
ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01051, м. Київ, вул. Болбочана Петра 8, корпус 1РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
15 березня 2021 року м. Київ № 640/1324/20
Окружний адміністративний суд міста Києва в складі судді Донця В.А., секретар судового засідання Барміна Г.Ю., розглянув у відкритому судовому засіданні за правилами загального позовного провадження адміністративну справу за позовом Акціонерного товариства "Укртрансгаз" до Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг про визнання протиправною бездіяльності, зобов`язання вчинити дії,
за участю представників:
позивача - адвокат Болдін В.В.;
відповідача - Смикалов В.Р.
Акціонерне товариство "Укртрансгаз" звернулось до суду з позовом про:
- визнання протиправною бездіяльності Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики та комунальних послуг щодо невчинення дій з врахування переплати внеску на регулювання за відповідними напрямками ліцензованої діяльності позивача за І квартал 2018 року в рахунок наступних періодів відповідно до пункту 7 "Порядку розрахунку та встановлення ставки внесків на регулювання", затвердженого постановою НКРЕКП від 06.07.2017 №491;
- зобов`язання Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики та комунальних послуг врахувати переплату внеску на регулювання за відповідними напрямками ліцензованої діяльності позивача за І квартал 2018 року в розмірі 2.721.467,39 грн. у рахунок наступних періодів відповідно до пункту 7 "Порядку розрахунку та встановлення ставки внесків на регулювання", затвердженого постановою НКРЕКП від 06.07.2017 №491.
Ухвалами суду: від 27.01.2020 - відкрито провадження в адміністративній справі, постановлено здійснювати судовий розгляд адміністративної справи за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) сторін, встановлено строки для подання заяв по суті та доказів; від 16.03.2020 - постановлено здійснювати судовий розгляд справи за правилами загального позовного провадження, призначено підготовче судове засідання; від 07.09.2020 - закрито підготовче провадження та призначено справу до судового розгляду по суті. Судом проголошено вступну та резолютивну частини рішення.
Позовні вимоги обґрунтовані протиправною бездіяльністю щодо розгляду заяв позивача, надісланих листами від 23.04.2018 №1001вих-18-1819, від 21.05.2018 №1001вих-18-2171, від 12.06.2018 №1001вих-18-2594, від 10.07.2018 №1001вих-18-3078 та від 31.08.2018 №1001вих-18-4125 для прийняття рішення про врахування переплати внеску на регулювання за відповідними напрямками ліцензійної діяльності товариства за І квартал 2018 року в рахунок наступних періодів.
Представник відповідача проти позову заперечив з підстав викладених у відзиві, оскільки В зв`язку з не допуском членів комісії з перевірки до її здійснення та складанням актів про недопуск НКРЕКП не мала можливості документально перевірити (підтвердити) заниження обсягів чистого доходу АТ "Укртрансгаз", що могло б бути підставою для вирішення питання щодо врахування переплати внеску на регулювання.
Під час судового розгляду справи представник позивач позовні вимоги підтримав, представник відповідача позов не визнав.
Розглянувши заяви по суті, заслухавши у відкритому судовому засіданні представників сторін, дослідивши письмові докази суд установив.
Листом від 23.04.2018 №1001вих-18-1819 АТ "Укртрансгаз" звернулось до НКРЕКП про врахування переплати внеску на регулювання щодо товариства за відповідними напрямками ліцензованої діяльності позивача за 1 квартал 2018 року. В якості додатку до даного листа позивачем надано форму №20- НКРЕКП (квартальна) "Звіт про сплату внеску на регулювання" за 1 квартал 2018 року.
Листом від 03.05.2018 №4117/16/7-18 НКРЕКП витребувано від АТ "Укртрансгаз" додаткову інформацію по уточнюючій формі 4-НКРЕКП-зведена за 2017 рік, наданої 16.02.2018: пояснення по всім відхиленням статей вищезазначених форм звітностей; копію аудиторського висновку та звіту з додатками до нього; звіт про оцінку вартості активів.
