
Справа № 344/16585/17
Провадження № 2-а/344/46/21
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
15 квітня 2021 року м. Івано-Франківськ
Івано-Франківський міський суд Івано-Франківської області в складі:
головуючого судді - Антоняка Т.М.,
секретаря - Максимів Н.С.,
позивача - ОСОБА_1 ,
представника відповідача - Вдовіна Р.Т.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі Івано-Франківського міського суду справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Головного Управління Пенсійного Фонду України в Івано-Франківській області про зобов`язання вчинити дії,-
В С Т А Н О В И В:
13.12.2017 року ОСОБА_1 звернувся до суду з адміністративним позовом до Головного Управління Пенсійного Фонду України в Івано-Франківській області про зобов`язання вчинити дії.
В позові вказує, що перебуває на обліку в Головному управлінні Пенсійного фонду України Івано-Франківської області та отримує пенсію за вислугою років, призначену відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб». При виході на пенсію за вислугою років позивачу нараховано 59 відсотків відповідних сум грошового забезпечення. Однак, Головним управлінням Пенсійного фонду України Івано-Франківської області безпідставно не проводиться донарахування ще 5 відсотків, які передбачені законом внаслідок отриманого захворювання, пов`язаного з проходженням служби в органах внутрішніх справ, згідно копії свідоцтва про хворобу від 30.05.2016 року № 137, яке Позивачем було подано Відповідачу при оформленні пенсії. В поданому свідоцтві про хворобу № 137 від 30 травня 2016 року, виданого військово-лікарською комісією ДУ «ТМО МВС України по Івано-Франківській області» (форма свідоцтва затверджена Наказом МВС України № 85 від 06.02.2001 року) зазначено, що ОСОБА_1 непридатний до військової служби в мирний час, обмежено придатний у воєнний час. Мотивацією відмови Відповідача донарахування 5 відсотків пенсії є не конкретизація назви відомства у якому отримано захворювання. Відповідачем вимагалось конкретизувати формулювання тексту в п.12 Свідоцтва, де замість тексту «захворювання, так пов`язане з проходженням служби в органах внутрішніх справ» на «захворювання, так пов`язане з проходженням служби в поліції».
13 червня 2017 року винесено постанову № 241 на підставі протоколу засідання М(ВЛ)К ДУ «ТМО МВС України по Івано-Франківській області про причинний зв`язок захворювання, поранення (травми, контузії), де зазначено: "захворювання, так, пов`язане з проходженням служби в поліції". Аналогічні зміни (уточнення) внесені в акт огляду МСЕК серії АВ № 0779829, згідно висновку якого позивачу надано третю групу інвалідності. Однак перерахунку пенсії за вислугу з урахуванням 5 (п`яти) відсотків, внаслідок отриманого захворювання, пов`язаного з проходженням служби в поліції на підставі поданих позивачем документів не здійснено.
Юридично визначальним у даних правовідносинах є сам факт захворювання, яке спричинило подальшу непридатність ОСОБА_1 до проходження служби в поліції, що було установлено у прямо передбачений спосіб, відповідно до діючого підзаконного нормативного акту - Порядку № 85, та зафіксовано у відповідному документі - свідоцтві про хворобу № 137 від 30.05.2016, хоча формулювання «непридатний до військової служби в мирний час, обмежено придатний у воєнний час» і містить розбіжність із формулюванням, викладеним у п. 2 ч. 1 ст. 77 Закону України «Про Національну поліцію» - «непридатність до служби в поліції». Однак, наявність такої розбіжності жодним чином не спростовує самого факту непридатності позивача до подальшої служби через хворобу. Як вказує ОСОБА_1 медичний огляд він пройшов 30 травня 2016 року, тобто на момент чинності Порядку № 85, а відтак комісією було правомірно винесено постанову з відповідним формулюванням згідно з вказаним Порядком.
