Рішення № 96410984, 21.04.2021, Черкаський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
21.04.2021
Номер справи
580/1357/21
Номер документу
96410984
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

21 квітня 2021 року справа № 580/1357/21

м. Черкаси

Черкаський окружний адміністративний суд одноособово у складі головуючого судді Бабич А.М., розглянувши в залі суду в порядку спрощеного письмового провадження адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Черкаській області про визнання протиправними дій і зобов`язання вчинити дії,

УСТАНОВИВ:

16.03.2021 у Черкаський окружний адміністративний суд надійшов позов ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 ; РНОКПП НОМЕР_1 ) (далі – позивач) до Головного управління Пенсійного фонду України в Черкаській області (18000, м.Черкаси, вул.Смілянська, буд.23; код ЄДРПОУ 21366538) (далі – відповідач) про:

визнання протиправними дій щодо відмови у проведенні перерахунку, нарахування та виплати пенсії позивача, виходячи з 85% основного розміру грошового забезпечення з часу її призначення 24.07.2004;

зобов`язання відповідача здійснити з 24.07.2004 позивачу перерахунок та виплату пенсії в основному розмірі 85% відповідних сум грошового забезпечення відповідно до п."а" ч.1 ст.13 Закону України від 09.04.1992 №2262 «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» в редакції Закону від 17.07.2004 №1889 та п."б" ст.67 Положення про проходження військової служби відповідними категоріями військовослужбовців, затвердженого Указом Презедента України від 07.11.201 №1053/2001 в редакції Закону від 27.04.2004 №373/2004, що діяли на час звільнення позивача зі служби – 23.07.2004, з урахуванням проведених виплат;

визнання протиправними дій відповідача щодо зменшення відсоткового значення розміру його пенсії з 80% до 70% сум грошового забезпечення та відмови провести з 01.04.2019 перерахунок та виплату його пенсії у розмірі 85% відповідних сум грошового забезпечення на підставі довідки про розмір грошового забезпечення від 14.07.2020 №11/360, виданої Адміністрацією Державної прикордонної служби України, з урахуванням проведених виплат;

зобов`язання відповідача провести з 01.04.2019 перерахунок та виплату його пенсії у розмірі 85% відповідних сум грошового забезпечення на підставі довідки про розмір грошового забезпечення від 14.07.2020 №11/360, виданої Адміністрацією Державної прикордонної служби України, з урахуванням проведених виплат.

Додатково просив судові витрати стягнути за рахунок бюджетних асигнувань відповідача.

В обґрунтування зазначено, що відповідач всупереч вимог закону зменшив відсоткове значення розміру пенсії та відмовив у її перерахунку та виплаті, виходячи із 85% відповідних сум грошового забезпечення для її обчислення з часу призначення 24.07.2020.

Ухвалою суду від 22.03.2021 прийнято позовну заяву до розгляду, відкрито провадження у справі та вирішено здійснювати її розгляд правилами спрощеного позовного провадження (у письмовому провадженні). Також встановлено відповідачу строк, тривалістю п`ятнадцять днів з дня отримання копії ухвали про відкриття провадження у справі, для надання відзиву на позовну заяву та доказів.