Акціонерне товариство "Укртрансгаз" у відповідь на лист НКРЕКП від 03.05.2018 №4117/16/7-18 направило пояснення від 21.05.2018 №1001вих-18-2171, зокрема, стосовно основних причини відхилення статей форм звітності 4-НКРЕКП-зведена ПАТ "Укртрансгаз" за 2017 рік за період з 16.02.2018 по 24.04.2018. Також позивачем до пояснень надано додатки: основні причини відхилення статей форм звітності 4-НКРЕКП-зведена ПАТ "Укртрансгаз" за 2017 рік станом на 16.02.2018 та на 24.04.2018 на 1 арк.; звіт незалежного аудитора та фінансова звітність з примітками до неї на 50 арк.
Листом від 12.06.2018 №1001вих-18-2594 АТ "Укртрансгаз" повторно звернулось до НКРЕКП, яким просило повторно повідомити товариство, чи враховано НКРЕКП переплату внеску на регулювання за відповідними напрямками ліцензованої діяльності за 1 квартал 2018 року в рахунок наступних періодів, відповідно до пункту 7 "Порядку розрахунку та встановлення ставки внесків на регулювання". Крім того, цим листом позивач повідомив відповідача, що у зв`язку з відсутністю відповіді НКРЕКП на лист від 23.04.2018 №1001вих-18-1819, товариством було сплачено внесок на регулювання за 2 квартали 2018 року, не враховуючи переплату, що виникла за результатами 1 кварталу 2018 року, тобто в повному обсязі.
Відповідач листом від 14.06.2018 №5205/16.2.1/7-18 витребував в АТ "Укртрансгаз" детальні пояснення з підтверджуючими документами щодо зменшення чистого доходу товариства за IV квартал 2017 року за ліцензованими видами діяльності з транспортування природного газу та з зберігання (закачування, відбір) природного газу.
Листом від 10.07.2018 №1001вих-18-3078 АТ "Укртрансгаз" надало НКРЕКП пояснення щодо зменшення чистого доходу товариства за IV квартал 2017 року у період з 16.02.2018 по 23.04.2014, зазначивши, що: "За ліцензованим видом діяльності з транспортування природного газу чистий дохід зменшився на 3.727.930,42 тис. грн. або на 36,83% у зв`язку з коригуванням доходів за операціями з надання послуг доступу до потужності в точках входу до газотранспортної системи (віртуальні точки входу в групи газовидобувних підприємств). Зазначені обставини підтверджуються листом НКРЕКП від 13.03.2018 №2485/16/7-18; за ліцензованим видом діяльності з зберігання (закачування, відбору) природного газу чистий дохід зменшився на 107,1 тис. грн. або на 0,05% за рахунок виправлення несуттєвих коригувань за минулі роки у фінансовій звітності за IV квартал 2017 року згідно до положень Облікової політики товариства та МСБО 8 "Облікові політики, зміни в облікових оцінках та помилки". Крім того, в даному листі АТ "Укртрансгаз" повідомило НКРЕКП, що на виконання підпункту 49 пункту 2.3 розділу Ліцензійних умов провадження господарської діяльності з транспортування природного газу та до підпункту 5 пункту 2.2 розділу 2 Ліцензійних умов провадження господарської діяльності зі зберігання (закачування, відбору) природного газу, товариством листом від 23.04.2018 №1001вих-18-1818 подано до НКРЕКП аудовану фінансову звітність за 2017 рік, звіт незалежного аудитора та фінансова звітність товариства за 2017 рук була розміщена на офіційній веб-сторінці товариства 24.04.2018.
Листом від 13.08.2018 №7208/14/7-18 НКРЕКП витребувало від АТ "Укртрансгаз" інформацію щодо розміру чистого доходу від реалізації продукції (товарів, робіт, послуг) окремо за кожним видом діяльності з поквартальною розбивкою, а також, копію звіту товариства про фінансові результати (звіт за сукупний дохід) по Міжнародним стандартам фінансової звітності за січень-грудень 2017 року, який був направлений до Державної фіскальної служби України.
Листом від 31.08.2018 №1001вих-18-4125 АТ "Укртрансгаз" повідомило НКРЕКП, що у розпорядженні останнього є наявні всі необхідні документи для прийняття рішення про врахування переплати внеску на регулювання за відповідними напрямками ліцензованої діяльності товариства за 1 квартал 2018 року в рахунок наступних періодів (IV квартал 2018 року та І квартал 2018 року) у відповідності до пункту 7 Порядку розрахунку та встановлення ставки внесків на регулювання, затвердженого Постановою НКРЕКП від 06.07.2017 №491.