Головне управління Пенсійного фонду України у Івано-Франківській області, розглянувши документи про призначення ОСОБА_1 пенсії за вислугу років, призначило пенсію згідно пункту «а» ч.1 ст.12,13 ЗУ «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» в розмірі 59 % грошового забезпечення (вислуга років 23), тому такі дії Відповідача повністю ґрунтувались на зазначеній нормі закону та відповідали вимогам Порядку № 3-1. Службові особи військово-лікарської комісії при винесенні постанови про непридатність позивача до військової служби не мали права вийти за межі існуючих формулювань, якими не передбачено винесення постанови про непридатність до служби в поліції, та виклали постанову в свідоцтві про хворобу у суворій відповідності до діючого Порядку № 85.
Отже, юридично визначальним у даних правовідносинах є сам факт захворювання, яке спричинило подальшу непридатність до проходження служби, що було установлено у прямо передбачений спосіб, відповідно до діючого підзаконного нормативного акту - Порядку № 85, та зафіксовано у відповідному документі - свідоцтві про хворобу від 30.05.2016р. за №137, хоча формулювання, викладене в останньому - «непридатний до військової служби в мирний час, обмежено придатний у воєнний час» і містить розбіжність із формулюванням, викладеним у п. 2 ч. 1 ст. 77 Закону України «Про Національну поліцію» - «непридатність до служби в поліції». Однак наявність такої розбіжності жодним чином не спростовує самого факту непридатності позивача ОСОБА_1 до подальшої служби через хворобу, установленого відповідно до діючого порядку, а тому на думку позивача така розбіжність у формулюваннях не може слугувати підставою для ненарахування Відповідачем розміру належної соціальної виплати - пенсії за вислугу років з урахуванням 5 (п`яти) відсотків, внаслідок отриманого захворювання, пов`язаного з проходженням служби в поліції, гарантованої Конституцією України та Законом України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб».
Таким чином, свідоцтво про хворобу від 30.05.2016 року за № 137 відповідає вимогам Порядку № 85 та воно є належним документом, який підтверджує наявність у позивача ОСОБА_1 захворювання пов`язаного з проходженням служби в органах внутрішніх справ, що зумовило його непридатність до військової служби та слугувало підставою для звільнення зі служби в поліції. Тобто юридично визначальним у даних правовідносинах є факт непридатності до подальшого проходження служби, який був установлений у визначений Порядком № 85 спосіб. Позивач вважає, що з дня наступного за днем звільнення зі служби в поліції, тобто з 31.05.2016, позивач набув право на отримання пенсії за вислугу років в розмірі, встановленому пунктом «а» ч.1 ст.13 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», а саме - 64% відповідної суми грошового забезпечення. Призначення пенсії саме у такому розмірі мало бути здійснено відповідачем відповідно до єдиної об`єктивної умови - наявності наказу ГУ НП у Івано-Франківській області про звільнення позивача з поліції саме на підставі п. 2 ч. 1 ст. 77 Закону України «Про Національну поліцію». Розбіжність між формулюванням, зазначеним у свідоцтві про хворобу і Порядку № 85 - «непридатний до військової служби в мирний час, обмежено придатний у воєнний час» та формулюванням, викладеним у п. 2 ч. 1 ст. 77 Закону України «Про Національну поліцію» - «непридатність до служби в поліції» не може бути підставою для ненарахування мені пенсії за вислугу років з урахуванням 5 (п`яти) відсотків, внаслідок отриманого захворювання, пов`язаного з проходженням служби в поліції, тобто розміру соціальної виплати, гарантованої Конституцією України та Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», оскільки по-перше така розбіжність не спростовує самого факту непридатності ОСОБА_1 до проходження служби; по-друге така розбіжність виникла не з його вини; по-третє така розбіжність, з огляду на практику Європейського суду з прав людини, як джерела права, не може бути причиною невиконання державним органом - Головним управлінням Пенсійного фонду України у Івано-Франківській області законодавчо встановленого для нього зобов`язання з проведення соціальної виплати у розмірі 64% відповідної суми грошового забезпечення. Головне управління Пенсійного фонду України Івано-Франківської області повинно здійснити перерахунок з 31.05.2016 року та виплачувати пенсію за вислугу років, відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб» з урахуванням 5 (п`яти) відсотків, внаслідок отриманого захворювання, пов`язаного з проходженням служби в поліції. На момент звільнення з органів внутрішніх справ вислуга позивача становила 23 роки - основний розмір грошового забезпечення та п`яти відсоткова надбавка за отримане захворювання, пов`язаного з проходженням служби в поліції повинна становити у розмірі 64 відсотки посадового окладу з урахуванням окладу за спеціальним званням. Таким чином позивач просив зобов`язати Головне управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області здійснити перерахунок його пенсії за вислугою років, відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» з урахуванням 5 (п`яти) відсотків, внаслідок отриманого захворювання, пов`язаного з проходженням служби в поліції з 31 травня 2016 року.
