
ЧЕРНІГІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
19 квітня 2021 року Чернігів Справа № 620/528/21
Чернігівський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Скалозуба Ю. О., розглянувши за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) учасників адміністративну справу
за позовомОСОБА_1 до Управління державної міграційної служби України в Чернігівській області в особі Прилуцького міського відділу Управління державної міграційної служби України в Чернігівській областіпро визнання протиправною відмови та зобов`язання вчинити певні дії У С Т А Н О В И В:
ОСОБА_1 звернувся до суду з позовом до Управління державної міграційної служби України в Чернігівській області в особі Прилуцького міського відділу Управління державної міграційної служби України в Чернігівській області, в якому просить визнати протиправною відмову відповідача у видачі позивачу паспорту України для виїзду за кордон, а також зобов`язати відповідача видати паспорт України для виїзду за кордон.
Позивач, обґрунтовуючи позовні вимоги зазначив, що рішенням Бериславського районного суду Херсонської області від 11.12.2007 у справі № 2-0-156/2007 встановлено факт, його постійного проживання на території України до 24.08.1991. На підставі довідки про реєстрацію особи громадянином України, виданої УМВС України в Херсонській області від 21.03.2008 позивач законно набув громадянство України та 25.03.2008 отримав паспорт громадянина України серії НОМЕР_1 . Крім того при перевірці на веб-ресурсі Державної міграційної служби України у розділі перевірки недійсних документів результат перевірки інформація про визнання вказаного паспорту недійсним в базі даних ДМС та МВС - відсутня. Тому, оскільки на даний час громадянство України ОСОБА_1 не припинено, паспорт громадянина України дійсний вважає, відмову відповідача йому у видачі паспорта України для виїзду за кордон незаконною, протиправною та такою, що порушує його Конституційні права.
Відповідач у відзиві просив суд відмовити у задоволенні позову, зважаючи на те, що за результатом здійснених заходів з ідентифікації особи-позивача та перевірки факту його належності до громадянства України ним було встановлено стосовно позивача: рішенням Управління Міністерства внутрішніх справ України в Херсонській області від 21.03.2008 набув громадянство України за територіальним походженням відповідно до частини першої статті 8 Закону України «Про громадянство України» за фактом постійного проживання на території України станом на 24.08.1991, встановленого рішенням Бериславського районного суду Херсонської області від 11.12.2007 у справі № 2-0-156/2007; заява про видачу паспорта позивача була вилучена Відділом по боротьбі з корупцією та організованою злочинністю Управління служби безпеки України в Херсонській області 27.12.2010; рішенням апеляційного суду Херсонської області від 19.05.2011 у справі № 22-ц-2059/11 рішення Бериславського районного суду Херсонської області від 11.12.2007 у справі № 2-0-156/2007 скасовано, у встановленні факту постійного проживання позивача на території України станом на 24.08.1991 відмовлено; вищезазначеним рішенням суду апеляційної інстанції встановлено, що 02.02.1996 позивач отримав паспорт громадянина Республіки Вірменія; УДМС України в Херсонській області на підставі доповідної записки завідувача Бериславського PC УДМС України в Херсонській області підготовлено довідку про наявність підстав для скасування рішення про оформлення набуття громадянства України за територіальним походженням стосовно позивача відповідно до статті 21 Закону № 2235-ІІІ; 28.03.2020 Бериславським PC УДМС України в Херсонській області направлено до УДМС України в Херсонській області подання № 6515-248/6515-20 про скасування рішення про оформлення набуття громадянства України позивачем. Таким чином, позивач набув громадянство України без наявності законних підстав, а саме за відсутності факту його постійного проживання на території України станом на 24.08.1991, та перебуваючи у громадянстві іншої держави. Зважаючи на те, що в даних відомчої інформаційної системи відсутня заява позивача про видачу паспорта громадянина України, що унеможливило ідентифікувати його особу, що є обов`язковою умовою для оформлення паспорта громадянина України для виїзду за кордон, інформація про особу, надана заявником при зверненні із заявою-анкетою для внесення інформації до Реєстру, не знайшла свого підтвердження.
У поданому до суду відзиві відповідач підтримав свої позовні вимоги з підстав зазначених у позові.
Ухвалою Чернігівського окружного адміністративного суду від 03.02.2021 позовну заяву ОСОБА_1 залишено без руху та надано позивачу строк для усунення недоліку.