Акціонерне товариство "Укртрансгаз" листом від 18.09.2019 №1001вих-19-4279 звернулось до НКРЕКП, у якому просило з урахуванням наданої інформації якнайшвидше розглянути питання про врахування переплати внеску на регулювання за відповідними напрямками ліцензійної діяльності товариства за І квартал 2018 року в рахунок наступних періодів.
Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг листом від 16.10.2019 №10990/23.2/7-19 повідомило позивача, що, у зв`язку з недопуском членів комісії з перевірки до здійснення перевірки було складено акти від 10.01.2019 №4 та №5, у яких зафіксовано факт відмови ліцензіата у проведенні планової перевірки, відтак, прийняття рішення щодо врахування переплати внеску на регулювання можливе лише після здійснення наступної планової перевірки.
Позивач, вважаючи протиправною бездіяльність НКРЕКП щодо нездійснення врахування переплати внеску на регулювання за відповідними напрямками ліцензованої діяльності позивача за І квартал 2018 року в рахунок наступних періодів у відповідності до пункту 7 Порядку розрахунку та встановлення ставки внесків на регулювання, затвердженого постановою НКРЕКП від 06.07.2017 №491, звернувся до суду з даним позовом.
Вирішуючи спір, суд ураховує таке.
Відповідно до частини першої статті 1 Закону України "Про Національну комісію, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг" від 22.09.2016 №1540-VIII Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (Регулятор), є постійно діючим незалежним державним колегіальним органом, метою діяльності якого є державне регулювання, моніторинг та контроль за діяльністю суб`єктів господарювання у сферах енергетики та комунальних послуг.
Статтею 13 вказаного закону встановлено: платниками внесків на регулювання є суб`єкти господарювання, що провадять діяльність у сферах енергетики та комунальних послуг, визначену статтею 2 цього Закону (частина перша); базою нарахування внеску на регулювання є чистий дохід платників внеску на регулювання від діяльності, що регулюється Регулятором, за звітний квартал (частина друга); ставка внеску на регулювання не може перевищувати 0,15 відсотка чистого доходу платника внеску на регулювання від діяльності у сферах енергетики та комунальних послуг за попередній квартал. Методика (порядок) визначення ставки внеску на регулювання затверджується Регулятором (абзаци третій, четвертий частини третьої).
Згідно з пунктом 1 "Порядку розрахунку та встановлення ставки внесків на регулювання", затвердженого постановою НКРЕКП від 06.04.2017 №491, цей Порядок визначає методику визначення ставки внесків на регулювання та механізм сплати сум внесків на регулювання, які сплачуються суб`єктами господарювання, державне регулювання яких здійснюється Національною комісією, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг.
Пунктом 2 "Порядку розрахунку та встановлення ставки внесків на регулювання" встановлено, що внески на регулювання сплачуються суб`єктами господарювання, які зазначені в Реєстрі суб`єктів господарювання, що провадять діяльність у сферах енергетики та комунальних послуг, діяльність яких регулюється Регулятором незалежно від форм власності (платники внеску), зокрема: з виробництва, передачі, розподілу, постачання електричної енергії; з транспортування, розподілу, зберігання (закачування, відбору), надання послуг установки LNG, постачання природного газу; з транспортування нафти, нафтопродуктів та інших речовин трубопровідним транспортом; з виробництва теплової енергії на теплогенеруючих установках, включаючи установки для комбінованого виробництва теплової та електричної енергії, транспортування її магістральними та місцевими (розподільчими) тепловими мережами, постачання теплової енергії в обсягах понад рівень, що встановлюється умовами та правилами провадження господарської діяльності (ліцензійними умовами); з централізованого водопостачання та водовідведення в обсягах понад рівень, що встановлюється умовами та правилами провадження господарської діяльності (ліцензійними умовами).
