Єдиний державний реєстр судових рішень ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА
01025, м. Київ, вул. Десятинна, 4/6, тел. 278-43-43
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
м. Київ
16 квітня 2010 року 14:13 № 2а-3189/10/2670
Окружний адміністративний суд міста Києва у складі:
головуючого судді Шейко Т.І.
при секретарі судового засідання Деруга Н.О.,
у відкритому судовому засіданні вирішив адміністративну справу
за позовом Калуської об’єднаної державної податкової інспекції
до Товариства з обмеженою відповідальністю «Сода –Інвест»
про стягнення заборгованості
за участю представників сторін:
від позивача – не з’явився
від відповідача – не з’явився
встановив:
Позивач, Калуська об’єднана державна податкова інспекція звернулась до Окружного адміністративного суду міста Києва з позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю «Сода –Інвест»про стягнення заборгованості перед бюджетом по податках, зборах та фінансових санкціях у розмірі 20 073,37 грн.
В обґрунтування позовних вимог Позивач зазначив, що за Відповідачем обліковується податковий борг в загальній сумі 20 073,37 грн., який виник в результаті самостійного подання до податкового органу податкової декларації орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності, та у зв’язку з несплатою у встановлений законом строк орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності.
Позивач в судове засідання не з‘явився, надіславши клопотання, в якому просив суд розгляд даної справи провести за відсутності представника Позивача.
Відповідач у судове засідання не з’явився, судом направлялись повістки про виклик Відповідача в судове засідання за адресою, яка зазначена у Витязі з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців від 12.03.2010 року. Повідомлення повернулось до суду з відміткою відділення поштового зв’язку «за зазначеною адресою не зареєстрований».
Відповідно до ч. 3 ст. 4 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб –підприємців»зміни до установчих документів юридичної особи , а також зміна прізвища та/або імені, та/або по батькові або місця проживання фізичної особи –підприємця підлягають обов’язковій державній реєстрації шляхом внесення відповідних змін до записів Єдиного державного реєстру в порядку, встановленому цим Законом.
Відповідно до ч. 1 ст. 18 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб –підприємців», якщо відомості, які підлягають внесенню до Єдиного державного реєстру, були внесені до нього, то такі відомості вважаються достовірними і можуть бути використані в спорі з третьою особою, доки до них не внесено відповідних змін.
З огляду на зазначене, суд вважає, що Відповідач повідомлений належним чином, отже не прибуття в судове засідання Відповідача не є перешкодою для розгляду справи.
Суд, дослідивши матеріали справи, вважає, що позов підлягає задоволенню з огляду на наступне.
Святошинською районною у місті Києві державною адміністрацією 11.07.2005 року проведено державну реєстрацію юридичної особи - Товариства з обмеженою відповідальністю «Сода –Інвест», про що видано Свідоцтво серії А00 № 070649, а також товариство включено в Єдиний державний реєстр підприємств та організацій України з присвоєнням ідентифікаційного коду 33600815.
Товариство з обмеженою відповідальністю «Сода –Інвест»є платником податків і зборів, передбачених Законом України «Про систему оподаткування»та зареєстровано у Калуській об’єднаній державній податковій інспекції, як платник орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності.
Отже, Відповідач належним чином зареєстрований як суб’єкт господарювання, а тому на нього поширюється дія законів та інших нормативно-правових актів, які регулюють здійснення підприємницької діяльності та сплату податків в Україні.
З матеріалів справи вбачається, що Відповідачем було подано до Калуської об’єднаної державної податкової інспекції податкову декларацію орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності від 10.06.2009 року, у відповідності з якою станом на 25.01.2010 року за Відповідачем обліковується заборгованість в загальній сумі 20 073,37 грн., так як дана сума Відповідачем сплачена не була.
Відповідно до ст. 5 Закону України «Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетом та державними цільовими фондами»- податкове зобов'язання, самостійно визначене платником податків у податковій декларації, вважається узгодженим з дня подання такої податкової декларації.
