
Україна
Донецький окружний адміністративний суд
У Х В А Л А
про залишення позовної заяви без руху
19 квітня 2021 р. Справа №200/4268/21
приміщення суду за адресою: 84122, м.Слов`янськ, вул. Добровольського, 1
Суддя Донецького окружного адміністративного суду Бєломєстнов О.Ю., ознайомившись з позовною заявою ОСОБА_1 до Виконавчого комітету Добропільської міської ради про визнання протиправними та скасування розпоряджень, зобов`язання вчинити певні дії, -
В С Т А Н О В И В:
12.04.2021 року позивач - ОСОБА_1 (РНОКПП: НОМЕР_1 , місце проживання: АДРЕСА_1 ) звернувся до Донецького окружного адміністративного суду з позовом до Виконавчого комітету Добропільської міської ради (місцезнаходження: Донецька область, м.Добропілля, вул. Першотравнева, 83), у якій просить:
- визнати протиправними та скасувати розпорядження Добропільського міського голови від 20.08.2019 року № 166к, від 04.09.2019 року № 182к, від 01.11.2019 року №227к, від 23.12.2019 року № 266к, від 22.01.2020 року № 15к, від 24.02.2020 року №31к, від 25.03.2020 року №47к, від 23.04.2020 року №64к, від 22.05.20220 року №81к, від 22.06.2020 року №1005к, від 24.07.2020 року №121к, від 26.08.2020 року №146к, від 24.09.2020 року №166к, від 23.10.2020 року №179к;
- зобов`язати Виконавчий комітет Добропільської міської ради провести нарахування та виплату першому заступнику міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради ОСОБА_1 надбавок за високі досягнення в праці або за виконання особливо важливої роботи у розмірі до 75 відсотків посадового окладу з урахуванням надбавки за ранг та надбавки за вислугу років та преміювання, та преміювання в відсотках від заробітної плати з урахуванням посадового окладу, надбавок за ранг, за вислугу років, за високі досягнення у праці в межах фонду оплати праці першого заступника міського голови у розмірі 150 відсотків за період з серпня 2019 року по листопад 2020 року.
При вирішенні питання про відкриття провадження у справі, досліджуючи зміст та форму позовної заяви, а також доданих до неї документів, суд дійшов висновку, що позовна заява підлягає залишенню без руху, виходячи з наступного.
Згідно ч. 3 ст. 161 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) до позовної заяви додається документ про сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Позивачем до позовної заяви надано квитанцію про сплату судового збору у розмірі 908,00 грн.
За приписами п.1 ч.1 ст. 5 Закону України “Про судовий збір” від сплати судового збору під час розгляду справи в усіх судових інстанціях звільняються позивачі - у справах про стягнення заробітної плати та поновлення на роботі.
Водночас, зі змісту позовної заяви вбачається, що позивачем окрім вимоги про зобов`язання нарахувати та виплатити надбавки до заробітної плати (що можливо розцінювати як одну із словесних форм вимоги про стягнення заробітної плати) заявлені інші позовні вимоги. Зокрема вимоги про визнання протиправними та скасування розпоряджень Добропільського міського голови. За цими немайновими вимогами позивач не звільнений від сплати судового збору.
Відповідно до ст. 4 Закону України “Про судовий збір” судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі. За подання до адміністративного суду адміністративного позову немайнового характеру, який подано фізичною особою, справляється судовий збір за ставкою 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
У відповідності до Закону України «Про Державний бюджет України на 2021 рік» розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб станом на 1 січня 2021 року складає 2270,00 грн.
У позовній заяві позивачем об`єднано 14 вимог майнового характеру.
Згідно ч.3 ст.6 Закону України “Про судовий збір” у разі коли в позовній заяві об`єднано дві і більше вимог немайнового характеру, судовий збір сплачується за кожну вимогу немайнового характеру.
Враховуючи зміст позовних вимог, судовий збір повинен бути сплачений у розмірі 11 804,00 грн. (12 712,00 грн. за відрахуванням сплаченого судового збору у розмірі 908,00 грн.).