Постановою НКРЕКП від 27.12.2017 №1403 "Про визначення ставки внеску на регулювання на I квартал 2018 року" визначено, що ставка внеску на регулювання за І квартал 2018 року становить 0,073%.
Постановою НКРЕКП від 22.03.2018 №345 "Про визначення ставки внеску на регулювання на II квартал 2018 року" визначено, що ставка внеску на регулювання за ІІ квартал 2018 року становить 0,020%.
Постановою НКРЕКП від 21.06.2018 №525 "Про визначення ставки внеску на регулювання на III квартал 2018 року" визначено, що ставка внеску на регулювання за ІІІ квартал 2018 року становить 0,033%.
На офіційному веб-сайті НКРЕКП 28.12.2017 було розміщено роз`яснення до пунктів 4 та 5 "Порядку розрахунку та встановлення ставки внесків на регулювання", згідно яких затверджена постановою від 27.12.2017 №1403 ставка внесків на регулювання, яка складає 0,073%, застосовується для визначення суми внеску на регулювання і підлягає сплаті до 30.01.2018.
Як убачається з матеріалів судової справи, на виконання "Порядку розрахунку та встановлення ставки внесків на регулювання", 30.01.2018 позивач сплатив внесок на регулювання за І квартал 2018 року за ліцензованими видами діяльності: транспортування природного газу 7388,31 тис. грн.; зберігання (закачування, відбір) природного газу 156,1 тис. грн.; виробництво електричної енергії 0,01 тис. грн.
Обставини щодо сплати АТ "Укртрансгаз" таких внесків на регулювання за І квартал 2018 року за ліцензованими видами діяльності відповідачем не заперечувались.
За твердженням представника позивача, в зв`язку з проведенням обов`язкового аудиту річної фінансової звітності АТ "Укртрансгаз" та у зв`язку з урахуванням у звітності позиції НКРЕКП, викладеної в листі від 13.03.2018 №2485/16/7-18 про відсутність тарифів на послуги транспортування природного газу для споживачів України для точок входу і точок виходу (газовидобувних підприємств), після 30.01.2018 у фінансовій звітності позивача відбулись зміни, відповідно до яких, зважаючи на зменшення чистого доходу за IV квартал 2017 року на 3.728.037,52 тис. грн., переплата внеску на регулювання за І квартал 2018 року склала 2.721.389,21 грн. за ліцензованим видом діяльності з транспортування природного газу та 78,18 грн. за ліцензованим видом діяльності зі зберігання (закачування, відбір) природного газу.
Відповідно до пункту 7 "Порядку розрахунку та встановлення ставки внесків на регулювання" внески на регулювання сплачуються щоквартально суб`єктами господарювання до спеціального фонду державного бюджету протягом перших 30 днів поточного кварталу, наступного за звітним. Сплачені понад необхідний розмір внески на регулювання не підлягають поверненню і враховуються при сплаті внеску на регулювання в наступних періодах.
Наведене слугувало підставою для звернення АТ "Укртрансгаз" (лист від 23.04.2018 №1001вих-18-1819) до регулятора з метою вирішення питання про врахування переплати внеску на регулювання щодо товариства за відповідними напрямками ліцензованої діяльності позивача за 1 квартал 2018 року.
Як установлено судом, позивач неодноразово звертався до НКРЕКП щодо врахування переплати внеску АТ "Укртрансгаз" на регулювання за відповідними напрямками ліцензованої діяльності за 1 квартал 2018 року в рахунок наступних періодів, проте зі змісту листів НКРЕКП убачається, що відповідачем вимагались докази на підтвердження зменшення чистого доходу за IV квартал 2017 року.
На думку суду, твердження представника відповідача щодо відсутності в НКРЕКП не документів, які підтверджували зменшення доходу в позивача за відповідний період є необґрунтованими.
Як убачається з матеріалів судової справи, листом від 23.02.2018 №1001вих-18-1004 АТ "Укртрансгаз" надало НКРЕКП форму №4-НКРЕКП - транспортування природного газу (квартальна) "звітні та розрахункові дані про ліцензовану діяльність суб`єктів господарювання з транспортування природного газу", форму №4-НКРЕКП - зберігання (закачування, відбір) природного газу (квартальна) "звітні та розрахункові дані про ліцензовану діяльність суб`єктів господарювання з зберігання (закачування, відбір) природного газу.