Отже, зазначена сума боргу у розумінні ст. 5 Закону України «Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетом та цільовими фондами»є узгодженою.
Підпунктом 6.2.1 пункту 6.2 статті 6 Закону України «Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетом та цільовими фондами»передбачено, що у разі коли платник податків не сплачує узгоджену суму податкового зобов'язання в установлені строки, податковий орган надсилає такому платнику податків вимоги.
У зв’язку з існуванням податкової заборгованості Відповідачу на підставі п.п. 6.2.1 п.6.2 ст. 6 Закону України «Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетом та цільовими фондами»було надіслано першу податкову вимогу від 06.07.2009 року та другу від 06.08.2009 року. Дані податкові вимоги залишені Відповідачем без відповіді та виконання.
Таким чином, на момент розгляду даної справи, заборгованість Відповідача по сплаті орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності не погашена і становить 20 073,37 грн.
Податковим боргом в розумінні п. 1.3 ст. 1 Закону України «Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами»від 21.12.2000 року № 2181 є податкове зобов’язання (з урахуванням штрафних санкцій), самостійно узгоджене платником податків або узгоджене в адміністративному або судовому порядку, але не сплачене у встановлений строк, а також пеня , нарахована на суму такого податкового зобов’язання.
Строки погашення податкового зобов’язання передбачені п. 5.3 ст. 5 Закону України «Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами».
Відповідно до п. 5.4.1. п. 5.4 ст. 5 Закону України «Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», узгоджена сума податкового зобов’язання, несплачена платником податків у визначений цією статтею строк, визначається сумою податкового боргу.
Як свідчать обставини справи, податковий борг виник внаслідок несплати до бюджету платежів, визначених контролюючим органом, що є узгодженою сумою податкового зобов’язання.
Наявність податкового боргу у Відповідача підтверджується податковими вимогами № 1/289 від 06.07.2009 року, № 2/334 від 06.08.2009 року, та податковою декларацією орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності від 04.06.2009 року.
Відповідно до п.п. 3.1.1 п. 3.1 ст. 3 Закону України «Про порядок погашення зобов’язань платника податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», активи платника податків можуть бути примусово стягнені в рахунок погашення його податкового боргу виключно за рішенням суду.
Як вбачається з матеріалів справи заборгованість платника перед бюджетом самостійно не погашена і складає 20 073,37 грн., а тому підлягає стягненню у примусовому порядку.
Відповідно до п. 11 ст. 10 Закону України «Про державну податкову службу в Україні»Державні податкові інспекції в районах, містах без районного поділу, районах у містах, міжрайонні та об’єднані державні податкові інспекції подають до судів позови до підприємств, установ, організацій та громадян про визнання угод недійсними і стягнення в доход держави коштів, одержаних ними за такими угодами, а в інших випадках –коштів, одержаних без установлених законом підстав, а також про стягнення заборгованості перед бюджетом і державними цільовими фондами за рахунок їх майна.
Відповідно до ч. 4 ст. 94 КАС України у справах, в яких Позивачем є суб’єкт владних повноважень, а Відповідачем –фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені Позивачем, з Відповідача не стягуються.
Керуючись ст. 124 Конституції України, ст. ст. 69-71, 94, 160-165, 167, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, Окружний адміністративний суд міста Києва, -
постановив:
Позов Калуської об’єднаної державної податкової інспекції задоволити.
Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю «Сода –Інвест»податкову заборгованість по податках, зборах та фінансових санкціях в сумі 20 073 (двадцять тисяч сімдесят три грн.) 37 коп.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого Кодексом адміністративного судочинства України, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у встановлений строк постанова набирає законної сили після закінчення цього строку.
Постанова може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції протягом десяти днів за правилами, встановленими ст.ст. 185-187 КАС України шляхом подання через суд першої інстанції заяви про апеляційне оскарження з наступним поданням протягом двадцяти днів апеляційної скарги. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження .
Суддя Шейко Т.І.
Дата складання постанови в повному обсязі –20.04.2010 р.