Рішення № 963632, 30.08.2007, Господарський суд Сумської області

Дата ухвалення
30.08.2007
Номер справи
10/430-07
Номер документу
963632
Форма судочинства
Господарське
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД СУМСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

РІШЕННЯ

30.08.07

Справа № 10/430-07.

За позовом Приватного підприємця ОСОБА_1 м.Суми

до відповідача Управління комунального майна Сумської міської ради

про визнання договору укладеним

СУДДЯ І.В.МАЛАФЕЄВА

за участю представників сторін:

від позивача ОСОБА_1.

від відповідача не з'явився

Суть спору: Позивач просить визнати укладеним між ним та управлінням майна комунальної власності Сумської міської ради договір оренди нерухомого майна нежитлових приміщень площею 150,3 кв. м. в АДРЕСА_1 в редакції від 25.06.2007 року з додатками, які є невід'ємною частиною цього договору, а саме: додаток № 1 - план орендованого нежитлового приміщення; додаток № 2 - акт приймання-передачі нежитлових приміщень; додаток № 3 - розрахунок орендної плати із застосуванням Методики розрахунку плати за оренду комунального майна, затвердженої рішенням Сумської міської ради від 27.09.2006 року НОМЕР_1

Відповідач в судове засідання не з'явився, у запереченнях на позовну заяву зазначає, що позивач звертався до нього із заявою про надання йому в оренду спірного нежитлового приміщення, а також зазначив, що приміщення, яке заявив позивач на отримання в оренду вільне, але на день розгляду справи договір оренди зазначеного приміщення не укладено.

Розглянувши матеріали справи, дослідивши надані докази, суд встановив:

Відповідно до п. п. 2.7, 2.12 Положення про управління майна комунальної власності Сумської міської ради, затвердженого рішенням Сумської міської ради НОМЕР_2 від 27 грудня 2006 року, до власних повноважень управління відноситься укладення договорів користування майном комунальної власності у встановленому порядку, передача майна комунальної власності, у тому числі нерухомого, в оренду, здійснює функцію орендодавця.

25.06.2007 року позивач звернувся з заявою на адресу відповідача про надання йому в оренду нежитлового приміщення для розміщення офісу та приймальні депутата Верховної Ради України та його помічника, яке находиться за адресою: АДРЕСА_1 загальною площею 150,3 кв. м. із доданим до заяви проектом типового договору оренди нежитлового приміщення в 2-х примірниках з додатком - планом приміщення, що міститься в технічному паспорті на нежитлове приміщення, розрахунка орендної плати, виготовленого із застосуванням діючої Методики розрахунку орендної плати, затвердженої рішенням Сумської міської ради від 27.09.2006 року НОМЕР_1, актом приймання-передачі нежитлового приміщення тощо.

Відповідно до п.1 ст. 9 Закону України “Про оренду державного та комунального майна” фізичні та юридичні особи, які бажають укласти договір оренди направляють заяву, проект договору оренди, інші документи відповідному орендодавцеві, який, в свою чергу, у п'ятиденний строк після дати реєстрації заяви надсилає копії матеріалів органу, уповноваженому управляти відповідним майном.

Пунктом 3 ст. 9 Закону України “ Про оренду державного та комунального майна”, передбачено, що орган, уповноважений управляти майном яке перебуває у комунальній власності, розглядає подані матеріали і протягом п'ятнадцяти днів після надходження матеріалів надсилає орендодавцеві висновки про умови договору оренди або про відмову в укладенні договору оренди.

Відповідно до п.4. ст. 9 вказаного Закону орендодавець протягом п'яти днів після закінчення терміну погодження умов договору оренди з органом, уповноваженим управляти відповідним майном, протягом п'ятнадцяти днів після дати її реєстрації дає згоду або відмовляє в укладенні договору оренди майна і повідомляє про це заявника.

В порушення наведених правових норм відповідач не відповів на звернення позивача, проект договору оренди, який йому було направлено, не підписав та не оформив належним чином.

Такі дії з боку відповідача порушують законні права позивача бути орендарем комунального майна з метою його використання для підприємницьких цілей, як це передбачено ст. 6 Закону України “Про оренду державного та комунального майна”, ст. 41 Конституції України, а також порушують права позивача, як представника територіальної громади м. Суми, як це передбачено п.5 ст.60 Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні”на здійснення в інтересах позивача відповідних правомочностей щодо оренди комунального майна.

Відповідно до п.8 ст. 9 Закону України “Про оренду державного та комунального майна”, у разі відмови в укладенні договору оренди, а також неодержання відповіді у встановлений термін, заінтересовані особи мають право звернутися до господарського суду.

В свою чергу, відповідно до п.2 ст. 12 Закону України “Про оренду державного та комунального майна”, у разі передачі спору на розгляд господарського суду, договір оренди вважається укладеним з моменту набрання чинності рішення господарського суду про укладення договору оренди і на умовах, зазначених у ньому.

Враховуючи вищевикладене, позовні вимоги визнаються судом правомірними, обґрунтованими і підлягають задоволенню в повному обсязі.

Керуючись ст. ст. 82, 84, 85 Господарського процесуального кодексу України, суд -

В И Р І Ш И В:

1. Позов задовольнити.

2. Визнати укладеним між управлінням майна комунальної власності ямської міської ради (40030, м. Суми, вул. Горького, 21, код 33525906) та приватним підприємцем ОСОБА_1 (АДРЕСА_2, код НОМЕР_3) договір оренди нерухомого майна нежитлових приміщень площею 150,3 кв. м. в АДРЕСА_1 в редакції від 25.06.2007 року з додатками, які є невід'ємною частиною цього договору, а саме: додаток № 1 - план орендованого нежитлового приміщення; додаток № 2 - акт приймання-передачі нежитлових приміщень; додаток № 3 - розрахунок орендної плати 1 застосуванням Методики розрахунку плати за оренду комунального майна, затвердженої рішенням Сумської міської ради від 27.09.2006 року НОМЕР_1

СУДДЯ І.В.МАЛАФЕЄВА

Повний текст рішення підписано 30.08.2007 року.