16.04.2018 року позивачем подана заява про збільшення позовних вимог, вимогами якої позивач просить визнати неправомірними дії Головного управління Пенсійного Фонду України в Івано-Франківській області щодо відмови йому ОСОБА_1 у перерахунку пенсії з часу її призначення із врахуванням всіх складових грошового забезпечення, а саме компенсації за невикористану відпустку, за останні 24 календарні місяці служби перед звільненням, з яких справлялися страхові внески на загальнообов`язкове державне соціальне страхування. Просив зобов`язати Головне управління Пенсійного фонду України Івано-Франківської області провести перерахунок та виплачувати різницю між фактично отриманою та належною до сплати сумою пенсії ОСОБА_1 з часу її призначення із врахуванням всіх складових грошового забезпечення за останні 24 календарні місяці служби перед звільненням, з яких справлялися страхові внески на загальнообов`язкове державне соціальне страхування, а саме: компенсацію за невикористану відпустку у сумі 13 069, 11 грн.
01.02.2018 року Головним управлінням Пенсійного фонду України подано відзив на позов, в обгрунтування якого зазначає, що позовні вимоги є безпідставними та не підлягають задоволенню (а.с. 30-32). У відзиві зазначається про те, що ОСОБА_1 перебуває на обліку в головному управлінні Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області та отримує пенсію за вислугу років, призначену відповідно до Закону України № 2262 «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» з 31.05.2016. Розмір пенсії позивача обраховувався на підставі п. «а» ч. 1 ст. 13 Закону України № 2262. Зазначеною нормою передбачено загальний та спеціальний порядок обрахування розміру пенсії особам офіцерського складу, прапорщикам та мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам які мають право на пенсію за цим Законом за вислугу 20 років. Загальний порядок полягає у тому, що зазначеним особам розмір пенсії обраховується у розмірі 50 % відповідних сум грошового забезпечення. В той же час, спеціальний порядок передбачає обрахування розміру пенсії зазначеним особам за умови їх звільнення у відставку за віком або за станом здоров`я та звільнення зі служби в поліції на підставі п.п. 2, 3 ч. 1 ст. 77 Закону України «Про Національну поліцію» (далі - Закон України № 580) у розмірі 55 % відповідних сум грошового забезпечення (ст.43 Закону України №2262). Таким чином, спеціальний порядок, на відміну від загального, передбачає дві особливі умови, яким має додатково відповідати особа, а саме: бути звільненою у відставку за віком або за станом здоров`я та бути звільненою зі служби в поліції за п. п. 2, 3 ч. 1 ст. 77 Закону України № 580. Згідно з п. 2, 3 ст. 77 Закону України «Про Національну поліцію України» поліцейський звільняється зі служби в поліції: через хворобу - за рішенням медичної комісії про непридатність до служби в поліції або за віком - у разі досягнення встановленого для нього цим Законом граничного віку перебування на службі в поліції. Граничний вік перебування на службі в поліції визначено ст. 76 Закону України № 580. Згідно з цією нормою Закону поліцейські, які мають спеціальні звання молодшого складу поліції, перебувають на службі до досягнення ними 55- річного віку. Особи, які мають спеціальні звання середнього і вищого складу поліції, залежно від присвоєних їм спеціальних звань перебувають на службі до досягнення ними такого віку: підполковники поліції - 55 років включно; полковники, генерали поліції - 60 років. Питання щодо подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України регулюються Порядком подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», затвердженим постановою правління Пенсійного фонду України 30.01.2007 № 3-1, що зареєстрована в Міністерстві юстиції України 15.02.2007 за №135/13402. Згідно з п. 7 Порядку № 3-1 до заяви про призначення пенсії за вислугу років і по інвалідності надаються, зокрема, військово-медичні документи про стан здоров`я звільненої особи (за винятком осіб, які не проходили військово-лікарську комісію). Пунктом 2 ч. 1 ст. 77 Закону України № 580 встановлено, що поліцейський звільняється зі служби в поліції, а служба в поліції припиняється через хворобу - за рішенням медичної комісії про непридатність до служби в поліції. При призначенні пенсії за вислугу років поліцейським в розмірі 55 відсотків за 20 років вислуги військово-лікарські документи мають містити в собі інформацію про непридатність до служби в поліції, як це передбачено пунктом 2 статті 77 Закону України «Про Національну поліцію». В матеріалах пенсійної справи позивача наявне Свідоцтво про хворобу № 137 від 30.05.2016, видане військово-лікарською комісією ДУ «ТМО МВС України по Івано-Франківській області». У зазначеному Свідоцтві про хворобу було визначено, що захворювання позивача пов`язане з проходженням служби в органах внутрішніх справ. Крім того, позивача згідно даного Свідоцтва, визнано непридатним до військової служби в мирний час, обмежено придатним у воєнний час, що не відповідає підставі звільнення, що встановлена у п.2 ч.1 ст. 77 Закону України № 580. Відомостей про непридатність Позивача до служби в поліції, як це передбачено н. 2 ч. 1 ст. 77 Закону України «Про Національну поліцію» вказане Свідоцтво про хворобу не містило. Відтак, врахувати зазначений документ при призначенні позивачеві пенсії в частині обчислення його пенсії з розрахунку 55% грошового забезпечення не було правових підстав. Крім того, ОСОБА_1 було надано Постанову № 241 від 13.06.2017, видану М(ВЛ)К ДУ «ГМО МВС України по Івано-Франківській області». Дана Постанова лише встановлює причинний зв`язок захворювання з проходженням служби в поліції. Інформація про придатність/непридатність до служби в поліції, як це передбачено п. 2 ч. 1 ст. 77 Закону України № 580, в Постанові № 241 відсутня. Позивачем порушено строк звернення до суду. В позовних вимогах позивач просить провести перерахунок та виплатити пенсію, починаючи з 31.05.2016 року, що у свою чергу суперечить статтям 122, 123 КАС України. Отже, головним управлінням не порушено законодавства при призначенні та проведенні перерахунку пенсії позивачу. За таких обставин представник відповідача просив в позовних вимогах ОСОБА_1 відмовити в повному обсязі.
Також представником Головного управлінням Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області подано відзив на заяву про збільшення позовних вимог, в обгрунтування якого зазначає, що компенсація за невикористану відпустку є разовим платежем та за своєю суттю є державною соціальною гарантією для осіб, які мають право на пенсію відповідно до Закону № 2262-ХІІ, тому не входить до додаткового грошового забезпечення, визначеного ст. 43 Закону, з якого здійснюється розрахунок. Для призначення (перерахунку) пенсії до додаткових видів грошового забезпечення включаються тільки щомісячні надбавки, доплати, підвищення. Таким чином, відповідач вважає, що правові підстави для проведення перерахунку пенсії з врахуванням компенсації за невикористану відпустку відсутні.