12.04.2021 відповідач подав до суду відзив на позов (вх.№12427/21), в якому просив відмовити у задоволенні позовних вимог. Вказує, що пенсію позивача за вислугу років із дати призначення, а саме з 24.07.2004 обчислено в розмірі 80% грошового забезпечення - 50% (за 20 років служби) + 30% (за 10 років понад 20 років служби). Звертаючись до суду у березні 2021 року з позовними вимогами за період з 24.07.2004 позивач пропустив строк звернення до суду. Стверджує, що з 01.01.2018 проведено перерахунок пенсії позивача у розмірі 70% грошового забезпечення відповідно до довідки Адміністрації Державної прикордонної служби України від 31.03.2018 №11/7737). У подальшому на виконання рішення Черкаського окружного адміністративного суду від 29.04.2020 у адміністративній справі №580/1185/20 відповідач здійснив перерахунок пенсії позивачу з 01.01.2018, 01.01.2019, 01.01.2020 із визначенням основного розміру пенсії 80% сум грошового забезпечення з урахуванням раніше проведених виплат. На виконання рішення Черкаського окружного адміністративного суду від 17.11.2020 у адміністративній справі №580/3932/20 відповідач 04.01.2021 здійснив перерахунок пенсії позивачу з 01.04.2019 відповідно до довідки Адміністрації Державної прикордонної служби України від 14.07.2020 №11/360 із грошового забезпечення 17232,00грн. Стверджує, що порушень законодавства не допустив, оскільки ст.13 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» визначає, що максимальний розмір пенсії, обчислений відповідно до цієї статті, не повинен перевищувати 70% відповідних сум грошового забезпечення. Зобов`язань провести перерахунок пенсії позивача з розрахунку 80% грошового забезпечення відповідно до вказаної довідки рішенням суду не покладено. Розмір пенсії після перерахунку з 01.04.2019 становить 12062,40грн. (17232,00грн. х 70%). Тому відсутні підстави здійснити перерахунок пенсії позивачу з 24.07.2004 та з 01.04.2019 у розмірі 85% відповідних сум грошового забезпечення. Вказує на дискреційні повноваження.

13.04.2021 позивач надіслав до суду відповідь на відзив, в якій просив відхилити відзив та задовольнити позовні вимоги в повному обсязі. Вказує, що станом на час звільнення зі служби 24.07.2004 його вислуга становила 30 років 01 місяць 15 днів. Тому його пенсія повинна бути обрахована, виходячи з 85% відповідних сум грошового забезпечення, з яких 55%, як звільненому у відставку за віком або станом здоров`я та 30% за кожний рік вислуги понад 20 років (10 років) – 3% відповідних сум грошового забезпечення (10 х 3 = 24). Стверджує, що строкового обмеження стосовно виплати пенсії у визначеному законодавством розмірі за минулий час, яку особа не отримувала у зв`язку з не проведенням перерахунку пенсії з вини відповідного суб`єкта владних повноважень немає.

21.04.2021 ухвалою суд залишив без розгляду позовну заяву в частині позовних вимог про:

визнання протиправними дій щодо відмови у проведенні перерахунку, нарахування та виплати пенсії позивача, виходячи з 85% основного розміру грошового забезпечення з часу її призначення 24.07.2004;

зобов`язання відповідача здійснити з 24.07.2004 позивачу перерахунок та виплату пенсії в основному розмірі 85% відповідних сум грошового забезпечення відповідно до п."а" ч.1 ст.13 Закону України від 09.04.1992 №2262 «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» в редакції Закону від 17.07.2004 №1889 та п."б" ст.67 Положення про проходження військової служби відповідними категоріями військовослужбовців, затвердженого Указом Презедента України від 07.11.201 №1053/2001 в редакції Закону від 27.04.2004 №373/2004, що діяли на час звільнення позивача зі служби – 23.07.2004, з урахуванням проведених виплат.

Всі подані сторонами документи долучені судом до матеріалів адміністративної справи.

Оцінивши доводи сторін, дослідивши письмові докази, суд дійшов висновку, що позов підлягає частковому задоволенню, з огляду на таке.

Витягом з наказу Адміністрації Державної прикордонної служби України від 08.07.2004 №241-ОС підтверджується, що позивача звільнено з військової служби за ст.67 п. «б» (за станом здоров`я) Положення про проходження військової служби особами офіцерського складу, прапорщиками (мічманами) Збройних Сил України.

Посвідченням від 31.07.2004 серії НОМЕР_2 підтверджується, що позивачу пенсія призначена за вислугу 30 років. Згідно з даними протоколу про призначення пенсії за вислугу років від 31.07.2004 пенсія позивачу призначена з 24.07.2004 в розмірі 80% грошового забезпечення за 30 років вислуги.

Із даних автоматизованої системи «Діловодство» та Єдиного Державного реєстру судових рішень суд встановив, що на розгляді Черкаського окружного адміністративного суду перебували адміністративні справи між цими ж сторонами: №580/1185/20 та №580/3932/20.