Крім того, згідно п.4 ч.5 ст.160 КАС України в позовній заяві зазначаються зміст позовних вимог і виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, а в разі подання позову до декількох відповідачів – зміст позовних вимог щодо кожного з відповідачів.
Позивач оскаржує наведені у позовній заяві розпорядження Добропільського міського голови у повному обсязі, а не тільки у частині, що стосується його особи.
За приписами п. 9 ч.5 ст. 160 КАС України у справах щодо оскарження рішень, дій та бездіяльності суб`єкта владних повноважень в позовній заяві зазначається обґрунтування порушення оскарженими рішеннями, діями чи бездіяльністю прав, свобод, інтересів позивача.
Згідно з ч.4 ст. 161 КАС України позивач зобов`язаний додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги (якщо КАС України подаються письмові чи електронні докази - позивач може додати до позовної заяви копії відповідних доказів).
В порушення зазначених вимог закону позивачем не зазначено обґрунтування порушення оскарженими рішеннями (у частині, що стосується інших осіб) його прав, свобод, інтересів. До позовної заяви також не надані докази на яких ґрунтуються позовні вимоги про скасування спірних розпоряджень у повному обсязі. Надані витяги з додатків до розпоряджень тільки стосовно позивача, у той час як предметом спору наразі є розпорядження у повному обсязі.
Відповідно до частин 1 та 2 статті 122 КАС України позов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого цим Кодексом або іншими законами.
Частиною 2 статті 233 Кодексу законів про працю України визначено, що у разі порушення законодавства про оплату праці працівник має право звернутися до суду з позовом про стягнення належної йому заробітної плати без обмеження будь-яким строком.
Водночас, як вже зазначалося, позивачем крім вимог про зобов`язання нарахувати та виплатити надбавки до заробітної плати (що можливо розцінювати як одну із словесних форм вимоги про стягнення заробітної плати) заявлені інші позовні вимоги. Зокрема вимоги про визнання протиправними та скасування розпоряджень Добропільського міського голови про преміювання працівників виконавчого комітету міської ради.
Згідно з визначенням, що міститься у п.17 ч. 1 ст. 4 КАС України публічна служба - діяльність на державних політичних посадах, у державних колегіальних органах, професійна діяльність суддів, прокурорів, військова служба, альтернативна (невійськова) служба, інша державна служба, патронатна служба в державних органах, служба в органах влади Автономної Республіки Крим, органах місцевого самоврядування.
Зі змісту цих рішень вбачається, що вони пов`язані з проходженням позивачем публічної служби в органах місцевого самоврядування.
За приписами ч.5 ст. 122 КАС України для звернення до суду у справах щодо прийняття громадян на публічну службу, її проходження, звільнення з публічної служби встановлюється місячний строк.
При цьому загальне правило обліку процесуальних строків, що міститься у ч.2 статті 122 КАС України, визначає, що строк звернення до суду обчислюється з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів.
Виходячи з того, що заробітна плата виплачувалася позивачеві щомісячно, спірні розпорядження мали безпосередній вплив на її розмір, позивач регулярно ознайомлюватися з їх змістом під підпис (для чого у тексті розпоряджень передбачена відповідна графа), він повинен був дізнатися про порушення його прав.
Додаткове звернення для цього із запитами об`єктивно не потрібне.
Розпорядження Добропільського міського голови, які є предметом даного спору, прийняті протягом серпня 2019 року – жовтня 2020 року. Тому позивач починаючи з вересня 2019 року по листопад 2020 року повинен був дізнатися про порушення його прав.
До суду позивач звернувся у квітні 2021 року, тобто з пропуском місячного строку звернення до суду, передбаченого статтею 122 КАС України.
Інших обставин, на підставі яких можливо було б визначити інші строки звернення до суду, позивач не повідомив.
Відповідно до ч. 6 ст. 161 КАС України у разі пропуску строку звернення до адміністративного суду позивач зобов`язаний додати до позову заяву про поновлення цього строку та докази поважності причин його пропуску.