В судовому засіданні позивач позовні вимоги підтримав, просив задовольнити вимоги позову, у подальшому не прибув в судове засідання, подавши заяву про підтримання заявлених ним позовних вимог та розгляд справи без його участі.
Представник відповідача в судовому засіданні позову не визнав, в задоволенні якого просив відмовити. В подальшому не прибував у судове засідання.
Ухвалою Івано-Франківського міського суду Івано-Франківської області від 14 грудня 2017 року (с. ОСОБА_2 ) відкрито провадження у цивільній справі (а.с.26).
У зв`язку із Рішенням Вищої ради правосуддя №2902/0/15-18 від 13.09.2018 року "Про звільнення ОСОБА_2 з посади судді Івано-Франківського міського суду Івано-Франківської області у відставку" та наказом №770 від 21.09.2018 року суддю ОСОБА_2 звільнено із займаної посади, у зв`язку з поданням заяви про відставку, а також відповідно до розпорядження керівника апарату Івано-Франківського міського суду ОСОБА_3 № 84 від 01.10.2018 року проведено повторний автоматичний розподіл даної цивільної справи (а.с.67).
Системою автоматичного розподілу дану цивільну справу розподілено судді ОСОБА_4 (а.с.68).
Ухвалою Івано-Франківського міського суду Івано-Франківської області від 16 жовтня 2018 року (с. ОСОБА_4 ) справу прийнято до провадження (а.с.69-70).
У зв`язку із Рішенням Вищої ради правосуддя від 14.03.2019 року № 754/0/15-19 "Про відрядження для здійснення правосуддя судді Івано-Франківського міського суду Івано-Франківської області ОСОБА_4 до Яремчанського міського суду Івано-Франківської області строком на шість місяців" та наказом №240 від 27.03.2019 року суддю ОСОБА_4 відряджено до Яремчанського міського суду Івано-Франківської області строком на шість місяців із 29 березня 2019 року, а також відповідно до розпорядження заступника керівника апарату Івано-Франківського міського суду ОСОБА_5 № 47 від 05.04.2019 року проведено повторний автоматичний розподіл даної цивільної справи (а.с.77).
Системою автоматичного розподілу дану цивільну справу розподілено судді Антоняку Т.М. (а.с.78).
Ухвалою Івано-Франківського міського суду Івано-Франківської області від 16 квітня 2019 року (с. Антоняк Т.М.) справу прийнято до провадження (а.с.79).
Заслухавши пояснення сторін, дослідивши докази по справі в їх сукупності суд приходить до наступного висновку.
Згідно пенсійного посвідчення № НОМЕР_1 , серії № НОМЕР_2 , виданого 27.06.2016 року ОСОБА_1 перебуває на обліку в Головному управлінні Пенсійного фонду України Івано-Франківської області та отримує пенсію, довічно, за вислугу років (а.с. 16).
З листа ГУ Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області від 24.03.2017 вбачається, що ОСОБА_1 розмір пенсії обчислюється 59 % (за вислугу років), з урахуванням надбавки непрацюючому пенсіонеру на непрацездатних членів сім`ї (а.с. 18).
Відповідно до листа за №33/29-274 від 25.04.2017 голови військово-лікарської комісії ДУ "ТМО МВС України по Івано-Франківській області" рішення про зв`язок захворювання ОСОБА_1 з проходженням служби було прийняте комісією у відповідності до вимог чинного наказу МВС України від 06.02.2001р. №85 зі змінами. У комісії немає підстав для задоволення прохання ОСОБА_1 про встановлення причинного зв`язку захворювання з проходженням служби в поліції та про непридатність до служби в поліції, оскільки у директивному наказі немає посилання на Національну поліцію. Внесення змін у постанову ВЛК буде можливе лише у випадку зміни відповідної нормативної бази МВС України (а.с. 20).