Рішенням Черкаського окружного адміністративного суду від 29.04.2020 в адміністративній справі №580/1185/19 адміністративний позов задоволено повністю:

визнано протиправними дії відповідача щодо зменшення відсоткового значення розміру пенсії позивачу з 80 % до 70 % сум грошового забезпечення;

зобов`язано відповідача здійснити позивачу перерахунок та виплату пенсії з 01.01.2018 із визначенням основного розміру пенсії 80% сум грошового забезпечення з урахуванням раніше проведених виплат.

З 01.01.2018, з 01.01.2019, з 01.01.2020, з 01.09.2020 на виконання вказаного вище рішення суду відповідачем проведені перерахунки пенсії позивача, застосовуючи відсоткове значення пенсії 80% грошового забезпечення, враховуючи наступні складові: посадовий оклад – 6200,00грн., оклад за військове звання – 1410,00 грн., відсоткова надбавка за вислугу років (50%) – 3805,00 грн. (усього – 11415,00грн.).

Рішенням Черкаського окружного адміністративного суду від 17.11.2020 в адміністративній справі №580/3932/20 адміністративний позов задоволено частково:

визнано протиправною бездіяльність відповідача щодо непроведення позивачу з 01.04.2019 перерахунку та виплати пенсії на підставі довідки Адміністрації Державної прикордонної служби України від 14.07.2020 № 11/360 про розмір грошового забезпечення;

зобов`язано відповідача провести позивачу з 01.04.2019 перерахунок та виплату пенсії на підставі довідки Адміністрації Державної прикордонної служби України від 14.07.2020 № 11/360 про розмір грошового забезпечення.

З 01.04.2019 та з 01.02.2021 на виконання вказаного вище рішення суду відповідачем проведені перерахунки пенсії позивача, застосовуючи відсоткове значення пенсії 70% грошового забезпечення, на підставі довідки про розмір грошового забезпечення від 14.07.2020 №11/360, виданої Адміністрацією Державної прикордонної служби України, враховуючи наступні складові: посадовий оклад – 6200,00грн., оклад за військове звання – 1410,00 грн., відсоткова надбавка за вислугу років (50%) – 3805,00 грн., надбавка за особливості проходження служби (20,00%) – 2283,00грн., надбавка за службу в умовах режимних обмежень (10,00%) – 620,00грн., надбавка за кваліфікацію клас майстра (7,00%) – 434,00грн., премія – (40,00%) – 2480,00грн. (усього – 17232,00грн.).

22.02.2021 позивач звернувся до відповідача із заявою, в якій просив:

провести перерахунок та виплату пенсії в основному розмірі 85% відповідних сум грошового забезпечення з часу її призначення 24.07.2004;

провести перерахунок пенсії із розрахунку 855 основного розміру грошового забезпечення на підставі довідки про розмір грошового забезпечення від 14.07.2020 №11/360, виданої Адміністрацією Державної прикордонної служби України, з урахуванням проведених виплат;

провести розрахунок заборгованості перерахованої йому пенсії з 27.04.2004 та провести його виплату згідно з нормами чинного законодавства.

Листом від 10.03.2021 №1311-1200/Л-03/8-2300/21 відповідач повідомив, що позивачу 04.01.2021 здійснив перерахунок пенсії з 01.04.2019 відповідно до довідки Адміністрації Державної прикордонної служби України від 14.07.2020 №11/360 із грошового забезпечення 17232,00грн. Під час перерахунку пенсії її максимальний розмір чинним законодавством установлено на рівні 70% грошового забезпечення. Зобов`язань провести перерахунок пенсії з розрахунку 80% грошового забезпечення рішенням Черкаського окружного адміністративного суду від 17.11.2020 у адміністративній справі №580/3932/20 на відповідача не покладено. Отже, законодавчих підстав для її перерахунку з 01.04.2019 у розмірі 85% грошового забезпечення немає.

Тому позивач звернувся в суд з позовом.

Надаючи оцінку спірним обставинам, суд врахував ч.2 ст.19 Конституції України, якою встановлено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

У ч.1 ст.46 Конституції України закріплено, що громадяни мають право на соціальний захист, що включає право на забезпечення їх у разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника, безробіття з незалежних від них обставин, а також у старості та в інших випадках, передбачених законом.

