ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА
01025, м. Київ, вул. Десятинна, 4/6, тел. 278-43-43
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
м. Київ
22 березня 2010 року 09:13 № 2а-1663/10/2670
Окружний адміністративний суд міста Києва у складі:
головуючого судді Шейко Т.І.
при секретарі судового засідання Деруга Н.О.,
у відкритому судовому засіданні вирішив адміністративну справу
за позовом Фонду загальнообовязкового державного соціального страхування України на випадок безробіття в особі Драбівського районного центру зайнятості Черкаської області
до Відкритого Акціонерного Товариства Банк «Фінанси та Кредит»Філії «Полтавське регіональне управління»
про стягнення коштів у сумі 523,48 грн.
за участю представників сторін:
від позивача не зявився
від відповідача не зявився
встановив:
Позивач, Фонд загальнообовязкового державного соціального страхування України на випадок безробіття в особі Драбівського районного центру зайнятості Черкаської області, звернувся до Окружного адміністративного суду міста Києва з позовом до Відповідача, Відкритого Акціонерного Товариства Банк «Фінанси та Кредит» Філії «Полтавське регіональне управління» про стягнення незаконно отриманих коштів виплачених як допомога по безробіттю ОСОБА_2 в сумі 523,48 грн.
Позовні вимоги вмотивовані тим, що Відповідача відповідно до наказу № 2353/31 від 27.10.2008 року Драбівського районного центру зайнятості було зобовязано повернути кошти, виплачені як допомога по безробіттю в сумі 523,48 грн., протягом 10 днів з моменту отримання наказу з яким Відповідач був ознайомлений 02.11.2009 року, проте добровільно вказаний борг не повернув.
Позивач в судове засідання не зявився, надіславши клопотання в якому просив розгляд справи провести без його участі.
Відповідач в судове засідання не зявився, відзиву на позов не надав, явку своїх представників в судове засідання не забезпечив, хоча був повідомлений про час і місце проведення судового засідання належним чином.
Суд, дослідивши матеріали справи, вважає, що позов підлягає задоволенню з огляду на наступне.
Закон України «Про зайнятість населення»визначає правові, економічні та організаційні основи зайнятості населення України і його захисту від безробіття, а також соціальної гарантії з боку держави в реалізації громадянами права на працю.
Статтею 18 Закону України «Про зайнятість населення»встановлено, що для реалізації державної політики зайнятості населення, професійної орієнтації, підготовки і перепідготовки, працевлаштування та соціальної підтримки тимчасово не працюючих громадян у порядку, що визначається Кабінетом Міністрів України, створюється державна служба зайнятості, діяльність якої здійснюється під керівництвом Міністерства праці та соціальної політики України, місцевих державних адміністрацій та органів місцевого самоврядування.
Діяльність державної служби зайнятості фінансується за рахунок коштів Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття, передбачених на ці цілі.
Відповідно до статті 12 Закону України «Про загальнообовязкове соціальне страхування України на випадок безробіття»- функції робочих органів виконавчої дирекції Фонду загальнообовязкового державного соціального страхування України на випадок безробіття покладаються на міські, районні центри зайнятості, в обовязки яких входить контроль за правильністю нарахування, своєчасності сплати нарахування та витрат за страхуванням на випадок безробіття.
Статтею 34 Закону України «Про загальнообовязкове соціальне страхування України на випадок безробіття»передбачено здійснення центрами зайнятості перевірок достовірності даних, поданих посадою для надання статусу безробітного та виплати матеріального забезпечення під час її реєстрації та протягом перебування на обліку як безробітної.
В судовому засіданні судом встановлено, що ОСОБА_2 12.12.2008 року звернувся до Драбівського районного центру зайнятості з метою отримання статусу безробітного з виплатою допомоги по безробіттю.
Наказом Драбівського районного центру зайнятості № НТ 081212 ОСОБА_2 у відповідності зі ст. 2 Закону України «Про зайнятість населення», та ст.ст. 22, 23 Закону України «Про загальнообовязкове державне соціальне страхування України на випадок безробіття», надано статус безробітного та призначено допомогу по безробіттю з 12.12.2008 року по 06.12.2009 року.
При реєстрації статусу безробітного Відповідач надав довідку про середню заробітну плату для розрахунку виплат на випадок безробіття за № 07/6305 від 24.11.2008 року, де середньоденна заробітна плата визначена у розмірі 114,25 грн.