У строк, встановлений судом, позивачем усунуто недолік, допущений при поданні позовної заяви.
Ухвалою суду від 17.02.2021 відкрито провадження у справі в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) сторін та проведення судового засідання за наявними у справі матеріалами.
Ухвалою суду від 09.03.2021 у задоволенні клопотання представника відповідача про розгляд справи в судовому засіданні з повідомленням (викликом) сторін відмовлено.
Розглянувши подані документи і матеріали, всебічно і повно з`ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, об`єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, судом встановлено таке.
21.03.2008 за № 140/08 позивачу видана Довідка про реєстрацію особи громадянином України, відповідно до якої він згідно з рішенням УМВС України в Херсонській області від 21.03.2008 набув громадянства України на підставі пункту 1 статті 8 Закону України «Про громадянство України» (а.с. 14).
25.03.2008 Бериславським РВ УМВС України в Херсонській області було видано паспорт громадянина України на ім`я ОСОБА_1 серії НОМЕР_1 (а.с. 7-10).
26.05.2020 позивач заповнив заяву-анкету № 17393184 для внесення інформації до Єдиного державного демографічного реєстру у зв`язку з оформленням паспорта громадянина України для виїзду за кордон в Прилуцькому МВ УДМС України в Чернігівській області. Раніше виданий паспорт від 09.03.2010 НОМЕР_2 - вилучений (а.с. 49).
У зв`язку із встановленням відсутності під час перевірки особи ОСОБА_1 заяви про видачу паспорта громадянина України з метою ідентифікації особи відповідач надіслав запити до Бериславського РС УДМС України в Херсонській області від 26.05.2020 № 7426/398-20 (а.с. 52) та від 02.06.2020 № 7426/419-20 (а.с. 55). А також з метою перевірки та підтвердження факту набуття громадянства України позивачем запит від 26.05.2020 № 7426/397-20 до УДМС України в Херсонській області (а.с. 53).
У відповідь Бериславський районний сектор УДМС в Херсонській області:
листом від 29.05.2020 № 6515/810-20 повідомило про те, що Бериславським районним сектором 27.03.2020 від УДМС України в Херсонській області було отримано довідку про наявність підстав для скасування рішення про оформлення громадянства України за територіальним походженням гр. ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 . Також повідомило, що 28.03.2020 за № 6515-248/6515-20 до УДМС України в Херсонській області було направлено Подання про скасування рішення оформлення набуття громадянства України гр. ОСОБА_1 . Про прийняте рішення буде повідомлено додатково.
листом від 02.06.2020 № 7426/419-20 повідомило про те, що заява про видачу паспорта гр. ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , вилучена ВБКОЗ Управління СБ України в Херсонській області постанова № 4-635/10 від 27.12.2020, акт вилучення від 27.12.2010. Матеріали для відновлення заяви про видачу паспорта направлені до УДМС України в Херсонській області, також повідомили, що 28.03.2020 за № 6515-248/6515-20 до УДМС України в Херсонській області було направлено Подання про скасування рішення оформлення набуття громадянства України гр. ОСОБА_1 . Про прийняте рішення буде повідомлено додатково (а.с. 56).
Листом від 26.0.2020 № 7426/397-20 (а.с. 57-58) УДМС України в Херсонській області повідомило відповідача про те, що ОСОБА_1 . ІНФОРМАЦІЯ_1 , рішенням УМВС України в Херсонській області 21.03.2008 набув громадянство України за територіальним походженням відповідно до частини першої статті 8 Закону України «Про громадянство України» за фактом постійного проживання на території України станом до 24.08.1991. В підтвердження/зазначеного факту на ім`я зазначеної особи була виписана довідка про реєстрацію особи громадянином України № 140/08 від 21.03.2008, на підставі якої ОСОБА_1 був документований паспортом громадянина України серії НОМЕР_1 від 25.03.2008, а також паспортом громадянина України для виїзду за кордон серії НОМЕР_2 . Рішенням апеляційного суду Херсонської області від 19.05.2011 по справі № 22ц-2059/11 скасовано рішення Бериславського районного суду Херсонської області від 11.12.2007 по справі № 2-0-156/2007 щодо встановлення факту постійного проживання заявника на території України станом до 24.08.1991. З огляду на вищевикладене УДМС України в Херсонській області відповідно до доповідної записки завідувача Бериславського PC УДМС України в Херсонській області підготовлено довідку про наявність підстав для скасування рішення про оформлення / набуття громадянства України за територіальним походженням (а.с. 69). Враховуючи факт проживання па теперішній час у м. Прилуки, просять запросити ОСОБА_1 до територіального підрозділу для ознайомлення його з розпочатою відносно нього процедурою скасування громадянства України та відібрати пояснення відносно зазначеного питання та направити на їх адресу для завершення процедури скасування громадянства України відповідно до ст. 21 Закону України «Про громадянство України».