Листом від 23.04.2018 №1001вих-18-1818 АТ "Укртрансгаз" надало НКРЕКП уточнюючу форму звітності №4-НКРЕКП-зведена.
Також для підтвердження зменшення доходу відповідачу надано звіт незалежного аудитора від 23.04.2018.
За висновком суду, всі подані позивачем документи та пояснення мали бути розглянуті відповідачем для вирішення заяви (лист від 23.04.2018 №1001вих-18-1819) про врахування переплати внеску на регулювання щодо товариства за відповідними напрямками ліцензованої діяльності позивача за 1 квартал 2018 року.
Суд відхиляє доводи відповідача щодо можливості врахування переплати внеску АТ "Укртрансгаз" на регулювання можливе лише після здійснення наступної планової перевірки.
Як вбачається з матеріалів адміністративної справи, листом від 08.11.2018 №1041123/7-18 НКРЕКП повідомила АТ "Укртрансгаз", що оскільки у результаті моніторингу наданих звітів, не вдалося підтвердити зниження обсягів чистого доходу, НКРЕКП розгляне зазначене питання в межах переліку питань планового заходу державного контролю щодо дотримання вимог законодавства та Ліцензійних умов провадження господарської діяльності з транспортування природного газу, затвердженого постановою НКРЕКП від 16.02.2017 №201 при найближчій плановій перевірці, тобто 10.01.2019.
Проте, "Порядком розрахунку та встановлення ставки внесків на регулювання" не передбачено як підставу для врахування переплати внеску на регулювання за відповідними напрямками ліцензованої діяльності в рахунок наступних періодів проведення перевірки суб`єкта господарювання.
При цьому суд ураховує, що відповідачем не спростовано висновків аудитора, не надано оцінки звітним та розрахунковим даним про ліцензовану діяльність позивача, поясненням та іншим документам, які подавались позивачем на вимогу позивача.
З огляду на встановлені обставин, суд погоджується з доводами позивача про допущення відповідачем протиправної бездіяльності щодо невчинення належних та достатніх дій для вирішення заяви АТ "Укртрансгаз" від 23.04.2018 №1001вих-18-1819 про врахування переплати внеску на регулювання за відповідними напрямками ліцензованої діяльності АТ "Укртрансгаз" за І квартал 2018 року в рахунок наступних періодів відповідно до пункту 7 "Порядку розрахунку та встановлення ставки внесків на регулювання".
Така бездіяльність полягала в тому, що маючи повноваження та обов`язок вирішувати питання про повернення чи врахування сплачених понад необхідний розмір внесків на регулювання при сплаті внеску на регулювання в наступних періодах, Регулятор з квітня 2018 року відповідне питання не вирішив. Натомість, вимагаючи кожного разу додаткові документи на підтвердження зменшення в позивача чистого доходу, оцінки поданим документам не надав.
Щодо вимог про зобов`язання НКРЕКП врахувати переплату внеску на регулювання за відповідними напрямками ліцензованої діяльності позивача за І квартал 2018 року в розмірі 2.721.467,39 грн. у рахунок наступних періодів відповідно до пункту 7 "Порядку розрахунку та встановлення ставки внесків на регулювання", то суд вважає таку вимогу передчасною, позаяк відповідачем на виконання своїх дискреційних повноважень не розглянуто по суті заяву АТ "Укртрансгаз" від 23.04.2018 №1001вих-18-1819.
На думку суду, з урахуванням встановлених обставин, належним способом захисту, є зобов`язання НКРЕКП розглянути заяву АТ "Укртрансгаз" від 23.04. 2018 №1001вих-18-1819 відповідно до "Порядку розрахунку та встановлення ставки внесків на регулювання", за наслідками чого заява позивача має бути розглянута по суті - задоволена або в її задоволенні має бути відмовлено.