Позивачем при здійснені перевірки правомірності призначення та виплат матеріального забезпечення, було виявлено що ОСОБА_2, перебуваючи на обліку як безробітний отримував допомогу по не достовірній довідці про заробітну плату. Перевіркою встановлено що довідка видана з порушенням постанови КМУ № 1266 від 26.09.2001 року, так як в даній довідці в розрахунковому періоді за травень липень 2008 року включена премія за результатами роботи ПОУ, при тому, що в даний період ОСОБА_2 не працював перебував на лікарняному.
На підставі даної перевірки складено Акт № 2353/1025 від 26.10.2009 року.
Згідно повторно витребуваної довідки про середньо денну заробітну плату ОСОБА_2 від Відкритого Акціонерного Товариства Банк «Фінанси та Кредит»Філії «Полтавське регіональне управління»від 18.09.2009 року № 112-03/3363 встановлена середньоденна заробітна плата в сумі 95,15 грн.
Таким чином, всупереч чинному законодавству та з порушенням вимог постанови КМУ № 1266 від 26.09.2001 року Відповідачем була видана ОСОБА_2 довідка, яка містила в собі неправдиву інформацію щодо середньоденної заробітної плати останнього, яка в подальшому останнім була подана до Драбівського районного центру зайнятості.
Подання такої довідки ОСОБА_2 до Драбівського районного центру зайнятості Черкаської області призвело до переплати Драбівським районним центром зайнятості коштів в загальній сумі 523,48 грн.
Згідно Наказу № 2353/31 від 27.10.2008 року Драбівського районного центру зайнятості Про відшкодування коштів виплачених як допомога по безробіттю ОСОБА_2, Відкрите Акціонерне Товариство Банк «Фінанси та Кредит»Філії «Полтавське регіональне управління»зобовязано повернути кошти, виплачені як допомога по безробіттю в сумі 523,48 грн., протягом 10 днів з моменту отримання наказу.
Відкрите Акціонерне товариство Банк «Фінанси та Кредит»Філії «Полтавське регіональне управління»ознайомлене з даним наказом 02.11.2009 року проте, жодних дій для добровільного повернення Відповідачем вказаного боргу не було вчинено.
Частиною 2 ст. 35 Закону України «Про загальнообовязкове соціальне страхування України на випадок безробіття»визначено, що роботодавець зобовязаний надати виконавчій дирекції Фонду відомості в установленому порядку про заробітну плату працівників, сплату страхових внесків, у тому числі застрахованими особами.
Дослідивши матеріали справи та оцінивши докази, які є у справі, суд прийшов до висновку, що позовні вимоги є обґрунтованими та підлягають задоволенню.
Відповідно до ч.4 ст. 94 КАС України у справах, в яких Позивачем є субєкт владних повноважень, а Відповідачем фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені Позивачем, з Відповідача не стягуються.
Враховуючи наведене та керуючись ст. 124 Конституції України, ст. ст. 69-71, 94, 160-165, 167, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, Окружний адміністративний суд міста Києва, -
постановив:
Позов Фонду загальнообовязкового державного соціального страхування України на випадок безробіття в особі Драбівського районного центру зайнятості Черкаської області задоволити.
Стягнути з Відкритого Акціонерного Товариства Банк «Фінанси та Кредит»Філії «Полтавське регіональне управління»не законно отримані кошти виплачені як допомога по безробіттю ОСОБА_2 в сумі 523 (пятсот двадцять три грн.) 48 коп. на користь Драбівського районного центру зайнятості до Фонду загальнообовязкового державного соціального страхування України на випадок безробіття»на рахунок 37176001000515 в УДК Черкаської області, МФО 854018, код 21368365 Драбівського районного центру зайнятості.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого Кодексом адміністративного судочинства України, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у встановлений строк постанова набирає законної сили після закінчення цього строку.
Постанова може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції протягом десяти днів за правилами, встановленими ст.ст. 185-187 КАС України шляхом подання через суд першої інстанції заяви про апеляційне оскарження з наступним поданням протягом двадцяти днів апеляційної скарги. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Суддя Шейко Т.І.
Повний текст постанови складено та підписано 28.03.2010 року.