Відповідно до копії рішення Бериславського районного суду Херсонської області від 11.12.2007 у справі № 2-о-156/2007, зокрема вирішено встановити факт, що ОСОБА_1 до 24.08.1991 постійно проживав на території України і з того часу проживає постійно в с. Червоний мак Бериславського району Чернігівської області (а.с. 12-13).
Згідно з копією рішення апеляційного суду Херсонської області від 19.05.2011 по справі № 22-ц-2059/2011 апеляційну скаргу Управління міністерства внутрішніх справ України в Херсонській області задоволено: рішення Бериславського районного суду Херсонської області від 11 грудня 2007 року скасовано; ухвалено нове рішення, яким, зокрема, у задоволенні заяви ОСОБА_1 про встановлення факту, постійного проживання на території України до 24.08.1991 року і по теперішній час, відмовлено. Рішення суду набрало законної сили19.05.2011 (а.с. 79-83).
Листом від 12.06.2020 № 7426-404/7426.1-20 відповідач повідомив позивача про те, що стосовно оформлення паспорта громадянина України для виїзду за кордон прийнято рішення про відмову у його оформленні, оскільки дані отримані з баз Реєстру, картотек не підтверджують надану ним інформацію, а саме відсутня його заява про видачу паспорта громадянина України, виданого Бериславським РВ УМВС України в Херсонській області та не підтверджено законність набуття ним громадянства України. Також УДМС України в Херсонській області розпочато процедуру скасування громадянства України, відповідно до ст. 21 Закону України «Про громадянство України» (а.с. 16).
Вважаючи вказану вимогу протиправною, позивач звернувся до суду з відповідним адміністративним позовом.
Надаючи правову оцінку обставинам справи, суд зазначає таке.
Правовий зміст громадянства України, підстави і порядок його набуття та припинення, повноваження органів державної влади, що беруть участь у вирішенні питань громадянства України, порядок оскарження рішень з питань громадянства, дій чи бездіяльності органів державної влади, їх посадових і службових осіб визначає Закон України «Про громадянство України».
Відповідно до частини першої статті 1 вказаного Закону громадянство України - правовий зв`язок між фізичною особою і Україною, що знаходить свій вияв у їх взаємних правах та обов`язках; громадянин України - особа, яка набула громадянство України в порядку, передбаченому законами України та міжнародними договорами України.
Однією з підстав набуття громадянства України, передбачених частиною першою статті 6 Закону України «Про громадянство України» є територіальне походження (пункт 2).
Особа, яка сама чи хоча б один з її батьків, дід чи баба, рідні (повнорідні та неповнорідні) брат чи сестра, син чи дочка, онук чи онука народилися або постійно проживали до 24 серпня 1991 року на території, яка стала територією України відповідно до Закону України «Про правонаступництво України», або яка сама чи хоча б один з її батьків, дід чи баба, рідні (повнорідні та неповнорідні) брат чи сестра народилися або постійно проживали на інших територіях, що входили на момент їх народження або під час їх постійного проживання до складу Української Народної Республіки, Західноукраїнської Народної Республіки, Української Держави, Української Соціалістичної Радянської Республіки, Закарпатської України, Української Радянської Соціалістичної Республіки (УРСР), і є особою без громадянства або іноземцем, який подав зобов`язання припинити іноземне громадянство, та подала заяву про набуття громадянства України, а також її неповнолітні діти реєструються громадянами України. Іноземці, які є громадянами (підданими) кількох держав, подають зобов`язання припинити громадянство всіх цих держав (частина перша статті 8 Закону України «Про громадянство України»).
Статтею 21 Закону України «Про громадянство України» передбачено, що рішення про оформлення набуття громадянства України скасовується, якщо особа набула громадянство України відповідно до статей 8 та 10 цього Закону шляхом обману, внаслідок подання свідомо неправдивих відомостей або фальшивих документів, приховування будь-якого суттєвого факту, за наявності якого особа не може набути громадянство України.