Стаття 13 Закону України від 09.04.1992 №2262-ХІІ «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» (далі – Закон №2262-ХІІ) (у редакції, чинній на час призначення позивачу пенсії) передбачала, що пенсії за вислугу років призначаються в таких розмірах:

а) особам офіцерського складу, прапорщикам і мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, які мають вислугу 20 років і більше (пункт "а" статті 12): за вислугу 20 років - 50 процентів, а звільненим у відставку за віком або за станом здоров`я - 55 процентів відповідних сум грошового забезпечення (стаття 43); за кожний рік вислуги понад 20 років - 3 проценти відповідних сум грошового забезпечення;

б) особам офіцерського складу, прапорщикам і мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, які мають загальний трудовий стаж 25 календарних років і більше, з яких не менше 12 років і 6 місяців становить військова служба або служба в органах внутрішніх справ (пункт "б" статті 12): за загальний трудовий стаж 25 років - 50 процентів і за кожний рік стажу понад 25 років - один процент відповідних сум грошового забезпечення (стаття 43);

в) особам, зазначеним у пунктах "а" і "б" цієї статті, які брали участь у ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи під час проходження служби і віднесені до категорії 1, розмір пенсії за вислугу років збільшується на 10 процентів, а віднесеним до категорій 2, 3 - на 5 процентів відповідних сум грошового забезпечення.

Загальний розмір пенсії, обчислений відповідно до цієї статті, не повинен перевищувати 90 процентів відповідних сум грошового забезпечення, а особам, які брали участь у ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи під час проходження служби і віднесені до категорії 1, - 100 процентів, до категорії 2, - 95 процентів.

8 липня 2011 року прийнято Закон №3668-VI «Про заходи щодо законодавчого забезпечення реформування пенсійної системи» (далі – Закон №3668-VI), який набрав чинності 1 жовтня 2011 року. Підпунктом 8 Прикінцевих та перехідних положень цього Закону внесено зміни до Закону №2262-ХІІ, зокрема у частині другій статті 13 цифри « 90» замінено цифрами « 80».

27 березня 2014 року прийнято Закон №1166-VII "Про запобігання фінансової катастрофи та створення передумов для економічного зростання в Україні" (далі – Закон №1166-VII), який набрав чинності з 1 квітня 2014 року. Пунктом 23 Розділу ІІ вказаного Закону внесено зміни до Закону №2262-ХІІ: у частині другій статті 13 цифри « 80» замінено цифрами « 70». Ці зміни набрали чинності з 1 травня 2014 року.

Тобто, зміна встановленого максимального розміру пенсії для її перерахунку здійснювалася після призначення позивачу пенсії.

Статтею 63 Закону №2262-ХІІ (у редакції з 1 січня 2017 року) визначено підстави перерахунку раніше призначених пенсій. На підставі частин 1, 2 цієї статті перерахунок раніше призначених пенсій військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом та членам їх сімей у зв`язку із введенням в дію цього Закону провадиться за документами, що є у пенсійній справі, а також додатковими документами, поданими пенсіонерами на час перерахунку.

Якщо пенсіонер згодом подасть додаткові документи, які дають право на подальше підвищення пенсії, то пенсія перераховується за нормами цього Закону. При цьому перерахунок провадиться за минулий час, але не більш як за 12 місяців з дня подання додаткових документів і не раніше, ніж з дня введення в дію цього Закону.

Відповідно до ч.4 ст.63 Закону №2262-ХІІ усі призначені за цим Законом пенсії підлягають перерахунку у зв`язку з підвищенням грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, на умовах, у порядку та розмірах, передбачених Кабінетом Міністрів України. У разі якщо внаслідок перерахунку пенсій, передбаченого цією частиною, розміри пенсій звільненим із служби військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, є нижчими, зберігаються розміри раніше призначених пенсій.

30 серпня 2017 року Кабінет Міністрів України прийняв постанову №704 «Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб», яка набрала чинності з 1 березня 2018 року (далі – Постанова №704). Пунктом першим затверджено тарифну сітку розрядів і коефіцієнтів посадових окладів військовослужбовців з числа осіб рядового, сержантського і старшинського складу, офіцерського складу (крім військовослужбовців строкової військової служби), осіб рядового і начальницького складу.

