Єдиний державний реєстр судових рішень Україна
ДОНЕЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
26 травня 2010 р. справа № 2а-9680/10/0570
Постановлена у нарадчій кімнаті.
час прийняття постанови: <година >
Донецький окружний адміністративний суд в складі:
головуючогосудді Крилової М.М.
при секретарі< Призвище секретаря >
при секретарі Куркині В.В.
за участю
представника позивачаГончарової В.П.
ВСТАНОВИВ:
Добропільський міський центр зайнятості робочий орган виконавчої дирекції Фонду загальнообовязкового державного соціального страхування України на випадок безробіття звернувся до суду з позовом до Державного підприємства «Добропіллявугілля» в особі відокремленого підрозділу «Добропільське шахтобудівельне управління №5» про стягнення заборгованості зі сплати страхових внесків, вимоги мотивуючи тим, що за результатами проведення перевірки встановлено, що у відповідача існує прострочена заборгованість зі сплати страхових внесків у розмірі 69026,81 грн., на яку нарахована пеня у сумі 2334,69 грн.
До теперішнього часу заборгованість не сплачена.
Просить стягнути з відповідача суму простроченої заборгованості зі сплати страхових внесків у розмірі 69026,81 грн. та пеню у сумі 2334,69 грн.
Представник позивача у судовому засіданні вимоги підтримав, надав пояснення, аналогічні викладеним в позові.
Представник відповідача в судове засідання не з'явився з невідомих суду причин. Про час і місце судового засідання відповідач повідомлявся у встановленому законом порядку. Заяв про відкладення розгляду справи не надходило. Відповідно до ч. 1 ст. 128 КАС України, - суд відкладає розгляд справи у разі неприбуття у судове засідання сторони, про яких немає відомостей, що їм вручені повістки. Оскільки, є відомості про те, що судова повістка відповідачу вручена, то неприбуття у судове засідання не перешкоджає розгляду справи.
Дослідивши матеріали справи, заслухавши пояснення представника позивача, суд приходить до висновку, що позовні вимоги підлягають задоволенню з наступних підстав.
Відповідно до статті 14 Основ законодавства України про загальнообов'язкове державне соціальне страхування страхові фонди є органами, які здійснюють керівництво та управління окремими видами загальнообов'язкового державного соціального страхування, провадять збір та акумуляцію страхових внесків, контроль за використанням коштів, забезпечують фінансування виплат за загальнообов'язковим держаним соціальним страхуванням та здійснюють інші функції згідно з затвердженими статутами.
Отже, у відповідних правовідносинах виконавчі дирекції Фондів соціального страхування, їх робочі органи виступають як суб'єкти владних повноважень у системі загальнообов'язкового державного соціального страхування.
Питання сплати страхових внесків до Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття регулюється Законом України від 02.03.2000 р. N 1533-III «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття».
Відповідно до статті 34 Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття» забезпечення збору страхових внесків, контроль правильності їх нарахування та своєчасності сплати віднесено до обов'язків Фонду.
Згідно з частиною другою статті 12 цього Закону функції робочих органів виконавчої дирекції Фонду покладаються на центр зайнятості Автономної Республіки Крим, обласні, Київський і Севастопольський міські, районні, міськрайонні, міські та районні у містах центри зайнятості.
Крім того, наказом Міністерства праці та соціальної політики України від 18.12.2000 р. N 339 затверджена Інструкція про порядок обчислення і сплати внесків на загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття та обліку їх надходження до Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття, що зареєстрована в Міністерстві юстиції України 16.01.2001 р. за N 30/5221, яка визначає порядок обліку платників страхових внесків, обчислення і сплати роботодавцями та застрахованими особами внесків на загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття, обліку їх надходження до Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття та контролю за сплатою страхових внесків.
Згідно п. 7.1 вищезазначеної Інструкції контроль за правильним нарахуванням, своєчасним, повним перерахуванням та надходженням внесків здійснюється центрами зайнятості шляхом проведення планових перевірок.
