627,08 грн. код платежу 14060100 на р/р НОМЕР_3 ).

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Рішення може бути оскаржено в апеляційному порядку до Третього апеляційного адміністративного суду шляхом подачі в 30-денний строк з дня його проголошення, а якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення (ухвали) суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Рішення у повному обсязі складено та підписано 23.04.2021.

Суддя М.С. Лазаренко