Пунктом 1 постанови Кабінету Міністрів України від 21.02.2018 №103 «Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб» (у редакції станом на час перерахунку позивачу пенсії) (далі – Постанова №103) постановлено перерахувати пенсії, призначені згідно із Законом №2262-ХІІ до 1 березня 2018 року (крім пенсій, призначених згідно із Законом особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ (міліції) та поліцейським), з урахуванням розміру окладу за посадою, військовим (спеціальним) званням, відсоткової надбавки за вислугу років за відповідною або аналогічною посадою, яку особа займала на дату звільнення із служби (на дату відрядження для роботи до органів державної влади, органів місцевого самоврядування або до сформованих ними органів, на підприємства, в установи, організації, вищі навчальні заклади), що визначені станом на 1 березня 2018 року відповідно до Постанови КМУ №704.

Для вирішення спору суд врахував висновки Верховного Суду (далі – ВС) у зразковій справі №240/5401/18, викладені в постанові від 04.02.2019, яка набрала законної сили 16.10.2019 за наслідками її перегляду в апеляційному порядку Великою Палатою Верховного Суду. Вони обов`язкові для врахування відповідно до вимог ч.5 ст.242 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України).

ВС у вказаній справі вказав, що ст.13 Закону №2262-ХІІ регулює порядок призначення пенсій, а стаття 63 визначає підстави, умови і порядок їх перерахунку. Зміни до статті 63 Закону №2262-ХІІ ні Законом №3668-VI, ні Законом №1166-VII у частині підстав, умов, розміру або порядку перерахунку пенсій не вносилися. Постанова КМУ №103 також не містить жодних положень про зміну відсоткового значення розміру призначених пенсій при їх перерахунку.

У п.29 наведеної постанови ВС зазначив, що системний аналіз наведених норм права дає підстави для висновку, що внесені Законом №3668-VІ та Законом №1166-VII зміни до статті 13 Закону №2262-ХІІ щодо розміру пенсії у відсотках стосуються порядку призначення пенсії за вислугу років військовослужбовцям та особам, які мають право на пенсію за цим Законом у разі реалізації ними права на пенсійне забезпечення, а не перерахунку вже призначеної пенсії. Процедури призначення та перерахунку пенсії є різними за змістом і механізмом їх проведення. Нормами, які визначають механізм здійснення перерахунку пенсії за вислугу років, є норми статті 63 Закону №2262-ХІІ, яка змін у зв`язку з прийняттям Закону №3668-VІ та Закону №1166-VII не зазнала.

Тому ВС у п.30 вказаної постанови дійшов висновку, що під час перерахунку пенсії позивача з 1 січня 2018 року відповідно до статті 63 Закону №2262-ХІІ на підставі Постанови КМУ №103 відсутні підстави для застосування механізму нового обчислення пенсії із застосуванням норм частини другої статті 13 Закону №2262-ХІІ, яка застосовується саме при призначенні пенсії. Тому при перерахунку пенсії змінною величиною є лише розмір грошового забезпечення, натомість відсоткове значення розміру основної пенсії, яке обчислювалося при її призначенні відповідно до наявної у позивача вислуги років, є незмінним.

Врахувавши зазначений підхід, суд дійшов висновку, що у відповідача були відсутні правові та фактичні підстави для зменшення відсоткового значення розміру основної пенсії позивача з 80% грошового забезпечення до 70% під час здійснення з 01.04.2019 її перерахунку (визначеного під час призначення пенсії позивачу) відповідно до довідки Адміністрації Державної прикордонної служби України від 14.07.2020 №11/360 про розмір грошового забезпечення.

Отже, задоволенню підлягають позовні вимоги в частині щодо визнання таких дій протиправними та зобов`язання відповідача здійснити з 01.04.2019 (дати порушення стверджуваного права) з урахуванням виплачених сум перерахунок та виплату пенсії, враховуючи основний її розмір 80% грошового забезпечення.