Порядок оформлення, видачі, обміну, пересилання, вилучення, повернення державі, визнання недійсним та знищення паспорта громадянина України для виїзду за кордон затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 7 травня 2014 року № 152 (далі - Порядок).
Згідно пункту 2 Порядку, кожен громадянин України має право на отримання паспорта для виїзду за кордон.
Відповідно до пункту 19 Порядку, документи для оформлення (у тому числі замість втраченого або викраденого), обміну паспорта для виїзду за кордон в Україні подаються до центрів надання адміністративних послуг, державного підприємства, що належить до сфери управління ДМС, і його відокремлених підрозділів (далі - уповноважені суб`єкти), територіальних органів та територіальних підрозділів ДМС.
Видача заявникові паспорта для виїзду за кордон здійснюється тим територіальним органом/територіальним підрозділом ДМС, закордонною дипломатичною установою, уповноваженим суб`єктом, який прийняв документи для оформлення (у тому числі замість втраченого або викраденого), обміну паспорта для виїзду за кордон. Для отримання паспорта для виїзду за кордон, оформленого на ім`я особи, заявник подає документ, що посвідчує особу (пункт 75 Порядку).
Працівник територіального органу/територіального підрозділу ДМС, закордонної дипломатичної установи, уповноваженого суб`єкта під час приймання документів від заявника перевіряє повноту поданих заявником документів, зазначених у пунктах 35 і 52 цього Порядку, відповідність їх оформлення вимогам законодавства.
У разі виявлення факту подання документів не в повному обсязі або подання документів, оформлення яких не відповідає вимогам законодавства, територіальний орган/територіальний підрозділ ДМС, закордонна дипломатична установа, уповноважений суб`єкт інформують заявника про відмову в прийнятті документів із повідомленням підстав такої відмови. За бажанням заявника відмова надається в письмовому вигляді.
Заявник має право повторно звернутися до територіального органу/територіального підрозділу ДМС, закордонної дипломатичної установи, уповноваженого суб`єкта в разі зміни або усунення обставин, у зв`язку з якими йому було відмовлено в прийнятті документів.
Якщо під час прийому документів заявник надав документ, що посвідчує особу та підтверджує належність до громадянства України, який, за даними відомчої інформаційної системи, визнано недійсним відповідно до підпунктів 5-8 пункту 89 цього Порядку, працівник територіального органу/територіального підрозділу ДМС, закордонної дипломатичної установи, уповноваженого суб`єкта здійснює його вилучення відповідно до пункту 88 цього Порядку (пункт 24 Порядку).
Пунктом 43 Порядку визначено, що після прийняття до розгляду заяви-анкети та доданих до неї документів працівник територіального органу/територіального підрозділу ДМС здійснює заходи з ідентифікації особи, на ім`я якої оформляється паспорт для виїзду за кордон.
Згідно пункту 44 Порядку, ідентифікація особи здійснюється на підставі даних, отриманих з баз даних Реєстру. Пошук інформації в Реєстрі щодо особи здійснюється за поданими персональними даними (у тому числі тими, що змінилися). У разі подання для оформлення (у тому числі замість втраченого або викраденого), обміну паспорта для виїзду за кордон паспорта громадянина України зразка 1994 року ідентифікація особи здійснюється, зокрема, за даними, що містяться в картотеках територіального підрозділу ДМС.
Якщо паспорт громадянина України зразка 1994 року був виданий територіальним підрозділом ДМС, до якого подано заяву-анкету, працівник територіального підрозділу ДМС порівнює дані особи та її фотозображення з даними, наведеними в заяві про видачу такого паспорта, та вклеєною до неї фотокарткою і сканує її із застосуванням засобів Реєстру до відомчої інформаційної системи ДМС.
У разі видачі паспорта громадянина України зразка 1994 року іншим територіальним підрозділом ДМС для підтвердження видачі особі такого паспорта не пізніше наступного дня після приймання до розгляду заяви-анкети до такого територіального підрозділу ДМС надсилається запит за формою, встановленою МВС.
Перевірка за запитом проводиться протягом двох робочих днів після його надходження. Під час перевірки відомості, наведені в запиті, та фотозображення порівнюються з даними, наведеними в заяві про видачу такого паспорта, та вклеєною до неї фотокарткою. У графі «Службові відмітки» заяви про видачу паспорта проставляється відмітка із зазначенням реквізитів запиту та назви територіального органу/територіального підрозділу ДМС, який здійснює оформлення (у тому числі замість втраченого або викраденого), обмін паспорта для виїзду за кордон.