Судом встановлено, що Добропільським міським центром зайнятості проведена планова перевірка відокремленого підрозділу «Добропільське шахтобудівельне управління №5» Державного підприємства «Добропіллявугілля» з питань дотримання вимог законодавства щодо правильності нарахування та своєчасності сплати внесків на загальнообовязкове державне соціальне страхування на випадок безробіття, за результатами якої складений акт № 46 від 09.03.2010 року та встановлено, що у відповідача існує прострочена заборгованість зі сплати страхових внесків, яка з урахуванням часткової сплати 698,94 грн., складає 69026,81 грн., на яку нарахована пеня у сумі 2334,69 грн.
Відповідно до ст.35 Закону України «Про загальнообовязкове державне соціальне страхування на випадок безробіття», роботодавець зобовязаний своєчасно та в повному розмірі сплачувати страхові внески, надавати виконавчій дирекції Фонду відомості в установленому порядку про сплату страхових внесків.Відповідно до ст.38 Закону України «Про загальнообовязкове державне соціальне страхування на випадок безробіття», роботодавець несе відповідальність за несвоєчасність сплати та неповну сплату страхових внесків, які стягуються в доход Фонду страхування в безспірному порядку.
Пунктом 9.7 ст.9 Інструкції про порядок обчислення і сплати внесків на загальнообовязкове державне соціальне страхування на випадок безробіття та обліку їх надходження до Фонду загальнообовязкового державного соціального страхування України на випадок безробіття, затвердженої наказом Міністра праці та соціальної політики України 18.12.2000 року № 339 встановлено, що не сплачені в строк страхові внески, пеня і штраф стягуються в доход Фонду із страхувальників незалежно від результатів фінансово-господарської діяльності.
Так, Добропільським міським центром зайнятості винесено рішення №9 від 08.04.20090 року, відповідно до якого з відокремленого підрозділу «Добропільське шахтобудівельне управління №5» Державного підприємства «Добропіллявугілля» підлягає стягненню прострочена заборгованість зі сплати страхових внесків у розмірі 69026,81 грн. та пеня у сумі 2334,69 грн.
До теперішнього часу заборгованість відповідачем не сплачена.
Враховуючи вищевикладене, суд вважає, що вимоги позивача підлягають задоволенню в повному обсязі і з відповідача на користь позивача необхідно стягнути прострочену заборгованоість зі сплати страхових внесків у розмірі 69026,81 грн. та пеню у сумі 2334,69 грн.
Відповідно до ч.4 ст. 94 КАС України, судові витрати з відповідача не підлягають стягненню.
На підставі вищевикладеного, керуючись ст.ст. 8, 9, 10, 11, 94, 159, 163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
ПОСТАНОВИВ:
Позов Добропільського міського центру зайнятості робочого органу виконавчої дирекції Фонду загальнообовязкового державного соціального страхування України на випадок безробіття до Державного підприємства «Добропіллявугілля» в особі відокремленого підрозділу «Добропільське шахтобудівельне управління №5» про стягнення заборгованості зі сплати страхових внесків задовольнити повністю.
Стягнути з Державного підприємства «Добропіллявугілля» (ЄДРПОУ 32186934) на користь Фонду загальнообовязкового державного соціального страхування України на випадок безробіття через Добропільський міський центр зайнятості суму простроченої заборгованості зі сплати страхових внесків у розмірі 69026,81 грн. на р/р 37175301900035, код платежу 50040100 (страхові внески 1,6%), на р/р 37174302900035, код платежу 50040200 (страхові внески 0,6%) в ГУДКУ у Донецькій області, МФО 834016, код ЄДРПОУ 23126132 та пеню в розмірі 2334,69 грн. на р/р 37171305900035, код платежу 5004050 в ГУДКУ у Донецькій області, МФО 834016, код ЄДРПОУ 23126132.
Заява про апеляційне оскарження постанови суду подається протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі - з дня складення в повному обсязі - до Донецького апеляційного адміністративного суду через Донецький окружний адміністративний суд.
Якщо постанову було проголошено у відсутності особи, яка бере участь у справі, то строк подання заяви про апеляційне оскарження обчислюється з дня отримання нею копії постанови.
Апеляційна скарга на постанову суду подається до Донецького апеляційного адміністративного суду через Донецький окружний адміністративний суд протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання зяви про апеляційне оскарження.
Суддя Крилова М.М.