Позовні вимоги щодо визнання протиправною відмови провести з 01.04.2019 перерахунок та виплату його пенсії у розмірі 85% відповідних сум грошового забезпечення на підставі вказаної вище довідки та зобов`язання відповідача провести з 01.04.2019 перерахунок та виплату його пенсії у розмірі 85% відповідних сум грошового забезпечення є необгрунтованими і задоволенню не підлягають.

Адміністративний суд, перевіряючи рішення, дію чи бездіяльність суб`єкта владних повноважень на відповідність закріпленим ч.2 ст.2 КАС України критеріям, не втручається у дискрецію (вільний розсуд) суб`єкта владних повноважень поза межами перевірки за названими критеріями. Завданням адміністративного судочинства є гарантування дотримання прав особи та вимог законодавства, а не забезпечення ефективності державного управління, інакше було б порушено принцип розподілу влади.

Принцип розподілу влади заперечує надання адміністративному суду адміністративно-дискреційних повноважень – ключовим завданням якого є здійснення правосуддя.

Оскільки, розглядаючи звернення пенсіонера щодо перерахунку його пенсії, відповідач зобов`язаний виконати таке повноваження за наявності законних підстав, воно не є дискреційним.

Відповідно до ч.ч.1, 3 ст.139 КАС України при задоволенні позову сторони, яка не є суб`єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб`єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа. При частковому задоволенні позову судові витрати покладаються на обидві сторони пропорційно до розміру задоволених позовних вимог. При цьому суд не включає до складу судових витрат, які підлягають розподілу між сторонами, витрати суб`єкта владних повноважень на правничу допомогу адвоката та сплату судового збору.

Для вирішення вказаного питання суд урахував, що частину понесених позивачем судових витрат, а саме половину, підтверджених квитанцією від 15.03.2021 №0.0.2051106902 в сумі 1816,00грн. про сплату судового збору за звернення до адміністративного суду з позовною заявою, ухвалою від 21.04.2021 у цій справі присуджено повернути позивача з Державного бюджету. Тому розподілу підлягає решта понесених витрат, а саме стягненню на його користь за рахунок бюджетних асигнувань відповідача пропорційно задоволеній частині позову - їх половина.

Керуючись ст.ст.2-20, 72-78, 132-139, 242-245, 255, 295 КАС України, суд

ВИРІШИВ:

1. Адміністративний позов ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_1 ) задовольнити частково.

Визнати протиправними дії Головного управління Пенсійного фонду України в Черкаській області щодо зменшення відсоткового значення розміру пенсії ОСОБА_1 з 80% до 70% сум грошового забезпечення під час її перерахунку з 01.04.2019 відповідно до довідки про розмір грошового забезпечення від 14.07.2020 №11/360, виданої Адміністрацією Державної прикордонної служби України.

Зобов`язати Головне управління Пенсійного фонду України в Черкаській області (18000, м.Черкаси, вул.Смілянська, буд.23; код ЄДРПОУ 21366538) відповідно до довідки про розмір грошового забезпечення від 14.07.2020 №11/360, виданої Адміністрацією Державної прикордонної служби України, здійснити з 01.04.2019 перерахунок та виплату з урахуванням виплачених сум пенсії ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 ; РНОКПП НОМЕР_1 ), виходячи з відсоткового значення розміру пенсії 80% суми грошового забезпечення.

У задоволенні іншої частини позовних вимог відмовити.

2. Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління Пенсійного фонду України в Черкаській області (18000, м.Черкаси, вул.Смілянська, буд.23; код ЄДРПОУ 21366538) на користь ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 ; РНОКПП НОМЕР_1 ) понесені ним судові витрати зі сплати судового збору за звернення до адміністративного суду з позовною заявою в сумі 454,00грн. (чотириста п`ятдесят чотири гривні нуль копійок).

3. Копію рішення направити учасникам справи.

4. Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано. Апеляційна скарга може бути подана до Шостого апеляційного адміністративного суду через Черкаський окружний адміністративний суд протягом тридцяти днів з дня складення повного його тексту.

Суддя А.М. Бабич

Рішення ухвалене, складене у повному обсязі та підписане 21.04.2021.