За результатами перевірки надається відповідь територіальному органу/територіальному підрозділу ДМС, який надіслав запит, за встановленою МВС формою, а заява про видачу паспорта сканується до відомчої інформаційної системи ДМС.
У разі коли під час порівняння фотозображення із фотокарткою не встановлено тотожність зображеної на них особи або виявлено невідповідність відомостей, зазначених у запиті, даним, наведеним у заяві про видачу такого паспорта, про це повідомляється територіальному органу/територіальному підрозділу ДМС, який надіслав запит, для з`ясування обставин виникнення розбіжностей та вжиття додаткових заходів з ідентифікації особи. За наявної можливості територіальний підрозділ ДМС здійснює приведення написання імені особи, дати народження або місця народження, які містяться в заяві про видачу паспорта та в облікових документах територіального підрозділу ДМС, у відповідність з відомостями, які внесені до паспорта громадянина України та поданих документів заявника.
За результатами проведених перевірок, ідентифікації особи та перевірки факту належності особи до громадянства України (у разі оформлення паспорта для виїзду за кордон вперше із застосуванням засобів Реєстру) працівник територіального органу/територіального підрозділу ДМС приймає рішення про оформлення паспорта для виїзду за кордон або про відмову в його оформленні.
Як встановлено судом під час розгляду справи, зважаючи на подану 26.05.2020 позивачем заяву-анкету № 17393184 для внесення інформації до Єдиного державного демографічного реєстру у зв`язку з оформленням паспорта громадянина України для виїзду за кордон, Прилуцьким МВ УДМС України в Чернігівській області на виконання зазначених вимог Порядку було розпочато проведення ідентифікації особи. Враховуючи, що паспорт громадянина України від 25.03.2008 серії НОМЕР_1 на ім`я ОСОБА_1 було видано Бериславським РВ УМВС України в Херсонській області відповідачем були направлені відповідні запити до вказаного структурного підрозділу міграційної служби та до УМВС України в Херсонській області.
У відповідь Бериславський РВ УМВС України в Херсонській області повідомив, що 27.03.2020 від УДМС України в Херсонській області ним було отримано довідку про наявність підстав для скасування рішення про оформлення громадянства України за територіальним походженням гр. ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 28.03.2020 за № 6515-248/6515-20 до УДМС України в Херсонській області було направлено Подання про скасування рішення оформлення набуття громадянства України гр. ОСОБА_1 . А також повідомило про те, що заява про видачу паспорта гр. ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , вилучена ВБКОЗ Управління СБ України в Херсонській області.
Водночас, УМВС України в Херсонській області повідомило відповідача про те, що позивач рішенням УМВС України в Херсонській області 21.03.2008 набув громадянство України за територіальним походженням відповідно до частини першої статті 8 Закону України «Про громадянство України» за фактом постійного проживання на території України станом до 24.08.1991. В підтвердження/зазначеного факту на ім`я зазначеної особи була виписана довідка про реєстрацію особи громадянином України № 140/08 від 21.03.2008, на підставі якої ОСОБА_1 був документований паспортом громадянина України серії НОМЕР_1 від 25.03.2008, а також паспортом громадянина України для виїзду за кордон серії НОМЕР_2 . Рішенням апеляційного суду Херсонської області від 19.05.2011 по справі № 22-ц-2059/11 скасовано рішення Бериславського районного суду Херсонської області від 11.12.2007 по справі № 2-0-156/2007 щодо встановлення факту постійного проживання заявника на території України станом до 24.08.1991. З огляду на вищевикладене УДМС України в Херсонській області відповідно до доповідної записки завідувача Бериславського PC УДМС України в Херсонській області підготовлено довідку про наявність підстав для скасування рішення про оформлення / набуття громадянства України за територіальним походженням (а.с. 69). Також зазначено, що відносно ОСОБА_1 розпочато процедуру скасування громадянства України відповідно до статті 21 Закону України «Про громадянство України».
При цьому, суд, звертає увагу, що згідно з частиною четвертою статті 78 Кодексу адміністративного судочинства України обставини, встановлені рішенням суду у господарській, цивільній або адміністративній справі, що набрало законної сили, не доказуються при розгляді іншої справи, у якій беруть участь ті самі особи або особа, стосовно якої встановлено ці обставини, якщо інше не встановлено законом.
