ПОЛТАВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
25 травня 2010 року <ЧАС > м.Полтава Справа № 2а-1468/10/1670
Полтавський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді Чеснокової А.О.,
при секретарі Лисенко М.С.,
за участю: представника позивача - Роман А.І.
розглянувши у відкритому судовому засіданні справу за адміністративним позовом Державної податкової інспекції в м.Полтавідо Суб'єкта підприємницької діяльності - фізичної особи ОСОБА_2про стягнення податкового боргу, -
В С Т А Н О В И В:
13 квітня 2010 року Державна податкова інспекція в м.Полтавізвернувся до Полтавського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до Суб'єкта підприємницької діяльності - фізичної особи ОСОБА_2про стягнення податкового боргу
В обґрунтування позовних вимог позивачем зазначено, що відповідач є платником єдиного податку, в звязку з несплатою узгодженої суми податкового зобовязання по єдиному податку у встановлені строки ДПІ у м. Полтаві була проведена перевірка та складені відповідні акти № 0045851701/0 та № 0045841701/0 від 22.10.2009 року. На підставі вказаного акту були прийняті податкові повідомлення-рішення № 0045841701/0/0 від 22.10.2009 року на суму 8,20 грн. та № 0045851701/0 від 22.10.2009 року на суму 7,00 грн. Своєчасно відповідач податкового боргу не сплатив, в звязку з чим утворилась заборгованість в сумі 362,16 грн.
В судовому засіданні представник позивача позовні вимоги підтримав та просив суд задовольнити позов, з підстав викладених у позовній заяві.
Відповідач заперечення на позов не надав, в судове засідання не зявився. Ухвали та повістки суду направленні відповідачу на адресу: м. Полтава, Калініна, 25, кв. 46 повернулись до суду з відміткою поштового відділення про закінчення терміну зберігання. Відповідно до довідки Головного управління статистики у Полтавській області відповідач зареєстрований за вищезазначеною адресою та відомості про зміну свого знаходження державному реєстратору не надавав.
Згідно із ч.8 ст. 35 КАС України вважається, що повістку вручено юридичній особі, якщо вона доставлена за адресою, внесеною до відповідного державного реєстру, або за адресою, яка зазначена її представником, і це підтверджується підписом відповідної службової особи.
Зважаючи, що доставка ухвали та повістки суду на адресу відповідача згідно із даними в ЄДР підтверджується підписом листоноші, виходячи з викладеного суд виконав свій обовязок щодо повідомлення відповідача про час та місце розгляду справи.
Суд, вислухавши пояснення представника позивача, дослідивши матеріали справи, повно зясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, обєктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, встановив наступне.
Відповідач ОСОБА_2 зареєстрований як суб'єкт підприємницької діяльності державним реєстратором виконавчого комітету Полтавської міської ради (свідоцтво про державну реєстрацію серія В01 № 413637 від 08.12.2005 року), взятий на податковий облік в ДПІ у м. Полтаві.
Відповідно до поданої відповідачем заяви про право застосування спрощеної системи оподаткування, обліку та звітності від 15.12.2008 року ДПІ ум. Полтаві було видане СПД-ФО ОСОБА_2 свідоцтво про сплату єдиного податку з терміном дії протягом 2009 року. Відповідно із заявленим видом діяльності відповідачу було встановлено ставку єдиного податку в розмірі 125 грн.
Нарахування проводились за 5 місяців 2009 року. Відповідач частково сплатив ставку єдиного податку, таким чином заборгованість становить 345,09 грн.
Працівниками ДПІ у м. Полтаві проведено документальну невиїзну перевірку відповідача з питань своєчасності сплати самостійно узгодженої суми податкового зобов'язання по єдиному податку за 2009 рік за результатами якої складено акти перевірки № 0045851701/0 та № 0045841701/0 від 22.10.2009 року. На підставі актів перевірок винесені податкові повідомлення-рішення № 0045841701/0/0 від 22.10.2009 року на суму 8,20 грн. та № 0045851701/0 від 22.10.2009 року на суму 7,00 грн.
Відповідно до Указу Президента України «Про спрощену систему оподаткування, обліку та звітності суб'єктів малого підприємництва» від 03 липня 1998 року №727/98 спрощена система оподаткування, обліку та звітності запроваджується для суб'єктів малого підприємництва, які мають право самостійно обрати спосіб оподаткування доходів за єдиним податком шляхом отримання свідоцтва про сплату єдиного податку.