Згідно з ч. 1, 2 ст. 123 КАС України у разі подання особою позову після закінчення строків, установлених законом, без заяви про поновлення пропущеного строку звернення до адміністративного суду, або якщо підстави, вказані нею у заяві, визнані судом неповажними, позов залишається без руху. При цьому протягом десяти днів з дня вручення ухвали особа має право звернутися до суду з заявою про поновлення строку звернення до адміністративного суду або вказати інші підстави для поновлення строку. Якщо заяву не буде подано особою в зазначений строк або вказані нею підстави для поновлення строку звернення до адміністративного суду будуть визнані неповажними, суд повертає позовну заяву.
З огляду на викладене, є достатні підстави для залишення позовної заяви без руху та надання строку для усунення її недоліків, у встановлений судом строк.
Згідно з частиною 1 статті 169 КАС України суддя встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтями 160, 161 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху. Позивачу необхідно усунути недоліки позовної заяви шляхом:
надання суду доказів сплати судового збору у розмірі 11 804,00 грн., про що надати оригінал квитанції до суду;
надання позовної заяви із зазначенням обґрунтування порушення оскарженими рішеннями його прав, свобод, інтересів, а також надання доказів, на яких ґрунтуються позовні вимоги про скасування спірних розпоряджень у повному обсязі;
надання заяви про поновлення строку звернення до суду із зазначенням поважних причин цього та доказів на підтвердження таких причин.
Судовий збір має бути сплачено позивачем у розмірі 11 804,00 грн. на рахунок UA308999980313111206084005658, отримувач Донецьке ГУК/Слов`янська МТГ/22030101, код отримувача (код ЄДРПОУ) 37967785, банк отримувача Казначейство України (ЕАП), код класифікації доходів бюджету 22030101, призначення платежу: 101; _ (код клієнта за ЄДРПОУ для юридичних осіб (доповнюється зліва нулями до восьми цифр, якщо значущих цифр менше 8), реєстраційний номер облікової картки платника податків – фізичної особи (завжди має 10 цифр) або серія та номер паспорта громадянина України, в разі якщо платник через свої релігійні переконання відмовився від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомив про це відповідний орган Міністерства доходів і зборів України і має відповідну відмітку у паспорті); судовий збір, за позовом _(ПІБ чи назва установи, організації позивача), Донецький окружний адміністративний суд (назва суду, де розглядається справа).
Відповідно до ч.3 ст.169 КАС України, якщо позивач усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, вона вважається поданою у день первинного її подання до адміністративного суду та приймається до розгляду, про що суд постановляє ухвалу в порядку, встановленому статтею 171 цього Кодексу.
Керуючись статтями 160, 161, 169, 243, 248, 256, 293, 295 КАС України, суд –
У Х В А Л И В:
Позовну заяву ОСОБА_1 до Виконавчого комітету Добропільської міської ради про визнання протиправними та скасування розпоряджень, зобов`язання вчинити певні дії - залишити без руху.
Встановити позивачу строк - 10 днів з моменту отримання копії ухвали для усунення недоліків позовної заяви шляхом:
надання суду доказів сплати судового збору у розмірі 11 804,00 грн., про що надати оригінал квитанції до суду;
надання позовної заяви із зазначенням обґрунтування порушення оскарженими рішеннями його прав, свобод, інтересів, а також надання доказів, на яких ґрунтуються позовні вимоги про скасування спірних розпоряджень у повному обсязі;
надання заяви про поновлення строку звернення до суду із зазначенням поважних причин цього та доказів на підтвердження таких причин.
У разі не усунення недоліків позовної заяви, яку залишено без руху, вона повертається позивачу.
Повернення позовної заяви не позбавляє позивача права повторного звернення до суду в порядку, встановленому законом.
Ухвала набирає законної сили негайно після її проголошення, якщо інше не передбачено цим Кодексом.
Ухвала, постановлена судом поза межами судового засідання або в судовому засіданні у разі неявки всіх учасників справи, під час розгляду справи в письмовому провадженні, набирає законної сили з моменту її підписання суддею (суддями).
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя Бєломєстнов О.Ю.