Згідно п.12. діагнозу і постанови військово-лікарської комісії про причинний зв`язок захворювання за №137 від 30.05.2016 р. - "захворювання, так, пов`язане з проходженням служби в органах внутрішніх справ", у зв`язку з чим ОСОБА_1 непридатний до військової служби в мирний час, обмежено придатний у воєнний час (а.с. 22).
З копії постанови №241 від 13.06.2017 року (а.с. 23) слідує, що у слідчого СУ ГУНП в Івано-Франківській області підполковника поліції ОСОБА_1 , 1976 р.н. мається "захворювання, так, пов`язане з проходженням служби в поліції".
З листа Голови ліквідаційної комісії Івано-Франківського МВ УМВС від 06.11.17 вбачається, що відповідно до наказу УМВС в Івано-Франківській області №597 о/с від 06.11.2015 р. ОСОБА_1 було нараховано та виплачено компенсацію за 37 діб невикористаної відпустки за 2015 рік в сумі 9036,57 грн. (а.с. 38)
Із листа начальника Управління фінансового забезпечення та бухгалтерського обліку ГУ НП в Івано-Франківській області від 06.11.2017 (а.с. 39) слідує, що згідно наказу ГУ НП в Івано-Франківській області від 30.05.2016 року № 166 о/с ОСОБА_1 у червні 2016 року була нарахована та виплачена компенсація за невикористану відпустку у кількості 18 діб у сумі 4032,54 грн.
Листом Головного управління Пенсійного фонду України Івано-Франківської області від 05.12.2017 було відмовлено ОСОБА_1 у перерахунку компенсації за невикористану відпустку та перерахунку розміру пенсії (а.с.41).
Відповідно до ст. 22 Конституції України, конституційні права і свободи гарантуються і не можуть бути скасовані. При прийняті нових законів або внесення змін до чинних законів не допускається звуження змісту та обсягу існуючих прав і свобод.
Відповідно до правової позиції Конституційного Суду України, викладеної, зокрема, у його рішеннях від 6 липня 1999 року № 8 рп-99 у справі щодо права на пільги, від 20 березня 2002 року № 5рп/2002 у справі щодо пільг, компенсацій і гарантій та від 11 жовтня 2005 року № 8рп/2005 у справі № 1-21/2005 про рівень пенсії і щомісячного довічного грошового утримання суддів, працівників правоохоронних органів, зміст та обсяг досягнутих ними соціальних гарантій не може бути звужено шляхом внесення змін до законодавства.
Під час розгляду даної справи сторона відповідача стверджувала про те, що правовідносини у справі №522/2738/17 та даній справі є подібними, оскільки стосуються перерахунку раніше призначеної пенсії відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» від 09 квітня 1992 року №2262-ХІІ, а встановлення фактів під час розгляду справи №522/2738/17 може вплинути на наслідки розгляду даної справи, на підставі аналізу матеріалів справ, враховуючи вимоги ст.242 КАС України щодо законності і обґрунтованості судового рішення.
За клопотанням сторони відповідача провадження у даній справі №344/16585/17 за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області про зобов`язання вчинити дії, було зупинено до набрання законної сили судовим рішенням у справі №522/2738/17.
Так, 06.02.2019 року Велика Палата Верховного Суду у справі №522/2738/17 постановила зобов`язати Головне управління Пенсійного фонду України в Одеській області здійснити з 2 листопада 2013 року перерахунок та виплату пенсії ОСОБА_3 на підставі довідки Квартирно-експлуатаційного відділу м. Одеси від 28 грудня 2016 року № 3528 із включенням до складу (розміру) грошового забезпечення, з якого призначається (обчислюється) пенсія, щомісячної додаткової грошової винагороди.
Відповідно до ст. 77 Закону України «Про Національну поліцію», поліцейський звільняється зі служби в поліції, а служба в поліції припиняється: 2) через хворобу - за рішенням медичної комісії про непридатність до служби в поліції.
