Єдиний державний реєстр судових рішень ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА
01025, м. Київ, вул. Десятинна, 4/6, тел. 278-43-43
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
м. Київ
26 березня 2010 року <Час проголошення >№ 2а-13083/09/2670
Окружний адміністративний суд міста Києва у складі судді Пащенка К.С. при секретарі судового засідання Пасічнику О.П., розглянувши адміністративну справу
за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «Сасск»
до Державної податкової інспекції у Шевченківському районі міста Києва
про визнання неправомірними дій,
ВСТАНОВИВ:
Позивач звернувся до суду з позовною заявою, в якій просив визнати протиправними дії ДПІ у Шевченківському районі міста Києва з проведення документальної невиїзної перевірки ТОВ «САССК»з питань дотримання податкового законодавства при відображенні звітних даних в декларації з податку на прибуток за 1 квартал 2009 року та складання акта від 30.06.2009 №1087/23-09/30180471 «Про результати документальної невиїзної перевірки декларації з податку на прибуток ТОВ «САССК»за 1 квартал 2009 року».
В судовому засіданні представник позивача позовні вимоги підтримав.
Відповідач подав до суду письмові заперечення проти позову, в яких просив відмовити в задоволенні позовних вимог в повному обсязі.
На підставі ч. 3 ст. 160 КАС України в судовому засіданні 26.03.2010 проголошено вступну та резолютивну частини постанови. Виготовлення постанови у повному обсязі відкладено на 31.03.2010, про що повідомлено сторонам після проголошення вступної та резолютивної частини постанови в судовому засіданні з урахуванням вимог ч. 4 ст. 167 КАС України.
Розглянувши подані сторонами документи і матеріали, заслухавши пояснення представників сторін, всебічно і повно зясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, обєктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд встановив наступне.
30.06.2009 за результатами документальної невиїзної перевірки ТОВ «САССК»з питань дотримання податкового законодавства при відображенні звітних даних в декларації з податку на прибуток за 1 квартал 2009 року ДПІ у Шевченківському районі міста Києва було складено Акт перевірки №1087/23-09/30180471.
Судом не приймається посилання позивача на порушення ДПІ у Шевченківському районі міста Києва під час проведення перевірки вимог ст. 11 Закону України «Про державну податкову службу в Україні», п. 2.3 Методичних рекомендацій щодо порядку взаємодії між підрозділами органів державної податкової служби України при організації та проведенні перевірок платників податків, затверджених до наказом ДПА України № 355від 27.05.2008, п. 8 Регламенту адміністрування податків, затвердженого наказом ДПА України № 62 від 09.02.2006, внаслідок відсутності письмового дозволу керівника (заступника керівника) органу ДПС та належних підстав для проведення камеральної перевірки з огляду на наступне.
Згідно з абз. 1 розділу 1 Регламенту адміністрування податків, затвердженого наказом ДПА України № 62 від 09.02.2006, вказаний регламент є зведеним документом ключових положень нормативно-правової бази щодо адміністрування податків, зборів (обов'язкових платежів), прав, обов'язків та відповідальності як платників податків, так і посадових осіб органів державної податкової служби. Таким чином, Регламент адміністрування податків не реєструвався у Міністерстві юстиції України, не є нормативно-правовим актом, а тому не може регулювати спірні правовідносини.
Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 11 Закону України «Про державну податкову службу в Україні»органи державної податкової служби у випадках, в межах компетенції та у порядку, встановлених законами України, мають право здійснювати документальні невиїзні перевірки (на підставі поданих податкових декларацій, звітів та інших документів, пов'язаних з нарахуванням і сплатою податків та зборів (обов'язкових платежів) незалежно від способу їх подачі), а також планові та позапланові виїзні перевірки своєчасності, достовірності, повноти нарахування і сплати податків та зборів (обов'язкових платежів), додержання валютного законодавства юридичними особами, їх філіями, відділеннями, іншими відокремленими підрозділами, що не мають статусу юридичної особи, а також фізичними особами, які мають статус суб'єктів підприємницької діяльності чи не мають такого статусу, на яких згідно із законами України покладено обов'язок утримувати та/або сплачувати податки і збори (обов'язкові платежі), крім Національного банку України та його установ (далі - платники податків).
Згідно з п. 2.3 Методичних рекомендацій щодо порядку взаємодії між підрозділами органів державної податкової служби України при організації та проведенні перевірок платників податків, затверджених до наказом ДПА України № 355 від 27.05.2008, невиїзні документальні перевірки можуть проводитися посадовими особами органу ДПС з письмового дозволу керівника (заступника керівника) органу ДПС про проведення перевірки за наявності таких обставин: у разі надходження від платника податків на запит органу ДПС пояснень та документів, достатніх для проведення невиїзної документальної перевірки (в тому числі і з питань перевірки відомостей, отриманих від особи, яка мала правові відносини з платником податків); у разі надходження до органу ДПС після проведення планової та позапланової виїзної перевірки платника податків щодо дотримання ним вимог податкового законодавства матеріалів перевірок інших суб'єктів господарювання з питань правових відносин з платником податків, що свідчать про порушення платником податків податкового законодавства, та надання платником податків пояснень та їх документального підтвердження, достатніх для проведення невиїзної документальної перевірки, на обов'язковий письмовий запит органу ДПС; у разі надходження до органу ДПС у встановленому порядку інформації та даних, що свідчать про окремі порушення платником податків податкового законодавства, та надання платником податків пояснень та їх документального підтвердження, достатніх для проведення перевірки, на обов'язковий письмовий запит органу ДПС; в інших випадках, передбачених законодавством.