Відповідно до ст. 1 Указу Президента України «Про спрощену систему оподаткування, обліку та звітності суб'єктів малого підприємництва» від 03 липня 1998 року № 727/98 спрощена система оподаткування, обліку та звітності запроваджується для таких суб'єктів малого підприємництва:
фізичних осіб, які здійснюють підприємницьку діяльність без створення юридичної особи і у трудових відносинах з якими, включаючи членів їх сімей, протягом року перебуває не більше 10 осіб та обсяг виручки яких від реалізації продукції (товарів, робіт, послуг) за рік не перевищує 500 тис. гривень;
юридичних осіб - суб'єктів підприємницької діяльності будь-якої організаційно-правової форми та форми власності, в яких за рік середньооблікова чисельність працюючих не перевищує 50 осіб і обсяг виручки яких від реалізації продукції (товарів, робіт, послуг) за рік не перевищує 1 млн. гривень.
Поняття суб'єктів малого підприємництва визначено статтею 1 Закону України «Про державну підтримку малого підприємництва», за якою суб'єктами малого підприємництва є, зокрема, фізичні особи, зареєстровані у встановленому законом порядку як суб'єкти підприємницької діяльності.
Таким чином, необхідною умовою, за якої фізична особа набуває статусу суб'єкта малого підприємництва, є реєстрація такої особи, як суб'єкта малого підприємництва.
Відповідно до ст. 2 Закону України "Про податкову службу в Україні" завданнями органів державної податкової служби є: здійснення контролю за додержанням податкового законодавства, правильністю обчислення, повнотою і своєчасністю сплати до бюджетів, державних цільових фондів податків і зборів (обов'язкових платежів), а також неподаткових доходів, установлених законодавством.
Згідно ст. 8 Закону України "Про податкову службу в Україні" державна податкова адміністрація України здійснює такі функції: виконує безпосередньо, а також організовує роботу державних податкових адміністрацій та державних податкових інспекцій, пов'язану із: здійсненням контролю за своєчасністю, достовірністю, повнотою нарахування та сплати податків та зборів (обов'язкових платежів), контролю за валютними операціями, контролю за додержанням порядку проведення готівкових розрахунків за товари (послуги) у встановленому законом порядку, а також контролю за наявністю свідоцтв про державну реєстрацію суб'єктів підприємницької діяльності та ліцензій на провадження видів господарської діяльності, що підлягають ліцензуванню відповідно до закону, торгових патентів.
На час звернення до Полтавського окружного адміністративного суду суб'єкт підприємницької діяльності ОСОБА_2 не сплатив даний податковий борг по єдиному податку в сумі 362,16 грн.
Таким чином, із врахуванням вищевикладених обставин, суд вважає, що позовні вимоги Державної податкової інспекції у м. Полтаві до Суб'єкта підприємницької діяльності - фізичної особи ОСОБА_2 про стягнення податкового боргу обґрунтовані, підтверджені матеріалами справи та підлягають задоволенню. .
На підставі викладеного, керуючись статтями 7, 8, 9, 10, 11, 71, 160-163 Кодексу адміністративного судочинства України,-
П О С Т А Н О В И В:
Позовні вимоги Державної податкової інспекції у м. Полтаві до Суб'єкта підприємницької діяльності - фізичної особи ОСОБА_2 про стягнення податкового боргу задовольнити в повному обсязі.
Стягнути з Суб'єкта підприємницької діяльності - фізичної особи ОСОБА_2 (36021, АДРЕСА_1, іден.код НОМЕР_1) податковий борг по єдиному податку в сумі 362 (триста шістдесят дві) грн. 16 коп. до місцевого бюджету м. Полтава Октябрського району на р/р 34215378700005 код бюджетної класифікації платежу НОМЕР_2, одержувач УДК у м. Полтаві, ЗКПО 34698804, банк одержувача: ГУДКУ у Полтавській області, МФО 831019.
Постанова відповідно до статті 254 Кодексу адміністративного судочинства України набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого цим Кодексом, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений Кодексом адміністративного судочинства України, постанова набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Постанова може бути оскаржена до Харківського апеляційного адміністративного суду через Полтавський окружний адміністративний суд шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження в 10-денний строк з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 цього Кодексу - з дня складення в повному обсязі. Якщо постанову було проголошено у відсутності особи, яка бере участь у справі, то строк подання заяви про апеляційне оскарження обчислюється з дня отримання нею копії постанови. Апеляційна скарга може бути подана у 20-денний строк після подачі заяви про апеляційне оскарження в порядку, визначеному статтею 186 Кодексу адміністративного судочинства України.
Повний текст постанови виготовлено 28 травня 2010 року.
СуддяА.О. Чеснокова