Рішенням апеляційного суду Херсонської області від 19.05.2011 по справі № 22-ц-2059/11 у задоволенні заяви позивача про встановлення факту постійного проживання на території України до 24.08.1991 і по теперішній час, відмовлено. Вказане рішення набрало законної сили 19.05.2011. Доказів скасування його в касаційному порядку позивачем до суду не подано.
Відповідно до пункту 50 Порядку, рішення щодо оформлення (у тому числі замість втраченого або викраденого), обміну паспорта для виїзду за кордон приймається територіальним органом/територіальним підрозділом ДМС за результатами ідентифікації особи та перевірки факту належності до громадянства України.
Підпунктами 1, 4 та 5 пункту 82 Порядку визначено, що територіальний орган/територіальний підрозділ ДМС, закордонна дипломатична установа має право відмовити заявнику в оформленні або видачі паспорта для виїзду за кордон, якщо: особа не є громадянином України; заявник подав не в повному обсязі документи та інформацію, необхідні для оформлення і видачі паспорта для виїзду за кордон; дані, отримані з відомчих інформаційних систем, баз даних Реєстру, картотек, не підтверджують інформацію, надану заявником.
Відповідно до частини другої статті 19 Конституції України органи державної влади та місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Згідно з частиною другою статті 2 Кодексу адміністративного судочинства України У справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб`єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: 1) на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що визначені Конституцією та законами України; 2) з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; 3) обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); 4) безсторонньо (неупереджено); 5) добросовісно; 6) розсудливо; 7) з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи всім формам дискримінації; 8) пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); 9) з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; 10) своєчасно, тобто протягом розумного строку.
Враховуючи сукупність встановлених обставин, а саме: не підтвердження факту проживання на території України станом на 24.08.1991, набуття громадянства України без законних на те підстав, безпідставність видачі позивачу паспорта громадянина України НОМЕР_1 , з яким позивач звернувся для отримання паспорта громадянина України для виїзду за кордон, а також, те, що відносно позивача розпочато процедуру скасування громадянства України, суд дійшов висновку, що відповідачем обґрунтовано прийнято рішення про відмову у видачі закордонного паспорта позивачу.
Відповідно до частини першої статті 73 Кодексу адміністративного судочинства України належними є докази, які містять інформацію щодо предмету доказування.
Згідно частини другої статті 73 Кодексу адміністративного судочинства України, предметом доказування є обставини, які підтверджують заявлені вимоги чи заперечення або мають інше значення для розгляду справи і підлягають встановленню при ухваленні судового рішення.
Частиною першою статті 77 Кодексу адміністративного судочинства України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.
З урахуванням зазначеного, суд, на підставі наданих доказів в їх сукупності, системного аналізу положень законодавства України приходить до висновку про наявність правових підстав для відмови у задоволенні позовних вимог ОСОБА_1 .
Підстави для розподілу судових витрат відсутні.
Враховуючи наведене, керуючись статтями 2, 241-246, 250, 262 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
В И Р І Ш И В:
У задоволенні позовних вимог ОСОБА_1 до Управління державної міграційної служби України в Чернігівській області в особі Прилуцького міського відділу Управління державної міграційної служби України в Чернігівській області - відмовити повністю.
Рішення набирає законної сили відповідно до статті 255 Кодексу адміністративного судочинства України та може бути оскаржене до суду апеляційної інстанції за правилами, встановленими статтями 293, 295-297 Кодексу адміністративного судочинства України.
Відповідно до підпункту 15.5 пункту 15 розділу VII "Перехідні положення" Кодексу адміністративного судочинства України до дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційні та касаційні скарги подаються учасниками справи до або через відповідні суди за правилами, що діяли до набрання чинності цією редакцією Кодексу.
Позивач: ОСОБА_1 , АДРЕСА_1 , код ЄДРПОУ НОМЕР_3 .
Відповідач: Управління державної міграційної служби України в Чернігівській області в особі Прилуцького міського відділу Управління державної міграційної служби України в Чернігівській області, вул. Соборна, 40, м. Прилуки, Прилуцький район, Чернігівська область, 17500, код ЄДРПОУ 37804450.
Дата складення повного рішення суду - 19.04.2021.
Суддя Ю. О. Скалозуб