Днем звільнення зі служби в поліції вважається день видання наказу про звільнення або дата, зазначена в наказі про звільнення.
Відповідно до ст. 13 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» (в редакції, що діяла на час призначення пенсії позивачу), пенсії за вислугу років призначаються в таких розмірах: а) особам офіцерського складу, прапорщикам і мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, які мають вислугу 20 років і більше (пункт "а" статті 12): за вислугу 20 років - 50 процентів, а звільненим у відставку за віком або за станом здоров`я, особам, звільненим зі служби в поліції на підставі пунктів 2, 3 частини першої статті 77 Закону України "Про Національну поліцію" - 55 процентів відповідних сум грошового забезпечення (стаття 43); за кожний рік вислуги понад 20 років - 3 проценти відповідних сум грошового забезпечення.
Форма свідоцтва про хворобу (Додаток №12), передбачена Порядком проведення військово-лікарської експертизи і медичного огляду військовослужбовців та осіб рядового і начальницького складу в системі МВС України, затвердженим наказом МВС України від 06.02.2001 N 85 і містить графу п. 13 «Постанова військово-лікарської комісії про придатність до військової служби». Зміни до вказаногонаказу у зв`язку з прийняттям Закону України «Про Національну поліції» не вносилися.
Також відповідно до Постанови Верховного Суду від 06.02.2019 року у справі №522/2738/17 якщо особа на час призначення їй пенсії за Законом № 2262-ХІІ мала право на включення до складу грошового забезпечення, з якого обчислюється пенсія, отримуваної нею щомісячної додаткової грошової винагороди, то з урахуванням названого щомісячного додаткового виду грошового забезпечення підлягають задоволенню без обмеження строком.
Таким чином, суд вважає, що Головним управлінням Пенсійного фонду України Івано-Франківської області безпідставно не взято до уваги постанову №241 від 13.06.2017 року, видану військо-лікарською комісією ДУ «ТМО МВС України по Івано-Франківській області» відповідно до якої захворювання ОСОБА_1 , пов`язане з проходженням служби в поліції та безпідставно відмовлено у перерахунку пенсії відповідних сум грошового забезпечення.
Частиною другою ст. 71 КАС України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб`єкта владних повноважень покладено обов`язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову. Правомірність свого рішення відповідачем в рамках даної справи не доведена, заперечення представника відповідача суд до уваги не приймає за їх необґрунтованістю.
Суд вважає, що позовні вимоги є обґрунтованими та підлягають задоволенню.
На підставі ст. 77 Закону України «Про Національну поліцію», ст. 12, 13 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», (в редакції, що діяла на час призначення пенсії позивачу), ст. 22, 58 Конституції України, керуючись ст. ст. 243, 250 КАС України суд, -
В И Р І Ш И В :
Адміністративний позов задовольнити.
Визнати дії Головного управління Пенсійного Фонду України в Івано-Франківській області щодо відмови ОСОБА_1 у перерахунку пенсії з часу її призначення із врахуванням всіх складових грошового забезпечення, а саме компенсації за невикористану відпустку, за останні 24 календарні місяці служби перед звільненням, з яких справлялися страхові внески на загальнообов`язкове державне соціальне страхування - неправомірними/
Зобов`язати Головне Управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області здійснити перерахунок пенсії ОСОБА_1 за вислугою років, відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб», з урахуванням 5 (п`яти) процентів, з часу її призначення із врахуванням всіх складових грошового забезпечення за останні 24 календарні місяці служби перед звільненням.
Апеляційна скарга на рішення суду першої інстанції подається до Восьмого апеляційного адміністративного суду протягом 30 днів з дня проголошення.
Учасник справи, якому повне рішення суду не було вручене у день його проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження рішення суду, якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
Суддя Т.М. Антоняк
Повний текст рішення складено та підписано 20.04.2021 року.