Як видно з матеріалів справи, перевірка ТОВ «САССК»була проведена на підставі дозволу начальника ДПІ у Шевченківському районі міста Києва на призначення невиїзної документальної перевірки відділом проведення податкового аудиту збиткових та малоприбуткових платників податків управління податкового контролю юридичних осіб, виданого на підставі службових записок від 22.06.2009 у звязку з надходженням до ДПІ у Шевченківському районі міста Києва інформації, що свідчила про порушення платником податків податкового законодавства у вигляді заниження податку на прибуток за 1 квартал 2009 року, з огляду на що суд приходить до висновку про наявність у ДПІ у Шевченківському районі міста Києва належних правових підстав, передбачених ст. 11 Закону України «Про державну податкову службу в Україні», п. 2.3 Методичних рекомендацій щодо порядку взаємодії між підрозділами органів державної податкової служби України при організації та проведенні перевірок платників податків, затверджених до наказом ДПА України № 355від 27.05.2008, для проведення документальної невиїзної перевірки ТОВ«САССК»з питань дотримання податкового законодавства при відображенні звітних даних в декларації з податку на прибуток за 1 квартал 2009 року.
Крім того, позивач посилається на те, що ДПІ у Шевченківському районі міста Києва під час проведення перевірки та складання Акту перевірки було використано не тільки податкову декларацію з податку на прибуток за 1 квартал 2009 року, а й акт №1034/23-09/30180471 від 23.06.2009 про результати планової виїзної перевірки ТОВ «САССК»з питань дотримання вимог податкового законодавства за період з 01.01.2007 по 31.12.2008, чим, на думку позивача, було порушено вимоги ст. 11 Закону України «Про державну податкову службу в Україні».
Водночас, зі змісту п. 1 ч. 1 ст. 11 Закону України «Про державну податкову службу в Україні», абз. 1 п. 2.4 Методичних рекомендацій щодо порядку взаємодії між підрозділами органів державної податкової служби України при організації та проведенні перевірок платників податків, затверджених до наказом ДПА України № 355 від 27.05.2008, видно, що документальні невиїзні перевірки здійснюються не лише на підставі поданих податкових декларацій, звітів, а також і на підставі інших документів, пов'язаних з нарахуванням і сплатою податків та зборів (обов'язкових платежів), документів, наданих платником податків або отриманих від контролюючих, правоохоронних та інших органів державної влади, а також інших відомостей, отриманих у встановленому законодавством порядку.
Належних та допустимих доказів того, що акт №1034/23-09/30180471 від 23.06.2009 про результати планової виїзної перевірки ТОВ «САССК»з питань дотримання вимог податкового законодавства за період з 01.01.2007 по 31.12.2008, був складений з порушенням вимог чинного законодавства суду не надано, з урахуванням чого використання ДПІ у Шевченківському районі міста Києва під час проведення перевірки вказаного акту №1034/23-09/30180471 від 23.06.2009, за висновком суду, є таким, що відповідає вимогам чинного законодавства.
Відповідно до абз. 2 п. 2.4 Методичних рекомендацій щодо порядку взаємодії між підрозділами органів державної податкової служби України при організації та проведенні перевірок платників податків, затверджених до наказом ДПА України № 355 від 27.05.2008, за наслідками невиїзної документальної перевірки складається акт (довідка) перевірки.
Таким чином, враховуючи, що ДПІ у Шевченківському районі міста Києва було проведено документальну невиїзну перевірку ТОВ «САССК»з дотриманням вимог, встановлених чинним законодавством для проведення такого роду перевірок, суд приходить до висновку про відсутність належних правових підстав для визнання протиправними дій ДПІ у Шевченківському районі міста Києва з проведення документальної невиїзної перевірки ТОВ «САССК»з питань дотримання податкового законодавства при відображенні звітних даних в декларації з податку на прибуток за 1 квартал 2009 року та зі складання акта від 30.06.2009 №1087/23-09/30180471 «Про результати документальної невиїзної перевірки декларації з податку на прибуток ТОВ «САССК»за 1 квартал 2009 року».
Відповідно до ч. 1 ст. 71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.
Позивач достатніх беззаперечних доказів в обґрунтування обставин, на яких ґрунтуються його позовні вимоги, суду не надав.
Натомість відповідач довів суду правомірність проведення документальної невиїзної перевірки ТОВ «САССК»з питань дотримання податкового законодавства при відображенні звітних даних в декларації з податку на прибуток за 1 квартал 2009 року та складання акта від 30.06.2009 №1087/23-09/30180471 «Про результати документальної невиїзної перевірки декларації з податку на прибуток ТОВ «САССК»за 1 квартал 2009 року».
Керуючись ст.ст. 9, 69-71, 94, 158-163, 167, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, Окружний адміністративний суд міста Києва, -
ПОСТАНОВИВ:
У задоволенні позову Товариства з обмеженою відповідальністю «САССК»відмовити повністю.
Постанова відповідно до ч. 1 ст. 254 КАС України набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого цим Кодексом, якщо таку заяву не було подано.
Постанова може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції протягом десяти днів з дня її складення в повному обсязі за правилами, встановленими ст.ст. 185-187 КАС України, шляхом подання через суд першої інстанції заяви про апеляційне оскарження з наступним поданням протягом двадцяти днів апеляційної скарги. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Суддя К.С. Пащенко