Належним способом виконання рішення суду в цій частині є розгляд відповідачем усіх поданих позивачем документів на підтвердження зменшення чистого доходу в АТ "Укртрансгаз" у відповідному періоді, в тому числі документи, пояснення, звіт незалежного аудитора від 23.04.2018, які подавались з листами від 23.04.2018 №1001вих-18-1819, від 21.05.2018 №1001вих-18-2171, від 12.06.2018 №1001вих-18-2594, від 10.07.2018 №1001вих-18-3078, від 31.08.2018 №1001вих-18-4125, від 18.09.2019 №1001вих-19-4279.
Відмова врахувати АТ "Укртрансгаз" переплату внеску на регулювання за відповідними напрямками ліцензованої діяльності позивача за І квартал 2018 року в розмірі 2.721.467,39 грн. у рахунок наступних періодів має бути обґрунтованою з наведенням мотивів відхилення того чи іншого доводу чи доказу.
Не може бути підставою для відмови в задоволенні заяви позивача непроведення планової перевірки чи нездійснення позивачем одного з видів ліцензійної діяльності.
Відповідно до частини третьої статті 139 КАС України при частковому задоволенні позову судові витрати покладаються на обидві сторони пропорційно до розміру задоволених позовних вимог. При цьому суд не включає до складу судових витрат, які підлягають розподілу між сторонами, витрати суб`єкта владних повноважень на правничу допомогу адвоката та сплату судового збору.
Щодо строків звернення до суду, то в даному випадку суд вважає, що позивачем не пропущено шестимісячного строку, позаяк бездіяльність відповідача є триваючою.
Як убачається з матеріалів справи позивачем сплачено судовий збір за дві вимоги немайнового характеру у розмірі 4204,00 грн. (платіжні доручення від 13.01.2020 №217, №218). Оскільки, позов задоволено частково, то на користь позивача слід присудити понесені ним судові витрати в розмірі 1200,00 грн. за рахунок бюджетних асигнувань призначених для Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг.
Керуючись статтею 246 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
ВИРІШИВ:
Позов задовольнити частково.
Визнати протиправною бездіяльність Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики та комунальних послуг щодо невчинення дій з врахування переплати внеску на регулювання за відповідними напрямками ліцензованої діяльності Акціонерного товариства "Укртрансгаз" за І квартал 2018 року в рахунок наступних періодів відповідно до пункту 7 "Порядку розрахунку та встановлення ставки внесків на регулювання", затвердженого постановою Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики та комунальних послуг від 06 квітня 2017 року №491.
Зобов`язати Національну комісію, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики та комунальних послуг розглянути заяву Акціонерного товариства "Укртрансгаз" від 23 квітня 2018 року №1001вих-18-1819 відповідно до "Порядку розрахунку та встановлення ставки внесків на регулювання", затвердженого постановою Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики та комунальних послуг від 06 квітня 2017 року №491, з урахуванням висновків суду, викладених у мотивувальній частині рішення.
У задоволенні решти позову відмовити.
Стягнути на користь Акціонерного товариства "Укртрансгаз" судові витрати зі сплати судового збору в розмірі 1200,00 грн. (одна тисяча двісті гривень) за рахунок бюджетних асигнувань Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики та комунальних послуг.
Позивач - Акціонерне товариство "Укртрансгаз" (ідентифікаційний код 30019801, місцезнаходження: 01021, місто Київ, вулиця Кловський узвіз, будинок 9/1).
Відповідач - Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (ідентифікаційний код 39369133, місцезнаходження: 03057, місто Київ, вулиця Смоленська, будинок 19).
Відповідно до статті 295 Кодексу адміністративного судочинства України апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів, з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення. Учасник справи, якому повне рішення суду не було вручено в день його проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження - якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.
Згідно зі статтею 255 Кодексу адміністративного судочинства України рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Підпунктом 15.5 пункту 15 Розділу VII "Перехідні положення" Кодексу адміністративного судочинства України (в редакції Закону України від 03.10.2017 №2147-VIII) передбачено, що до дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційні та касаційні скарги подаються учасниками справи до або через відповідні суди, а матеріали справ витребовуються та надсилаються судами за правилами, що діяли до набрання чинності цією редакцією Кодексу. У разі порушення порядку подання апеляційної чи касаційної скарги відповідний суд повертає таку скаргу без розгляду.
Повний текст рішення складено 23 квітня 2021 року.
Суддя В.А. Донець